מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עד כמה שידוע לי ממש לא, אתה חייב להיות זכאי עד לרגע חתימת החוזה, באם קנית דירה לאחר הזכיה וקודם חתימת החוזה, איבדת את זכותך,
לגבי בן מקום אין סיבה שזה יהיה שונה
בחתימת החוזה צריך להביא אישור זכאות בתוקף!!! ,לגבי בן מקום מספיק להיות בן מקום בשעת הזכיה

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
עד כמה שידוע לי ממש לא, אתה חייב להיות זכאי עד לרגע חתימת החוזה, באם קנית דירה לאחר הזכיה וקודם חתימת החוזה, איבדת את זכותך,
שאלו כאן על בן המקום

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה שאתה אומר זה הגיוני, אבל לא מצאתי לזה אזכור, תוכל להפנות אותי,
חבל שאנשים יאבדו סתם זכיה בלי מקור מוסמך
הייתי נוכח בכמה חתימות חוזים,ובהזמנה של הקבלנים לבחירת הדירה כתוב במפורש שאחד המסמכים הנדרשים הם אישור זכאות בתוקף

יאיר צ

משתמש פעיל
הייתי נוכח בכמה חתימות חוזים,ובהזמנה של הקבלנים לבחירת הדירה כתוב במפורש שאחד המסמכים הנדרשים הם אישור זכאות בתוקף
לא הבנת אותי, זה ברור וזה גם מה שאני אומר,

אני לא מצאתי אסמכתה לכך שלא צריך להישאר בזכאות של "בן מקום" עד לחתימת החוזה, ומכך אני מסיק שגם בזה צריך להישאר "בן מקום" בתוקף אחרת תאבד את זכותך

באם ידוע למישו' מקור מוסמך לכך שלא צריך להישאר בזכאות בן מקום עד לחתימת החוזה שיעדכן, כי אחרת אנשים יכולים לשנות את הכתובת בתעודת הזהות ולאבד את זכותם

די

משתמש סופר מקצוען
אני לא מצאתי אסמכתה לכך שלא צריך להישאר בזכאות של "בן מקום" עד לחתימת החוזה, ומכך אני מסיק שגם בזה צריך להישאר "בן מקום" בתוקף אחרת תאבד את זכותך

באם ידוע למישו' מקור מוסמך לכך שלא צריך להישאר בזכאות בן מקום עד לחתימת החוזה שיעדכן, כי אחרת אנשים יכולים לשנות את הכתובת בתעודת הזהות ולאבד את זכותם
אין להם איך לדעת שאתה לא בן מקום וזה לא מעניין אותם.
סך הכל צריך להביא במעמד חתימת החוזה אישור זכאות בתוקף.
ברגע שזכית בהגרלה-זכית (בזכיה בהגרלה בכלל לא אומרים האם זכית בתור בן מקום או בתור חיצוני)
בן מקום זה גם מי שגר 4 מתוך 10 שנים האחרונות במקום (לדוגמא מ2014 עד 2018 הוא גר בבית שמש, נחשב בן מקום בבית שמש להגרלה עכשיו, למרות שכשיחתום חוזה ב2026 אין 4 מתוך 10 שנים אחרונות שהוא בן המקום)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
@בית שמשניק
האם זוג שלקחו להם מהוצאה לפועל את הדירה לפני שלש שנים אך היא נמכרה בפועל לפני שנה בערך יכולים להרשם להגרלות?
לא יודע. אבל כנראה שזה תלוי ברישום ברשות המיסים. אם הדירה היתה רשומה עדיין על שמם עד המכירה בפועל הם לא יוכלו להירשם. אם לא, אז הם יוכלו.

יאיר צ

משתמש פעיל
ברגע שזכית בהגרלה-זכית (בזכיה בהגרלה בכלל לא אומרים האם זכית בתור בן מקום או בתור חיצוני)
בן מקום זה גם מי שגר 4 מתוך 10 שנים האחרונות במקום (לדוגמא מ2014 עד 2018 הוא גר בבית שמש, נחשב בן מקום בבית שמש להגרלה עכשיו, למרות שכשיחתום חוזה ב2026 אין 4 מתוך 10 שנים אחרונות שהוא בן המקום)
בבודאי שיש להם איך לדעת, אתה רשום במשרד הפנים

1726514987889.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

צפה בקובץ המצורף 1774291
יש להם איך לדעת, אבל זה ממש לא מעניין אותם. כמו שכתבתי לעיל, כל המושג של "בן מקום" נוגע אך ורק לשעת הוצאת הזכאות. לאחר מכן אדם יכול לעבור כאוות נפשו לאיזו עיר שירצה, ובלבד שיישאר חסר דיור עם תעודת זכאות בתוקף בזמן חתימת החוזה.

די

משתמש סופר מקצוען
הקבלן לא מחובר למשרד הפנים.
ברגע שאתה רשום אצל הקבלן שזכית אצלו, אתה רק צריך להביא (אחרי שנתיים) תעודת זכאות בתוקף (כלומר שלא קנית בינתיים דירה) כדי לחתום חוזה.

יאיר צ

משתמש פעיל

בנוגע למה שכתבת שאין להם איך לדעת - כבר כתבתי - משרד השיכון מעודכן דרך משרד הפנים
בנוגע למה שכתבת שזה לא מעניין אותם - כבר היון כתבות על כך בתקשורת לפני כשנה שמשרד השיכון בודק במקרים שחשודים לו...

אני לא מבין למי כל כך חשוב לשנות בת.ז. את הכתובת שלו ולקחת סיכונים שיבטלו לו את הזכיה שהוא מחכה לה כל כך הרבה זמן ושווה לו כל כך הרבה כסף (תגור איפה שאתה רוצה, אבל למה לשנות בת.ז)

ועוד יותר אני לא מבין את אלה שמנסים בכוח לשכנע אנשים שאין בזה שום בעיה למרות שמשתמע להיפך וללא סימוכין כל שהם שלא לדבר על אלה שסתם מתלהמים בלי קשר לכלום...

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני לא מבין למי כל כך חשוב לשנות בת.ז. את הכתובת שלו ולקחת סיכונים שיבטלו לו את הזכיה שהוא מחכה לה כל כך הרבה זמן ושווה לו כל כך הרבה כסף (תגור איפה שאתה רוצה, אבל למה לשנות בת.ז)
צריך להיות בן מקום 3 שנים ורק אחר כך זה מתעדכן , לא נראה לי ריאלי לתכנן ולדעת איפה יהיה הגרלות בעוד 3 שנים אם בכלל,כך שכל הדיון הזה לא רלוונטי

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ועוד יותר אני לא מבין את אלה שמנסים בכוח לשכנע אנשים שאין בזה שום בעיה למרות שמשתמע להיפך וללא סימוכין כל שהם שלא לדבר על אלה שסתם מתלהמים בלי קשר לכלום...
אף אחד לא מנסה לשכנע אנשים, ולא משתמע שום דבר להיפך.
יש הוכחה פשוטה ש@די כתב אותה לעיל ואתה מתעלם ממנה.
"בן מקום" בהגדרה הוא לאו דוקא מי שגר עכשיו בעיר הרלוונטית, אלא גם מי שהיה גר בה ב4 מתוך 10 השנים האחרונות, כך שיתכן שאדם עבר דירה מעיר מסויימת לפני 6 שנים והוא עדיין נחשב בן מקום בה. עד כאן עובדות.
מכאן ואילך ההוכחה: לכן, לא יתכן בעולם שיש חיוב להישאר בעיר שהוגדרת בה בן מקום עד זמן ההגרלה או חתימת החוזה, מאחר ואפילו בשעת בקשת הזכאות אין חיוב לגור בה!

זה מה שאני

משתמש פעיל
בנוגע למה שכתבת שאין להם איך לדעת - כבר כתבתי - משרד השיכון מעודכן דרך משרד הפנים
אבל את לא הקבלן
שמעתי זום של זוכים והקבלן מבקש שיביאו אישור זכיה ואישור זכאות אחרת איך הוא ידע שזכיתם, אם מעדכנים אותו למה הוא צריך את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה