מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

אחג

משתמש מקצוען
הרעיון הוא ,שהחלק של השוק החופשי שבו יש אפשרות לשלוט מי יהיה הציבור, יכתיב את המצב בשטח??
וודאי שברעיון זה יכול להכתיב מציאות, אבל למעשה ברוב המקרים המקום נשאר כמו התכנית, מלבד מקרים חריגים, וזה תוצאה של קבוצות כגון אלו, וכן מציאות תקשורתית שמשפיעה על ההחלטות, כי אם פרויקט מסוים מוכר בתקשורת כחרדי, חילוני לא יירשם אליו.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
וודאי שברעיון זה יכול להכתיב מציאות, אבל למעשה ברוב המקרים המקום נשאר כמו התכנית, מלבד מקרים חריגים, וזה תוצאה של קבוצות כגון אלו, וכן מציאות תקשורתית שמשפיעה על ההחלטות, כי אם פרויקט מסוים מוכר בתקשורת כחרדי, חילוני לא יירשם אליו.
גם ברמה ד' בבית שמש זכו חילונים, וכשראו שזו שכונה חרדית לא באו לגור, אלא השכירו את דירותיהם.
(קוריוז קטן: בתחילת האכלוס ברמה ד' ביקש ממני ידיד להתקשר לאדם שפירסם שם דירה להשכרה. המשכיר היה חילוני ממודיעין, וכששאלתי אותו אם הבנין המדובר הוא יותר חסידי או ליטאי, הוא אמר לי: "וואלה, הרבה שואלים אותי את השאלה הזו, תגיד, מה עדיף לענות?...").

עיין

משתמש רשום
אפשר הסבר למתחילים? מה ההבדל בין "מחיר למשתכן" לבין "מחיר מטרה" לבין "מחיר מופחת"?
שלום
מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין מחיר למשתכן
למחיר בהנחה?

זה פחות רלוונטי כרגע, כי מחיר למשתכן כבר הפסיק לחלוטין, וגם מחיר מופחת כמעט שאין (למעט צפת), כך שכרגע הכל מרוכז במחיר מטרה.

בהגרלות האחרונות כבר לא הכניסו את מכרזי 'מחיר למשתכן' וכמעט שגם לא את 'מחיר מופחת', אבל יתכן באמת שהפעם כן יכניסו. בכל מקרה עיקר ההבדל הוא שב'מחיר למשתכן' וב'מחיר מופחת' המחיר המפורסם למ"ר הוא המחיר הסופי, ואילו ב'מחיר מטרה' זהו מחיר שממנו צריך להפחית 20% הנחה או 300K (הנמוך ביניהם).
לגבי צפת, אני לא מספיק מכיר את המקום לומר אם זהו איזור חרדי או לא. תשאל אולי את @עו"ד נתן רוזנבלט שבניו מתגוררים שם והוא מכיר היטב את העיר.

מצויינת

משתמש פעיל
אני רואה גם שיש התנפלות על רחובות
(יותר מפי 2 כרגע מההגרלות המבוקשות- פ"ת, מודיעין , וכד')
יש משהו מיוחד בהגרלה הזו?

סנייק

משתמש חדש
משהו יודע מה בערך הזמנים של מחיר למשתכן
תוך כמה שנים בערך חותמים חוזה
ותוך כמה שנים בערך איכלוס
למה מבדיקה שלי בהגרלות ישנות מלפני 7שנים עדין לא בחרו דירות!!!
אז לא בטוח שזה שווה את השכירות ואת ההמתנה הארוכה

יש מבין

משתמש רשום
לדעתי הפרויקטים בקרית גת יהיו חרדיים ורק משום שאין לציבור שלנו מקום יותר רלוונטי

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
@בית שמשניק נרשמתי להגרלה בתור מאורסת אני גרה בעיר שיש בה עדיפות
לבני מקום השאלה אם יש אפשרות לנצל את הזכאות שלי שם
אין לי בעיה להרשם כדרה שם לאחר החתונה

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
במידה ולוקחים דירה להשקעה
לא נראה לי שאי פעם אגור בקריית גת...
לבחור את כל ההגרלות באותה עיר?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
משהו יודע מה בערך הזמנים של מחיר למשתכן
תוך כמה שנים בערך חותמים חוזה
ותוך כמה שנים בערך איכלוס
למה מבדיקה שלי בהגרלות ישנות מלפני 7שנים עדין לא בחרו דירות!!!
אז לא בטוח שזה שווה את השכירות ואת ההמתנה הארוכה
בדרך כלל חוזה נחתם לאחר כשנה וחצי שנתיים, והאכלוס אחרי 4-5 שנים.
אין כמעט מקום בארץ שלא בחרו דירות לאחר 7 שנים, ואם יש זה מאד מאד נדיר.
אם יש רווח של 350K ומעלה זה בדרך כלל מכסה את השכירות ויש גם רווח.
בכל מקרה צריך הרבה סייעתא דישמיא.

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ומתי מתחילים לשלם משכנתא?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אני מאורסת...
ההורים שלי גרים בצפת
ויש שם הגרלה לבני מקום
אני יכולה להרשם שם להגרלה כבת מקום או לא?
בעלי לא גר בצפת.
באתר אמור להיות כתוב איפה אתם נחשבים בני מקום. אם גרת בצפת ה3 השנים האחרונות, את אמורה להיחשב שם בת מקום.

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
באתר אמור להיות כתוב איפה אתם נחשבים בני מקום. אם גרת בצפת ה3 השנים האחרונות, את אמורה להיחשב שם בת מקום.
ויהיה כדאי להגריל שם יש שם 20 מתוך 40 דירות לבני מקום זה סיכוי טוב?

ST_B

משתמש מקצוען
אז תפתח את האתר של ההגרלות ותראה שגם בהגרלות הכי ישנות אין בכולם התרים
וגם אם יש התרים אין תאריך בחירת דירה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
2 מקומות נוספים שלא הייתי ממליץ עליהם הם צפת וקריית מלאכי. בכל אחת מהערים הללו יש רק הגרלה אחת על כמות קטנה של דירות, ולכן סיכויי הזכיה שם עומדים להיות נמוכים ביותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה