אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

מחסן שלי

משתמש רשום
ילדה שסבלה בעבר מאלרגיה לחלב ברמה מסכנת חיים ולא קיבלה קיצבה כי לא היה ארוע מתועד, האם כיום כשכן מאשרים גם ללא אירוע היא יכולה לקבל רטרו על שנה?(כבר לא אלרגית במשך כחצי שנה)
דבר רישאון תנסה בלי הדפים החדשים
2 למה לא לנסות זה לא עולה כסף וזה לוקח כמה דקות

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום מישהו שמע על נורמה שגננת פרטית לוקחת שכ"ל גבוה יותר עבור ילד עם אלרגיה מסכנת חיים?
לא יודעת לגבי פרטית אבל זה מעצבן שמתייחסים לילדים האלו כנכים!! כולה מגבלה בזמן האוכל!
המצב היום הוא שיש פרטיות שלא רוצות לקבל ילדים עם אלרגיות ברמה מסכנת חיים.
לפי דעתי שווה לשלם ולהיות רגועים שהגננת תשגיח עליו בשבע עיניים.
100 אחוז שווה כול שקל

רק מה הילד
נכה זה לא רק מגבלות פיזית

בתנאי שזה באמת כך
אני אישית לא הסכמתי לשלוח
אלא לאמא שהיה לה ילד אלרגי בעבר
מפני שהורה שלא עבר את זה אין לו את המודעות לכך

אם כך באיזו עילה את מגישה תביעה לקבלת קצבה?
א”א להגיד שזו סה”כ מגבלה בזמן האוכל, מדובר בקטנטנים שמכניסים כל דבר מאכל שהם רואים לפה. דורש השגחה בכל רגע נתון.
וכן, עם כל הצער שבדבר, אלרגיה מוגדרת נכות וזו בדיוק הסיבה שמקבלים גם קיצבה.
האוכל לילדה שלי עולה לי יותר יקר משאר הילדים

הבעיה שיש גם מעונות שעושות בעיות
זה פלילי

ואפשר גם לתת בלי שהגננת תבקש זאת 1572 ש"ח זה לא בשביל ההורים
רק בשביל מי

בלת"ק
ילדה שסבלה בעבר מאלרגיה לחלב ברמה מסכנת חיים ולא קיבלה קיצבה כי לא היה ארוע מתועד, האם כיום כשכן מאשרים גם ללא אירוע היא יכולה לקבל רטרו על שנה?(כבר לא אלרגית במשך כחצי שנה)
בהגדרה צריך זה יהיה פעיל
ברגע שמאשרים לך אפשר לקבל גם רטרו
אי אפשר לקבל רק רטרו

בכל אופן תנסו
להפסיד אתם לא יכולים

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשר למעונות, האם הגננות עוברות הכשרה בסיסית של מה לעשות במקרה שהילד מפתח התקף?
לבן שלי השנה יש גננת מקסימה שלצערי חסרה 50 אחוז מהימים ובשאר הימים מטפלות בו סייעות בנות 16 או מבוגרות שלא מבינות מילה וחצי באלרגיות. צהרים אחד קיבלתי אותו נפוח כמו כדור בעקבות נגיעה במשהו והם אפילו לא טרחו לספר לי כי זה היה נראה נורמלי בעיניהם,
אני רוצה לבקש ממנהלת המעון ששנה הבאה אקבל מטפלת אחראית וקבועה, אך כמו שאני מכירה אותה היא תתחיל לנגן לי על המצפון שהילד שלי צריך מטפלת פרטית ותכוון אותי החוצה מהמעון...

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לבן שלי השנה יש גננת מקסימה שלצערי חסרה 50 אחוז מהימים ובשאר הימים מטפלות בו סייעות בנות 16 או מבוגרות שלא מבינות מילה וחצי באלרגיות. צהרים אחד קיבלתי אותו נפוח כמו כדור בעקבות נגיעה במשהו והם אפילו לא טרחו לספר לי כי זה היה נראה נורמלי בעיניהם,
אני רוצה לבקש ממנהלת המעון ששנה הבאה אקבל מטפלת אחראית וקבועה, אך כמו שאני מכירה אותה היא תתחיל לנגן לי על המצפון שהילד שלי צריך מטפלת פרטית ותכוון אותי החוצה מהמעון...
למה אתם לא מביאים סייעת?

לאנגער

משתמש מקצוען
האם ילדה בת 3 שאלרגית לחלב ברמה מסכנת חיים זכאית לסייעת בגן ליום שלם?

מחסן שלי

משתמש רשום
כמו שכתב אחד פה זה פללי

חברה של אסתי

משתמש צעיר

(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)

שלטים הוצבו בגינות הציבוריות: "הימנעו מלהכניס חטיפים ומזון"​

בגינות ציבוריות ברחבי העיר נס ציונה הוצבו שלטים הקוראים לתושבי העיר להימנע מהכנסת מוצרי מזון העלולים להוות סכנה עבור ילדים אלרגיים​

בשבוע האחרון הוצבו בגינות ציבוריות ברחבי העיר נס ציונה שלטים הקוראים לתושבי העיר להימנע מהכנסת מוצרי מזון העלולים להוות סכנה עבור ילדים אלרגיים.

על השלטים שהתקינה העירייה נכתב בין היתר: "בנס ציונה מתחשבים בילדים אלרגיים. הורים וילדים יקרים, אנא הימנעו מלהכניס דברי מאכל וחטיפים לגינה זו. בכדי שגם ילדים עם אלרגיות שונות, יוכלו לשחק בביטחון ובשמחה."

השלטים הוצבו במספר גינות ברחבי העיר, ובהמשך השבוע, הודיעו בעירייה, כי יוצבו שלטים דומים ב-20 גינות ציבוריות נוספות ברחבי העיר, בצמידות למתקני המשחקים
הגינות הציבוריות ברחבי העיר פתוחות לכלל הציבור ומזמינות משפחות וילדים לבלות זמן חופשי מהנה, כאמור, כעת, בהנחיית ראש העיר שמואל בוקסר, מציבה העירייה שילוט הקורא לתושבי העיר להתחשב בילדים אלרגיים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ועבורם אכילה או אפילו חשיפה למזון מסוים עלולה להוות סכנת חיים.

בעירייה מסבירים את המהלך מתוך חשיבה לאפשר גם לילדים הסובלים מאלרגיות, לבלות ולשחק בגינות הציבוריות בבטחה.

מתוך "כל רגע"

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

בגינות ציבוריות ברחבי העיר נס ציונה הוצבו שלטים הקוראים לתושבי העיר להימנע מהכנסת מוצרי מזון העלולים להוות סכנה עבור ילדים אלרגיים​

בשבוע האחרון הוצבו בגינות ציבוריות ברחבי העיר נס ציונה שלטים הקוראים לתושבי העיר להימנע מהכנסת מוצרי מזון העלולים להוות סכנה עבור ילדים אלרגיים.

על השלטים שהתקינה העירייה נכתב בין היתר: "בנס ציונה מתחשבים בילדים אלרגיים. הורים וילדים יקרים, אנא הימנעו מלהכניס דברי מאכל וחטיפים לגינה זו. בכדי שגם ילדים עם אלרגיות שונות, יוכלו לשחק בביטחון ובשמחה."

השלטים הוצבו במספר גינות ברחבי העיר, ובהמשך השבוע, הודיעו בעירייה, כי יוצבו שלטים דומים ב-20 גינות ציבוריות נוספות ברחבי העיר, בצמידות למתקני המשחקים
הגינות הציבוריות ברחבי העיר פתוחות לכלל הציבור ומזמינות משפחות וילדים לבלות זמן חופשי מהנה, כאמור, כעת, בהנחיית ראש העיר שמואל בוקסר, מציבה העירייה שילוט הקורא לתושבי העיר להתחשב בילדים אלרגיים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ועבורם אכילה או אפילו חשיפה למזון מסוים עלולה להוות סכנת חיים.

בעירייה מסבירים את המהלך מתוך חשיבה לאפשר גם לילדים הסובלים מאלרגיות, לבלות ולשחק בגינות הציבוריות בבטחה.

מתוך "כל רגע"
הלוואי ובערים נוספות ילמדו מהעניין..

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

מתוך "כל רגע"
כהורה לילדים אלרגיים התגובה הראשונית שלי הייתה 'איזה דבר מבורך'.
אך במחשבה שניה,
זהו רק גימיק.

וכי הורים לא יביאו לילדיהם מעדן חלבי
או כריך עם גבינה,
נכון שמחטיפים אפשר להמנע,
אבל מנסיון מר...
במוסדות הלימודים ההורים בקושי מצליחים לעמוד בכך
לא לשלוח חטיפים המכילים את האלרגן,
אז בגינה... ובגלל שלט יפה... נו נו
הלוואי וזה באמת יועיל

חברה של אסתי

משתמש צעיר
כהורה לילדים אלרגיים התגובה הראשונית שלי הייתה 'איזה דבר מבורך'.
אך במחשבה שניה,
זהו רק גימיק.

וכי הורים לא יביאו לילדיהם מעדן חלבי
או כריך עם גבינה,
נכון שמחטיפים אפשר להמנע,
אבל מנסיון מר...
במוסדות הלימודים ההורים בקושי מצליחים לעמוד בכך
לא לשלוח חטיפים המכילים את האלרגן,
אז בגינה... ובגלל שלט יפה... נו נו
הלוואי וזה באמת יועיל
כן, אבל לפחות שההורים ידעו על מה מדובר , כשאני מבקשת מהם לא לפתוח במבה וכו שיגידו אהה במקום למה

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, אבל לפחות שההורים ידעו על מה מדובר , כשאני מבקשת מהם לא לפתוח במבה וכו שיגידו אהה במקום למה
ואו ממש. כ"כ הרבה פעמים עזבתי את הגינה בעקבות ילדים עם שקיות במבה.
ואני לא חושבת שיש בעיה לבוא עם מעדנים לגינה, למרות האלרגיה שלו לחלב הבן שלי לא יאכל משהו מהרצפה, אבל מריח של במבה הוא עלול להינזק..

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
שלום לכולם,
ביתי אלרגית לחלב ביצים ואנו בתהליכים של בקשת קצבה מביטוח לאומי, ביקשו מאיתנו תוצאות של בדיקת טסטים, רציתי לדעת האם יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות של טסטים ולהגיד לי באיזה רמה זה נקרא, כי הרופא שהלכנו אליו היה דפוק ולא היה לו עצבים לפרט לנו על התוצאות ובקושי נתן פניסטיל, רופא אחר אמר שהיא צריכה מזרק אפיפן, בקיצור אני מבולבל, יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות ולהגיד לי מה רמת האלרגיה? צירפתי צילומים של התוצאות.
צילום מסך 2022-07-21 020533.jpg

בנוסף אחרי הרופא הזה הלכנו לייעוץ אצל עוד אלרגולוג ושלח אותנו לבדיקת דם לזיהוי אלרגיה, ושם יצא שהיא גם אלרגית לשומשום, יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות של בדיקת דם ולהגיד לי מה רמת האלרגיה? צירפתי גם צילומים של בדיקת דם
חלב.jpg
שומשום.jpg
צילום מסך 2022-07-21 020134.jpg
צילום מסך 2022-07-21 020235.jpg
צילום מסך 2022-07-21 020352.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה