עזרה גיבוי/אחסון בענן

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תמיד חשבתי על זה... רבות מחשבות, אך מחשבות לחוד ומעשים לחוד.
אך כעת בתקופת בין הזמנים שלא תמיד נמצאים באיזור המשרד, ולפעמים יש צורך לגישה לחומר הנמצא על המחשב.

מה ידוע לכם על גיבוי/אחסון בענן, בצורה שאני יכול להגיע לקבצים שלי מכל מקום..?
מה ממליצים?

תודה!

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מגבה חומר בגוגל דרייב.
זה ממש קל ומהיר. הכל קורה אוטומטי.
החיסרון היחיד שזה תופס הרבה מקום על המייל.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תמיד חשבתי על זה... רבות מחשבות, אך מחשבות לחוד ומעשים לחוד.
אך כעת בתקופת בין הזמנים שלא תמיד נמצאים באיזור המשרד, ולפעמים יש צורך לגישה לחומר הנמצא על המחשב.

מה ממליצים?

תודה!
אלף פעמים כן.
אם אתה עובד בעיקר בתג, הקבצים לא תופסים הרבה מקום, ואפשר להסתפק בתוכנית 100GB של גוגל דרייב. זה עולה רק 80 שקל לשנה, אבל זה מציל חיים כפשוטו.
גוגל דרייב עם תוכנת הדסקטופ שלהם, תגדיר שם את תיקיית העבודות שלך כתיקייה לסנכרון, ביום יומיים הראשונים זה מגבה את הקיים, ואח"כ זה מגבה כל שינוי. (אני חושב שבגירסה לעסקים, יש גם אפשרות לשמור גירסאות אחרונות, אבל אני לא יודע איך עובדים עם זה).

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ההמלצה רק על דרייב?

גוגל דרייב עם תוכנת הדסקטופ שלהם, תגדיר שם את תיקיית העבודות שלך כתיקייה לסנכרון, ביום יומיים הראשונים זה מגבה את הקיים, ואח"כ זה מגבה כל שינוי. (אני חושב שבגירסה לעסקים, יש גם אפשרות לשמור גירסאות אחרונות, אבל אני לא יודע איך עובדים עם זה).
תוכל לפרט על זה?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם אתה מנוי ל-Office 365, זה כולל 1TB מקום איחסון ב-OneDrive. מאוד נוח, וכל מה שאתה שומר בתיקיית ה-OneDrive נגיש מכל מחשב. בנוסף, כברירת מחדל, OneDrive שומר את 25 הגירסאות האחרונות של הקובץ, כך שבמקרה שקורה משהו, אפשר לשחזר גירסה מוקדמת של הקובץ בקלות.

יוסי גרפי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
(אני חושב שבגירסה לעסקים, יש גם אפשרות לשמור גירסאות אחרונות, אבל אני לא יודע איך עובדים עם זה).
יש את זה לכולם:
בגוגל דרייב > מקש ימני על הקובץ > ניהול גרסאות [כברירת מחדל זה שומר עד 30 יום או 100 גרסאות של הקובץ (ניתן להגדיר שלא ימחוק גירסאות קודמות).

יוסי גרפי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
אלף פעמים כן.
אם אתה עובד בעיקר בתג, הקבצים לא תופסים הרבה מקום, ואפשר להסתפק בתוכנית 100GB של גוגל דרייב. זה עולה רק 80 שקל לשנה, אבל זה מציל חיים כפשוטו.
גוגל דרייב עם תוכנת הדסקטופ שלהם, תגדיר שם את תיקיית העבודות שלך כתיקייה לסנכרון, ביום יומיים הראשונים זה מגבה את הקיים, ואח"כ זה מגבה כל שינוי.
מצטרף לכל מילה.

אדרת

עיצוב ספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
ולפעמים יש צורך לגישה לחומר הנמצא על המחשב.
אפשר להתקין תוכנת anydesk עם שם משתמש וסיסמא, כך תוכל לגשת מכל מחשב שיש עליו את התוכנה הזאת ישירות למחשב שלך וגם לעבוד מרחוק

גוגל דרייב, ולא רק בגלל הגישה אלא יותר בגלל הגיבוי
ובפרט בתג שאין ctrl+z יהיה לך אפשרות לשחזר עד 100 גרסאות קודמות מהקבצים

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אפשר להתקין תוכנת anydesk עם שם משתמש וסיסמא, כך תוכל לגשת מכל מחשב שיש עליו את התוכנה הזאת ישירות למחשב שלך וגם לעבוד מרחוק
אםשר גם עם שולחן עבודה מרוחק של גוגל

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה מבינהם מרגיש הכי בבית (במשרד כמובן...)
ומה אני עושה אם המחשבה המרוחק נכבה מסיבה כלשהי?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בכל מצב אני מעדיף לעבוד עם סנכרון לענן.
בד"כ האינטרנט (בפרט בערים החרדיות) הוא בכלל לא מהיר, כ"ש אם עובדים עם נטסטיק וכיו"ב, אז האיכות של עבודה בשולחן עבודה מרוחק היא לא משהו, מה גם שאם המחשב נכבה/הראוטר נכבה, אז אין הרבה מה לעשות, לכן עדיף לעבוד עם סנכרון.

chyz

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
DROPBOX נוח ומקצועי מאד
התיקיה נמצאת גם על המחשב עצמו ועובדים על הקבצים ישירות בלי צורך להוריד
כך שהכל מעודכן אונליין ואפשר גם לשתף מישהו שיעבוד על אותם קבצים
יש אפשרויות שחזור מעולות, כבר קרה לי שמחקתי קובץ בטעות או ששמרתי שינויים ואחכ הייתי צריכה את הגרסה הקודמת
עולה בערך 10$ לחודש

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בכל מצב אני מעדיף לעבוד עם סנכרון לענן.
אחרי שעות של נסיונות וקריאת מאמרים באינטרנט גוגל דרייב עושה בעיות עם וונדוס 10 בסנכרון של גיבוי קבצים.
ולכן הוא לא עובד אצלי, כנראה בגלל החומת אש של האנטיוירוס או משהו כזה, ואי אפשר לגבות משולחן העבודה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אחרי שעות של נסיונות וקריאת מאמרים באינטרנט גוגל דרייב עושה בעיות עם וונדוס 10 בסנכרון של גיבוי קבצים.
ולכן הוא לא עובד אצלי, כנראה בגלל החומת אש של האנטיוירוס או משהו כזה, ואי אפשר לגבות משולחן העבודה.
משונה.

בול+

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

שולחן עבודה מרוחק הנקרא RDP - אם אין לך אינטרנט מאובטח (בזק עסקי עם השמות הנלווים אליהם) זה בעיה מבחינת האבטחה. כל האקרים למיניהם מגיעים דרך זה. כך לדברי כמה טכנאים שדיברתי איתם. (ואם כן משתמשים עם זה צריך להגדיר סיסמא עם אותיות באנגלית, סימן כמו @!$# ואות בעברית ומספרים)
אני דסק - מה ש @אדרת כתב, ממליץ בחום על זה, אני משתמש איתו הרבה (אני עובד קבוע על 2 מחשבים). במקרה שהמחשב מכובה זה אכן בעיה. אך מצד שני בשימוש עם גיבוי צריך להתקין את החומר על המחשב כמו תג, תוכנות, פונטים וכו'. וגם... זה לא שולחן העבודה שלך כך שזה מכביד על עבודה רציפה...

בהצלחה

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
גם לי התוכנה של הגיבוי וסנכרון בגוגל הפסיק לסנכרן, כבר לפני כמה חודשים.
התוכנה החילופית של גוגל דרייב - לא מצליחה להתחבר.

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפעמים זו בעיה מצד החסימה. לי בעבר היתה כזו בעיה, ופניתי אליהם והם סידרו לי זאת.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
===

נערך לאחרונה ב:

אדרת

עיצוב ספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
נטפרי?
צריך להתקין מחדש את התעודת האבטחה
ולנסות אח"כ להתחבר לחשבון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה