האם זה זמן טוב להקדים תשלום ולמשוך קל"צ?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נשמח לחוות דעת נוספות :

נוצרה אפשרות להקדים תשלום משכנתא (דבר שלא התאפשר כשנלקחה המשכנתא ), אבל
הריביות מאוד התייקרו בימים האחרונים .

האם זה זמן טוב למשוך קל"צ, שעדיין לא נמשך כולו, בהנחה שאנחנו כבר לקוחות שבויים של הבנק והוא יתן לנו כעת ריבית גבוהה?

אפשר לדחות את משיכת הקל"צ לעוד שנה ואולי גם יותר (ניתן למשוך מסלולים אחרים וגם להוסיף מהון עצמי) . האם עדיף לחכות ולא למשוך את הקל"צ? ולא להקדים תשלום?

מה המלצות המומחים?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נשמח לחוות דעת נוספות :

נוצרה אפשרות להקדים תשלום משכנתא (דבר שלא התאפשר כשנלקחה המשכנתא ), אבל
הריביות מאוד התייקרו בימים האחרונים .

האם זה זמן טוב למשוך קל"צ, שעדיין לא נמשך כולו, בהנחה שאנחנו כבר לקוחות שבויים של הבנק והוא יתן לנו כעת ריבית גבוהה?

אפשר לדחות את משיכת הקל"צ לעוד שנה ואולי גם יותר (ניתן למשוך מסלולים אחרים וגם להוסיף מהון עצמי) . האם עדיף לחכות ולא למשוך את הקל"צ? ולא להקדים תשלום?

מה המלצות המומחים?​
תלוי מה יש לכם. מה קיבלתם במשכנתא.
בגדול ?? אם יש לכם משכנתא מצוינת?? תמשכו. כי מי יודע מה יהיה. אולי רק ימשיך לעלות שזה גם אופציה.
אי אפשר לומר לך כלום בוודאות. אם יש לך משכנתא טובה?? אני הייתי מושך עם הימור קטן שיירד. מאשר לקחת הימור שיעלה ואז גם יהיה עמלות היוון יותר גדולות כשנרצה למחזר.

בקיצור. איזה משכנתא קיבלתם. לפי זה הייתי עונה יותר רגוע.
למרות ששוב. נבואה ניתנה ל...​

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
משכנתא מאוד טובה
הריבית של הקל"צ היתה מעולה כשמשכנו בתשלום הראשון, אבל כעת היא עלתה, ואנחנו לקוחות שבויים של הבנק, אז כנראה גם שיתנו לנו את המקסימום שנותנים היום.
השאלה אם עוד שנה / שנה וחצי יהיה יותר גרוע מעכשיו...
אם אני מבינה נכון, אפשר לשמור על יחס של שליש קבועה במשיכות? אז נוכל, כאמור למשוך עוד מהמל"צ..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מצד שני אם יעלה ואז במשיכות הבאות יהיה יותר גבוה והעמלות היוון יהיו יותר גבוהים?
שוב אנחנו לא נביאים.. המצב כרגע קצת בעליה. הדולק התחזק.. האגחים עולים א"א לדעת מה יהיה
הבנק לא יכול לעשות מה שבא לו. יש חישוב גם על הקלצ. הוא מעלה רק אם עלה ורק כמה שעלה בעלויות גיוס
אם זה משכנתא מצוינת? <תגידו כמה?> אני לא לוקח אחריות... אבל אני הייתי מושך

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
מצד שני אם יעלה ואז במשיכות הבאות יהיה יותר גבוה והעמלות היוון יהיו יותר גבוהים?
שוב אנחנו לא נביאים.. המצב כרגע קצת בעליה. הדולק התחזק.. האגחים עולים א"א לדעת מה יהיה
הבנק לא יכול לעשות מה שבא לו. יש חישוב גם על הקלצ. הוא מעלה רק אם עלה ורק כמה שעלה בעלויות גיוס
אם זה משכנתא מצוינת? <תגידו כמה?> אני לא לוקח אחריות... אבל אני הייתי מושך
תודה
קל"צ 4.49 ל 25 שנים
מל"צ כל 3 4.45 ל 30 שנים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה
קל"צ 4.49 ל 25 שנים
מל"צ כל 3 4.45 ל 30 שנים
לא נכון...
הזייה של ריביות.. ועוד ל25-30 שנה?
נו וכבר כמה עלה הקלצ? נשמע לי חובה למשוך
אם היה אפשרות הייתי מושך הכל..<כמה הקלצ עכשיו?>
אגב זה בנק פועלים ויהיה עליה נוספת ב תחילת החודש כדאי להזדרז

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לא נכון...
הזייה של ריביות.. ועוד ל25-30 שנה?
נו וכבר כמה עלה הקלצ? נשמע לי חובה למשוך
אם היה אפשרות הייתי מושך הכל..<כמה הקלצ עכשיו?>
אגב זה בנק פועלים ויהיה עליה נוספת ב תחילת החודש כדאי להזדרז
זה הון ובית המקצוען
עוד לא ברור לנו כמה עלה הקל"צ.
נדע כשנגיע למשוך, אבל הבנו שבאופן כללי עלה... והתלבטנו את זה עיתוי טוב למשוך ולהקדים תשלום...
תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה הון ובית המקצוען
עוד לא ברור לנו כמה עלה הקל"צ.
נדע כשנגיע למשוך, אבל הבנו שבאופן כללי עלה... והתלבטנו את זה עיתוי טוב למשוך ולהקדים תשלום...
עכשיו הכל מובן.. זה ריביות פסיכיות ממש.. זה נקרא קוסם לא יועץ

E_Y

משתמש פעיל
נוצרה אפשרות להקדים תשלום משכנתא (דבר שלא התאפשר כשנלקחה המשכנתא )
אותי דווקא המשפט הזה תפס...
מה הכוונה נוצרה אפשרות להקדים ?
זה עסקת קבלן ?
אם לא תשלמו עכשיו, מתי לפי חוזה אתם מוכרחים לשלם ?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אותי דווקא המשפט הזה תפס...
מה הכוונה נוצרה אפשרות להקדים ?
זה עסקת קבלן ?
אם לא תשלמו עכשיו, מתי לפי חוזה אתם מוכרחים לשלם ?
מחיר למשתכן
בתחילה הקבלן סירב להקדים תשלומים
ואחר כך התחרט ואפשר להקדים. התשלומים בפעימות.
היה ניתן לדחות את התשלום בקל"צ לעוד כשנה (ובינתיים למשוך ממסלול אחר כי כבר נעשה תשלום אחד מהקל"צ) .

בסוף באופן מפתיע הקל"צ לא עלה, אלא אפילו ירד ל 4.45 והחלטנו למשוך ולקבע את כל הקל"צ.

E_Y

משתמש פעיל
מחיר למשתכן
בתחילה הקבלן סירב להקדים תשלומים
ואחר כך התחרט ואפשר להקדים. התשלומים בפעימות.
היה ניתן לדחות את התשלום בקל"צ לעוד כשנה (ובינתיים למשוך ממסלול אחר כי כבר נעשה תשלום אחד מהקל"צ) .

בסוף באופן מפתיע הקל"צ לא עלה, אלא אפילו ירד ל 4.45 והחלטנו למשוך ולקבע את כל הקל"צ.
אני לא רואה שום סיבה הגיונית להקדים תשלומים לקבלן מעבר לרצון לעשות עמו חסד

אלא אם כן מדובר בהקדמה של חודש-חודשיים
מעבר לזה ממש לא משתלם בעיני

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
ע
אני לא רואה שום סיבה הגיונית להקדים תשלומים לקבלן מעבר לרצון לעשות עמו חסד

אלא אם כן מדובר בהקדמה של חודש-חודשיים
מעבר לזה ממש לא משתלם בעיני
עוד חודשיים אכן בכל מקרה נצטרך לשלם , לכן העדפנו להקדים ולשלם רק את הקל"צ (אם כי יכלנו לשלם קודם מהמל"צ ומהון עצמי ובהמשך מהקל"צ, אך העדפנו לקבע את הריבית של הקל"צ שכאמור בסוף ירדה ל 4.45).

• תודה
Reactions: E_Y

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה