מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה ההבדלים?
אינפיניטי זה קרוב ל100% מנייתי ומחקה את מדד MSCI ACWI, ובמור זה כ70% מניות ופחות מוצלחות בעיניי.
מי שבוחר sp 500 זה כי הוא מאמין מתשואות לטווח ארוך שהמדד יתן
אז איך הוא ידע שהוא יקבל תשואות דומות?
השאלה לא כ"כ מובנת.
הכסף מושקע בחיקוי המדד, ולכן הוא אמור לקבל תשואה שדומה למדד.
עדיין יש חברות שיחקו את המדד בצורה יותר מדויקת, ויש כאלו שיחקו את המדד בצורה פחות מדויקת.

צפצוף מצפצף

משתמש חדש
אינפיניטי זה קרוב ל100% מנייתי ומחקה את מדד MSCI ACWI, ובמור זה כ70% מניות ופחות מוצלחות בעיניי.

השאלה לא כ"כ מובנת.
הכסף מושקע בחיקוי המדד, ולכן הוא אמור לקבל תשואה שדומה למדד.
עדיין יש חברות שיחקו את המדד בצורה יותר מדויקת, ויש כאלו שיחקו את המדד בצורה פחות מדויקת.
איך אפשר לדעת איזה חברה תחקה יותר טוב?

תודה על התשובות

ahrubin

משתמש רשום
ראיתי שכותבים שקולמקס חברה בעייתית אפשר לדעת למה?

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ראיתי שכותבים שקולמקס חברה בעייתית אפשר לדעת למה?

יש 2 חברות אז לא להתבלבל
יש קולמקס שהיא בישראל והיא זירת סוחר כלומר סוחרים מול הברוקר
עיקר המסחר שם זה במטח ובבורסה הישראלית
ומספר מצומצם של מניות מוולסטריט
אם יש בעיות אז מדובר בזאת

ויש את קולמקס פרו של מאיר ברק שהיא לא בעייתית בכלל
ועיקר המסחר שם זה על מניות
וולסטריט בדומה לאינראקטיב ברוקרס

ahrubin

משתמש רשום
קולמקס פרו היא זירת מסחר ולא ברוקר והיא בעצם הצד הנגדי לעיסקא לכן לי לפחות יש חשש שאם אני ירוויח יתחילו בעיות אבל אני לא יודע האם החשש הזה הוא חשש אמיתי או שאין בכלל ממה לחשוש

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
קולמקס פרו היא זירת מסחר ולא ברוקר והיא בעצם הצד הנגדי לעיסקא לכן לי לפחות יש חשש שאם אני ירוויח יתחילו בעיות אבל אני לא יודע האם החשש הזה הוא חשש אמיתי או שאין בכלל ממה לחשוש

ממש לא נכון !!

אתה מדבר על קולמקס ישראל שהיא זירת מסחר
ולא על קולמקס פרו לסוחרים
בארץ שהמסחר הוא במניות ממש

רק לסוחרים במדינות שמותר בהם לסחור ב
Cfd
כמו בקפריסין אז הם יכולים לבחור אם לסחור במניות ממש
או בזירת מסחר
לסוחרים בארץ יש רק את האפשרות של מסחר רגיל במניות ממש בקולמקס פרו

ahrubin

משתמש רשום
אנחנו מדברים על קולמקס פרו, מה דעתך על החשש שלי?

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אנחנו מדברים על קולמקס פרו, מה דעתך על החשש שלי?

אין חשש
אי אפשר מבחינת החוק לסחור בארץ בזירת סוחר

רק בקולמקס ישראל שבזמנו הגישו בקשה וקיבלו אישור
עם רגולציה מחמירה מאוד
אפשר וזה רק במטח , בבורסה הישראלית וכמה מניות מוולסטריט
בזמנו היה מותר עד שהיה עוקץ של 2 חברות
שורט טרייד
וסימפלטרייד
2 חברות שניסו לשכנע אותי לסחור דרכם ולא דרך קולמקס (שאז הייתה רק חברה אחת לפני שהתפצלה לקולמקס ולקולמקס פרו)
והזהירו אותי שקולמקס יגנבו לי
את הכסף
ומה שקרה בפועל היה ששני הנל
גנבו לסוחרים שסחרו דרכם את כל הכסף :)
ואילו קולמקס פרו המשיכה להיות קיימת

ואז אסרו את המסחר בזירת סוחר בארץ וסגרו את כל חדרי המסחר
שנהגנו לסחור בהם
ואסור היום להמליץ על עסקה
כמו שאז היה והמליצו בחדרי מסחר
המנטורים היו רושמים שם של מניה למסחר ואיפה ובאיזה מחיר
להכנס ואיפה לצאת

לכן קולמקס פרו שיושבת בקפריסין והיא חברה קפריסאית
יכולה לתת בארץ רק שירותי ברוקראז' למסחר בבורסה האמריקאית ממש ולא זירת מסחר לסוחרים בארץ

ahrubin

משתמש רשום
אתה סוחר דרך קולמקס או קולמקס פרו? כמה שנים?
מה זה שירותי ברוקראז?

משתדל להיות יהודי טו

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
היות שמרוב עצים לא רואים את היער ואני כולי מבולבל האם יש מקום שאפשר להשוות דמי ניהול של כלל הקופות, אני לא מתכוון למחשבון של משרד האוצר אלא למקום שבו רשום בצורה הכי פשוטה כמה דמי ניהול בכל חברה וככה אפשר לראות איפה הכי זול
@השקעות R הון @מקצועי בלבד
תודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
היות שמרוב עצים לא רואים את היער ואני כולי מבולבל האם יש מקום שאפשר להשוות דמי ניהול של כלל הקופות, אני לא מתכוון למחשבון של משרד האוצר אלא למקום שבו רשום בצורה הכי פשוטה כמה דמי ניהול בכל חברה וככה אפשר לראות איפה הכי זול
@השקעות R הון @מקצועי בלבד
תודה
א. זה לא קשור לאשכול.
ב. אין מקום כזה, כי דמי הניהול משתנים באותה חברה בין אדם לאדם, וכפי שאני כותבת תמיד שזה תלוי בנתונים האישיים.

חצרון

משתמש מקצוען
@השקעות R הון
כשבטבלת הכשרות בעמודת ה'חשיפה למניות' לא כתוב כלום על מסלולים מחקי S&P500, מה זה אומר? שזה 100% בשונה מאיפוא שכן כתוב מספר שאז זה לא 100% מנייתי?

תודה רבה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
כשבטבלת הכשרות בעמודת ה'חשיפה למניות' לא כתוב כלום על מסלולים מחקי S&P500, מה זה אומר? שזה 100% בשונה מאיפוא שכן כתוב מספר שאז זה לא 100% מנייתי?

תודה רבה
הסיבה שלא רשמתי על כל המסלולים אחוז חשיפה למניות.
כי זה לוקח הרבה זמן לבדוק.
תוכל לבדוק בפנסיה נט/ גמל נט.

חצרון

משתמש מקצוען
הסיבה שלא רשמתי על כל המסלולים אחוז חשיפה למניות.
כי זה לוקח הרבה זמן לבדוק.
תוכל לבדוק בפנסיה נט/ גמל נט.
בעצם למה זה משנה, הרי הם מבחינתם מבטיחים לחקות את המדד, אז מה אכפת לי איך הם משקיעים את זה, במניות במזומנים או באג"ח?
האם הפערי עקיבה תלוים בזה?

חצרון

משתמש מקצוען
כן, תלויים בחשיפה למניות במונחי דלתא.
זה מענין כי נגיד במסלול הזה
1682425352178.png

כתוב בטבלא שהחשיפה למניות היא 74.58% ובגמל נט בלינק הזה רואים שזה יותר ת-97% במונחי דלתא (מצו"ב גם צילום מסך משם)
אז יכול להיות שהדברים האלה משתנים כל הזמן?

1682425582526.png

עריכה: עכשיו אני שם לב שהנתונים מעודכנים לשנת 2020 ומאז החשיפה עלתה, הבנתי נכון?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
זה מענין כי נגיד במסלול הזה
צפה בקובץ המצורף 1360315
כתוב בטבלא שהחשיפה למניות היא 74.58% ובגמל נט בלינק הזה רואים שזה יותר ת-97% במונחי דלתא (מצו"ב גם צילום מסך משם)
אז יכול להיות שהדברים האלה משתנים כל הזמן?

צפה בקובץ המצורף 1360321

עריכה: עכשיו אני שם לב שהנתונים מעודכנים לשנת 2020 ומאז החשיפה עלתה, הבנתי נכון?
אכן.
כשכתבתי היה מעודכן ל2020
עכשיו עדכנתי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה