דרוש בית תוכנה/ מתכנת לפרויקט גדול.. אשמח לעזרה אין לי מושג למי לפנות..

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צודק.
אבל לפי דעתי,
אפילו עם היוזמה שלי מכונה סטארטאפ, אין טעם לתקוף את עצם הרעיון, היות ולא על כך פתחתי את השאלה בכלל.
ביקשתי תגובות ענייניות ולא עצות שיווקיות.
אשמח לשמוע על הסיכונים כמו אבטחה, עבודה עם חברת תכנות מתחילה וכל מה שנוגע לשאלה שאיתה פתחתי את האשכול.
אם הייתי רוצה לקבל ייעוץ שיווקי- נושא האשכול היה אמור להיות "מה דעתכם על הקמת סטארטאפ בסגנון חשבונית ירוקה" ואז לקבל את כל התגובות הנל...
ולכך התכוונתי כשאמרתי:

נכתב ע"י חורף מטריה בענן:
אויש. ועכשיו מגיעות האזהרות..
אין דרך להתחמק מההגדרה?
אם מישהו רוצה לבנות מגדל והוא מתייעץ איזה סוג קראוונים לרכוש כדי לבנות מהם את המגדל - חשוב לומר לו: אתה מחפש את הדבר הלא-נכון.

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@חורף מטריה בענן
ברוכים הבאים לג'ונגל, וברוכים הנמצאים :)

אשמח לשתף ב2 עצות פרקטיות (עשה, ולא תעשה):
1) אם בחרתם לפנות למישהו או לבית תוכנה, ואתם שואלים אותו על הפרויקטים שכבר עשה, חפשו מישהו שכבר עשה מערכת ניהול הרשאות + לעטוף מוצר תוכנה ולהנגיש אותה כAPI, ופתרונות פרונט אנד. זה דבר שעושים הרבה. למעשה רוב הדברים אם יתכננו אותם נכון בסוף מגיעים למסקנה שזה מה שנכון לעשות.
אם בית התוכנה יציג לכם פיתוחים שפועלים כרגע וקיימים אונליין (לא "הורדו מהאוויר" ולא "ניסיוני" ולא "רק אצלי במחשב") ומכניסים כסף (דגש על זה, אלו דברים שאפשר להוכיח לא משנה עבור מי הכסף נכנס) רק אז תשקלו להמשיך איתו.
2) תתרחקו מכל מי שמזכיר את המילה "וורדפרס". סביר להניח שהוא לא מתאים.

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@חורף מטריה בענן
ברוכים הבאים לג'ונגל, וברוכים הנמצאים :)

אשמח לשתף ב2 עצות פרקטיות (עשה, ולא תעשה):
1) אם בחרתם לפנות למישהו או לבית תוכנה, ואתם שואלים אותו על הפרויקטים שכבר עשה, חפשו מישהו שכבר עשה מערכת ניהול הרשאות + לעטוף מוצר תוכנה ולהנגיש אותה כAPI, ופתרונות פרונט אנד. זה דבר שעושים הרבה. למעשה רוב הדברים אם יתכננו אותם נכון בסוף מגיעים למסקנה שזה מה שנכון לעשות.
אם בית התוכנה יציג לכם פיתוחים שפועלים כרגע וקיימים אונליין (לא "הורדו מהאוויר" ולא "ניסיוני" ולא "רק אצלי במחשב") ומכניסים כסף (דגש על זה, אלו דברים שאפשר להוכיח לא משנה עבור מי הכסף נכנס) רק אז תשקלו להמשיך איתו.
2) תתרחקו מכל מי שמזכיר את המילה "וורדפרס". סביר להניח שהוא לא מתאים.

איזו קבלת פנים נעימה
תודה רבה על העיצות המחכימות.
מגדל=תוכנה יציבה בנויה לתלפיות
קראוונים=קוד שנכתב ע"י גורם חיצוני שלא מעניין אותו האם המגדל יקרוס
זה חכם.
תודה על ההסבר

~dasi~

משתמש צעיר
אסביר לך משהו בשפה שלך
אקסל בענן בעצם בנוי על פלטפורמה מוכנה (גוגל), ושם היית רק צריכה להכניס נתונים להגדיר ולסנכרן וכו'
לבנות את כל זה בקוד, זה בעצם כמו לפתח את גוגל שיטס.. הבנת? (כמובן רק באופציות מתוכו שאת משתמשת איתם)

לא אומרת שלא אפשרי
אבל תביני שזה לפתח מאפס, ודורש הון.

עכשיו השאלה שלך זה איפה להשקיע - בפרלינס או בבית תוכנה?
יש לי נסיון עם פרילנס ולא עם בית תוכנה אז אני לא יודעת לענות על שאלתך..

נערך לאחרונה ב:

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כרגע הכול באקסלים
אני רוצה תצוגה יפה ונוחה לשלוח לשם נתונים עם api

הדיון נכנס להמון נישות, וחבל

בגדול, מה שציטטתי, זה מערכת שיכולה לעבוד עם לקוח אחד שבודק לך את זה..
לחבר מערכת אמיתי עם לקוחות פעילים על אקסל זה אתגר ענק.

וזה אתגר אחד מעבר לאתגרים הרגילים בפיתוח תוכנה.
מההודעה הפותחת לא ניתן לדעת שום כיוון לגבי משך זמן פיתוח ולא לגבי מחירים.

אז מאיפה מתחילים? המלצה שלי מניסיון רב, פגישות הצעות מחיר במספר חברות במקביל כדי להתחיל להתקרקע..

אח"כ כשתבינו שזה שונה ממה שאתם חושבים עכשיו..
תוכלו לפנות אלי בג'ימייל lamdan.yadan יש לי שירות מסויים בתחום.
אם לא יחדשו לכם בפגישות משהו, ממליץ רק דבר אחד, לא לבנות על כסף של הסביבה הקרובה כי תאבדו אותם.. אתם לא במקום הנכון.

בהצלחה רבה

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בגדול, מה שציטטתי, זה מערכת שיכולה לעבוד עם לקוח אחד שבודק לך את זה..
לחבר מערכת אמיתי עם לקוחות פעילים על אקסל זה אתגר ענק.
תודה עלהתגובה המפורטת- אבל-
לא הבנתי.
מה זה עם לקוח אחד?
אני לא הולכת לבצע אינטגרציות עם אקסל.
אני רוצה למגר את האקסל,
עד כמה שזה מורכב.
ומה זה
לא לבנות על כסף של הסביבה הקרובה כי תאבדו אותם.. אתם לא במקום הנכון
למה המקום לא נכון?
ולגבי הכספים של סביבתי הקרובה, הפסיקו לדאוג
זה ימומן מהלוטו שזכיתי 40 מליון.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מעונינת להיות בעלים של אתר מורכב, משהו כמו אתר להנהלת חשבונות, יש לי כבר אפיון מדויק, ואין לי מושג למי לפנות...
וזה מה שאני צריכה:

כללי- נדרש:
1. מערכת בענן עם API מפותח בהתאם לצרכים המדויקים שיפורטו בהמשך.

2. אבטחה- האתר שיוקם יהיה מאובטח ברמה גבוהה ביותר, עם גיבוי מלא של כל הנתונים

3. אפשרות להוספת משתמשים עם דרגות גישה שונות לנתונים באתר, נדרשים 4 דרגות גישה שונות:
צד ספק: אדמין- עם גישה מלאה לכל הנתונים, עובדים- עם גישה מוגבלת ללקוחות שהם משרתים
צד לקוח: אדמין- גישה לכל הנתונים בעמותה כולה, עובדים- גישה מוגבלת לנתונים לפי בחירת הלקוח

4. זכויות יוצרים- זכויות יוצרים מלאות יימסרו למזמין הפרויקט- על פי מחיר מוסכם מראש.

5. סודיות- בונה האתר יתחייב לשמור על סודיות המידע בכל שלב, ויתחייב עפ”י חוק זכויות יוצרים
שלא לשכפל את האתר לשום גורם.

6. במידת הצורך, בונה האתר יתחייב למסור את כל המידע על השרתים, אמצעי הבניה, סיסמאות
וכל הנדרש במידה ויתעורר צורך לפנות למפתח אחר.

7. האתר יפותח באמצעים מתקדמים אשר יאפשרו הוספת פיתוחים בעתיד ככל שיידרשו.

חשוב: לא לגרור את הפרויקט על פני זמן ארוך ובלתי נגמר... אני רוצה את זה מוכן תוך 2-3 חודשים..

אז מה אתם ממליצים? מתכנת פרילנס? בית תוכנה? איזה בית תוכנה? איך אדע שהם לא חאפרים?
קראתי רוב התגובות אבל לא יכולתי הכל. מחילה אם חוזר על מה שכתבו.

אני חושב שיש שני מצבים שונים לגמרי:

1. מדובר במוצר קיים ועובד שצריך שכתוב מאקסל לאתר מעוצב. והתוצאה קבועה ולא דורשת ניהול מעבר לתשלום ותחזוקה מנימלית.
במקרה כזה הייתי סבור שכדאי למצוא מתכנת מנוסה שיבנה זאת או בית תוכנה מומלץ.

2. מדובר במוצר שדרוש שיוכל להתפתח. בעסק שעתיד לגדול, כלומר הקוד ידרוש שינויים באופן תמידי, תכנון מוצרי, ניהול כלכלי, וכו'
כאן עבודה רציפה מול מתכנת חיצוני עלולה להיות מקור לבלאגן ואי הבנות (מה שנראה לאדם מבחוץ עניין קטן, תיקון פשוט, המתכנת יגיד שיעלה מליון שקל וייקח שנה) ובכל מקרה זה עלויות אסטרונומיות. במקרה כזה לכאורה הכי מתאים לגייס צוות מקצועי. החל מראש צוות טוב שיבין את מי לגייס לצוות. ועד מנהל עסקי. וכו' כל מה שעסק צריך.
זה לא שונה מהקמת עסק של חנות גדולה. הרבה השקעה בהקמה. לא משהו זעיר בקטנה.

אמנם. עם סייג, ככל שהמקים צריך כהתחלה מענה טכני בעיקר של כתיבת קוד, וגם הוא מבין בתחום, ככה הוא יצטרך בהתחלה פחות אנשים. כי הוא מסוגל לאמוד מהי העבודה וכמה צריכה לקחת, והאם מה שסופק באיכות טובה.
אבל למי שלא מבין בתכנות אבטחת מידע וui ux, אינני רואה איך יוכל להמנע מלפול להרבה בורות טכניים וכלכליים, אם לא ישכור אנשי מקצוע לפני כן שכן מבינים בזה.

כל זה לעניות דעתי הקלושה. מתוך הכרותי עם הצד של התכנות בלבד. אבל זה מספיק כדי שאדע שמי שלא מתכנת לא יוכל להבין כיצד לאמוד עלויות איכויות וזמנים של פרויקט תוכנה. (גם למי שכן מתכנת זה קשה מאד)

בכל מקרה

המון הצלחה

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא הולכת לבצע אינטגרציות עם אקסל.
אני רוצה למגר את האקסל,
עד כמה שזה מורכב.
חידוד מצויין וחשוב, כי לא קראתי את כל התגובות נשברתי איפשהו באמצע והיה נשמע שמדובר בעיקר בצד לקוח וחיבור לAPI..
אז לא, גם צד שרת במורכבות שלא ידועה כרגע.
ובקיצור:
מההודעה הפותחת לא ניתן לדעת שום כיוון לגבי משך זמן פיתוח ולא לגבי מחירים.

למה המקום לא נכון?
כי העולם מורכב מהמון צבעים ולא רק שחור ולבן, ויש המון מורכבויות בתהליך.
וככל שתפנימו את זה תדעו שאתם בדרך הנכונה.

לגבי הרשאת משתמשים- בינתיים אין לי צורך בזה רק בהמשך.. ולכן אני ממש מחפשת מישהו שיכול להתקדם יחד איתי..
כלומר משהו ממש בסיסי בהתחלה, כמה דפים פשוטים- (לדוגמא: דף נחיתה עם שעון חול שאני יכולה להתחיל ולעצור באמצעות קריאות http) ובהמשך לבנות אתר שבהדרגה יהפוך להיות יותר ויותר מורכב..

נושא חשוב, יש פיתוח שידוע מראש מה רוצים, ויש פיתוח כמו שאתם מתארים כאן, וזה קשה למצוא בית תוכנה.
וגם אם כן זה יעלה פי כמה וכמה.
אצל פרילנסר תשלמו רק קצת יקר יותר (לא בהכרח פר שעה/ספרינט אלא אני מתכוון על שינויים של דברים שכבר נבנו בצורה מסויימת כי השדרוג לא היה ידוע וכדו').. מה שבטוח שהזמן יכפיל את עצמו כמה פעמים.
אבל זה לא מופרך, לפעמים זאת הדרך הנכונה.

ולמעשה, אתה תמשיכו להתחרבש כאן בפורום עד שתצאו לעולם המעשה,
תתחילו, אל תתחייבו כלום, תיפגשו עם בעלי מקצוע תפרסו את התוכנית ותקבלו שאלות, חידודים, אתגרים, אולי קצת מחירים ויתכן שהרבה שיעורי בית.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ולמעשה, אתה תמשיכו להתחרבש כאן בפורום עד שתצאו לעולם המעשה,
תתחילו, אל תתחייבו כלום, תיפגשו עם בעלי מקצוע תפרסו את התוכנית ותקבלו שאלות, חידודים, אתגרים, אולי קצת מחירים ויתכן שהרבה שיעורי בית.
לא כל בעלי המקצוע יודעים להכנס לנעליים של הלקוח ולתת לו את העצה הטובה ביותר (כי הרבה פעמים המסקנה היא שלא כדאי שהלקוח ישתמש בשירות שלו)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא כל בעלי המקצוע יודעים להכנס לנעליים של הלקוח ולתת לו את העצה הטובה ביותר (כי הרבה פעמים המסקנה היא שלא כדאי שהלקוח ישתמש בשירות שלו)
בשביל זה הצעתי שיפנו אלי בפרטי.. ;)
אבל זה לא הנושא עכשיו.

הרעיון הוא קירקוע, דעות בפורום יש 1001 כשזה מגיע למעשה מתחיל החיים האמיתיים ויתכן שהיא תופתע לטובה אבל כנראה שתקבל סחרחורת.

ואין דרך לדלג על השלב הזה.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בפרוייקטים שחיפשתי מפתחים (בעיקר צד לקוח) לא מצאתי נוסחה איך למצוא מפתח טוב
ואני לא יודע איך לקוח שלא מבין דבר בתכנות יוכל למצוא מפתח ולדעת שלא קוד גרוע.

בעקבות האשכול חשבתי על מבחן פשוט (לפחות למפתח צד שרת)
לשאול את המפתח/בית תוכנה מה האחוז של הtest coverage בפרוייקטים הקודמים שלך
אם המפתח לא נוהג לכתוב טסטים יתחילו התירוצים
* הקוד שלי לא צריך טסטים
* אצלי אין באגים
* הטסטים אצלי בראש
* מה זה test coverage?
* אצלנו הכל עובר QA ידני וטסטים זה מיותר

ואם הוא כותב טסטים הוא יוכל להוציא מספר כל שהוא בבדיקה פשוטה

אם יש טסטים בפרוייקט יש סיכוי כל שהוא שזה יהיה פרוייקט יציב בלי הרבה באגים בפרודקשן ואם סיכוי לתחזוקה לאורך שנים
אם לא כותבים טסטים לדעתי זה גזר דין מוות לפרוייקט ואין סיכוי שמישהו יכנס לפרוייקט אחר כך ויתחזק אותו בלי לפחד לגעת בקוד כי ישבש משהו (על הדרך לרוב הטסטים מצילים את המפתח מטעויות באבטחה אם יש לו מודעות בסיסית לנושא)

קוצ'קה

משתמש צעיר
תודה.
עזר לי מאוד.
זה מעניין חשבתי שהחלק העיצובי יותר קל.. :( @חדוה טוקר
בדרך כלל החלק של העיצוב נקרא צוואר הבקבוק
פיתוח ה-backend הוא החלק המהיר בסיפור
אלא אם כן ה-ui שלך הוא לא משו מורכב
כי היום אפשר עם co-pilot לבנות מסכים ממש מהירים
בתנאי שהם לא מסובכים או מורכבים
אשמח לדבר איתך עוד בנושא במייל
tzipihofm גימייל

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הרעיון הוא קירקוע, דעות בפורום יש 1001 כשזה מגיע למעשה מתחיל החיים האמיתיים ויתכן שהיא תופתע לטובה אבל כנראה שתקבל סחרחורת.
א. לבנתיים יש כאן רק 2-3 דעות
ב. יזם צריך לשמוע בהתחלה 1001 סיבות למה לרדת מהעץ ורק אחרי ששמע הכל יכול להמשיך הלאה (אצלי אני מסמך וי כל פעם שהגיע לקוח והצלחתי להוריד אותו מהעץ של המיזם הפנטסטי שהוא חלם עליו כי אמנם "הפסדתי" לקוח אבל הצלתי יהודי מלזרוק הרבה כסף לפח וגם חסכתי את האי נעימות של לקוח מתוסכל)
ג. איך לקוח יכול להיות מופתע לטובה אחרי פגישות עם אנשי מכירות מלאי נופת צופים? אולי ירגיש תחושה טובה אבל היא לא מבוססת על משהו אמיתי

קוצ'קה

משתמש צעיר
אז אולי כבר הכי כדאי לי להשלים את הידע שחסר לי בתכנות ולבנות בעצמי :(
אבל זה ייקח זמן...
אם אין לך ידע מספק בתכנות
תכתבי קוד כמו מתחילה
אם את מפתחת בלעדית
חייבת משהיא מעל 7 שנות ניסיון (דווקא בתחום שאת צריכה!!)

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בפרוייקטים שחיפשתי מפתחים (בעיקר צד לקוח) לא מצאתי נוסחה איך למצוא מפתח טוב
ואני לא יודע איך לקוח שלא מבין דבר בתכנות יוכל למצוא מפתח ולדעת שלא קוד גרוע.

בעקבות האשכול חשבתי על מבחן פשוט (לפחות למפתח צד שרת)
לשאול את המפתח/בית תוכנה מה האחוז של הtest coverage בפרוייקטים הקודמים שלך
אם המפתח לא נוהג לכתוב טסטים יתחילו התירוצים
* הקוד שלי לא צריך טסטים
* אצלי אין באגים
* הטסטים אצלי בראש
* מה זה test coverage?
* אצלנו הכל עובר QA ידני וטסטים זה מיותר

ואם הוא כותב טסטים הוא יוכל להוציא מספר כל שהוא בבדיקה פשוטה

אם יש טסטים בפרוייקט יש סיכוי כל שהוא שזה יהיה פרוייקט יציב בלי הרבה באגים בפרודקשן ואם סיכוי לתחזוקה לאורך שנים
אם לא כותבים טסטים לדעתי זה גזר דין מוות לפרוייקט ואין סיכוי שמישהו יכנס לפרוייקט אחר כך ויתחזק אותו בלי לפחד לגעת בקוד כי ישבש משהו (על הדרך לרוב הטסטים מצילים את המפתח מטעויות באבטחה אם יש לו מודעות בסיסית לנושא)
חושבת שקצת הלכת רחוק
לא בכל פרויקט מתאים לכתוב טסטים
ולא לכל לקוח יש אפשרות תקציב לכתיבת טסטים
כתיבת טסטים זה 30 אחוז לפחות מהפיתוח
זה דורש המון משאבים, כסף וזמן
ולכן זה לגמרי לא מתאים לכל פרויקט כהחלטה גורפת, במיוחד לא לפרויקטים יחסית קטנים
ובהחלט אפשר להסתפק רק בבדיקות ידניות (איכותיות) בחלק מהפרויקטים.

קוצ'קה

משתמש צעיר
מדבריכם נשמע הרבה יותר הגיוני ושקט לקחת כשותף מתכנת שיודע מה שהוא עושה..
ולא להתבחבש עם בית תוכנה שמי יודע איזה מתחיל יבנה את הקוד..
אפשר לבקש מבית תוכנה
את הקו"ח של העבודים שהולכים לעבוד
ולראיין את המתכנתים שהם מביאים
ככה את רואה למי מפילים אותך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה