מידע שימושי אשכול סיפורי ניסים והצלה

שאפומדיה

משתמש מקצוען

קצת ארוך אבל שווה את הדקת קריאה
פשוט חץ ללב
תקראו זה שווה!!!

אין מילים.
הלב שבור.
המום.
דאוב.
היגון עוטף אותי. משתק אותי.
ואני חושבת פתאום- זה מה שהשם רוצה ממני?

זה התחיל בנגיף.
הפך למגיפה.
עדיין אי שם בסין הרחוקה
וכל מה שקורה לגויים-
בשביל ישראל שייקחו מוסר.
כנראה שלא לקחנו אותו,
עד שהגיע לישראל.
ועדיין לא לקחנו.
עד שהיכה בעוז בנבחרת העם, בטובים ובגדולים שלנו!

הגיעו חיסונים.
בארץ המגיפה הנמיכה פרופיל,
חזרנו ל"חיים".
השאלה- חזרנו אחרים?
הבנו מה ה' רוצה מאיתנו?

ואז ערבים פגעו בבחורי ישיבות
דווקא בחורי ישיבות!

ועדיין לא הבנו.

ועכשיו,
ה' זועק אלינו,
באסון נוראי.
כ"כ הרבה קורבנות ציבור
מתוכנו
במקום קדוש
בזמן קדוש
בציבור קדוש

זה כואב לנו
אי אי אי כמה כואב
אין מילים שיכולות לאמוד את עוצמת השבר,

איך מרגישה אישה שהתאלמנה עכשיו?
איך מרגיש ילד קטן ויתום?
איך מרגיש אבא ששיכל את בנו?
את שני בניו?

ופתאום אני נרעדת,
כשאני קולטת שיש אבא ששיכל ארבעים וחמש בנים אהובים!

כמה שזה כואב לנו,
זה כואב לו הרבה הרבה הרבה יותר!!!

ולמה הוא עושה את זה?
כי אנחנו מכריחים אותו!
אנחנו לא מבינים את השפה שלו
לא מבינים את האיתותים שלו מסין.
הוא התחיל הכי רחוק שאפשר
אבל לא השארנו לו ברירה
והגביר את האיתות לעוצמה יותר גבוהה
עד שצריך להיות עיוורים כדי לא להבין!!!!!

הוא לא רצה את זה. הכרחנו אותו.
הכאבנו לו. אוי כמה הכאבנו לו

בידינו להפסיק להכאיב ככה לאבא של כולנו
בידניו לעצור את האסונות הבאים ח"ו

אנא,
שכל אחד ואחת שקוראים את המילים האלו
שישב ויחשוב איך הוא חוזר לחיים אחרי האסון הזה.
כי צריך לחזור לחיים. אבל לחזור אחרים.

ולב יודע מרת נפשו.

בואו נקבל כל אחד קבלה אחת קטנה שאפשר להתמיד איתה.
נעשה לעצמנו תזכורת יומית שנזכור לאורך כל השנה לעמוד בה

וביחד-
יעלו כל קבלותינו, כקרבן לפני השם.
ולא נקריב שוב קורבנות ציבור.

לע"נ הנספים באסון מירון,
ולרפואה שלימה לפצועים,
ולגאולה קרובה. אמן.​

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

קצת ארוך אבל שווה את הדקת קריאה
פשוט חץ ללב
תקראו זה שווה!!!

אין מילים.
הלב שבור.
המום.
דאוב.
היגון עוטף אותי. משתק אותי.
ואני חושבת פתאום- זה מה שהשם רוצה ממני?

זה התחיל בנגיף.
הפך למגיפה.
עדיין אי שם בסין הרחוקה
וכל מה שקורה לגויים-​
יפה ומרגש מאד.
אולי כדאי להעביר מכאן לאשכול מתאים.

שמעתי היום בערב מחבר ששמע ממי שמכיר את המשפחה:
אלמנה המתגוררת בבית שמש שלחה ארבע בנים למירון. היא נשארה בבית והשכימה לישון.
בחלומה בא בעלה וזעק 'החזירי מהר את בנינו ממירון!!'
היא התעוררה מבולבלת, אך מיד נזכרה שאכן הם שם. התקשרה אל הגדול - שהחזיק פלאפון, וציוותה עליו לרדת מיד לאוטובוס עם אחיו. הוא התחנן ש'עד שהגעתי לתולדות אהרן, ועוד רגע ההדלקה, אני אלך אחרי שהוא ידליק'
אך היא בשלה - פעם ראשונה שאבא מגיע אלי ככה, הרגע אתם יוצאים.
הם שמעו בקולה, והגיעו הביתה בשלום.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

יפה ומרגש מאד.

היא התעוררה מבולבלת, אך מיד נזכרה שאכן הם שם. התקשרה אל הגדול - שהחזיק פלאפון, וציוותה עליו לרדת מיד לאוטובוס עם אחיו. הוא התחנן ש'עד שהגעתי לתולדות אהרן, ועוד רגע ההדלקה, אני אלך אחרי שהוא ידליק'
אמיתי ??? :eek: :eek: :eek:

אוהב את כולם

משתמש פעיל

יפה ומרגש מאד.

וווואווו

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
image.png

ספרינגית

משתמש מקצוען
שמעתי את הסיפור ממקור ראשון, אספר בקצרה ,
לאחר שנפצע קשה אחד מהיהודים (לא יודעת אם הוא מסכים לפרסם בשמו)
צוותי מד'א ניסו לעשות עליו מס' החייאות ללא הצלחה, עד שהגיע לבית חולים זיו בצפת,
הרופאים קבעו שם שאת 'מותו' ,
לאחר מס' שעות התעוררה גופתו וסיפר שעלה לשמים ושם אמרו לו כי כיוון שמעולם
לא דיבר בשעת התפילה בבית הכנסת מימיו,
מגיע לו לרדת ולקבל במתנה עוד מס' שנות חיים.

מי אנחנו , מה חיינו.....
ראיתי את זה לא זוכרת איפה אבל בלי פרטים
זה סיפור חשוב ביותר עם לימו מעשי וברור
חבל שבעל המעשה לא מספר אותו מעל כל במה אפשרית כי זה נשמע מלמעלה סיפור לא כ"כ ברור ואמיתי

חיים המפיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
חבל שבעל המעשה לא מספר אותו מעל כל במה אפשרית כי זה נשמע מלמעלה סיפור לא כ"כ ברור ואמיתי

בהחלט ביום שישי היה הקלטה אם הבן אדם (הובא באתר בחדרי חרדים)
שם הוא אומר שזה לא היה, רק כמה אנשים אמרו לו שהוא יספר את זה כך כדי שיהיה תועלת יותר גדולה לציבור
הוא כן אמר שהוא היה במצב ממש קשה והוא חושב שהוא ניצל רק בזכות ההקפדה שלו שלא לדבר בתפילה

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מצרפת את הוידאו.
סיפור מדהים! זה יהודי!

תרגום מילולי של דברי האב:

(דובי?) בחור חזק קצת צולע, לא נורא.

בן דוד ראשון שלי, משה גרשון, אמר לי שהולך בשמי ובשם משפחתי לנחם אצל שאר הקרבנות. אתמול היה אצל חמש משפחות בבני ברק והיום ימשיך הלאה.

הוא מתקשר אלי אתמול בלילה, ומספר שביקר אצל אחת המשפחות, משפחת חיות, אבא שהיה שם עם שני בנים (בנו ידידה ז"ל ותלמידו משה לוי ז"ל).

הילד בן 9, בתחילת החנק, לאבא נשברו 2 הרגלים ופשוט לא הצליח לעמוד.

דובי ויוסי קאהן, שניהם בחורים חסונים, עמדו מסביב לילד כמו (?מילים באנגלית), להגן על הילד.

וכתוצאה מכך הילד נשאר חי עוד כמה דקות. לאחר מכן, מצאו את שלושתם יחד. אבל הם ניסו עם כוחות לשמור עליו.

הם עצמם, בכוחותיהם, מן הסתם עוד יכלו לצאת ולחלץ את עצמם, אך הם רצו לעזור לילד עד הרגע האחרון.

רק רצו לעזור עד הרגע האחרון.

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נס שארע לקרוב משפחתי-
הוא רצה לעבור דרך אותו השביל,
אך כשהתקרב ראה מישהו שלא הרגיש טוב ונפל (עוד לפני הכניסה לשביל)
הוא ועוד מספר אנשים עזרו לחובש שהיה שם לפנות אותו,
כשחזר לאחר כ-10 דקות, הוא ראה שמסמנים ממרחק שאין כניסה
והוא נאלץ לעשות סיבוב ורק אחר כך קלט את יד ההשגחה,
הוא עשה חסד וזה מה ששמר עליו!

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
תמונה אחד שווה אלף מילים.....

אין לנו הבנה בחשבונות שמים

אנו נמצאים בתוך הצמצום שלנו, לעומת מנהיג העולם אשר מלא כל הארץ כבודו, וכל העולם אצלו כביכול - פחות מגרגיר חרדל...

שימו לב מדובר ב - 3 קבוצות תמונות (תרנגול / ספינה / ויבשת) אשר מראים את המבט היחסי שלנו לעומת המציאות.
אז קדימה בואו נפרוש כנפיים ונמריא מקטנות הבנתנו ראייתנו ושכלנו...

נתחיל עם הכרבולת הענק העומד מול העיניים..
unnamed (01).jpg
unnamed (1).jpg
unnamed (2).jpg
unnamed (3).jpg
unnamed (4).jpg
unnamed (5).jpg
unnamed (6).jpg

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עכשיו ראיתי כאן https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?p=299010#p299010

באתר בחדרי חרדים פרסמו את ההקלטה המלאה, בה הוא מגלה את הגילוי המזעזע הזה.

"יממה לאחר האסון הנורא שהיה בהר מירון בל"ג בעומר פורסם ברשתות החברתיות סיפור מדהים על אדם שכבר היה ממוספר בין המתים וחזר לחיים, בסיפור שהופץ בכל מקום אותו אדם העיד שהיה בבית דין של מעלה, ואמרו לו שהחזירו אותו כי שמר את פיו ולשונו שלא לדבר בעת התפילה.

בזמן פרסום הסיפור בקבוצות, ניסינו ב'בחדרי חרדים' לתהות לפרטי הסיפור המדהים, אך לא עלה בידנו לאמתו. בהקלטה שאנחנו מפרסים היום לראשונה, החסיד הרב אברהם מאיר קרויס מחסידי תולדות אברהם יצחק בבית שמש מדבר בקולו בשפת היידיש ומכחיש מכל וכל את הסיפור. אין כאן בית דין של מעלה ומעולם לא היה מוות קליני, אלו סה"כ סיפורי מעשיות.

לאחר האסון אנשי הרפואה במקום סימנו את הרב קרויס כמת, ובעקבות כך הופץ סיפור כי בבית דין של מעלה פעלו להשיבו לחיים בזכות הקפדתו שלא לדבר בתפילה. לדברי הרב קרויס בהקלטה שמתפרסמת, גורמים אינטרסנטיים פברקו סיפור בקבוצות כדי לעורר רחמים ורגש, וביקשו ממנו לשתף פעולה.

עם זאת האברך מציין כי לדעתו ניצל בגלל ההקפדה לא דבר בעת התפילה, אך הוא מדגיש כי אינו זוכר בשום שלב שהיה בבית דין של מעלה או תחושות שמתוארות במוות קליני.

הוא מספר בהקלטה של אחד מקווי החיזוק והאמונה, כי היה אחד ששאל אותו בבית החולים זיו בצפת מה הזכות שלו שחזר לאחר שהיה בין המתים, והשיב לו שלדעתו בגלל ששמר פיו ולשונו לא לדבר בשעת התפילה ומשם הסיפור התגלגל.

בהקלטה נשמע האברך הניצול מספר לבן שיחו, הגעתי למירון מבית החולים זיו בצפת, בשבת ניגשו אלי אנשים ואמרו לי תגיד שהיה לך מוות קליני. תספר שהיית בבית דין של מעלה זה יעורר את הציבור לשוב בתשובה, עניתי להם, "אני לא שקרן לא מפברק סיפורים, איש אמת אנוכי, מי שרוצה לדעת מה קורה בבית דין של מעלה יפתח ספרי חסידות ראשית חכמה, שומרי אמונים, ויעיין על גודל שכר ועונש וכו'" ציין.

בנוסף מספר הרב קרויס על כך שברח מבית החולים בלא שחרור מסודר, והוא עדיין סובל מכאבי נשימה וכן לדבריו הוא סובל ממכות יבשות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב אברהם מאיר קרויס תושב בית שמש ומחסידי תולדות אברהם יצחק, פועל רבות בענייני קדושת בית המדרש ואף הוציא ספר בנושא וכעת לאחר שניצל מהתופת הוא מספר כי זו הזכות הכי גדולה שיכולה להיות".
1620589153602.png
''שכנעו אותי לספר שהיה לי מוות קליני''.jpg

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עכשיו ראיתי כאן https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?p=299010#p299010

באתר בחדרי חרדים פרסמו את ההקלטה המלאה, בה הוא מגלה את הגילוי המזעזע הזה.

"יממה לאחר האסון הנורא שהיה בהר מירון בל"ג בעומר פורסם ברשתות החברתיות סיפור מדהים על אדם שכבר היה ממוספר בין המתים וחזר לחיים, בסיפור שהופץ בכל מקום אותו אדם העיד שהיה בבית דין של מעלה, ואמרו לו שהחזירו אותו כי שמר את פיו ולשונו שלא לדבר בעת התפילה.

בזמן פרסום הסיפור בקבוצות, ניסינו ב'בחדרי חרדים' לתהות לפרטי הסיפור המדהים, אך לא עלה בידנו לאמתו. בהקלטה שאנחנו מפרסים היום לראשונה, החסיד הרב אברהם מאיר קרויס מחסידי תולדות אברהם יצחק בבית שמש מדבר בקולו בשפת היידיש ומכחיש מכל וכל את הסיפור. אין כאן בית דין של מעלה ומעולם לא היה מוות קליני, אלו סה"כ סיפורי מעשיות.

לאחר האסון אנשי הרפואה במקום סימנו את הרב קרויס כמת, ובעקבות כך הופץ סיפור כי בבית דין של מעלה פעלו להשיבו לחיים בזכות הקפדתו שלא לדבר בתפילה. לדברי הרב קרויס בהקלטה שמתפרסמת, גורמים אינטרסנטיים פברקו סיפור בקבוצות כדי לעורר רחמים ורגש, וביקשו ממנו לשתף פעולה.

עם זאת האברך מציין כי לדעתו ניצל בגלל ההקפדה לא דבר בעת התפילה, אך הוא מדגיש כי אינו זוכר בשום שלב שהיה בבית דין של מעלה או תחושות שמתוארות במוות קליני.

הוא מספר בהקלטה של אחד מקווי החיזוק והאמונה, כי היה אחד ששאל אותו בבית החולים זיו בצפת מה הזכות שלו שחזר לאחר שהיה בין המתים, והשיב לו שלדעתו בגלל ששמר פיו ולשונו לא לדבר בשעת התפילה ומשם הסיפור התגלגל.

בהקלטה נשמע האברך הניצול מספר לבן שיחו, הגעתי למירון מבית החולים זיו בצפת, בשבת ניגשו אלי אנשים ואמרו לי תגיד שהיה לך מוות קליני. תספר שהיית בבית דין של מעלה זה יעורר את הציבור לשוב בתשובה, עניתי להם, "אני לא שקרן לא מפברק סיפורים, איש אמת אנוכי, מי שרוצה לדעת מה קורה בבית דין של מעלה יפתח ספרי חסידות ראשית חכמה, שומרי אמונים, ויעיין על גודל שכר ועונש וכו'" ציין.

בנוסף מספר הרב קרויס על כך שברח מבית החולים בלא שחרור מסודר, והוא עדיין סובל מכאבי נשימה וכן לדבריו הוא סובל ממכות יבשות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב אברהם מאיר קרויס תושב בית שמש ומחסידי תולדות אברהם יצחק, פועל רבות בענייני קדושת בית המדרש ואף הוציא ספר בנושא וכעת לאחר שניצל מהתופת הוא מספר כי זו הזכות הכי גדולה שיכולה להיות".
צפה בקובץ המצורף 884111
''שכנעו אותי לספר שהיה לי מוות קליני''.jpg''שכנעו אותי לספר שהיה לי מוות קליני''.jpg
לא נעים לומר, אותי אישית זה מגעיל.
לבוא לבן אדם ששרד את התופת, לחפור בנשמה אם בדה או רק מרגיש שזה מה שמציל אותו.
נו באמת.
יתכבד אתר בחדרי חרדים, ויעבור מחדרי החרדים אל חדרי הלב.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לא נעים לומר, אותי אישית זה מגעיל.
לבוא לבן אדם ששרד את התופת, לחפור בנשמה אם בדה או רק מרגיש שזה מה שמציל אותו.
נו באמת.
יתכבד אתר בחדרי חרדים, ויעבור מחדרי החרדים אל חדרי הלב.
לפי המתואר לפחות (ולא בדקתי אף אחד מהגירסאות), אכן חפרו לו בנשמה שימציא סיפור מוייפת שלא היה ולא נברא גם משל לא היה.

ואחר כך הלכו לחפור עם זה בנשמה שלנו

ממש לא נעים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה