התייעצות האם גם המעסיק חייב להפריש אחוז מסוים לקאן השתלמות

הכרת הטוב!

משתמש רשום
מנוי פרימיום
האם בשכיר כל הכסף יכול לרדת לקרן השתלמות מכספי השכיר או שחייב גם המעסיק להפריש אחוז מסוים. ואם כן כמה המינימום שהמעסיק צריך להפריש.
תודה לכל העונים!

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
האם בשכיר כל הכסף יכול לרדת לקרן השתלמות מכספי השכיר או שחייב גם המעסיק להפריש אחוז מסוים. ואם כן כמה המינימום שהמעסיק צריך להפריש.
תודה לכל העונים!
אין חובה להפריש לקרן השתלמות רק במגזרים מסויימים כגון עובדי הוראה
אין אופצייה לקרן השתלמות רק מהשכיר המעביד גם צריך להפריש חלק
מה שמקובל בכל המגזרים חוץ מעובדי הוראה זה 2.5 % מהעובד ו 7.5 % מהמעביד
בעובדי הוראה 4.2% מהעובד ו8.4% מהמעביד

נערך לאחרונה ב:

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
מה האחוז המינמלי שעל השכיר להפריש?
לא נראה לי שיש אחוז מינימלי זה או שמוותרים לגמרי או שמפרישים את הסכום המקובל 2.5% בדרך כלל אנשים מעוניינים להפריש את הסכום המקסימלי בגלל שמדובר באפיק השקעה לטווח בינוני מצויין מכיוון שהוא פטור ממס

RuTaxes4You

משתמש רשום
לא נראה לי שיש אחוז מינימלי זה או שמוותרים לגמרי או שמפרישים את הסכום המקובל 2.5% בדרך כלל אנשים מעוניינים להפריש את הסכום המקסימלי בגלל שמדובר באפיק השקעה לטווח בינוני מצויין מכיוון שהוא פטור ממס
מה שחשוב במגזר הכללי זה היחס של 3 ל-1 מעסיק לעובד
כלומר יכול להיות גם לדוגמא לדוגמא 1.5% הפקדות עובד ו- 4.5% הפקדת מעסיק
מה שמקובל ורווח זה 2.5% עובד ו7.5%מעסיק

הכרת הטוב!

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אני שואל האם שייך חוקית שאני (שכיר) יפקיד למשל 8% והמעסיק עוד 2%
תודה.

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האם יכול להיות שהמעסיק מפריש 2.5 וגם העובד 2.5?
כן
אך לא יהיה פטור ממס רווח הון

"הפקדה מוטבת" – כל אחד מאלה:

(1) סכום ששילם מעביד, עד גובה הסכום או השיעור שאין רואים אותו, לפי סעיף 3(ה), כהכנסת עבודה בעת ששולם לקרן;

(2) סכום ששילם העובד שהוא אחד מאלה:

(א) סכום שאינו עולה על שליש מהסכום ששילם המעביד בשיעור הקבוע בסעיף 3(ה), בשל משכורתו הקובעת של העובד כהגדרתה בסעיף האמור;

(ב) סכום בשיעור שאינו עולה על 2.5% ממשכורתו הקובעת של העובד;

(ג) סכום בשיעור אחר שנקבע לתשלומי העובד בהסכם קיבוצי שאושר לפי חוק הסכמים קיבוציים, התשי"ז-1957, לפני יום ב' בתמוז התשס"ב (12 ביוני 2002);

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה