דיון האשכול הגדול לאופציות בשוק ההון

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
יש לכם המלצה על חשבון דמו חינמי שקל לעבוד אתו?
תודה.
חינמי לגמרי ברמה מקצועית אני בספק אם קיים,
במידה ומישהו מוצא אני אשמח לשמוע.

מה שכן בכל ברוקר זר (כדוגמת טריידסטיישן או אינטראקטיב ישראל) שתפתח חשבון רגיל אז תקבל חשבון דמו לאחר הפקדה ראשונית.
אל תחום האופציות נכנסים בין כה וכה לאחר שקיימת הבנה במסחר והשקעות,
לכן אני לא רואה בעצם פתיחת חשבון המסחר וביצוע הפקדה ראשונית כמכשול להשגת חשבון דמו (אלא מראש סביר להניח שכבר מחזיקים חשבון מסחר ברוב המקרים).

טוב מאוד

משתמש מקצוען
תודה רבה, @דניאל נבון על הרענון המבורך לפורום!

ברצוני לברר מספר שאלות בנוגע לאופציית CALL עבור מניית spy

פרטי האופציה:
* סטרייק: 500
* פרמיה: 51 דולר
* מועד פקיעה: 20.9.24

מכירת האופציה:
האם ניתן למכור את האופציה לפני מועד הפקיעה?

מימוש האופציה:
מחיר המניה כעת גבוה מהסטרייק, אך עדיין לא הגעתי לרווח הכולל את הפרמיה ששילמתי. אם מחיר ה-SPY יגיע ל-571, למשל, האם אוכל לממש את האופציה (תוך קנייה ומכירה מיידית של המניות במחיר השוק) גם אם אין לי כרגע את מלוא הסכום הדרוש לרכישת 100 מניות?

אם ישנן אפשרויות נוספות שעומדות בפניי בנוגע לאופציה זו?

תודה רבה לכל העונים @ה. שלמה

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תודה רבה, @דניאל נבון על הרענון המבורך לפורום!

ברצוני לברר מספר שאלות בנוגע לאופציית CALL עבור מניית spy

פרטי האופציה:
* סטרייק: 500
* פרמיה: 51 דולר
* מועד פקיעה: 20.9.24

מכירת האופציה:
האם ניתן למכור את האופציה לפני מועד הפקיעה?

מימוש האופציה:
מחיר המניה כעת גבוה מהסטרייק, אך עדיין לא הגעתי לרווח הכולל את הפרמיה ששילמתי. אם מחיר ה-SPY יגיע ל-571, למשל, האם אוכל לממש את האופציה (תוך קנייה ומכירה מיידית של המניות במחיר השוק) גם אם אין לי כרגע את מלוא הסכום הדרוש לרכישת 100 מניות?

אם ישנן אפשרויות נוספות שעומדות בפניי בנוגע לאופציה זו?

תודה רבה לכל העונים @ה. שלמה
בשמחה (:

לגבי שאלותייך:
1. לגבי מכירת האופציה לפני מועד הפקיעה - ניתן למכור את האופציה בכל זמן שבו המסחר באופציות מתקיים, גם
לפני מועד הפקיעה.

2. לגבי מימוש האופציה - אתה יכול פשוט למכור את האופציה במסחר הרגיל, אין לך שום תועלת במימוש שלה ל100 מניות ואז למכור אותם בצורה ידנית.
במצב שתיארת אתה פשוט מאבד פרמיה מסוימת (של ערך הזמן והתנודתיות) שיש עד הפקיעה ותפסיד מכך כסף מעבר לעמלות הביצוע על המימוש הפיזי לפני הפקיעה ופעולת המכירה של המניות.

3. לגבי זה שאין לך כסף זמין למימוש 100 מניות - במצב כזה ודאי שלא תוכל לממש ל100 מניות.
אם מקרה כזה קורה בעת הפקיעה עצמה אז הברוקר יעשה לך Margin Call כמה דקות לפני הפקיעה ואף יסגור לך את הפוזיציה בכפיה עוד לפני המימוש בפועל ל100 מניות.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
בשמחה (:

לגבי שאלותייך:
1. לגבי מכירת האופציה לפני מועד הפקיעה - ניתן למכור את האופציה בכל זמן שבו המסחר באופציות מתקיים, גם
לפני מועד הפקיעה.

2. לגבי מימוש האופציה - אתה יכול פשוט למכור את האופציה במסחר הרגיל, אין לך שום תועלת במימוש שלה ל100 מניות ואז למכור אותם בצורה ידנית.
במצב שתיארת אתה פשוט מאבד פרמיה מסוימת (של ערך הזמן והתנודתיות) שיש עד הפקיעה ותפסיד מכך כסף מעבר לעמלות הביצוע על המימוש הפיזי לפני הפקיעה ופעולת המכירה של המניות.

3. לגבי זה שאין לך כסף זמין למימוש 100 מניות - במצב כזה ודאי שלא תוכל לממש ל100 מניות.
אם מקרה כזה קורה בעת הפקיעה עצמה אז הברוקר יעשה לך Margin Call כמה דקות לפני הפקיעה ואף יסגור לך את הפוזיציה בכפיה עוד לפני המימוש בפועל ל100 מניות.
תודה רבה על המענה המפורט. אני לא מתכוון למכור את האופציה כעת, אלא רק כאשר המניה תגיע למחיר של 571.

רציתי לשאול: אם לא יהיו לי 50,000 דולר זמינים בחשבון כאשר האופציה תגיע למחיר היעד, האם הברוקר יוכל לבצע את המכירה באופן אוטומטי, או שאני חייב להחזיק את הסכום במזומן בחשבון?

בנוסף, לא הבנתי לגמרי את החלק השני בהסבר שלך. האם תוכל בבקשה לנסח אותו מחדש בצורה ברורה יותר?

תודה רבה על העזרה!

נערך לאחרונה ב:

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תודה רבה על המענה המפורט. אני לא מתכוון למכור את האופציה כעת, אלא רק כאשר המניה תגיע למחיר של 571.

רציתי לשאול: אם לא יהיו לי 50,000 דולר זמינים בחשבון כאשר האופציה תגיע למחיר היעד, האם הברוקר יוכל לבצע את המכירה באופן אוטומטי, או שאני חייב להחזיק את הסכום במזומן בחשבון?

בנוסף, לא הבנתי לגמרי את החלק השני בהסבר שלך. האם תוכל בבקשה לנסח אותו מחדש בצורה ברורה יותר?

תודה רבה על העזרה!
בשמחה.

1. אם לא יהיה לך כסף זמין בחשבון הברוקר יעשה פעולה שנקראת "Margin Call" זמן מסוים לפני הפקיעה.
הוא למעשה יודיע לך שאתה מחזיק באופציה שעומדת לפקוע ואין לך כסף בחשבון ואם לא תבצע פעולה ב X דקות הקרובות אז הוא יאלץ לבצע עבורך את מכירת האופציה בכפיה.
מעבר לכך שזה ממש לא מומלץ להגיע למצב של Margin Call יש לזה בנוסף גם עלות של עשרות דולרים בברוקרים השונים ולכן אני ממליץ לך בחום להימנע ממנה.

כל מה שאתה צריך לעשות בכדי להימנע מלהגיע למרג'ין קול זה אחד משני דברים:
א. להחזיק סכום כסף מתאים אם תרצה שהאופציה תמומש תמורת מניות.
ב. למכור את האופציה עצמה מספר ימים/שעות לפני הפקיעה.

2. לגבי ניסוח של מה שרשמתי קודם:
תשים לב שלכל אופציה יש תמחור לפני הפקיעה ותמחור במועד הפקיעה.

בתמחור של האופציה במועד הפקיעה נראה שאתה שולט,
אתה לשיטתך מבין שאם רכשת CALL בסטרייק 500 בעלות של 51 אז רק החל משער 551 אתה מכסה את ההשקעה שלך.
לכן לדעתי אתה גוזר את שער 571 כיעד כי מבחינתך אתה מבין ששם אתה ברווח של 20.

אבל בתמחור של האופציה לפני מועד הפקיעה לדעתי אתה מפספס כמה דברים:
- לכל אופציה יש משהו שנקרא "ערך הזמן", ככל שיש יותר זמן לפקיעה אז האופציה שווה יותר.
- מעבר לכך לכל אופציה יש את "ערך התנודתיות", ככל שהנכס יותר תנודתי כך האופציה שווה יותר.

כתוצאה מכך יתכן שכבר כאשר קרן סל SPY תהיה בשער 560 אתה כבר תהיה ברווח של 20 שאתה שואף להגיע אליהם,
אין הכרח שתחכה עד שער 571 בשביל להשיג את היעד של ה20 שאני מעריך על פי מה שרשמת שאליו אתה שואף.

חשוב לזכור:
כאשר אתה בוחר לממש אופציה למניות לפני מועד הפקיעה אתה למעשה אומר "תממשו לי כאילו ברגע זה מתרחשת הפקיעה באופציה",
זאת טעות חמורה (חוץ ממקרים חריגים כדוגמת דקות ספורות לפני הפקיעה) מכיוון שבמצב כזה אתה מוותר על כסף רב שטמון בעצם זה שלאופציה יש את "ערך הזמן עד לפקיעה" ואת "ערך התנודתיות".

אתה מוזמן להיכנס לבלוג שלי (יש לינק בחתימה) ולחפש שם את המאמר אודות "אותיות יווניות באופציות" בכדי ללמוד לעומק על התמחור של כל אופציה לפני מועד הפקיעה.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
בשמחה.

1. אם לא יהיה לך כסף זמין בחשבון הברוקר יעשה פעולה שנקראת "Margin Call" זמן מסוים לפני הפקיעה.
הוא למעשה יודיע לך שאתה מחזיק באופציה שעומדת לפקוע ואין לך כסף בחשבון ואם לא תבצע פעולה ב X דקות הקרובות אז הוא יאלץ לבצע עבורך את מכירת האופציה בכפיה.
מעבר לכך שזה ממש לא מומלץ להגיע למצב של Margin Call יש לזה בנוסף גם עלות של עשרות דולרים בברוקרים השונים ולכן אני ממליץ לך בחום להימנע ממנה.

אתה לשיטתך מבין שאם רכשת CALL בסטרייק 500 בעלות של 51 אז רק החל משער 551 אתה מכסה את ההשקעה שלך.

- לכל אופציה יש משהו שנקרא "ערך הזמן", ככל שיש יותר זמן לפקיעה אז האופציה שווה יותר.
- מעבר לכך לכל אופציה יש את "ערך התנודתיות", ככל שהנכס יותר תנודתי כך האופציה שווה יותר.

כתוצאה מכך יתכן שכבר כאשר קרן סל SPY תהיה בשער 560 אתה כבר תהיה ברווח של 20 שאתה שואף להגיע אליהם,
אין הכרח שתחכה עד שער 571 בשביל להשיג את היעד של ה20 שאני מעריך על פי מה שרשמת שאליו אתה שואף.

חשוב לזכור:
כאשר אתה בוחר לממש אופציה למניות לפני מועד הפקיעה אתה למעשה אומר "תממשו לי כאילו ברגע זה מתרחשת הפקיעה באופציה",
זאת טעות חמורה (חוץ ממקרים חריגים כדוגמת דקות ספורות לפני הפקיעה) מכיוון שבמצב כזה אתה מוותר על כסף רב שטמון בעצם זה שלאופציה יש את "ערך הזמן עד לפקיעה" ואת "ערך התנודתיות".

אתה מוזמן להיכנס לבלוג שלי (יש לינק בחתימה) ולחפש שם את המאמר אודות "אותיות יווניות באופציות" בכדי ללמוד לעומק על התמחור של כל אופציה לפני מועד הפקיעה.
תודה רבה על המענה הסבלני והמקצועי.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אני מוסיף כאגב, שבהתאם למה ש @השקעות R הון כתב לפני מס' תגובות.
המטרה העיקרית בקניית אופציית CALL היא הגנה מפני עליות, ולכן יש לשקול את המהלך של קניית האופצייה הזאת, אם יש לך איזה פחד מפני עליות בSPY, כלומר שאתה בשורט על הנ"ל, ולכן אתה נכנס לפוזיצייה הזאת.

סיבה נוספת לרכישה שכזו, היא לקנות את תשואת הSPY העתידית, במחיר פרמיה.
הסיבה הזאת, תלך תמיד לטובת המוכר, כפי שהנ"ל הסביר.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
אני מוסיף כאגב, שבהתאם למה ש @השקעות R הון כתב לפני מס' תגובות.
המטרה העיקרית בקניית אופציית CALL היא הגנה מפני עליות, ולכן יש לשקול את המהלך של קניית האופצייה הזאת, אם יש לך איזה פחד מפני עליות בSPY, כלומר שאתה בשורט על הנ"ל, ולכן אתה נכנס לפוזיצייה הזאת.

סיבה נוספת לרכישה שכזו, היא לקנות את תשואת הSPY העתידית, במחיר פרמיה.
הסיבה הזאת, תלך תמיד לטובת המוכר, כפי שהנ"ל הסביר.
לא מצאתי תגובה כזו של @השקעות R הון.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בשמחה.

חשוב לזכור:

הסברת מעולה! כבוד לפורום!
נראה לי להוסיף עוד פרט
שאופציות שקרובות למועד הפקיעה ערך הזמן מתומחר ביוקר. זה טוב למוכר ורע לקונה.
ובאופציות שרחוקות ממועד הפקיעה ערך הזמן מתומחר בזול . זה טוב לקונה ורע למוכר.
לכן מי שרוצה לקנות אופציות הכי נכון לקנות אופציות רחוקות ממועד הפקיעה ולגלגל ואז כל עניין הפקיעה לא רלוונטי.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לא מצאתי תגובה כזו של @השקעות R הון.
התכוון כנראה לזה

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
התכוון כנראה לזה
אכן..

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מעבר לכך שזה ממש לא מומלץ להגיע למצב של Margin Call
במדה ולא אכפת לי למכור את האופציה, מה יותר גרוע ב MARGIN CALL? חוץ ממה שכתבת פה:
יש לזה בנוסף גם עלות של עשרות דולרים בברוקרים השונים ולכן אני ממליץ לך בחום להימנע ממנה.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
במדה ולא אכפת לי למכור את האופציה, מה יותר גרוע ב MARGIN CALL? חוץ ממה שכתבת פה:
לא יצא לי לנסות, אבל אלה השלכות אפשריות לדעתי:

א. ראשית כל בין כה וכה הרכישה לא אמורה להתבצע מכיוון שאין כסף בחשבון, ככה שתועלת ודאי אין כאן.

ב. הברוקר יכול לסמן את אותו אדם כלקוח "בעייתי" ואולי מתישהו גם עלול להחליט לסגור לו את החשבון אחרי שכמה וכמה פעמים הוא בזבז את זמנו של הברוקר בנושא במקום להיות "משקיע אחראי".

ג. אולי הברוקר יפספס בהזדמנות מסוימת ולא יעשה Margin Call בגלל טעות כלשהי.
במקרה כזה אותו אדם עלול לקום בבוקר עם חשבון במינוס של עשרות אלפי דולרים ואז יחסם לו החשבון בשל הרגולציה האמריקאית (עד מינוף פי 2 "חוצה לילה") + הוא יאלץ לשלם ריביות מופרזות על סכום מופרז שלקח בתור הלוואה מהברוקר.

ד. העלויות של מרג'ין קול הם לרוב באיזור ה80$ לכל אופציה למיטב ידיעתי, זה לא מעט (ובברוקרים מסוימים יש מצב שזה יעלה גם מאות דולרים).
בנוסף הברוקר מוכר את האופציה על פי "שער השוק", זה למעשה כמו שתיגש למכור אופציה באמצעות פקודת Market בלי להסתכל קודם לכן בספר הפקודות.
במידה והקונה הראשון באופציה יהיה במחיר נמוך אתה עלול להפסיד מכך המון כסף.

ובקיצור כאמור זה לא מומלץ להגיע למצב של Margin Call וראוי להיות משקיעים אחראים.
מי שבכל זאת מתכנן להגיע למרג'ין קול מסיבה כלשהי אז שיוודא לפני כן עם הברוקר מה העלויות ומה ההשלכות לכך,
סביר להניח שכל ברוקר עובד עם תעריף עלויות שונה ואכיפה שונה.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
רמזתם כאן שבעליות כדאי לעשות אופציית פוט.

אני מוכר אופציית פוט על SPY בפרמיה של 0.05$, עם סטרייק 465$ ופקיעה בעוד 8 ימים.

האם מישהו חושב שמחיר ה-SPY יירד לסכום כזה תוך 8 ימים?

איזה מידע חסר לי כדי להבין למה אדם ישלם על דבר שנראה לכאורה חסר סיכוי שכזה?

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
רמזתם כאן שבעליות כדאי לעשות אופציית פוט.

אני מוכר אופציית פוט על SPY בפרמיה של 0.05$, עם סטרייק 465$ ופקיעה בעוד 8 ימים.

האם מישהו חושב שמחיר ה-SPY יירד לסכום כזה תוך 8 ימים?

איזה מידע חסר לי כדי להבין למה אדם ישלם על דבר שנראה לכאורה חסר סיכוי שכזה?
בגלל שהסבירות היא מאוד נמוכה אז הפרמיה היא 0.05 בלבד,
בכדי להיכנס ולצאת מהעסקה אתה צריך לשלם כנראה לכל הפחות 0.01 עמלה קניה + 0.01 מכירה וכעת כבר נותר לך 0.03 ביום טוב תוך 8 ימים.

הסיכויים הם כנראה 99.99% ויותר לטובתך,
אבל אם מישהו החזיק את אותה אופציה יום לפני נפילת מגדלי התאומים אז הוא נפל על הסבירות של ה 0.01%.

בהנחה והא מראש רצה לקנות 100 יחידות בשער 465 אז אחלה,
הוא לבסוף קיבל את מבוקשו ועד אז נהנה כל שבוע מפרמיה נחמדה (אני הייתי שואף לפרמיה גבוהה יותר, כעת אני מתייחס רק לדוגמה שנתת).
אך אם את כל מכירת הPUT הוא ביצע בשביל להרוויח 0.03 כל 8 ימים וכעת יתכן שהוא יפסיד 20 או מי יודע כמה אז הוא בבעיה.

מהצד השני, אותו אדם שקונה (לא מוכר) אופציה כזאת ב 0.05 מבצע זאת בשביל להחזיק "כרטיס לוטו" או "חישגד".
מבחינתו קיימות שתי אפשרויות:
1. הוא יפסיד 5$ - בסבירות של 99.99% ויותר כנראה.
2. יקרה משהו מאוד מאוד חריג שיכול לגרום לו להרוויח גם 1,000$ ויותר תוך סיכון של 5$ בלבד.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
בכדי להיכנס ולצאת מהעסקה אתה צריך לשלם כנראה לכל הפחות 0.01 עמלה קניה + 0.01 מכירה וכעת כבר נותר לך 0.03 ביום טוב תוך 8 ימים.
האם יש עמלת כניסה וגם עמלת יציאה אם אני מוכר אופציה ל-8 ימים? הרי אחרי 8 ימים היא פוקעת לבד, לא?

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
האם יש עמלת כניסה וגם עמלת יציאה אם אני מוכר אופציה ל-8 ימים? הרי אחרי 8 ימים היא פוקעת לבד, לא?
- עמלת כניסה - ודאי שיש (עמלת קניה/מכירה רגילה של אופציה).
- עמלת יציאה במידה והאופציה פוקעת בתוך הכסף ומתממשת למניות - יש (כל ברוקר עם מחירון אחר, זאת לא עמלה של קניה/מכירה רגילה של אופציה אלא יקרה יותר מכך).
- עמלת יציאה במידה והאופציה פוקעת מחוץ לכסף - תלוי בברוקר (או שאין בכלל בחלק מהם או שהעמלה היא בדומה לעמלת קניה/מכירה של אופציה רגילה למיטב ידיעתי).

טוב מאוד

משתמש מקצוען
החלטתי לכתוב אופציית PUT על SPY עם מחיר מימוש 465, שיפקע בעוד 8 ימים. קיבלתי פרמיה של חמישה סנט על כתיבת האופציה. בברוקר, ראיתי שיש אפשרות גם לקנות אופציית PUT, וזה מבלבל אותי כי חשבתי שאני רק יכול לכתוב אותן. אשמח להבין את ההבדל בין כתיבת אופציית PUT לקניית אופציית PUT. תודה רבה על העזרה!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח להבין את ההבדל בין כתיבת אופציית PUT לקניית אופציית PUT. תודה רבה על העזרה!
מי ששילם את הפרמיה 5$, הוא הקונה.
הקונה סבור שהSPY ירד מתחת ל460$ בתוך 8 ימים.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
הקונה סבור שהSPY ירד מתחת ל460$ בתוך 8 ימים.
בחלק ואולי רוב המקרים זה נכון.

אבל לחלופין הוא יכול גם לקנות את זה בתור גידור אסטרטגיה כלשהי להפסד מקסימלי נמוך יותר,
כך דרישת הבטחונות מצד הברוקר שלו תהיה נמוכה בצורה משמעותית .

באופן אישי יוצא לי לרכוש הרבה אופציות ממש רחוקות בעלות של דולרים בודדים מהסיבה הזאת,
בזכות רכישת PUT רחוק (לאחר שנניח מכרתי PUT קרוב) אני מפחית את דרישת הביטחונות וגם בתרחיש קיצון ההפסד שלי מגודר וידוע מראש.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה