התייעצות האם באר שבע היא הפתרון למגורים? אשמח לשמוע, מדגיש כי השאלה היא על מגורים ולא השקעה, מצורף טור שפרסמתי אתמול.

יוסיK

משתמש מקצוען
שכונה ד נמצאת בקצה הצפוני של באר שבע, ממש ביציאה לכיוון כביש 40 שמתחבר לכביש 6, נראה לי שרבים מהאוטובוסים מתחנה מרכזית ב"ש לכיוון מרכז/ירושלים/צפון עוברים על שדרות רגר [הרחוב שתוחם את שכונה ד] ומשם יוצאים החוצה.
האם הדירות שנמכרות שם בכאלו מחירים הם מקום המדינה או מקום המדינה הקודמת?
הבניינים לא מקום המדינה וגם לא מימי המנדט, בנייני שיכון קלאסיים משנות ה 70/80 ישנים אבל לא שונים מהותית מהמתחרדים באשדוד, דימונה, טבריה, עפולה, ועוד הרבה שכונות בירושלים.

אני חושב שהרעיון של @עו"ד נתן רוזנבלט מוצלח, כתבתי את דעתי מס' פעמים כאן בפרוג שאני חושב שאפשר למנף את זה.
נקודה חשובה אחת היא שצריך לזכור שהחרדים לא יוכלו לשנות את באר שבע, העירייה מאוד מכבדת את החרדים והם מקבלים המון דברים.
אבל יש חנויות שפתוחות בשבת, ומסעדות פתוחות בשבת (לא באופן קולקטיבי, אבל זה קיים לצערינו).
אם החרדים 'יזרמו' עם העיר-לדעתי יש לה פונטציאל לא קטן...
לא נראה לי שיש מקום על פני הגלובוס שבאו לשם חרדים וסגרו בכח חנויות בשבת, בסופו של דבר אם לא יהיה מי שיצרוך את מה שהחנויות האלו מציעות הן לא תהינה פתוחות.
זה כוחות השוק ולכן אם יהיה אזור מתחרד כנראה שלא יהיה בו מסחר בשבת, האם במרכז אורן כל החנויות תסגרנה [בהנחה שיש שם היום משהו פתוח - לא סביר בעיני וודאי לא הרבה חנויות] לא יודע, בכל מקרה זה בשוליים.
זה שברחוב רינגלבלום [מקווה שאני זוכר נכון את השם] יהיו כל מיני מקומות פתוחים זה מצער אבל נוגע לתושבי תפרח לא פחות מלתושבי שכונות אחרות בבאר שבע.

פלאי הבריאה

משתמש צעיר
אני שואל שאלה תיארוטית,
יש לי חלום להקים יישוב חרדי איכותי מאוד של כמה מאות משפחות,
בסגנון של בניה קלה / טרומית בתים צמודי קרקע,
לכמה מחיר נוכל להגיע?

יוסי בר

משתמש פעיל
אני שואל שאלה תיארוטית,
יש לי חלום להקים יישוב חרדי איכותי מאוד של כמה מאות משפחות,
בסגנון של בניה קלה / טרומית בתים צמודי קרקע,
לכמה מחיר נוכל להגיע?

נתיי

משתמש פעיל
מעניין אותי תגובתכם
מה דעתכם על הקמת עיר חרדית ממערב לבאר שבע בין אופקים ותפרח
אבל לא סתם עיר, עיר גדולה נניח של 200 אלף יחידות דיור סדר גודל של בני ברק לפני עשרים שנה
האם אז היא כן תיהיה אטרקטיבית בעיני הזוגות צעירים ??
כי אז בגודל שכזה אין את כל החיסרונות של הפריפריה בגלל ש..
1 יהיה תחבורה ציבורית מאוד טובה וזמינה
2 יהיה את כל החנויות והרשתות המוכרות בציבור סטייל רבי עקיבא פלוס
3 יהיה הרבה ישיבות בעיר וכוללים
4 לא צריך לנסוע לכל חתונה כי יהיה הרבה אולמות שמחה בעיר
5 יהיה שטיבלך גדול ואוירה חרדית בעיר ולא כמו בכל הפריפריה שזה מעורב חרדים חילונים
6 לגבי תעסוקה יש את באר שבע קרוב (הגם שלדעתי המדינה צריכה לפעול יותר חזק בנושא של הגדלת התעסוקה האיכותית בבאר שבע)

בקיצור עיר חרדית גדולה בפריפריה פותרת את רוב הבעיות שיש בפריפריה
השאלה שלי זה האם אז באמת יהיו זוגות צעירים שיבואו ?
האם זה יהיה אטרקטיבי מספיק ?
או שמה שלא יהיה אנשים לא יכולים לעזוב את בני ברק וירושלים ויהי מה. בלי סיבה
למרות הדירה הקטנה וה8 אלף משכנתא והצפיפות

אפיפית

משתמש פעיל
מעניין אותי תגובתכם
אבל לא סתם עיר, עיר גדולה נניח של 200 אלף יחידות דיור סדר גודל של בני ברק לפני עשרים שנה
5 יהיה שטיבלך גדול ואוירה חרדית בעיר ולא כמו בכל הפריפריה שזה מעורב חרדים חילונים
6 לגבי תעסוקה יש את באר שבע קרוב (הגם שלדעתי המדינה צריכה לפעול יותר חזק בנושא של הגדלת התעסוקה האיכותית בבאר שבע)

זה טוב לחלום
אבל לא מציאותי
אתה יודע כמה ביוקרטיה ושניםםםםם צריך כדי להקים עיר חדשה?

נתיי

משתמש פעיל
נכון שאלתי ברמת הרעיון
אבל מה שהיה חשוב לי לחדד זה שרוב הבעיות המדוברות בפריפריה זה בגלל שיש רק שכונות קטנות חרדיות ואין מטרופולין ענק חרדי
השאלה היא תיאורתית אם נניח אףהיה את ירושלים ליד באר שבע האם גם אז זוגות צעירים היו רוצים לגור במרכז או שברגע שאתה הופך את המקום לאטרקטיבי אז כן יגיעו

די

משתמש סופר מקצוען
מעניין אותי תגובתכם

במילה אחת
תילה
לדעתי זה יצליח ובגדול.

די

משתמש סופר מקצוען
האם מישהו יוותר על הזכות לזכות במחיר למשתכן/מתמסכן/מסתכן בשביל דירהה ששווה 50000 אל"ש שזה גם סכום הרווח הצפוי לו?
מי שרוצה לגור בבאר שבע נניח מישהו עם 300 אל"ש הון עצמי, אם הוא קונה בבאר שבע ב600 אל"ש, לוקח משכנתא ומחזיר 3,000 ש"ח בחודש (10 שנים) ס"ה ריבית שהוא משלם 80,000 ש"ח.
לעומת מי שיזכה בדירה בהנחה ירוויח חצי מיליון ש"ח (נניח שכירות יש לו סיוע בשכ"ד) עוד 9 שנים (שנתיים עד שהוא זכה ועוד 7 שנים עד שהוא יכול למכור) הוא בא לקנות דירה בבית שמש נניח המחירים כמו עכשיו 1.8 מיליון, לוקח משכנתא מיליון מחזיר 5,000 ש"ח לחודש ל30 שנה ס"ה ריבית 900,000 ש"ח. לכאורה באר שבע הרבה יותר כלכלי!

אברכציק

משתמש רשום
שימו לב שכמעט בכל עיר שמדינה חתמה הסכמי גג גדולים (אלפי דירות)
יש ירידה דרסטית במחירים לאורך זמן בעיר הישנה כי
רוב האנשים עברו לחדשה

מנוח

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
תכלס, הישוב בבאר שבע מעולם לא צלח.
אמר לי את זה רב תושב העיר.
המון פעמים ניסו שוב ושוב להרים שם קהילה (עוד מימי הרב יששכר מאיר)
וזה פשוט לא צלח, זו עיר חסרת אוור ואוירה,
מלאאאאה בערבים ובפשע.
כלכלית כל החישובים נשמעים פנטסטיים, אבל מעשית פחות.

מלאאאאה בערבים ובפשע.
אולי הפעם יצליח...

יוסיK

משתמש מקצוען
מלאאאאה בערבים ובפשע.
איזה ישוב בבאר שבע לא צלח, יש בבאר שבע ציבור שומרי מצוות ענק, מתוכם לא מעט אברכי כוללים ומשפחות תורניות, אפשר לומר שכמעט מעולם לא נעשה ניסיון משמעותי להקים שם קהילות אשכנזיות, [היו שם פעם מעט חסידים]
לא יודע מי הרב שאמר, לא יודע מה הוא אמר ולמה הוא התכוון, המציאות לא ממש מתחברת לציטוט שלך.
מה שכן, המציאות היום מאוד שונה מבעבר, אם בעבר כשניסו לחרד את באר שבע אנשים לא הגיעו ובצדק, הם יכלו ללכת לאשדוד ועוד הרבה מקומות קרובים יותר למרכז באותו מחיר והם גם יכלו לקנות בבני ברק בסכומים הגיוניים, היום יש דירות בבאר שבע שעולות פחות מכמעט כל מקום אחר בארץ .

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
בקיצור אופקים

Jane Doe

משתמש חדש
הדרך הכי טובה לפתוח קהילה חדשה היא מסביב לישיבה
ברגע שיש ישיבה גדולה שהבחורים אוהבים גם כשהם יתחתנו הם ישארו שם כאברכים (הם הרי מכירים את האיזור ולא מפחדים ממנו) ולאחר מכן פותחים גן לילדים ומוסדות וכו
פשוט צריך את הנחשונים הראשונים וישיבה זה דרך מצוינת לגרום לאנשים לבוא ולהכיר, בלי לפחד מה יהיה עם חינוך הילדים וכדומה
שכונה ד פחות מתאימה נראה לי ששכונה יא גם כן זולה והיא יותר נעימה ויותר קרובה לקריה החרדית

Jane Doe

משתמש חדש
דרך אגב ברגע שיתחיל משהו ויראו שזה אפשרי יתכן שהרבה מהאברכים שקנו דירה להשקעה יעברו לגור בדירה שלהם

אני וביתי

משתמש מקצוען
מלאאאאה בערבים ובפשע.
עכשיו אני נזכר שיש איזה מעשיה על איזה קללה עתיקה לא זוכר את הפרטים.
נראה לי הובא כאן בעבר בפרוג באחד האשכולות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה