מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש בעיה הלכתית במסחר עצמאי על פלספורמת מסחר של חברות כמו קולמקס וכו'
אגב, קולמקס זה פלטפורמת מסחר מושמצת.
במטח, זהב וכסף,
כנראה שאין בעייה.
SMP, נסדק וכו
תלוי איזה קרן.
ותלוי את מי שואלים.

צפורה פרוש

משתמש חדש
באתר החברה למשל, בדוחות הרבעוניים שהם מפרסמים לציבור.
וכן בשאר האתרים המתמחים.

אין שם.
הבעיות ש[אולי] יש במדד הזה זה בחברות גוגל ופיסבוק וגם שם אין רוב בעלי מניות יהודים.
[בפייסבוק למארק צוקרברג יש רוב מזכויות ההצבעה, אך יש לו רק מיעוט מהזכויות לרווחים, יש מקום לדון אם זו נחשב רוב נכרים, מצד אחד רוב הממון של החברה הוא בבעלות נכרים, אך מצד שני רוב זכויות ההצבעה הן בבעלות יהודים]

אין לי צורך, ואני לא מנסה לשכנע אף אחד.
מי הבעלים בחברת לאס ואגס סנדס
של שלדון אדלסון ומשפחתו?
בויקי כתוב שמשפחת אדלסון מחזיקה ברוב המניות
מאחר וחברה זו כלולה במדד S&P500
אז אולי יש חברה בסנופי עם רוב יהודי

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
להבדיל מקולמקס פרו שאלו 2 חברות
שונות לגמרי
גם היא רשומה בקפריסין.
אגב בקפריסין רשומות הרבה חברות פורקס
קפריסין זה מקום של חברות מפוקפקות.
מי הבעלים בחברת לאס ואגס סנדס
של שלדון אדלסון ומשפחתו?
בויקי כתוב שמשפחת אדלסון מחזיקה ברוב המניות
מאחר וחברה זו כלולה במדד S&P500
אז אולי יש חברה בסנופי עם רוב יהודי
כן, יש חברות עם רוב יהודי.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה ההבדל בין הכשרויות??? בעיקר אני שואלה עבובר גלט הון ותשואה כהלכה (כי העד''ח זה משהו מוכר)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה ההבדל בין הכשרויות??? בעיקר אני שואלה עבובר גלט הון ותשואה כהלכה (כי העד''ח זה משהו מוכר)

ראשית, גופי הכשרות
ברוב אשכולות בנושא 'השקעות בשוק ההון' בפרוג, משתרבב עניין הכשרות.
למען הסדר באשכול זה נעלה עדכונים בנושא כשרות.
אני אשתדל לסכם ולתמצת ככל האפשר.

יש 4 גופי כשרות
  • בד"ץ העדה החרדית - על פי פסקי הרב יעקב בלויא זצ"ל שהיה בקיא גדול בתחום שוק ההון והוא שהביא את פסקיו ועל פי פסקים אלו נוהגים עד היום בגוף כשרות זה. היום הכשרות בראשות הרב שלמה זאב קרליבך.
  • גלאט הון - על פי פסקי רבי ניסים קרליץ והרב שמואל ואזנר. שסמכו ידיהם על הרב יעקב לנדאו שמכיר את שוק ההון לעומקו. הרב משה שטרנבוך ראב"ד העדה החרדית הוא מרבני 'גלאט הון'.
  • תשואה כהלכה – הרב שמואל דוד גרוס, רב חסידי גור אשדוד ועוד רבנים מוכרים וידועים בכל שכבות הציבור החרדי.
  • כלכלה למהדרין - הרב אריה דביר, על פי פסקי הרב יוסף שלום אלישיב.

היום בכל החברות יש מסלולים כשרים, שמאושרים לפחות ע"י אחת מהכשרויות.
בין החברות שנמצאת ברשותם תעודת כשרות אפשר למצוא את:
אלטשולר שחם, הלמן אלדובי, הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מור, מיטב דש, מנורה, פסגות.

רשימות קרנות כשרות:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תודה!
ראיתי את זה פעם אבל אני באמת לא מבין מה אני אמור להבין משמה
איזה דיונים הלכתיים קיימים במסלולים המחקים מדדים בחו''ל ומה ההבדל ביניהם
מהטבלה אני מבין שכאילו הכל אותו דבר

sasasa

משתמש פעיל
אולי שאלה לא קשורה אבל מישהו יודע להגיד לי בשלוף אם מסלול s&p500 בהראל הוא כשר? או שבסוג כזה של מסלול לא צריכים הכשר כי הוא רק מחקה?

חצרון

משתמש מקצוען
למישהוא יש מושג מי גוף הכשרות של-מיטב דש הלכה (חסכון לכול ילד) ושל איילון מיטב פנסיה מקיפה הלכה (פנסיה)

סליחה שאני שואל ולא בודק לבד, פשוט מרוב עצים אני לא כ"כ רואה את היער...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למישהוא יש מושג מי גוף הכשרות של-מיטב דש הלכה (חסכון לכול ילד) ושל איילון מיטב פנסיה מקיפה הלכה (פנסיה)

סליחה שאני שואל ולא בודק לבד, פשוט מרוב עצים אני לא כ"כ רואה את היער...
בד"ץ העדה החרדית וגלאט הון לשניהם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

חצרון

משתמש מקצוען
הרבה מתעודות הכשרות באשכול הזה כבר פג תוקפם (בכול אופן אשכול בן כמעט שנתים עד מאה ועשרים....)
איפוא אפשר למצוא במרוכז את כל התעודות המעודכנות? למיטב הבנתי אין לגופי הכשרות הללו אתר שבו מרוכז כל המידע העדכני.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
הרבה מתעודות הכשרות באשכול הזה כבר פג תוקפם (בכול אופן אשכול בן כמעט שנתים עד מאה ועשרים....)
איפוא אפשר למצוא במרוכז את כל התעודות המעודכנות? למיטב הבנתי אין לגופי הכשרות הללו אתר שבו מרוכז כל המידע העדכני.
מעדכן כאן:

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה