דרוש מידע בעלי רכבים, למה אתם לא עוצרים לנו, למען ה'???

מצב
הנושא נעול.

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
למה לא עוצרים לא עניינך!
חסד זה לאדם בלבד! הוא מחליט אם הוא עוצר או לא.
שאני עם בעלי ברכב אני תמיד אומרת לו תעלה נשים,
למה? בגלל שאף פעם לא עוצרים להם, יש להם תמיד הכרת הטוב הם לא מרגישות שהעולם חייב להן.
והן בד"כ הרבה יותר נזקקות לטראמפים- הילדים מחכים להם ועוד אלף ואחת עיסוקים של אישה.
נכון שבחום קשה לעמוד, (אני גם בלי רכב בנסיעות הוא אצל בעלי)
אבל תעצרו אף אחד לא חייב כלום!!!
אנחנו לפני שקנינו נסענו עם אוטובוסים עצרנו טרמפים מי שעצר לנו שמחנו ובירכנו אותו, מי שלא עצר קיללנו בלב אולי אבל הבנו גם למה לא תמיד עוצרים.
העולם לא תמיד הוגן!
שיהיה לך כסף תקנה אוטו! (וכמובן תעצור טרמפים לכולם)
רגע, רגע, למה ככה???

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
השבע לא מבין את הרעב וזה לא משו שאפשר להתווכח עליו
לא אמרתי שכל מי שלא עוצר הוא כזה אלא לפעמים הוא אפילו לא חושב על זה
עד שהוא נזכר-מאוחר מדי
וכמובן שאף אחד לא חייב כלום. כמו שאני לא מבקשת מבנ"א ברחוב ,תן לי 20 שח

ולמי שהשווה לבית - נסיעה זה זמן מוגדר -אירוח בבית -אם בנ"א אומר לי אפשר לשבת 10 דק על כוס קפה,למה לא?
אין לי שום בעיה לארח בנ"א שהוא מהמגדר שלי לזמן מוגדר וידוע מראש ואני גם עשיתי ועושה את זה הרבה פעמים נטו לשם חסד
זה ודאי שיש אופציה של אוטובוס אבל השאלה כמה זמן נצטרך לחכות לו? ואם יגיע עמוס...ואם יגיע עוד שעה?
גילוי נאות אני כרגע הולכת לכל מקום עם התינוקת ולכן לא מבקשת ולא נוסעת בטרמפ גם כשמציעים לי

cyp

משתמש מקצוען
אם ה' זיכה אתכם ברכב, ואתם רואים בן אדם עומד בשתיים בצהריים בתחנה קופחת ומסמן שיעצרו לו, ואתם לא בשיחה חשובה, אז למה למען ה' הצרות עין הזו???
ה' זיכה אותך לקנות אוטו, איך אמר לי אחד מאלה שעצרו לי? "אתה הביטוח של האוטו שלי".
זה אמיתי!!!
למה אתם לא עוצרים?
אולי תעזרו לי לדון אתכם לכף זכות???
אם העליתם כזו הודעה זה אומר שמעולם לא היה לכם רכב..
מצטערת שזה נשמע נורא אבל מה חשבת שיצאת מהבית בשמש הקופחת? שתעמדו בתחנה ותחכו לאוטובוס כמו כולם, למה לבנות על טרמפים???????
לא מדברת על מקרי קיצון, אמצע הלילה, גשם שוטף או כאלו... אני עומדת המון בתחנות בשמש קופחת ומעולם לא חשבתי לעצור טרמפ וגם אם היו עוצרים לי ל לא הייתי עולה, בשבילי זו חדירה לפרטיות ולא תמיד נח לי שחודרים לי אז בטח שלא אחדור לאחרים אלא אם כן זה מצב קריטי ודחוף ממש,
תזרקו עגבניות לא אכפת לי אבל אדם שבאופן קבוע בונה על טרמפים ועוצר בכל הזדמנות שאפשר גם אם יש לו אוטובוס ישיר והמזג ממש נח זה בדיוק מבחינתי כמו השנוררים שמקבצים בכל שטיבל נדבות גם אם הם בכלל לא צריכים, זה גם כן סוג של התמכרות לעצור כל הזמן טרמפים...
אגב זה עובר בגנים, היום ראיתי ילד בן 9 עומד בתחנה ומנסה לעצור טרמפ למרות שהאוטובוס מגיע בכל רגע... לא מתייחסת כרגע לנושא הסכנה בעניין...

רגע, רגע, למה ככה???
ככה
בגלל נימת השאלה
אתה צריך להגיע מנקודת הנחה שיש רק אוטובוסים
אין בכלל טרמפים,
שעוצרים לך זה כמו מתנה אומרים תודה ולא מבקשים מתנות!

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
לעולם לא הבנתי את התופעה הזו של לעצור טרמפים ליד תחנות אוטובוס.
מבחינתי טרמפ זה סוג של חסד, ואני אבקש אותו במקרים באמת דחופים שאין אופציה אחרת.
אבל למה לעצור טרמפ כשעוד שלוש דק' יש אוטובוס?
שלא תביני.

הייתה תקופה שהייתי חוזרת מהעבודה דרך התחנה של קוקה קולה
האוטובוס שלי היה יוצא כל שעה ומגיע לשם אחרי סיבוב של בני ברק
לא היה לי דרך לדעת מתי הוא יגיע כל פעם כי המסלול בבני ברק יכול לקחת לו בין 20 דקות ל50 דקות
אז הייתי מתייצבת כל פעם בזמן המינימלי שהוא עלול להגיע
ומחכה ומחכה ומחכה
ואסור לשבת כי אם הוא יגיע ואני לא אעצור אותו...
וחם לי נורא
ואני עייפה
ואני מחמש בבוקר על הרגליים
ואני לא אעצור טרמפים כי אני אישה ולא מתאים
ואז עובר חצי שעה והוא סוף סוף מופיע ו.. לא עוצר
אז כן
אני ממש מבינה כשעוצרים טרמפים ליד תחנות אוטובוס
הייתי מתפללת להשם לנס שמישהי תעצור
ומתוך פעמיים שזה קרה בכל החצי שנה הזו
זה לא היה לאיזור שלי
היום אני נוסעת בשעות אחרות כשאין כל כך הרבה פקקים והאוטובוס יחסית בא בטווח של רבע שעה ותמיד עוצר
אבל התקופה הזו לא תישכח לי

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
נראה לי שלא הובנתי, לפי כמות ההתקפות.
אני אציג את נקודת המבט שלי:
טרמפיסט שמחכה בתחנה, כשיש אוטובוס קרוב מחכה וכשאין עוצר טרמפ.
שכאני עולה על טרמפ אני אסיר תודה, גם אם לא היה נשמע מדבריי ככה.
כשאני יורד אני מרעיף ברכות על היהודי הצדיק ומתפלל שיהיה לו רק טוב.
אני לא מבקש "עוד 20 מטר", אני לא מדבר בטלפון או מטריד את הנהג בזמן הנסיעה, אני שקט ונבלע בחלל האוטו.
לכן שאלתי מה ששאלתי, ומנקודת המבט האישית שלכם כפי שהבנתי עתה ברור לי למה הותקפתי...
למה יש לי תחושה לא נעימה מכל השיח?
שאלו שאלה - הגיבו
אין עניין לשיח האישי כאן
100%.

אמאל'ה לא ידעתי שאני פרסומאי מוצלח כ"כ ;)

English Tech

משתמש פעיל
איך אתם מצפים שייסעו?
בתור בחור הייתי צריך לחזור לישיבה במוצ"ש והדרך (כמעט) היחידה הייתה בטרמפים.
כיום ב"ה יש אוטובוסים יחסית בשפע, ולא נראה לי שראשי הישיבות כ"כ מרוצים מעניין הטרמפים.
בכ"א כמי שנוסעת המון באוטובוסים, גם למקומות הכי נידחים ובשעות כמעט הכי הזויות - אני יודעת שאני צריכה לתכנן את הנסיעות שלי בהתאם
וקרה לי פעם שכמעט נזקקתי לטרמפ, ואני מבינה שזה יכול לקרות
אבל לקחת טרמפים כתרבות זה בוודאי לא מתקבל על הדעת.
ואם אני רואה במרחק 50 מטר מהתחנה ביציאה ממ"ע לפחות 10 אנשים שעוצרים טרמפים כשב- 10 הדקות הקרובות מגיעים אוטובוסים לכל מקום אפשרי, זה עניין של תרבות ולא של אילוצים.

חמדה יקרה

משתמש מקצוען
איך אתם מצפים שייסעו?
בתור בחור הייתי צריך לחזור לישיבה במוצ"ש והדרך (כמעט) היחידה הייתה בטרמפים.
אפשר להתאמץ וללכת לתחנה מוקדמת יותר (אנחנו עושים כך ונסחבים גם עם ילדים)
הסתמכות על טרמפים היא תרבות של מקבצי נדבות

שם נפלא

משתמש פעיל
לכן שאלתי מה ששאלתי, ומנקודת המבט האישית שלכם כפי שהבנתי עתה ברור לי למה הותקפתי...
לא קשור כל כך לנקודת מבט
יותר לניסיון

וכשרואים טרמפ שמנסה לעצור, לא יודעים לפני מה עומדים
כמובן שאם את כל היתרונות שלך היית כותב בגדול על החולצה, כולם היו עוצרים במהירות

רחלה 123

משתמש מקצוען
לצערי אני מבינה
יש לי עשרות סיפורים כאילו בארסנל.
כולל מצבים שהייתי צריכה בבין הזמנים לצאת מהעבודה לעבור כביש לחכות לאוטובוס פנימי לעשות מסלול של חצי שעה בתוך העיר ואז לעלות לאוטובוס הבין ערוני ולעבור שוב את המסלול הפעם בכיוון ההפוך, זו הייתה הדרך היחידה לחזור לבית.

סיוט, מעצבן, מרגיז
עדיין לא חשבתי מעולם שבעלי רכבים צריכים לשלם על הבחירות שלי.
על מקום העבודה, או על אי רישיון/ רכב.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הייתה תקופה שהייתי חוזרת מהעבודה דרך התחנה של קוקה קולה
האוטובוס שלי היה יוצא כל שעה ומגיע לשם אחרי סיבוב של בני ברק
לא היה לי דרך לדעת מתי הוא יגיע כל פעם כי המסלול בבני ברק יכול לקחת לו בין 20 דקות ל50 דקות
אז הייתי מתייצבת כל פעם בזמן המינימלי שהוא עלול להגיע
ומחכה ומחכה ומחכה
ואסור לשבת כי אם הוא יגיע ואני לא אעצור אותו...
וחם לי נורא
ואני עייפה
ואני מחמש בבוקר על הרגליים
ואני לא אעצור טרמפים כי אני אישה ולא מתאים
ואז עובר חצי שעה והוא סוף סוף מופיע ו.. לא עוצר
צודקת זאת באמת בעיה.
לדעתי הפתרון יותר בדמות של מציאת טרמפ קבוע (בתשלום)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
לצערי אני מבינה
יש לי עשרות סיפורים כאילו בארסנל.
כולל מצבים שהייתי צריכה בבין הזמנים לצאת מהעבודה לעבור כביש לחכות לאוטובוס פנימי לעשות מסלול של חצי שעה בתוך העיר ואז לעלות לאוטובוס הבין ערוני ולעבור שוב את המסלול הפעם בכיוון ההפוך, זו הייתה הדרך היחידה לחזור לבית.

סיוט, מעצבן, מרגיז
עדיין לא חשבתי מעולם שבעלי רכבים צריכים לשלם על הבחירות שלי.
על מקום העבודה, או על אי רישיון/ רכב.
זה שמישהו רוצה לחסוך סיבוב של חצי שעה בתוך העיר (במקרה שלך) או שעה לעמוד בחום (במקרה שלי)
לא הופך את זה למחשבה שבעלי רכבים צריכים לשלם על הבחירות
עם כל הכבוד אנחנו עם של גומלי חסדים
עם ישראל
ואם לבן אדם יש קושי כלשהו בתחנה אז זה בסדר שהוא מנסה לעצור טרמפ
ומי שעוצר לו הוא מקסים ומדהים ומציל את היום של היהודי הנ"ל
מכאן ועד ל-
"לעולם לא הבנתי את התופעה הזו של לעצור טרמפים ליד תחנות אוטובוס"
יש דרך.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
צודקת זאת באמת בעיה.
לדעתי הפתרון יותר בדמות של מציאת טרמפ קבוע (בתשלום)
נראה לך שלא ניסיתי? חיפשתי המון בכל פלטפורמה אפשרית
לא משנה זה מאחורי ברוך השם
אבל מקומם אותי הניתוק לפעמים
אין לי בעיה שכותבים "אני לא רוצה לעלות טרמפיסטים מסיבות כאלה ואחרות"
יש לי בעיה ששוללים לגיטימציה מעצם עצירת הטרמפים "כי מה אתם בתחנת אוטובוס יש לכם עוד 3 דקות קו"
כאילו סירייסלי? מי אמר לך?

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מישהו הכריח אותך לצפות באשכול הזה ?
זה עושה לך רעש ? זה מסנוור אותך ?
ממש לא!
נהנתי מאוד לקרוא את הדעות השונות, ואת התפתחות הדיון לאפיקים שונים.
רק שיש כללים לדיונים בפרוג, ובשרשור הנוכחי לדעתי הם מיצו את עצמם (זכותו של כל אחד לחשוב אחרת... כל עוד לא אני המנהל שמחליט על כך...).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה