מקצב אשכול מקצבים

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אף אחד לא יקנה קטרון מאותה סיבה שהוא לא משוכלל כמו האורגנים היקרים יותר
אתה יודע שיש לקטרון כלים חדשים יותר מאז הX1 כן?
האחרון שלהם SD9 עומד בהחלט בסטנדרט של ימינו גם מבחינת שכלול וכו', רק שמשום מה אין לו משווק בארץ.

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אתה יודע שיש לקטרון כלים חדשים יותר מאז הX1 כן?
האחרון שלהם SD9 עומד בהחלט בסטנדרט של ימינו גם מבחינת שכלול וכו', רק שמשום מה אין לו משווק בארץ.
אני יודע, אמרתי שלא יקנו כי מציאות שזה לא נכנס. אפילו שיכול להיות שזה כלי מעולה וכו'.

aaabbb

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אדייק בכוונתי
אני רק שאלה-
אם אתה מפר זכויות יוצרים בזה שאתה "דוגם" כלים מסחריים של חברות שונות שנמכרים בכסף מלא- X0000 וצפונה (בהתאם לדגם האורגן)....
איך אתה יכול לדרוש שלא יעתיקו את ה"דגימות" שלך???
אני אישית חושב שחברת קטרון וכן ימאהה ואלסיס הפסידו המון מכל "תעשיית" הדגימות האלו כי למה לי לחפש קטרון מקורי או תיבת מקצבים של אלסיס או גיטרה של גנוס וכו' וכו' אם יש לי הכל בקורג PA600 ה"פשוט" וה"טיפש" שלי....
זה בערך כמו שתגיד שאם אני דוגם חצוצרה או גיטרה או תופים, אז אני מפר זכויות יוצרים של חברת perl וכדו'... [ יש את הענין של הנגן שמנגן ומוציא את הצליל וכו', ע"ז אני לא מדבר]. חוץ מזה שחברת סולטון או כל חברה אחרת שמוכרת אורגן. וזה שאתה מחליט לדגום ממנו צליל מסויים, אין להם בעיה עם זה [הפוך, הם מסתכלים ע"ז בתור טיפשות]. כמו שאין להם בעיה שתשמיע את המוזיקה שהכלי הזה מפיק באירוע שאתה מנגן בו. וגם מבטיח לך שאין להם בגלל זה הפסדים של לקוחות...

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחרי חיפוש קצרצר
לבינתיים מצאתי בחוברת של ימאהה שאסור
1594131993283.png

קרדיט: צולם מתוך החוברת שתורגמה ע"י ידידינו @יאיר לביא

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחרי חיפוש קצרצר
לבינתיים מצאתי בחוברת של ימאהה שאסור
צפה בקובץ המצורף 684180
קרדיט: צולם מתוך החוברת שתורגמה ע"י ידידינו @יאיר לביא

טוב, אז לגנוב מנכרי מותר אם הוא לא יודע (לפי חלק מהפוסקים בכל אופן)
ולגנוב מיהודי שגנב מגוי בהיתר אני לא יודע אם מותר...

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגנוב אסור מותר הפקעת הלוואתו ופה אתה נכנס לדיון האם להעתיק מותר מחמת שזה נחשב להפקעת הלוואתו כי הסיבה לאיסור לאותם שיטות היא משום נהנה או שזו גזילה.

********נמחק********

(כמעט לחצתי על "צרף" לתועלת הציבור... אבל כוח לא ברור כלשהו עצר אותי...... ;) )
נ.ב. כמובן שכל הנכתב לעיל הוא לעיון בלבד ואין לסמוך על כך להלכה.
בדבר הכי חשוב לך שזוהי בעצם מטרתך בחיים לעבוד את ה' בצורה הטובה ביותר אל תסתמך על דברים שכתבו עלומי שם באינטרנט (כמוני למשל) ותשאל רב ת"ח ויר"ש שאתה מכיר ויכול לסמוך עליו.
בנושא זה בפרט רבו השיטות השונות לכל צד האם זה אסור או לא יפה וכו' ולא כתבתי את שמות הפוסקים בכוונה ע"מ לאלץ את הרוצה לפסוק בנושא לבדוק את העניין לעצמו ברצינות.
אינני לוקח שום אחריות על כל פעולה שמישהו יעשה ואח"כ יתברר לו שטעה או נכשל

נערך לאחרונה ב:

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לגנוב אסור מותר הפקעת הלוואתו ופה אתה נכנס לדיון האם להעתיק מותר מחמת שזה נחשב להפקעת הלוואתו כי הסיבה לאיסור לאותם שיטות היא משום נהנה או שזו גזילה.
בכל מקרה יש שמתירים גם להעתיק מיהודי אם כי אמרו ע"ז שזה נבל ברשות התורה אבל אם הוא עצמו גנב מגוי אז אולי אין לו ע"ז בעלות אז....
(כמעט לחצתי על "צרף" לתועלת הציבור... אבל כוח לא ברור כלשהו עצר אותי...... ;) )
צרף של מה?

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
התכוונתי לשאול אם רצית לצרף סט שלם או חבילת דגימות.
ואגב לי היה כמה פעמים אפשרות לקחת סט מלא של מישהו מוּכָּר, ולא עשיתי את זה.
למה זה משנה?

אגב סייגתי את תגובתי לעיל ואני רוצה להבהיר זאת גם כאן למי שיפספס
"נ.ב. כמובן שכל הנכתב לעיל הוא לעיון בלבד ואין לסמוך על כך להלכה.
בדבר הכי חשוב לך שזוהי בעצם מטרתך בחיים לעבוד את ה' בצורה הטובה ביותר אל תסתמך על דברים שכתבו עלומי שם באינטרנט (כמוני למשל) ותשאל רב ת"ח ויר"ש שאתה מכיר ויכול לסמוך עליו.
בנושא זה בפרט רבו השיטות השונות לכל צד האם זה אסור או לא יפה וכו' ולא כתבתי את שמות הפוסקים בכוונה ע"מ לאלץ את הרוצה לפסוק בנושא לבדוק את העניין לעצמו ברצינות.
אינני לוקח שום אחריות על כל פעולה שמישהו יעשה ואח"כ יתברר לו שטעה או נכשל"

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
למה זה משנה?

אגב סייגתי את תגובתי לעיל ואני רוצה להבהיר זאת גם כאן למי שיפספס
"נ.ב. כמובן שכל הנכתב לעיל הוא לעיון בלבד ואין לסמוך על כך להלכה.
אינני לוקח שום אחריות על כל פעולה שמישהו יעשה ואח"כ יתברר לו שטעה או נכשל"
צודק בהחלט.

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מישהו יודע אם יש אפשרות בבניית מקצבים בקורג להוריד בערוץ מסוים שבניתי אוקטבה שלימה?
(למשל בניתי ערוץ באס במקצב ועכשיו אני רוצה להוריד אותו אוקטבה שלימה בלי שזה יירד בכל הווריאציות אלא רק בפתיח שאותו אני בונה עכשיו)

ועוד משהו, איך מחלקים ערוצים לסטריאו ימין ושמאל, אבל בכל ווריאציה בנפרד?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה