מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

נעמונת

משתמש צעיר
אולי כבר שאלו.

מניות הבנקים בישראל, האם יש דרך כשרה לקנות אותם? האם צריך על זה הכשר בכלל, או שאפשר לקנות את המדד בלי הכשר?
זאת התשובה שקיבלתי מבד"ץ העה"ח לגבי השקעה במדד הבנקים
"השקעה במדד הבנקים באופן ישיר או דרך קרן סל/נאמנות מבטא החזקה ושותפות במניות הבנקים,
אצלנו אין כשרות על המדד הזה, יש אפשרות להשקיע במדד אגח בנקים וכן ישנה אפשרות לבצע פוזיציות
או נגזרים אחרים על המדד אבל בדרך כלל לא קיים למשקיע הפרטי.
"

חי 523

משתמש פעיל
אולי מישהוא יוכל לתת עוד קצת אינפורמציה להסביר לנו מושגי יסוד, שלי עדיין חסרים ולעוד הרבה. (אל תצחקו על שאלות אידיוט..)
מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה לבין השקעה בבתי השקעות ?
מה ההבדל בין קרנות סל לקרנות נאמנות?
איפה תכלס הכסף מושקע במחקה מדד הרי לא קונים איתו מניות אז היכן הוא שוכב ולמי הוא ניתן? (ניסיתי להבין ומשגע אותי שאני לא מבין, הרי כסף בהשקעות נמצא בנדל"ן, סטארט אפ, מניות, היכן הוא במחקה מדד?)
אם אני זכאי לקרן השתלמות עצמאי ושכיר, ומושקע במחקה מדד 500 האם יש מקום השקעות עוד יותר אטרקטיבי?
בינתיים נשמח בתשובות לשאלות מטרידות אלו..
תודה
מקפיץ...
אני בור ומאוד אשמח בהחכמה....

חימנ

משתמש חדש
יש בית השקעות שאפשר לפתוח שם תיק בסכום של כ30000 שח (לא בנק)?

חימנ

משתמש חדש
וגם במסלול הנמוך של מיטב הם עוד לא ענו לי האם זה גם לכשר

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
בדקתי ומיטב נותנים את הרף הכי נמוך של 25000 המינימום אצל השאר חלק 50000 וכל השאר לא פחות מ150000
לא נכון
אקסלנס נותנים ב 20K, ויש עוד.
מי שרוצה בהטבות על הדרך, יכול להכנס דרך ק.ש. (למשל באתר של @השקעות R הון )

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה לבין השקעה בבתי השקעות ?
מה ההבדל בין קרנות סל לקרנות נאמנות?
יש 3 הבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות.
  • קרן נאמנות לא נסחרת במסחר הרציף, רק בסוף יום נקבע לה מחיר.
  • קרן נאמנות אנחנו מוכרים למנפיק וקונים ממנו ולא קונים בשוק חופשי.
  • קרן נאמנות היא קרן פתוחה שאפשר לייצר עוד יחידות השקעה. (בקרן סל ישראלית לא אפשרי)
קרנות נאמנות יכולות להיות לפעמים גם קרנות ממונפות פי 2 ופי 3.
איפה תכלס הכסף מושקע במחקה מדד הרי לא קונים איתו מניות אז היכן הוא שוכב ולמי הוא ניתן? (ניסיתי להבין ומשגע אותי שאני לא מבין, הרי כסף בהשקעות נמצא בנדל"ן, סטארט אפ, מניות, היכן הוא במחקה מדד?)
הם קונים איתו מניות. (או משיגים את תשואת המניות באופן אחר)
אם אני זכאי לקרן השתלמות עצמאי ושכיר, ומושקע במחקה מדד 500 האם יש מקום השקעות עוד יותר אטרקטיבי?
קרן השתלמות זה בעדיפות ראשונה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח לביאור מהו הקו המופיע על כשרות העדה החרדית
תודה
הקו אומר שאין כשרות רשמית.
ומי שרוצה להשקיע שיפנה לוועד הכשרות לברר.

תצחק

משתמש רשום
נניח אם אני שם כל חודש 1000 ש"ח בs&p שקלי של בלאקרוק שווי יחידה 2000 ש”ח מה שאומר שכל חודשיים אני יכול לקנות יחידה אחת
ואם כל 7 שנים זה מכפיל את השווי זה אומר שעוד 7 שנים אני יקנה רק פעם ב 4 חודשים?
או שפספסתי משהו

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה,
נניח יש לי 500-2000 שח לחודש להשקיע (10 שנים ומעלה כמובן)
חושבת לשים בכמה מדדים (נניח קרן כספית, קרן אירופה, שווקים מתעוררים וS&P500 )
האם בחירה של הקרן שירדה הכי הרבה או לא עלתה ביחס לאחרוץ זה עדיין בתחום של השקעה פאסיבית?

ואיך בוחרים אסטרטגיה לצורת השקעה כזו?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
נניח אם אני שם כל חודש 1000 ש"ח בs&p שקלי של בלאקרוק שווי יחידה 2000 ש”ח מה שאומר שכל חודשיים אני יכול לקנות יחידה אחת
ואם כל 7 שנים זה מכפיל את השווי זה אומר שעוד 7 שנים אני יקנה רק פעם ב 4 חודשים?
או שפספסתי משהו
לאו דוקא.
יכול להיות שתקום קרן נוספת שבה יהיה יחידות קטנות יותר, או שיעשו ספליט (חלוקה למניות קטנות יותר) בקרן הקיימת.

חי 523

משתמש פעיל
מצאתי בסולידית מאמר מאוד יפה שעשה לי סדר ב"ה בראש, מלבד שאר המאמרים של הר הון ומקצועי.
אך כפי שכתב לי הר הון קרן השתלמות בדרך כלל בעדיפות עליונה ששם אין כלל מיסים.

קבצים מצורפים

• איך לקנות מניות, קרנות סל וקרנות נאמנות - הסולידית.pdf
    5.4 MB · צפיות: 36

ירחמיאלל

משתמש צעיר
למישהו יש השערה או מידע למה יש פער כ"כ גדול בין המחקי מדד סנפ' בגמל להשקעה
בין מגדל להראל מתחילת 2024 עד היום? (ובכלל למה הראל כ"כ רחוקים מתשואת המדד)

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-06-23 095348.png
    צילום מסך 2024-06-23 095348.png
    KB 21.1 · צפיות: 7
  • צילום מסך 2024-06-23 095803.png
    צילום מסך 2024-06-23 095803.png
    KB 4.2 · צפיות: 6

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
למישהו יש השערה או מידע למה יש פער כ"כ גדול בין המחקי מדד סנפ' בגמל להשקעה
בין מגדל להראל מתחילת 2024 עד היום? (ובכלל למה הראל כ"כ רחוקים מתשואת המדד)
כנראה שהתחלת את ההפקדות באמצע השנה, כי התשואות שלהם השנה היו הכי קרובים למדד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה