דרוש מידע בעלי רכבים, למה אתם לא עוצרים לנו, למען ה'???

מצב
הנושא נעול.

English Tech

משתמש פעיל
אם ה' זיכה אתכם ברכב, ואתם רואים בן אדם עומד בשתיים בצהריים בתחנה קופחת ומסמן שיעצרו לו, ואתם לא בשיחה חשובה, אז למה למען ה' הצרות עין הזו???
ה' זיכה אותך לקנות אוטו, איך אמר לי אחד מאלה שעצרו לי? "אתה הביטוח של האוטו שלי".
זה אמיתי!!!
למה אתם לא עוצרים?
אולי תעזרו לי לדון אתכם לכף זכות???
א. אף אחד לא חייב לך כלום.
ב. כמו בהרבה נושאים, אם אתה צריך רכב תצטרך להחזיק אחד ברשותך, ואם אתה יכול/ רוצה/ נאלץ להסתדר בלעדיו אז אתה צריך להיות מסוגל להתמודד בלעדיו על כל המשמעות שבדבר, ולא להתלונן שאחרים לא דואגים לך לרכב.
ג. כמו שכבר נאמר פה, כמי שנוסעת ברכב בעיקר בנסיעות משפחתיות (גם זה רק 2 - 3 ברכב), הרבה פעמים זה לא מתאים/ מקשה מאוד/ גורם לאיחורים וכו'
ד. לא נעים לעשות *ח-ס-ד* עם מישהו שמרגיש שאתה חייב לו את החסד הזה.

בנ"א

משתמש רשום
בעלי ואני משתדלים כמעט כל הזדמנות לטרמפים גם בזמנים לחוצים מאד! כי אנחנו יודעים כמה זה עוזר לאנשים.
וכמעט אף פעם לא ניתקלנו בטרמפיסטים שדיברתם עליהם.
רובם יושבים בשקט מאחורה, אומרים בסוף תודה ואם אנחנו מציעים להאריך את הדרך כדי לקרב אותם (בד"כ לנו זה עוד דקה וחצי להם זה....) הם מסרבים מיד בנימוס.
הדוגמאות שהבאתם פה זה מיעוט שבמיעוט!!!!!!!
וכבעלי רכב גם אנו לא מבינים למה אנשים לא עוצרים........

אורגינלית

משתמש פעיל
יכולה למצוא לכם 200 סיבות למה לא לעצור
בעלי משתדל לעצור לבחורים בתוך העיר.
מחוץ לעיר זה קצת מציק, וזכותי המלאה להחליט שאני לא מעלה, לא מבינה לזה נהפך להיות אשמתי????
רצונו של אדם כבודו! ואם רצונו של אדם שלא יחדרו לו לפרטיות, זכותו המלאה לעשות את זה.

בעלי ואני משתדלים כמעט כל הזדמנות לטרמפים גם בזמנים לחוצים מאד! כי אנחנו יודעים כמה זה עוזר לאנשים.
מעריכה מאד.
ואני לא מבינה למה זה לא מובן למה אנשים לא עוצרים...
מבחינתי זה מובן כמו העובדה שאני לא יכניס כל אדם לביתי, גם אם הוא מפוקסס, וסתם לא בא לי.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אם ה' זיכה אתכם ברכב, ואתם רואים בן אדם עומד בשתיים בצהריים בתחנה קופחת ומסמן שיעצרו לו, ואתם לא בשיחה חשובה, אז למה למען ה' הצרות עין הזו???
ה' זיכה אותך לקנות אוטו, איך אמר לי אחד מאלה שעצרו לי? "אתה הביטוח של האוטו שלי".
זה אמיתי!!!
למה אתם לא עוצרים?
אולי תעזרו לי לדון אתכם לכף זכות???
כי אנחנו לא עובדים אצלכם.

בעצם, אין לי רישיון ואני מעומדי התחנות. ועדיין אני לא מבינה איזה מקום ישלתביעה כזו.

זה אמיתי!!!
למה אתם לא עוצרים?
אולי תעזרו לי לדון אתכם לכף זכות???​
אני לאחרונה קניתי רכב וגם עמדתי בשמש הקופחת ובגשם הרטוב
וגם לי לא כמו אצלכם התגנה בקטנה בלב התחושה הנ"ל
עד שקניתי והתחליתי להעלות טרמפים

ואז הבנתי למה למה אני לא יעלה יותר..

1. אם עצרת בתחנה קופצים עליך 5 לא כזה מעוניין ברכב עמוס
2. מצטער אנשים לא יודעים לסגור את הדלת אלא טורקים אותה בום....
3. פעם אחת הטרמפיסט לא סגר את הדלת המשיך לתומו חשב שזה אוטובוס
4. אני לא מבין למה הם חושבים שאם העליתי אותם הם נכנסו לחדר אוכל בקושי ליליד שלי אני מסכים לאכול באוטו..
5.גם עוד דבר שאני לא מבין למה שאני מעלה אותם הם חושבים שהגיעו לטלפון ציבורי שיחות כול הנסיעה ועוד לנהג עם קצת שנים על הכביש זה מפריע כ"ש שיחות באידיש
6. אם לאחד לא היה מקום הוא פשוט הוציא את הסלקל
7.אני לא מבין למה הוא לו חושב שלפחות עלה לאוטובוס שלא כ"כ מקום אפשר לעצור לא באמצע כיכר לא באמצע הכביש ראשי וכו'
8.לא תמיד מי שהעלית שם חגורה וכול הדרך הזמזם מצפצף
9.כפי שנכתב לעיל הזמן הכי לשיחות סגורות זה ברכב עם דיבורית כך שאתה חושב שאני לבד אך אני בשיחה סגורה
10. העליתי פעמיים טרפים שבקשו מרדף אחרי האוטובוס באותה שנייה חשבתי חסד אך למה אני צריך לסכן את הרישיון שלי ואת העוברי אורח למען שיספק את האוטובוס.
11.העליתי טרמפ למה הוא חושב שיש לי כוח לשמוע את הכאב בטן שלו על הרכב שלי וכול מני שאלות וכדומה

חושב שכתבתי מספיק סיבות להנ"ל

כול פעם אני אומר אנסה הפעם לעלות וחוזר על עצמו אחד מהסיבות שנכתב לעיל

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וכבעלי רכב גם אנו לא מבינים למה אנשים לא עוצרים........
אם אני נוסעת עם בעלי אין סיכוי שנעצור למישו טרמפ.
האם היית מעלה בדעתך להכניס מישו זר לבית בזמן ארוחת ערב פרטית עם בעלך?
בייחוד שאין לנו דרך לצאת בלי לקחת בייביסיטר, אז כן, אני לא אחתוך לעצמי חצי מהיציאה כדי לקחת אנשים שיכולים פשוט ליסוע באוטובוס.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אם כבר פותחים את הנושא הלעוס שוב פעם
מישהו יכול להסביר לי אחת ולתמיד מה הבזיון הזה בצמתים מרכזיים כגון קוקה קולה וכדומה
שעשרות אברכים ונערים מתגודדים על הכביש ,25 מטר מתחנת אוטובוסים פעילה שיכולה לקחת אותם לכל מקום בגלובוס
בתור אחד שלפני יותר מעשור נאלץ לעשות את זה, אסביר באופן פשוט.
בזמני עומס, כמו סופ"ש, האוטובוסים ברובם לא עוצרים בתחנה!
אם בחרתי לחכות בתחנה לאוטובוס שיועיל לעצור, יכולתי לחכות מעל שעה!

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
לא צריך לדון לכף זכות
גם אם אין דרך לדון

אף אחד לא חייב לנו כלום!
כ''כ קשה לו השמש? שייקח מונית
רכב גם עולה כסף

תאמת קשה לי לקרוא חלק מהתגובות פה
הדוגמא של הכנסת אורחים של אברהם יצאה מהקשרה
איפה שאר המידות שאברהם לימד אותנו? (כמו לא לרעות בשדה אחר ועוד הרבה...)
אולי זה החברה שלא מבינים למה לא נותנים דירות לשבת בחינם
וכן ע"ז הדרך...

ציפור גן עדן

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
אם אני נוסעת עם בעלי אין סיכוי שנעצור למישו טרמפ.
האם היית מעלה בדעתך להכניס מישו זר לבית בזמן ארוחת ערב פרטית עם בעלך?
בייחוד שאין לנו דרך לצאת בלי לקחת בייביסיטר, אז כן, אני לא אחתוך לעצמי חצי מהיציאה כדי לקחת אנשים שיכולים פשוט ליסוע באוטובוס.
מי שמעולם לא היה לו רכב - לעולם לא יבין מה זה רכב בשביל בעליו.
נקודה.
וחבל על כל ההסברה.
מעריכה מאד כאלה שלוקחים טרמפיסטים, זה ממש לא מובן מאליו. שיהיה ברור.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
מי שמעולם לא היה לו רכב - לעולם לא יבין מה זה רכב בשביל בעליו.
נקודה.
וחבל על כל ההסברה.
מעריכה מאד כאלה שלוקחים טרמפיסטים, זה ממש לא מובן מאליו. שיהיה ברור.
עדיין א"א להשוות לדירה וכו'
גם מהצד השני אנשים נסחפו פה בתגובות(למרות כמובן שזו זכותם המלאה והבלעדית)
אני גדלתי בבית שאבא שלי עבד מחוץ לעיר וכל יום היה עוצר ושואל מי צריך ל... וכו'
אבל הוא לא מתבייש וכל פעם אומר בקול רם לפני שמתחיל לנסוע
אצלי שמים חגורה ולא מדברים בטלפון -מתאים...
מי שלא ...
וכולם ככה מכבדים ומבינים את הכללים ומבינים שזו טובה ולא אחד שחייב להם משהו
אה, ובסוף הנסיעה אחרי שהיו כמו דג בדר"כ גם מודים מקרב לב.
אבל אם לא אומרים מראש זה פתח ליצרתיות רבה מצד הנוסעים.
נ.ב הדיון הזה צריך לבוא מצד נהגים שמעונינים לבצע חסד ולא להתחרט עליו אח"כ .
ולא מהצד של הנוסע הדורש....

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
עדיין א"א להשוות לדירה וכו'
אפשר!!!
אנשים מנהלים עסקים חובקי עולם מהמשרד הנוסע שלהם..
יפה מאד למי שלוקח טרמפים, זה לא אומר שום דבר לגבי אנשים שלא רוצים לקחת.

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
לעולם לא הבנתי את התופעה הזו של לעצור טרמפים ליד תחנות אוטובוס.
מבחינתי טרמפ זה סוג של חסד, ואני אבקש אותו במקרים באמת דחופים שאין אופציה אחרת.
אבל למה לעצור טרמפ כשעוד שלוש דק' יש אוטובוס?
לבקש תמיד אפשר. במיוחד שזו לא בקשה שמכוונת למישהו ספציפי באופן אישי ולא נעים לסרב. בן אדם עומד ומושיט את אצבעו. שיערב לו.
להתרגז ולכעוס למה לא עוצרים לו, זה כבר מעבר.

bmsz

משתמש פעיל
אני לא עצרתי מעודי טרמפים...
כשהייתי בישיבה וחייתי ב"ה בבית אמיד אך פשוט ללא כל מותרות (לא היה לנו רכב).
אבי שיחי' אמר לי אם אתה צריך טרמפ קח מונית אני אשלם... הוא אדם מאוד שקול ומוציא רק על דברים נצרכים אבל זה היה עבורו קו אדום...
מכח זה פעמים רבות הלכתי ברגל מרחקים או המתנתי יותר זמן לאוטובוס ורק כדי לא לעבור על דבריו.

כיום כאדם בוגר שהתעסק הרבה בתחום הצדקה והנוער אני יודע שלעיתים לבחור אין כסף לאוטבוס לצערנו וזו אחת הסיבות לעוצרי הטרמפים. (כן... יש בחורים שההורים נותנים להם 50 ש"ח לחודש זה לא מספיק למוצרי הגיינה ותספורת אז להטעין רב קו?!)
אבל... כשראיתי ילד בן 10 עוצר טרמפ חדלתי לחלוטין מלהעלות טרמפים מלבד אברכים שלא מנופפים בידם אלא מחכים בתחנה ואני מרצוני עוצר להם וכדו'
זו תופעה מגונה שרבו הנפגעים ממנה וד"ל
לעולם לא היינו רוצים שהילד שלנו יעצור טרמפים אז למען כולם זו לא צורה וזה לא חינוך.
ודאי שמי שמגיע לאחר בטענות שהוא לא נותן לו אין זה כי אם דל גאה... אבל לא זה הטון הרגיל שאני אשמע מאברכים שרוצים טרמפ לכולל בבוקר. רובם יראים ושלמים שקטים ומודים בסוף הנסיעה

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
טוב, וואו וואו, לא האמנתי שיצא עלי כזה מבול, אני יורד למחתרת
אני חייב להבהיר:
בעלי רכבים, אתם לא חייבים לי שום דבר. לא לי ולא לאף אחד אחר. נכון. אבל...
דבר ראשון - זה ממש לא כמו בית.
דבר שני - כן, אני רואה את עצמי, בדיוק כפי שראיתי את עצמי בעבר, עוצר לאנשים שעומדים בצידי הדרכים.
דבר שלישי - זה שה' שלח לך את הכסף ולא את האוטו ישר לידיים זה ממש לא אומר שזה לא מלמעלה! מזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה ועד ראש השנה.
דבר רביעי - אף אחד לא חייב לי כלום!!! כשאני עולה על טרמפ אני לא מסתכל בתור "סוף סוף איזה מישהו עצר לי" אלא "איזה נדיב הוא שהוא עצר לי".
ועדיין, כשיש לכם אופציה אז למה לא???
מילא, כשמדברים בטלפון, נו. ברור ומובן. אבל אני משער שלא אחד ולא שניים מכם לא עוצרים סתם כי לא בא. הרכב שלכם נראה מזמן סמסונג אברכים. על זה אני מדבר!!! מה העניין לא לעצור???

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני לא עצרתי מעודי טרמפים...
כשהייתי בישיבה וחייתי ב"ה בבית אמיד אך פשוט ללא כל מותרות (לא היה לנו רכב).
אבי שיחי' אמר לי אם אתה צריך טרמפ קח מונית אני אשלם... הוא אדם מאוד שקול ומוציא רק על דברים נצרכים אבל זה היה עבורו קו אדום...
מכח זה פעמים רבות הלכתי ברגל מרחקים או המתנתי יותר זמן לאוטובוס ורק כדי לא לעבור על דבריו.

כיום כאדם בוגר שהתעסק הרבה בתחום הצדקה והנוער אני יודע שלעיתים לבחור אין כסף לאוטבוס לצערנו.
אבל... כשראיתי ילד בן 10 עוצר טרמפ חדלתי לחלוטין מלהעלות טרמפים מלבד אברכים שלא מנופפים בידם אלא מחכים בתחנה ואני מרצוני עוצר להם וכדו'
זו תופעה מגונה שרבו הנפגעים ממנה וד"ל
לעולם לא היינו רוצים שהילד שלנו יעצור טרמפים אז למען כולם זו לא צורה וזה לא חינוך.
ודאי שמי שמגיע לאחר בטענות שהוא לא נותן לו אין זה כי אם דל גאה... אבל לא זה הטון הרגיל שאני אשמע מאברכים שרוצים טרמפ לכולל בבוקר. רובם יראים ושלמים שקטים ומודים בסוף הנסיעה
מי דיבר על ילדים???
גם אני לא אעצור לילדים.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
דבר ראשון - זה ממש לא כמו בית.
זה כן כמו בית. במיוחד לאנשים שנוסעים לעבודה כל יום...
דבר שני - כן, אני רואה את עצמי, בדיוק כפי שראיתי את עצמי בעבר, עוצר לאנשים שעומדים בצידי הדרכים.
אשריך!!
דבר שלישי - זה שה' שלח לך את הכסף ולא את האוטו ישר לידיים זה ממש לא אומר שזה לא מלמעלה! מזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה ועד ראש השנה.
אני מחכה לראות את הבית שלכם פתוח לכל הומלסי השכונה. ה' שלח לך כסף לשכור בית בשביל מה??
בדיוק בשביל לארח אומללים...
ועדיין, כשיש לכם אופציה אז למה לא???
כשיש אופציה.
אף אחד לא יכול לדעת מתי יש לי אופציה ומתי אין.
אז על מה הטענות?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה