מידע שימושי "דרך שווה" הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הרפורמה נכנסת לתוקף רק עוד חודש, החודש עדיין אין שינוי במחיר (רק ביטלו את גמיש 30 וחופשי שבועי)

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תושב המרכז שילם הרבה כסף בשביל הקרבה הזאת והוא לא אמור לממן לתושב הפריפריה את הנסיעות
זה אינטרס עצום של המדינה שיגורו בפריפריה, הן מבחינת שמירה על הקרקעות והריבונות בכל מקום ,והן מבחינה שאין מקום במרכז...וזה היה המדיניות של כל ממשלות ישראל מאז ומעולם.

hishtadlut

משתמש פעיל
ושלא לדבר על הרצון לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית כדי להקטין עומסים בכבישים- ביד האחת
וביד השניה לאלץ אנשים ליסוע ברכבים פרטיים פשוט כי התחבורה הציבורית לא משתלמת יותר...
עיקר הפקקים בבין עירוני וחצי שנוסע בין עירוני יש הנחה גדולה

(שאר הפקקים בערים הגדולות ושם אין התייקרות)

hishtadlut

משתמש פעיל
זה אינטרס עצום של המדינה שיגורו בפריפריה, הן מבחינת שמירה על הקרקעות והריבונות בכל מקום ,והן מבחינה שאין מקום במרכז...וזה היה המדיניות של כל ממשלות ישראל מאז ומעולם.
מה שמקדם את הפריפריה זה התחבורה למרכז והרפורמה מוזילה את זה בהרבה

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מה שמקדם את הפריפריה זה התחבורה למרכז והרפורמה מוזילה את זה בהרבה
לא רק,
מה גם המדינה לא משקיעה בפריפריה רק כדי שיהו קרובים למרכז...
למשל יש משרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל הוא לא דואג להסעות לתל אביב...הוא מארגן מופעי תרבות בזול, למה?
כי למדינה יש אינטרס שיגורו שם ולכן היא מעודדת את התושבים שם...ולכן מי שמעלה להם את המחיר לתחבורה הפנימית ל6 שקל לא ממשיך את המדיניות הזו ומזיק לה...
עוד דוגמא-משרד החינוך משקיע בבתי ספר שם פי כמה וכמה מבתי ספר במרכז כדי להשלים פערים, אפי' שבעצם אפשר לומר שאם הם עניים שיסתדרו...למה תושבי המרכז צריכים לממן את הבתי"ס של דימונה? אלא שככה זה עובד...וזה האינטרס של המדינה...

hishtadlut

משתמש פעיל
לא רק,
מה גם המדינה לא משקיעה בפריפריה רק כדי שיהו קרובים למרכז...
למשל יש משרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל הוא לא דואג להסעות לתל אביב...הוא מארגן מופעי תרבות בזול, למה?
כי למדינה יש אינטרס שיגורו שם ולכן היא מעודדת את התושבים שם...ולכן מי שמעלה להם את המחיר לתחבורה הפנימית ל6 שקל לא ממשיך את המדיניות הזו ומזיק לה...
עוד דוגמא-משרד החינוך משקיע בבתי ספר שם פי כמה וכמה מבתי ספר במרכז כדי להשלים פערים, אפי' שבעצם אפשר לומר שאם הם עניים שיסתדרו...למה תושבי המרכז צריכים לממן את הבתי"ס של דימונה? אלא שככה זה עובד...וזה האינטרס של המדינה...
מרכזי התעסוקה/רפואה/ציבור נמצאים ויישארו במרכז ולכן לפיתוח הפריפריה צריך תחבורה נגישה/זולה למרכז

מה שאתה אומר זה שבגלל מחירי התחבורה הציבורית הפנימית יהיה פחות משתלם לגור בפריפריה, אדרבה שמחירי הדירות ירדו/לא יעלו בשביל לפצות על מחירי התחבורה

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מרכזי התעסוקה/רפואה/ציבור נמצאים יישארו במרכז ולכן לפיתוח הפריפריה צריך תחבורה נגישה/זולה למרכז

מה שאתה אומר זה שבגלל מחירי התחבורה הציבורית הפנימית יהיה פחות משתלם לגור בפריפריה, אדרבה שמחירי הדירות ירדו/לא יעלו בשביל לפצות על מחירי התחבורה
מה הקשר?
הבאתי דוג' שהמדינה משקיעה באוכלוסיה שם המון גם אם זה יותר מהתושבים במרכז, ולכן אין טענה של שיוויון שבאים לקחת להם כסף שאין להם...

hishtadlut

משתמש פעיל
מה הקשר?
הבאתי דוג' שהמדינה משקיעה באוכלוסיה שם המון גם אם זה יותר מהתושבים במרכז, ולכן אין טענה של שיוויון שבאים לקחת להם כסף שאין להם...
ועניתי שהרפורמה תקדם עוד יותר את הפריפריה

לא יבנו בכל חור בית חולים משרדי.ממשלה ומרכזי הי טק אבל עכשיו יוכלו להגיע אליהם מכל מקום ב225 חודשי

אסתי M

משתמש מקצוען
כפי שכבר כתבתי בעבר בפורומים השונים, יש כמה וכמה בשורות טובות ברפורמה הזאת
1. תושבי ירושלים (אולי עוד מקומות) יוסיפו כל חודש עוד 17 ש"ח בסה"כ וייהנו מחופשי חודשי בכל הארץ!
2. לראשונה תושבי הערים הגדולות לא ישלמו עבור הילדים שלהם חופשי חודשי במחיר רגיל, אלא ישלמו רק חצי זהו בשורה אדירה!
3. תעריפי הנסיעות בין הערים יופחתו לדוג' ירושלים - טבריה היום 36.5 ש"ח אחרי הרפורמה רק 16 ש"ח, הלאה ירושלים - ביתר היום 8.5 ש"ח (או 9.5 לא זוכר) ללא מעבר בתוך ביתר, לאחר הרפורמה 5.5 ש"ח בלבד "כולל מעבר"
לכאורה יש עוד כמה וכמה בשורות בזה אז נכון שיש הרבה נזק בזה אבל יש גם הרבה תועלת
אני בתור תושב ירושלים שמשלם כל חודש 238 ש"ח חופשי חודשי (מורחב) מצפה ומייחל שהרפורמה תיכנס לתוקף וכך ארויח שני דברים 1. אשלם 13 ש"ח פחות כל חודש 2. החופשי יהיה תקף לכל הארץ (כן כן, כולל מירון, חיפה ובני ברק)
כן? ומה עם חופשי פנימי לילד שעד עכשיו עלה 47 שח? ביתר

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כן? ומה עם חופשי פנימי לילד שעד עכשיו עלה 47 שח? ביתר
לא רק החופשי הפנימי לילד עלה, גם נסיעה רגילה עולה מ 2.5 ש"ח ל 5.5 ש"ח (ללא הנחת ערך צבור)
ועדיין יש גם דברים טובים ברפורמה הזאת

אסתי M

משתמש מקצוען
לא רק החופשי הפנימי לילד עלה, גם נסיעה רגילה עולה מ 2.5 ש"ח ל 5.5 ש"ח (ללא הנחת ערך צבור)
ועדיין יש גם דברים טובים ברפורמה הזאת
לא רואה אותם.
כן זה טוב למי שנוסע אולי מרחקים, אבל מי שנוסע בתוך עיר-לדוג ילד, זה מכפיל את המחיר כפול מספר הנוסעים

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא רואה אותם.
כן זה טוב למי שנוסע אולי מרחקים, אבל מי שנוסע בתוך עיר-לדוג ילד, זה מכפיל את המחיר כפול מספר הנוסעים
התווכחתי על זה?!
למרבה הפלא יש הרבה אנשים שגרים בירושלים והיו משלמים 208 ש"ח על חופשי חודשי כולל לילדים, מהיום הם ישלמו לילדים "חצי מחיר" מה שלא עד היום ולעצמם יוסיפו עוד כמה שקלים ויוכלו לנסוע חופשי לכל הארץ כולל לכל חתונה מזדמנת, את באמת לא רואה אותם? מדובר בבשורה אדירה! בנוסף אלו שגרים במודיעין עילית ובביתר עילית ולומדים או עובדים בירושלים יתחילו לשלם "פחות" ולקבל "יותר"

אסתי M

משתמש מקצוען
התווכחתי על זה?!
למרבה הפלא יש הרבה אנשים שגרים בירושלים והיו משלמים 208 ש"ח על חופשי חודשי כולל לילדים, מהיום הם ישלמו לילדים "חצי מחיר" מה שלא עד היום ולעצמם יוסיפו עוד כמה שקלים ויוכלו לנסוע חופשי לכל הארץ כולל לכל חתונה מזדמנת, את באמת לא רואה אותם? מדובר בבשורה אדירה! בנוסף אלו שגרים במודיעין עילית ובביתר עילית ולומדים או עובדים בירושלים יתחילו לשלם "פחות" ולקבל "יותר"
אני שמחה בשבילם.
יחד עם זאת לאנשים מבוגרים-עובדים, משולם סעיף נסיעות כך שלא באמת משנה כמה הם מוציאים על סעיף זה. על סטודנטים לא מדברת...
אני שמחה בשבילילדי ירושלים אבל בהחלט מתוסכלת על ילדי שלי ועל ההכפלה בתשלום על הנסיעות שלהם...
מה גם שמימים ימימה בירושלים היה מעבר ובפיריפריה לא, ולכן בפירפריה המחיר אולי היה יותר זול...

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
יחד עם זאת לאנשים מבוגרים-עובדים, משולם סעיף נסיעות כך שלא באמת משנה כמה הם מוציאים על סעיף זה.
אני עלול להפסיד מההוזלה של החופשי חודשי
אני מקבל בתלוש נסיעות אפילו שבאמת נוסעים עם הסעה של העבודה
:rolleyes::rolleyes:

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני שמחה בשבילם.
יחד עם זאת לאנשים מבוגרים-עובדים, משולם סעיף נסיעות כך שלא באמת משנה כמה הם מוציאים על סעיף זה. על סטודנטים לא מדברת...
אני שמחה בשבילילדי ירושלים אבל בהחלט מתוסכלת על ילדי שלי ועל ההכפלה בתשלום על הנסיעות שלהם...
מה גם שמימים ימימה בירושלים היה מעבר ובפיריפריה לא, ולכן בפירפריה המחיר אולי היה יותר זול...
א. אני גם מקבל סעיף של נסיעות ההבדל הוא כמה אני הולך להנות מהסעיף הזה
ב. אכן אלו שגרים בביתר וכמעט לא יוצאים הולכים להפסיד המון מהרפורמה הזאת
ג. אפרופו מעבר, זהו ג"כ אחד הבשורות, ירושלמי שנוסע היום לביתר משלם 8.5 ש"ח ללא מעבר בתוך ביתר, אחרי כניסת הרפורמה לתוקף 5.5 ש"ח כולל מעבר
לסיכום התוכנית טובה מאוד לערים הגדולות והרסנית לפריפריה (שלא יוצאת מהפריפריה ביום יום)

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני עלול להפסיד מההוזלה של החופשי חודשי
אני מקבל בתלוש נסיעות אפילו שבאמת נוסעים עם הסעה של העבודה
:rolleyes::rolleyes:
אין הוזלה על החופשי חודשי כל השינוי הוא מה יהיה כלול בו (הפוך הוא עולה ל 225 ש"ח)

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
סיכום קצר לדעתי מדוע זו רפורמה לא שיוויונית, יתכן שהיא מועילה לאי אלו אנשים אבל הכלל הוא שזה לא שיוויוני.
1. הערים החרדיות ביתר עלית ומודיעין עלית הוכנסו לתוך אזור שנקרא מרכז שבו יש פחות הטבות (חופשי ב98 ש"ח),
באופן תמוה ואבסורדי, מי שלא מבין שיסתכל במפה ויראה שתי כעין שפיצים שהם ביתר עלית ומודיעין עלית, ומי שחושב אני ירוויח וזה לא מעניין אותי מה קורה בביתר או מודיעין שידע שזה התעללות בחרדים, היום זה שם מחר זה יכול לבוא אליו...
2. תושב מרכז הארץ נהנה מהרבה פלוסים ולכן מחובתה של המדינה לסייע ולעודד מגורים בפריפריה, ולכן מותר שהמחיר בנסיעות הפנימיות שם יהיה יותר נמוך.
3. תושב המרכז יקבל בית חולים, שדה תעופה, משרדי ממשל ומרכזי בילוי ב6 ש"ח ותושב הפריפריה יאלץ לשלם יותר על הנסיעה, ולמי שיאמר שהחופשי מוזיל-צודק, אבל מי שלא נוסע כל יום מקריית שמונה לתל אביב??? או מדימונה לאשדוד???
4. המחירים ברכבת קפצו משמעותית מה שיגרום שאנשים עניים שעובדים במרכז יאלצו לבזבז זמנם בנסיעה מטרטרת באוטובוס, דהיינו רכבת? לעשירים בלבד.
5. רבים מלינים ע"כ שהנסיעות הפנימיות בערים החרדיות ביתר ומודיעין עולות חצי מהמחיר בערים אחרות, אבל יש לזה הסבר שמרחק הנסיעות שם הוא קטן עד אפסי -בביתר האוטובוסים לא נוסעים יותר מכמה ק"מ בכל מסלול מה שכמובן מוזיל עלויות...
6. וגם לגבי הקווים הבין עירוניים בערים החרדיות-האוטבוסים הרבה יותר עמוסים מערים חילוניות (למי שמכיר את האוטובוסים החצי ריקים בערים החילוניות), ולכך הוגן יהיה להוריד את המחיר אם ציבור הנוסעים מממן את הנסיעה...
7. צריך להתנגד לזה רק כי הרפורמה לוקחת כסף מאנשים שאין להם ומממנת עם זה פרוייקטים כגון תיק תק בירושלים שמיועדים לציבור אמיד וחילוני, פרוייקט שנכשל כישלון חרוץ (לפי נתוני משרד התחבורה) אך השרה ממשיכה להשקיע בו מיליונים שהולכים לפח.
8. הסימן שזה רפורמה גרועה זה שאין עלויות נוספות למדינה , מה שאומר שבאו לקחת כסף מהציבור לא לסייע לו או משהו דומה.
9. בציבורים שמקושרים לצלחת לא נגעו-כגון המתנחלים שהשאירו להם את אגרת המיגון שמוזילה בחצי את הנסיעות שלהם וכן הם יכולים להשתמש במזומן, משום מה...כדאי לבדוק מי היה מיוצג בממשלה האחרונה...
אמנם יש רבים שזה מועיל להם, והם מרגישים שהם חייבים להגן על הרפורמה, אני קורא להם-אף אחד לא רוצה להרוס לכם ולמנוע מכם את הרווח המגיע לכם ביושר, סה"כ רוצים לתקן מעט ולהשאיר את כל הטוב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה