מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

אבא לבן

משתמש רשום
בדירות מעל שווי שוק של 1.8M אין את ההטבה של 10% הון עצמי, אלא צריך 25%.
אבל אני הבנתי שעד מליון 1.35k כן מקבלים אה ההנחה שאפשר להביא רק 10% ועל ההפרש שמעבר צריך 25% זה לא ככה עובד?
ככה שמעתי מחבר שזכה באלעד בשנה שעברה וכבר חתם חוזה והוציא משכנתא

נחמוו

משתמש חדש
אוקי, תודה
ועכשיו עוד שאלה,
@בית שמשניק
אז נצא מנקודת הנחה שאני רוצה לקנות דירה בפחות מ 1.8M,
יש מצב שיהיה בכלל דירות כאלה באלעד?
זכיתי ברייסדור עולה למטר 17,537 -
לפי כך זה נראה שגם דירורת 3 חדרים יעלו יותר מ1.8M
בגלל שיש גם חניה ומרפסת

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אבל גם אם אני מצרפת את הביטולים הרגילים ושל בני המקום זה פחות ממספר הדירות שנשארו
על זה אין לי תשובה.
או שהאתר של הקבלן לא מעודכן - ויש פחות מ15 דירות שנותרו.
או שהאתר דירה בהנחה לא מעודכן - וההתקדמות גדולה יותר

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אוקי, תודה
ועכשיו עוד שאלה,
@בית שמשניק
אז נצא מנקודת הנחה שאני רוצה לקנות דירה בפחות מ 1.8M,
יש מצב שיהיה בכלל דירות כאלה באלעד?
זכיתי ברייסדור עולה למטר 17,537 -
לפי כך זה נראה שגם דירורת 3 חדרים יעלו יותר מ1.8M
בגלל שיש גם חניה ומרפסת
דירות קטנות של 80 מ"ר אמורות לעלות ברייסדור כ1.52M (עיין בטבלה לעיל)
הבעיה היא שלפי מיטב ידיעתי החוק שבדירות מעל 1.8M נדרש 25% הון עצמי נקבע על פי מחיר השוק ולא לפי מחיר החוזה, ולכן גם בדירות כאלו יידרש לכאורה 25% הון עצמי.

נחמוו

משתמש חדש
@בית שמשניק
בהגרלה של רייסדור עולה למטר 17,537,
ואני רוצה לקנות דירה בפחות מ1.8M, האם יש מצב שיהיו דירות כאלה?
כי אפילו דירות של 3 חדרים + חניה ומרפסת יהיו יותר מ 1.8M, לא?!
ואם נניח הדירה עולה 2M , צריך להביא על 1.8M - הון עצמי 10% שזה אומר 200K + 180K של ההפרש?
או שצריך להביא הון עצמי של 25% מכל 2M - הון עצמי של 450K ?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
@בית שמשניק
בהגרלה של רייסדור עולה למטר 17,537,
ואני רוצה לקנות דירה בפחות מ1.8M, האם יש מצב שיהיו דירות כאלה?
כי אפילו דירות של 3 חדרים + חניה ומרפסת יהיו יותר מ 1.8M, לא?!
ואם נניח הדירה עולה 2M , צריך להביא על 1.8M - הון עצמי 10% שזה אומר 200K + 180K של ההפרש?
או שצריך להביא הון עצמי של 25% מכל 2M - הון עצמי של 450K ?
לגבי החלק הראשון - עניתי בהודעה הקודמת
לגבי החלק השני - צריך הון עצמי של 25% על כל ה2M כי ההטבה של משרד השיכון לא חלה בדירות כאלו

ראה כאן:

מימון משכנתא בשיעור גבוה בתוכניות "דירה בהנחה"​

על פי הנחיות בנק ישראל, שיעור המימון של המשכנתא לא יעלה על 75% ממחיר הדירה.
המשכנתא כוללת את המשכנתא הניתנת לזכאים (כולל מענקים מותנים), וכן הלוואות משלימות ממקורות הבנקים.

אולם, באישור של בנק ישראל, הזכאים רשאים לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר מכללים אלה, כדי לסייע להם במימון רכישת הדירה.

הגובה המרבי של המשכנתא ייקבע לפי שווי השוק של הדירה (שייקבע על ידי הערכת שמאי) ולא לפי מחיר רכישתה. הקלה זו מאפשרת שיעור מימון גבוה יותר מ-75% מהתשלום עבור הדירה הנרכשת.

ההקלה מותנית בכך שהזכאים ישלמו לפני קבלת המשכנתא 100,000 ש"ח לפחות ממקורותיהם העצמיים (הון עצמי), ובתנאי ששווי הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון ש"ח.

במקרה שבו הערכת השמאי עולה על 1.8 מיליון ש"ח, יעמוד שווי הנכס לצורך חישוב תקרת המשכנתא על 1.8 מיליון ש"ח או על מחיר הרכישה, הגבוה מביניהם.

על הרוכש לשלם ממקורותיו העצמיים את ההון המינימלי הנדרש, בהתאם להנחיות בנק ישראל החלות על אותה העסקה (כאשר סכום זה שונה בין חסרי דירה למשפרי דיור), ורק לאחר מכן ניתן יהיה לשחרר את המענק.

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לגבי החלק הראשון - עניתי בהודעה הקודמת
לגבי החלק השני - צריך הון עצמי של 25% על כל ה2M כי ההטבה של משרד השיכון לא חלה בדירות כאלו

ראה כאן:

מימון משכנתא בשיעור גבוה בתוכניות "דירה בהנחה"​

על פי הנחיות בנק ישראל, שיעור המימון של המשכנתא לא יעלה על 75% ממחיר הדירה.
המשכנתא כוללת את המשכנתא הניתנת לזכאים (כולל מענקים מותנים), וכן הלוואות משלימות ממקורות הבנקים.

אולם, באישור של בנק ישראל, הזכאים רשאים לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר מכללים אלה, כדי לסייע להם במימון רכישת הדירה.

הגובה המרבי של המשכנתא ייקבע לפי שווי השוק של הדירה (שייקבע על ידי הערכת שמאי) ולא לפי מחיר רכישתה. הקלה זו מאפשרת שיעור מימון גבוה יותר מ-75% מהתשלום עבור הדירה הנרכשת.

ההקלה מותנית בכך שהזכאים ישלמו לפני קבלת המשכנתא 100,000 ש"ח לפחות ממקורותיהם העצמיים (הון עצמי), ובתנאי ששווי הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון ש"ח.

במקרה שבו הערכת השמאי עולה על 1.8 מיליון ש"ח, יעמוד שווי הנכס לצורך חישוב תקרת המשכנתא על 1.8 מיליון ש"ח או על מחיר הרכישה, הגבוה מביניהם.

על הרוכש לשלם ממקורותיו העצמיים את ההון המינימלי הנדרש, בהתאם להנחיות בנק ישראל החלות על אותה העסקה (כאשר סכום זה שונה בין חסרי דירה למשפרי דיור), ורק לאחר מכן ניתן יהיה לשחרר את המענק.
רגע,
לפי המשפט הזה:

יוצא שאם מחיר הרכישה באלעד הוא 1,550,000 (80 מ"ר בטבלה של טל) מחשבים 75% מימון לפי 1,800,000 (כמו שכתוב "הגבוה מביניהם")
שזה אומר ש25% שווה רק 200,000 ש"ח. (1,800,000 * 75% = 1,350,000 ש"ח. יוצא שחסר בשביל 1,550,000 רק 200,000 ש"ח).

אני צודק?

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
רגע,
לפי המשפט הזה:

יוצא שאם מחיר הרכישה באלעד הוא 1,550,000 (80 מ"ר בטבלה של טל) מחשבים 75% מימון לפי 1,800,000 (כמו שכתוב "הגבוה מביניהם")
שזה אומר ש25% שווה רק 200,000 ש"ח. (1,800,000 * 75% = 1,350,000 ש"ח. יוצא שחסר בשביל 1,550,000 רק 200,000 ש"ח).

אני צודק?
צודק

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
רגע,
לפי המשפט הזה:

אני צודק?
אז אם נסכם את הכללים:

1. בדירות זולות שגם מחיר השמאות שלהן הוא פחות מ1.8M - יש משכנתא של 90% ממחיר החוזה, ונדרש הון עצמי של 10% בלבד ממחיר החוזה (בהגבלת מינימום של 100K).

2. בדירות בינוניות שמחיר החוזה שלהן הוא פחות מ1.8M אבל מחיר השמאות שלהן גבוה מסכום זה - יש משכנתא של 75% מהמחיר של 1.8 (הגבוה יותר), כך שההון העצמי הנדרש הוא פחות מ25% ממחיר החוזה (כמו בדוגמא שציינת).

3. בדירות יקרות שגם מחיר החוזה שלהן הוא גבוה מ1.8M - יש משכנתא של 75% ממחיר החוזה, ונדרש הון עצמי של 25% ממחיר החוזה.

נערך לאחרונה ב:

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
2. בדירות בינוניות שמחיר החוזה שלהן הוא פחות מ1.8M אבל מחיר השמאות שלהן גבוה מסכום זה - יש משכנתא של 75% ממחיר השמאות (הגבוה יותר), כך שההון העצמי הוא פחות מ25% ממחיר החוזה (כמו בדוגמא שציינת).
נכון אך לא מדוייק כי גם השמאות מוגבלת ל1.8 שזה אומר עד 1.35 מליון משכנתא
דהיינו דירה שמחיר השמאות שלה הוא 2 מליון ומחיר חוזה הוא מליון וחצי המשכנתא תוכל להיות עד 1350000 שזה 75 אחוז מ 1.8 מליון

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
דהיינו דירה שמחיר השמאות שלה הוא 2 מליון ומחיר חוזה הוא מליון וחצי המשכנתא תוכל להיות עד 1350000 שזה 75 אחוז מ 1.8 מליון
נכון

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
צודק. תיקנתי את הנוסח.

אז אם נסכם את הכללים:

1. בדירות זולות שגם מחיר השמאות שלהן הוא פחות מ1.8M - יש משכנתא של 90% ממחיר החוזה, ונדרש הון עצמי של 10% בלבד ממחיר החוזה (בהגבלת מינימום של 100K) אם יש 100 א' אפשר גם פחות מ-10%.

2. בדירות בינוניות שמחיר החוזה שלהן הוא פחות מ1.8M אבל מחיר השמאות שלהן גבוה מסכום זה - יש משכנתא של 75% ממחיר השמאות (הגבוה יותר) ובתנאי שאינו עולה על 75% מ-1800 שזה 1350 (דהיינו אם נחשב את הפער שבין 1350 למחיר הדירה זה סכום המשכנתא (בתנאי של 10 %), כך שההון העצמי הנדרש הוא פחות מ25% ממחיר החוזה (כמו בדוגמא שציינת).

3. בדירות יקרות שגם מחיר החוזה שלהן הוא גבוה מ1.8M - יש משכנתא של 75% ממחיר החוזה, ונדרש הון עצמי של 25% ממחיר החוזה.
הוספתי על הציטוט את הערותיי באדום.

אכתוב זאת כך:
אם מחיר החוזה עד 1.45 מיליון - הון עצמי של מאה א'.
אם מחיר החוזה בין 1.45 מיליון ל 1.8 מיליון - ההון העצמי יהא סכום הפער בין 1.35 מיליון לבין 1.8 מיליון.
אם מחיר החוזה מעל 1.8 - הון עצמי של 25% ממחיר חוזה.
כל הנ"ל בתנאי שהמשכנתא לא תצא יותר מ75% משווי 'שמאות'.

קבצים מצורפים

• מחשבון הון עצמי מחיר למשתכן.xlsx
    KB 9.8 · צפיות: 23

זה מה שאני

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• צפי הגרלות.jpg
    צפי הגרלות.jpg
    KB 205.9 · צפיות: 27

רמי מדיה

משתמש רשום
כרגע נשארו דירות רק עם נוף לבית הקברות, או מצד שני קומות מינוס
האם, לדעתך, עדיין משתלם להישאר עם זכיה זו?
רציתי להבין את התשובה הנ''ל בנוגע למה ששאלתי. הציטוט המובא בתשובה אם הבנתי נכון נאמר בכלל בנוגע לנצרת ולא בנוגע לדרום חיפה. וכן עד כמה שידוע לי מבירורים שעשיתי לא התחילו לבנות או לשווק את הפרויקט ששאלתי עליו, אז מאיפוא המידע שזה הדירות שנשארו? אשמח להבהרה.

רציתי להבין את התשובה הנ''ל בנוגע למה ששאלתי. הציטוט המובא בתשובה אם הבנתי נכון נאמר בכלל בנוגע לנצרת ולא בנוגע לדרום חיפה. וכן עד כמה שידוע לי מבירורים שעשיתי לא התחילו לבנות או לשווק את הפרויקט ששאלתי עליו, אז מאיפוא המידע שזה הדירות שנשארו? אשמח להבהרה.
אם יורשה לי... הוא לא ענה לך הוא ביקש רק לשאול את רוזנבלט על הפרויקט של נצרת, בנוגע אליך כנראה אין קשר לבית קברות וכו'.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה