מידע שימושי "דרך שווה" הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני רואה כרגע שמחיר חופשי חודשי יותר מ225 ק"מ עולה 610 ש"ח.
זאת אומרת שמי שגר בבאר שבע לא יוכל לנסוע לקרית שמונה בחופשי חודשי של 225 ש"ח.
אז יש אפליה, כי מי שגר בירושלים יוכל לנסוע מבאר שבע לקרית שמונה ומי שגר בבאר שבע לא יוכל.
אבל איך הרב קו יודע היכן הוא גר?

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אז יש אפליה, כי מי שגר בירושלים יוכל לנסוע מבאר שבע לקרית שמונה ומי שגר בבאר שבע לא יוכל.
יותר זול לנסוע מבאר שבע לירושלים ומירושלים לקריית שמונה...
בקיצור, בג"ץ הולך לפסול את הרפורמה המחוררת הזאת!

YASMIN

משתמש פעיל
עוד קושיא
כתוב באתר של משרד התחבורה במפורש
שמחיר חופשי חודשי לכל הארץ חוץ מאילת בלבד עולה 225 ש"ח
והרי הוא סתירה להנ"ל [שמחיר חופשי חודשי של יותר מ 225 ק"מ עולה 610 ש"ח]
ע"כ צ"ל שיותר מ 225 ק"מ הכוונה נסיעה שלוקחת יותר מ 225 ק"מ
ולא מאיזור המגורים

ונסיעה אחת ארוכה יותר מ 225 ק"מ יש רק לאילת [לא מידיעה רק מכורח הקושיא

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במקום לשאול פה את כל השאלות, הכל מפורט באתר
יישר כח!
אם תקרא קצת, תראה שכל השאלות נובעות מהמידע המינימאלי שמופיע בדף שאליו שלחת את הקישור.

זה מבית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ביתרים מפסידים בנסיעות פנימיות, והרבה (בפרט בחופשי הפנימי).
אבל הנסיעה לירושלים תעלה 5.50 כמו נסיעה פנימית! וגם יהיה אפשר להמשיך באוטובוס פנימי בירושלים עד 90 דק'.
והחופשי לירושלים יירד ל225 ויהיה ארצי.
כך שלא הכל שחור (אפי' שלאחר כל זה, אני עדיין אישית הולך לשלם מאות שקלים בנוסף כל חודש).
בלי לזלזל בטענות של כולם,אני הולך לחסוך מזה כסף,ולהרוויח הרבה מאוד גמישות עם אוטובוסים
בתקווה שיגיעו בזמן;)

נערך לאחרונה ב:

לאנגער

משתמש מקצוען
בלי לזלזל בטענות של כולם,אני הולך לחסוך מזה הרבה מאוד כסף,ולהרוויח הרבה מאוד גמישות עם אוטובוסים
בתקווה שיגיעו בזמן;)
אכן, כפי שהוזכר יש כאלו שירוויחו מהרפורמה, אם כי "הרבה מאד" כסף לא ברור כיצד, בשונה מלהפסיד שזה בהחלט יש משפחות רבות שמדובר בסדר גודל של 500-600 שקל לחודש ואפי' יותר.

חצרון

משתמש מקצוען
בלת"ק
מה שהזוי בעיני שבמקום לעודד אנשים להשתמש ברכת במקום באוטובוס וע"י כך להפחית את הצורך באוטובוסים וממילא פקקים וכו', אז עכשיו מעלים את המחיר של רכבת ע"פ אוטובוס!!

חצרון

משתמש מקצוען
זה לא משנה איפוא אתה גר ומה רשום לך בת.ז.
נסיעה מבאר שבע לקרית שמונה לא כלולה בחופשי לא משנה מאיפוא אתה, אה"נ אם תרצה תוכל ליסוע ולעשות תחנה באמצע הדרך.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בלת"ק
החודש הזה א"א לעשות חופשי חודשי ומהחודש הבא התוכנית הזו תיכנס לפעולה???
זה נכון?
אפשר לעשות חופשי חודשי רגיל אבל אי אפשר לעשות "גמיש 30"
אמא שלי נסתה לעשות חופשי חודשי רגיל לא חופשי גמיש (היא לא מבינה בזה גמיש לא גמיש, היא פשוט הולכת לקות הרב קו ומבקשת 'חופשי חודשי') ולא נתנו לה.
אמרו שאי אפשר.
אז כן ביטלו ?

לאנגער

משתמש מקצוען
אמא שלי נסתה לעשות חופשי חודשי רגיל לא חופשי גמיש (היא לא מבינה בזה גמיש לא גמיש, היא פשוט הולכת לקות הרב קו ומבקשת 'חופשי חודשי') ולא נתנו לה.
אמרו שאי אפשר.
אז כן ביטלו ?
חופשי חודשי נמכר רק עד ה5 לחודש.
ראה כאן:https://ravkavonline.co.il/he/ravkav-monthly-seasonal-contract

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה לא משנה איפוא אתה גר ומה רשום לך בת.ז.
נסיעה מבאר שבע לקרית שמונה לא כלולה בחופשי לא משנה מאיפוא אתה, אה"נ אם תרצה תוכל ליסוע ולעשות תחנה באמצע הדרך.
דא עקא, שאין אוטובוס ישיר מבאר שבע לקרית שמונה.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בלת"ק
מה שהזוי בעיני שבמקום לעודד אנשים להשתמש ברכת במקום באוטובוס וע"י כך להפחית את הצורך באוטובוסים וממילא פקקים וכו', אז עכשיו מעלים את המחיר של רכבת ע"פ אוטובוס!!
הסיבה היא שפשוט אין מקום ברכבות, רוב הרכבות בערים הגדולות עמוסים עד הסוף צריך כרגע יש אינטרס "להפחית" את השימוש ברכבות, כמו"כ יש מחסור בקרונות.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
אם אני קונה חופשי חודשי כולל רכבת עד 40 ק"מ אני יכול למשל ליסוע מכרמיאל לחיפה לרדת לתקף שוב וליסוע עד חדרה לרדת שוב ולתקף וליסוע עד ת"א או שה40 ק"מ זה מאיפה שאני גר????????:unsure::unsure:
שאלה רטורית...לא נראה לי שיש כאלה אנשים משועממים במדינה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה