מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

אסתי 15

משתמש מקצוען
הדיון בכללותו לא ברור לי. גם אם משקיעים את הכסף באפיק אחר בדרך הטבע הזוג יוכל לקנות במחיר למשתכן, שהרי צריך להביא רק 10% הון עצמי. מקסימום תשקיעו את רוב הכסף ותשאירו סכום קרוב ל-10% כדי שיהיה לזוג יותר קל כשיצטרכו את ה-10% של מחיר למשתכן.
אני מכיר אנשים שעשו זאת. השקיעו חלק מהכסף, וחלק השאירו לזוג להון העצמי הקטן שצריך למחיר למשתכן. וב"ה חפץ ה' בידם הצליח.
בהצלחה.
אנחנו ליטאים. הכוונה היא לחסוך מהזוג משכנתא גדולה של 500 אלף ומעלה, כדי שהבעל יוכל ללמוד. זה נושא לדיון אחר כמובן, אבל אנחנו מתכוונים לקחת את רוב המשכנתא עלינו, הזוג יצטרך להתמודד בעצמו עם שכירות, מספיק קשה... ועם משכנתא נוספת לפי הצורך.

אנחנו מתכננים לתת להם בסך הכל 600 אלף. אז השאלה היא אם לשלב ידיים ולחכות לקבלן, או שיש משהו יותר מועיל שאפשר לעשות לטובת קורת גג לזוג.

נחמי3

משתמש מקצוען
אנחנו מתכננים לתת להם בסך הכל 600 אלף. אז השאלה היא אם לשלב ידיים ולחכות לקבלן, או שיש משהו יותר מועיל שאפשר לעשות לטובת קורת גג לזוג.
לטווח ארוך, הוכח שמחיר למשתכן הוא הדרך הטובה ביותר כיום לסדר קורת גג במחיר שפוי.
רק שאם אכפת על הכסף ששוכב בינתיים, בהחלט ניתן להניח אותו באיזה מקום, ולהשאיר 10% בשביל שיוכלו להתחיל לקנות את הדירה. בכל מקרה משלמים על הדירה בשלבים, כך שאם יוכלו למשוך את הכסף אפילו באמצע הבניה, זה כבר יהיה טוב.
כמובן שאין לי תעודת יועץ, ואין לי אחריות, אני רק כותבת ממה שנראה לי בהגיון בריא. ומנסיון...

hishtadlut

משתמש פעיל
תנוח דעתכם, דירות ההורים שוות כל אחת הרבה יותר ממליון, יכולים לקבל בקלות משכנתא של 500.
מקווה בשבילכם שהם לא ילדים יחידים

. וזה מה שמציק לי, שהכסף ישכב 3 שנים בלי לזוז.
הבנתי ממך שזה לא כסף שיש לכם אלא אתם מתכננים לקחת אותו בהלוואה אז זה לא אמור להציק לכם יותר ממה שההציק לכם עד היום (תמיד יכולתם לקחת הלוואה ולהשקיע)

חושבת שזה משפט לא נכון כלכלית. רווח של חצי מליון אפשר למדוד, אם קונים היום ומוכרים מחר בעוד חצי מליון. אם קונים היום ומוכרים בעוד חמש או שבע שנים, אז עליית מחירי הדיור, השחיקה של הכסף והריביות שמשלמים בדרך, כל אלו מוחקים חלק ניכר מאותם "חצי מליון", אם לא את כולו.
אני משום מה מכיר אנשים שמבינים מאוד בכלכלה ומחפשים לקנות זכיה במחיר למשתכן ועוד לשלם לזוכה סכום יפה על הזכיה
שכירות הזוג ישלם ממילא וריבית על ההלוואה אתם תשלמו ממילא אז נשאר לכם לשבת ולחשב באיזה אופציה יהיה לזוג בעוד 7 שנים יותר כסף/פחות משכנתא (קשה לי מאוד להאמין שהשקעה אחרת תרויח יותר ומעבר לזה זה ההשקעה הכי בטוחה)

hishtadlut

משתמש פעיל
תספר לי איפה אתה נכנס לדירה במחיר למשתכן אחרי שנתיים
כבר איבדת את ההקשר, אני כתבתי שהשכירות ומשכנתא ביחד לא יהיה יותר משנתיים וזה הרבה יותר קל מאשר לשלם 20 שנה משכנתא יותר גבוהה בדיוק באותו הסכום של שכירות ומשכנתא ביחד.

מחלימה

משתמש מקצוען
אנחנו קיבלנו הודעה שלא זכינו,
ואם מישהוא יותר על הזכיה שלו יתכן וניכנס במקומו.
כלומר - כשמישהוא לא מממש- יש סוג של הגרלה/תור ריאלי נוסף,
זה לא הולך עם חברים ופרוטקציות ..

שיראל לוין

משתמש פעיל
איך אתם מסבירים את זה שבכל ההגרלות מקום הזכיה שלי התקדם ורק בהגרלה שאני מספר 7 בתור לא מתקדם כלוםם!!!

איזה טוב השם

משתמש פעיל
איך אתם מסבירים את זה שבכל ההגרלות מקום הזכיה שלי התקדם ורק בהגרלה שאני מספר 7 בתור לא מתקדם כלוםם!!!
כנראה זה בני ברק... אלה שלפניכם לא יוותרו על זכיה כזו כל כך מהר
אבל עדיין הסיכוי שלכם גבוה מאוד, כדאי לחכות בסבלנות...

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
כל מקום שאני מעל 1000 בתור, יש עניין להשאר?
או שאני כבר יבטל השתתפות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה