מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
מתי אמור להיות הגרלה של משפרי דיור?
זה בדר"כ רק שנשאר דירות
כך שאין כמעט
(אפשר להבין, למשפרי דיור יש דירה- יהיה להם נחמד לשפר, אבל יש להם בסיס
אבל לחסרי דירות- אין דירה, ולפעמים גם חוסר יכולת להגיע לדירה- בלי המחיר למשתכן)

לוליין

משתמש רשום
@בית שמשניק
חשוב לי מאד לדעת עבור זוג מאורסים,
אם במועד ההגרלה (30.9) - הם יהיו בתוך שלושה חודשים לחתונה אבל עכשיו עדיין לא , האם יש עניין להוציא עכשיו אישור זכאות? מה המועד הקובע? ואם לא, האם יהיה אפשר להוציא אישור זכאות לאחר פתיחת ההגרלה?
ועוד משהו, האם צריך רק אישור רישום נישואין או גם תצהיר עו"ד? מחיפוש בפורום אני רואה שהדעות חלוקות,
חשוב לי לדעת גם בשביל עוד זוג מאורסים שמתחתנים עוד חודשיים, האם חייב תצהיר עו"ד? פשוט בשביל לקצר תהליכים אם אפשר..
תודה רבה!
עוד שאלה חשובה, האם זוג מאורסים שאחד מהם חסר אזרחות ישראלית, יכול להוציא תעודת זכאות?
דחוף לי מאד, תודה!!

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
עוד שאלה חשובה, האם זוג מאורסים שאחד מהם חסר אזרחות ישראלית, יכול להוציא תעודת זכאות?
תתקשרי לאחד מהחברות המשכנות ותשאלי אותם
לדעתי אפשר
אבל הם ידעו לענות לך תשובה מדוייקת
מנסיון, יש להם שירות מעולה
(ועדיף בזמן שעדיין לא יצאו הגרלות... כי אז הם בעומס מטורף)

ספרא רבא

משתמש פעיל
נערך לאחרונה ב:

YAQOV.G

משתמש חדש
שאלה למבינים
זכיתי במחיר למשתכן בחריש
האם המשכנתא עצמה היא גם בתשלומים וריביות יותר נמוכות או שרק צריך הון עצמי יותר נמוך ? (מדובר במחיר מטרה)
תודה רבה.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
האם מקום 45 בהגרלה בעמנואל 2175 זה קרוב לזכיה או לא
בדרך כלל, אם נדרש יותר מ-5% ביטולים של זוכים, אז זה רחוק. אולי @בית שמשניק יספק מספרים מדויקים יותר. בעמנואל מספר הביטולים קטן עוד יותר.
מה שמקובל כאן ע"פ מומחי פרוג, זה שעד 25% ביטולים נחשב ריאלי.
בהגרלה הספציפית הזו בעימנואל יש בסה"כ 46 דירות, מה שאומר שאם אתם בהמתנה מספר 45 אתם צריכים 98% [!] ביטולים.
לא ריאלי, בעז"ה בהגרלה הקרובה;).

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
האם המשכנתא עצמה היא גם בתשלומים וריביות יותר נמוכות או שרק צריך הון עצמי יותר נמוך ? (מדובר במחיר מטרה)
בדר"כ היחס למי שמביא הון עצמי גבוה יותר, הוא תנאים טובים יותר
(פחות סיכון לבנק- הרי הדירה משועבדת לבנק)
מה שנותן מחיר למשתכן, שיש לכם תנאים יחסית טובים באופן יחסי להון העצמי שלכם
(כי הבנק בסוף מתייחס לשמאות של הדירה, ולא לכמה שילמתם)

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מה שמקובל כאן ע"פ מומחי פרוג, זה שעד 25% ביטולים נחשב ריאלי.
בהגרלה הספציפית הזו בעימנואל יש בסה"כ 46 דירות, מה שאומר שאם אתם בהמתנה מספר 45 אתם צריכים 98% [!] ביטולים.
לא ריאלי, בעז"ה בהגרלה הקרובה;).
קיימת אפשרות רחוקה, אבל במקומות כמו עמנואל זה אפשרי, שבסוף תישאר רק דירה אחת לא זולה כל כך, ואנשים רבים יוותרו עליה כי ירצו להתקדם במקומות אחרים, ואז תזכו.
כחסיד ברסלב, לימדוני לא להתייאש אף פעם.

יאיר צ

משתמש פעיל
יש הוכחה פשוטה ש@די כתב אותה לעיל ואתה מתעלם ממנה.
"בן מקום" בהגדרה הוא לאו דוקא מי שגר עכשיו בעיר הרלוונטית, אלא גם מי שהיה גר בה ב4 מתוך 10 השנים האחרונות, כך שיתכן שאדם עבר דירה מעיר מסויימת לפני 6 שנים והוא עדיין נחשב בן מקום בה. עד כאן עובדות.
מכאן ואילך ההוכחה: לכן, לא יתכן בעולם שיש חיוב להישאר בעיר שהוגדרת בה בן מקום עד זמן ההגרלה או חתימת החוזה, מאחר ואפילו בשעת בקשת הזכאות אין חיוב לגור בה!
מאחר שפה זה לא פרום עבור הנושא אענה בקצרה ואחתום את הסיפור מבחינתי

במקרה שבו גרתם לדוגמא לפני 6 שנים בבי"ש ועברתם לב"ב יתכן שתאבדו בשנה הבאה את זכויות בן המקום שלכם בב"ש על אף שכבר הוצאתם זכאות / זכיתם בהגרלה ולא חתמתם חוזה, לא מצאתי סימוכין לכך שנושא בן המקום חורג משאר דיני הזכאות ונשאר לפי זמן הוצאת הזכאות

האם יאכפו את זה ועד כמה, אני לא יודע, אבל מבחינת התקנון יתעכן שתאבדו את זכותכם

רלוונטי במיוחד בהגרלות שלוקח הרבה זמן לאישורים וכדו' (אני לדוג' זכיתי בחיפה בפרויקט שהצפי שלו הוא 7 שנים מההגרלה) כך שאם זכיתם על סמך היותכם בן מקום יתכן ותאבדו את זכותכם

שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה,
בהצלחה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
חדשות מכרזים:
רמ"י ממשיכה להפציץ עם הצלחה של 100% בעוד 2 מכרזי מחיר מטרה באשקלון, ובכך נוספו עוד 291 יח"ד לרשימה ההולכת וגדלה של דירות מוכנות להגרלות.
בשבוע הבא (23/9) צפויים להיסגר כמה מכרזים מעניינים (בתקוה שלא יהיו דחיות):
אשקלון - 260 יח"ד, מתוכן 104 יח"ד לזכאים.
יהוד - 208 יח"ד, מתוכן 166 יח"ד לזכאים.
רחובות - 42 יח"ד, מתוכן 34 יח"ד לזכאים.
וירושלים (גילה) - 290 יח"ד, מתוכן 232 יח"ד לזכאים.

די

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה.
יש אפשרות לריבית יותר נמוכה (נקרא משכנתא זכאות)
אבל נראה לי רובם לא לוקחים את זה
יועץ משכנתא אחד אמר לי שלא שווה לקחת את זה כי אז הבנקים לא נותנים הנחות על המסלולים האחרים ותכלס זה לא יוצא יותר זול
אבל אפשר לברר

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זכו היום ארבעה זוכים ב250 דירות ביחד, מי שמכיר את הזוכים (מלבד חברת פינת רחוב שחושבני כי יודעני מי זה)אשמח לקבל את המידע במייל advrosenblat או כאן
1726573301582.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
זכו היום ארבעה זוכים ב250 דירות ביחד, מי שמכיר את הזוכים (מלבד חברת פינת רחוב שחושבני כי יודעני מי זה)אשמח לקבל את המידע במייל advrosenblat או כאן צפה בקובץ המצורף 1775121
במחילה, זה לא האשכול הנכון.
מדובר במכרז פומבי רגיל בעיר ירוחם. @עו"ד נתן רוזנבלט אולי תעביר לאשכול חדש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה