מידע שימושי "דרך שווה" הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

avi++

משתמש מקצוען
מישהו יכול לומר לומר לי מה קורה בשורה תחתונה?
אם אני נוסע מב"ש לק"ס בנוער, אני משלם 6 ש"ח (לפני הנחה? אחרי?) ואז עוד 5.5 שקל על נסיעה פנימית? או שיש מעבר
וכמה תכל'ס זה יוצא לי בכסף עובר לסוחר?

לחיל אומר

משתמש מקצוען
עכשיו אני קולט שיש מעלה נוספת ברפרומה, שמי שנוסע בבין עירוני לא ישלם על הנסיעה העירונית - רלוונטי בעיקר לערים הגדולות

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק
אבל הבנתי שביתרים למשל ממש מפסידים...:(

אסתי M

משתמש מקצוען
בלת"ק
אבל הבנתי שביתרים למשל ממש מפסידים...:(
בקיצור ביתריסטים בואו להפגנה...
זה נעים ומשמח שאנחנו נחשבים לחלק מהמטרפולין העילית אבל... המרחקים בקו בינעירוני מגוכחים ולא מצדיקים את עליית המחירים

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא מבין משהו ברפורמה הזו, וגם אין את מי לשאול.
בדקתי, למשל, כמה תעלה נסיעה ממודיעין עילית לבאר שבע, והתשובה 16 ש"ח.
דא עקא, שאין קו ממודיעין עילית לבאר שבע, אז צריך לנסוע לירושלים, או לתל אביב.
בשביל זה אני צריך אוטובוס לירושלים (12 שח) אוטובוס פנימי לתחנה מרכזית (5.5 ש"ח) ואוטובוס לבאר שבע (16 ש"ח) סה"כ 33.5 ש"ח, אז איך אני משלם רק 16 ש"ח?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כי לא משלמים על נסיעה. אלא על מרחק.
וכל זמן שאתה באותו מרחק אתה כלול בנסיעה אם זה תוך 90 דקות.
או חופשי יומי שיעלה לך 32 ש,ח
אבל איך המרחק יודע לאן אני מתכונן לנסוע?
הרי בנסיעה הראשונה לירושלים לא יגבה ממני 16 ש"ח אלא רק 12, אז מתי יגבה השאר?
אני יעלה לאוטובוס, יתקף ברב קו, והכסף ירד לי רק בסוף היום?
חוץ מזה, הנסיעה לבאר שבע לוקחת יותר מ90 דקות, כך שאצטרך בתוך באר שבע לשלם עוד 5.5 נסיעה פנימית?

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לא מבין משהו ברפורמה הזו, וגם אין את מי לשאול.
בדקתי, למשל, כמה תעלה נסיעה ממודיעין עילית לבאר שבע, והתשובה 16 ש"ח.
דא עקא, שאין קו ממודיעין עילית לבאר שבע, אז צריך לנסוע לירושלים, או לתל אביב.
בשביל זה אני צריך אוטובוס לירושלים (12 שח) אוטובוס פנימי לתחנה מרכזית (5.5 ש"ח) ואוטובוס לבאר שבע (16 ש"ח) סה"כ 33.5 ש"ח, אז איך אני משלם רק 16 ש"ח?
סליחה. טעות עכשיו אני רואה שהמעבר רק עד 15 ק"מ. (ממילא האוטובוס לבאר שבע זה לא תוך 90 דקות)

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אבל איך המרחק יודע לאן אני מתכונן לנסוע?
הרי בנסיעה הראשונה לירושלים לא יגבה ממני 16 ש"ח אלא רק 12, אז מתי יגבה השאר?
אני יעלה לאוטובוס, יתקף ברב קו, והכסף ירד לי רק בסוף היום?
זה דבר שעדין לא הוסבר,
לכאורה תצטרך לקנות לפני אותה נסיעה בעמדות ההטענה את הקוד אותו אתה רוצה לקנות. ובזה ליסוע. את תחנת העליה הרב קו יכול לזהות בתיקוף. וכך ליסוע. ואם במקרה נסעת יותר מהמרחק, אז פקח יתפוס אותך וייתן לך קנס. כמה פשוט. (מה שאין כמובן בתשלום באפליקציה שבו הוא מחשב בסוף הנסיעה כמה להוריד לך מהתשלום.)

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
מישהו יודע משהו על ה"חופשי שנתי"?
באתר של משרד התחבורה לא ראיתי שזה מוזכר.
כן מוזכר הנושא של סטודנט מורחב (שזה אומר סטודנט + חופשי שנתי/סמסטריאלי), כלומר, שיש חופשי שנתי/סמסריאלי, אבל לא מוזכר מה המחיר שלו.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
3. תושב המרכז יקבל בית חולים, שדה תעופה, משרדי ממשל ומרכזי בילוי ב6 ש"ח ותושב הפריפריה יאלץ לשלם יותר על הנסיעה, ולמי שיאמר שהחופשי מוזיל-צודק, אבל מי שלא נוסע כל יום מקריית שמונה לתל אביב??? או מדימונה לאשדוד???
לא מדויק, תושבי ביתר ג"כ יקבלו בית חולים וכו' וכו' ב 5.5 ש"ח כמו הירושלמים

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא מדויק, תושבי ביתר ג"כ יקבלו בית חולים וכו' וכו' ב 5.5 ש"ח כמו הירושלמים
דבר ראשון תושבי ביתר הם לא כל ציבור הפריפריה-יש ירוחם ,טבריה וכו'...
שנית מי אמר שיעלה מביתר לירושלים 5.5? אני הבנתי שזה ב16?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
דבר ראשון תושבי ביתר הם לא כל ציבור הפריפריה-יש ירוחם ,טבריה וכו'...
שנית מי אמר שיעלה מביתר לירושלים 5.5? אני הבנתי שזה ב16?
אז הבנת לא נכון
נסיעה מביתר לשערי צדק.png

לאנגער

משתמש מקצוען
ש
מישהו יודע משהו על ה"חופשי שנתי"?
באתר של משרד התחבורה לא ראיתי שזה מוזכר.
כן מוזכר הנושא של סטודנט מורחב (שזה אומר סטודנט + חופשי שנתי/סמסטריאלי), כלומר, שיש חופשי שנתי/סמסריאלי, אבל לא מוזכר מה המחיר שלו.
חופשי שנתי לסטודנט עולה 6 פעמים חופשי חודשי (לא מופיע באתר כי יהיה רלוונטי רק באוקטובר).

לאנגער

משתמש מקצוען
ביתרים מפסידים בנסיעות פנימיות, והרבה (בפרט בחופשי הפנימי).
אבל הנסיעה לירושלים תעלה 5.50 כמו נסיעה פנימית! וגם יהיה אפשר להמשיך באוטובוס פנימי בירושלים עד 90 דק'.
והחופשי לירושלים יירד ל225 ויהיה ארצי.
כך שלא הכל שחור (אפי' שלאחר כל זה, אני עדיין אישית הולך לשלם מאות שקלים בנוסף כל חודש).

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
9. בציבורים שמקושרים לצלחת לא נגעו-כגון המתנחלים שהשאירו להם את אגרת המיגון שמוזילה בחצי את הנסיעות שלהם וכן הם יכולים להשתמש במזומן, משום מה...כדאי לבדוק מי היה מיוצג בממשלה האחרונה...
אם אני לא טועה זה לא קשור לרפורמה
ביו"ש לא אוטומטית חלים כל החוקים של הכנסת, אלוף מרכז או משהו בסגנון אחראי כביכול על 'המשטר צבאי' שיש שם ויש חוקים שפשוט לא חלו שם.
לדוגמא? חוק השקיות (שקית במכולת עולה חינם!). אי שימוש במזומן באוטובוסים.
אני ממש לא מהאזור, אז רק זה לבינתיים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה