האברך ממיר

משתמש מקצוען
ולכן שאלתי, האם כשאתה מציע את בחירת ראש עיר חרדי כפיתרון, אתה מתכוין דוקא לנציג המפלגה שלך... או גם למתחרה... ולא משנה לי באיזה מפלגה אתה, כי בסןף בלי אחדות אין סיכוי!!!
נראה לי שאני די חידדתי את העמדה שלי.
אל תנסה להכניס לי מילים לפה.
לא! לא מעניין אותי מי יהיה ראש העיר הבא.
העיקר שהוא יהיה הנציג של הציבור החרדי, ועל הטיקט הזה הוא נבחר.
ואם לדעתך ראש עיר חרדי זה הפיתרון היחיד, זה צריך להיות גם במחיר דרישה מנציגנו להסיר את מועמדותו (גם המתחרה נדרש לכך באותה מידה)
כל מילה! מי שיש לו השפעה בנושא, שיעשה זאת. זו חובת השעה כרגע.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
נ.ב. אתה כל הזמן מזלזל בכתיבה בפרוג, אבל אתה שוכח שבסוף יש לנו רוב בעיריה ובלי אישור של הנציגים שלנו (מכל המפלגות!!) התוכנית לחילון העיר לא היתה מצליחה
אני בכלל לא מזלזל בפורום הזה.
עובדה שגם אני משתמש בו.
וברור גם שהצפת הנושא מעירה את הנציגים שמהווים רוב בעירייה.
אבל אל תשכח דבר אחד.
כשראש העיר הוא מהציבור החרדי, בגדול, צורכי הקהילות מעוגנות כראוי בהסכמים קואליציוניים, וגם לא צריך לנהל מלחמה על צביון העיר.
כשראש העיר לא חרדי, צריך מצד אחד להילחם על צביון העיר, ומצד שני להיאבק על כל צורכי הקהילות. ראש העיר שיודעת היטב לתחמן את כולם, ידעה לחתום על הסכמים מול כל מפלגה בנפרד, וברגע האמת, נותנת להם להתקוטט ביניהם, כאשר מי שיעמוד לצידה ויתמוך בה, יקבל בסוף את כל השלל. והדברים בלטו בקדנציה האחרונה, כאשר המפלגה שתמכה בה השתנתה כל שנה וחצי/שנתיים. ובהתאם גם ההקצאות ברחבי העיר.
בכזה מקרה, הרוב החרדי עסוק בדברים אחרים לגמרי, ואם לא לוחצים אותם לקיר, הם מעדיפים להישאר בתחומי הפעילות המפלגתית, בלי לריב עם ראש העיר. אני לא מצדיק אותם, אבל מבחינה פרקטית, זו המציאות. וצריך להכיר ביחסי הכוחות.
הרוב החרדי היה מועיל לנו, אם הוא היה פועל כמקשה אחת. ובמקרה שהוא יהיה מאוחד, גם לא נצטרך לשכנע אותם להסיר מועמדות של אחד המתמודדים. אבל מה לעשות, שכל נציג מסתכל על טובת מצביעיו באופן פרטני ורק אחר כך על טובת כלל הציבור החרדי.
יש לך פתרון קסם איך לשנות את זה?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
יש לך טעות בהבנת התהליך,
זה לא שראש העיר נסעה לשכנע דת״לים וחילונים בחו״ל והם נשבו בקסם הרטורי שלה, ועלו על מטוסים לעיר המובטחת
דווקא כן.
וזה גם מה שהיא עצמה אמרה - סעיף 3
רה"ע : המדיניות שלי היא שראש העיר ייסע לצורך הבאת עולים וגיוס כספים.
וגם פה היא הצהירה על כך - סעיף 8
אנחנו הולכים לכנס "ירושלים" וניפגש עם נציגי קרנות ונציגיקהילות ומפגש עם עולים עתידיים לבית שמש.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אני בכלל לא מזלזל בפורום הזה.
עובדה שגם אני משתמש בו.
וברור גם שהצפת הנושא מעירה את הנציגים שמהווים רוב בעירייה.
אבל אל תשכח דבר אחד.
כשראש העיר הוא מהציבור החרדי, בגדול, צורכי הקהילות מעוגנות כראוי בהסכמים קואליציוניים, וגם לא צריך לנהל מלחמה על צביון העיר.
כשראש העיר לא חרדי, צריך מצד אחד להילחם על צביון העיר, ומצד שני להיאבק על כל צורכי הקהילות. ראש העיר שיודעת היטב לתחמן את כולם, ידעה לחתום על הסכמים מול כל מפלגה בנפרד, וברגע האמת, נותנת להם להתקוטט ביניהם, כאשר מי שיעמוד לצידה ויתמוך בה, יקבל בסוף את כל השלל. והדברים בלטו בקדנציה האחרונה, כאשר המפלגה שתמכה בה השתנתה כל שנה וחצי/שנתיים. ובהתאם גם ההקצאות ברחבי העיר.
בכזה מקרה, הרוב החרדי עסוק בדברים אחרים לגמרי, ואם לא לוחצים אותם לקיר, הם מעדיפים להישאר בתחומי הפעילות המפלגתית, בלי לריב עם ראש העיר. אני לא מצדיק אותם, אבל מבחינה פרקטית, זו המציאות. וצריך להכיר ביחסי הכוחות.
הרוב החרדי היה מועיל לנו, אם הוא היה פועל כמקשה אחת. ובמקרה שהוא יהיה מאוחד, גם לא נצטרך לשכנע אותם להסיר מועמדות של אחד המתמודדים. אבל מה לעשות, שכל נציג מסתכל על טובת מצביעיו באופן פרטני ורק אחר כך על טובת כלל הציבור החרדי.
יש לך פתרון קסם איך לשנות את זה?
אתם חושבים באמת שזה תפקידם של חברי מועצה למנוע דברים כאלה?
הרי הם עסוקים למעלה ראש, בעוד אלף דברים נוספים. אין להם טיפת זמן לדברים האלה, לחבר מועצה יש לו זמן להגיש התנגדות לוועדה המחוזית?
או לערר לוועדה עליונה, באישון ליל?
זה לא תפקידם ואין הם יודעים כלל על התוכניות שעולות על השולחן ! יש להם זמן לשבת בחדרי מחשבים והוריד תוכניות?
הרי תחשבו! בכל ישיבת וועדה רוב הדיון זה וויכוחים וצעקות ובתוך שעה עוברים כל פעם איזה חמישים תוכניות! והתוכניות שמעניינות באמת זה דווקא התוכניות הקטנות שעל זה הם מקבלים לחצים גדולים יותר להעביר או לא להעביר.
נו הלוואי!

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הערה לפני שכל המשוגעים פה קופצים עלי למה אני אומר שיהיה מגדלים, וחילוני, ובאמת הכל בידים שלנו: אני בכלל לא אומר כלום. רק כותב תכניות קיימות. תפרשנו כרצונכם

יש תכנית בשלב הפקדה לכל מתחם הביג הישן, מגדלים של עשרות קומות מגורים

צפה בקובץ המצורף 1541084

צפה בקובץ המצורף 1541085
צפה בקובץ המצורף 1541088

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש לך טעות בהבנת התהליך,
זה לא שראש העיר נסעה לשכנע דת״לים וחילונים בחו״ל והם נשבו בקסם הרטורי שלה, ועלו על מטוסים לעיר המובטחת
מה שהשתנה זה פשוט מאוד התכנון
ברגע שמתכננים שכונה או בניין באופן שחרדי לא יכול לגור בו, ברור לכל רוכש שהבנין הוא בנין לא חרדי, ולכן סוג האוכלוסיה הנ״ל ירכוש שם דירות ביודעו שאין סיכוי שיהיו לו שכנים חרדים
בסוף, העיר ממוקמת במיקום גאוגרפי מצוין, והדבר היחיד שמרחיק אוכלוסיה לא חרדית זה התושבים עצמם.
ברגע שתבנה פרויקט חילוני הוא ימכר בקלות!!
טעות
חילונים צעירים אין פה והדור מעל בורח
יש פה רק את הזקנים
אין לחילונים מה לחפש בבית שמש

האברך ממיר

משתמש מקצוען
יש פה רק את הזקנים
מי דיבר על חילונים?
זה משפחות דתיות פלוס מינוס, ממוצא אמריקאי/קנדי/אוסטרלי וכו', שעולים בכיף במעלית שבת, ושולחים לבתי ספר שתקנון הצניעות הוא לא בדיוק לפי בי"ד משמר התורה. בעצם, לא בטוח שיש תקנון, ובוודאי לא בענייני צניעות
ראש העיר לא נמנית על הציבור החילוני, והיא גם לא דואגת לו בכלל.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
צפה בקובץ המצורף 1541084
צפה בקובץ המצורף 1541085
צפה בקובץ המצורף 1541088
הקובץ אינו נמצא.
מוזר, כנראה מחקו את זה, אני יעלה רק את תרשים לא את התמונות
1704201290420.png

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
טעות
יש פה רק את הזקנים
באשכול הזה, ההגדרה חילוני הוא בערך כך (כמו שכתב האברך ממיר).
1. באם אינו שולח את ילדיו, לחינוך שמחנך לשלוח ילדים לחינוך תורני.
2. באם קשה לחרדי לגור בקרבתו, ולשחק עם ילדיו.
3. באם בבחירות אינו בוחר למפלגה שומרת תורה ומצוות
---
אגב תפנה אלי, אני ייתן לך כתובות של 3 משפחות חילוניות (שורשיות, יותר ממה שהגדרתי לעיל)
שבשנה וחצי האחרונות הגיעו לגור בבית שמש ברחובות שהיו תמיד 100% חרדי.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
באשכול הזה, ההגדרה חילוני הוא בערך כך (כמו שכתב האברך ממיר).
1. באם אינו שולח את ילדיו, לחינוך שמחנך לשלוח ילדים לחינוך תורני.
2. באם קשה לחרדי לגור בקרבתו, ולשחק עם ילדיו.
3. באם בבחירות אינו בוחר למפלגה שומרת תורה ומצוות
---
אגב תפנה אלי, אני ייתן לך כתובות של 3 משפחות חילוניות (שורשיות, יותר ממה שהגדרתי לעיל)
שבשנה וחצי האחרונות הגיעו לגור בבית שמש ברחובות שהיו תמיד 100% חרדי.
ולסיכום, אחד שמגורים בסביבתו היא אינה מגורים בסביבה חרדית רגילה

יעקב הרמתי

משתמש פעיל

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
זה למען האיזון,
---
רק נוסיף שלפני כמה שנים (תקופת כהונתו של דני וקנין,) ניסו כמה יזמים לתכנן בניינים ללא סוכות, וראש העיר הנחה את יו"ר הוועדה- שידחה כל תוכנית למגורים שרוב הדירות הם ללא סוכה ובהדגשה גם על אזור ביג!

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי דיבר על חילונים?
זה משפחות דתיות פלוס מינוס, ממוצא אמריקאי/קנדי/אוסטרלי וכו', שעולים בכיף במעלית שבת, ושולחים לבתי ספר שתקנון הצניעות
רק לענין זה
גם חלקם מהשכנים שלי משתמשים במעלית שבת
הבנין כולו חרדי
והם הולכים למוסדות מעולים
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
אז כל דבר שהוא נידון הלכתי, שכל אחד ישאל את רבו
אל תחרוץ פה את רמת יהדותם של אנשים

ייד

משתמש מקצוען
רק לענין זה
גם חלקם מהשכנים שלי משתמשים במעלית שבת
הבנין כולו חרדי
והם הולכים למוסדות מעולים
פלאפונים כשרים
לבושות בצניעות
אז כל דבר שהוא נידון הלכתי, שכל אחד ישאל את רבו
אל תחרוץ פה את רמת יהדותם של אנשים
בא לא נסית את נושא האשכול
כולנו מבינים למה הוא התכוין

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש פה אנשים באשכול שלקחו אחריות על כל הבניה והיהדות של בית שמש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה