אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו שאתה אומר לגבי שומשום היא אוכלת ללא בעיה, רק בבדיקה יצא שהיא אלרגית, לגבי חלב וביצים חיות משני אלה היה לה התקיפה, מביצים היא פונתה למיון אך ההתקף עבר ללא התערבות רפואית, זה היה עוד טרם התוודענו על האלרגיה, ולגבי חלב גם היה לה התקים של הקאות וגם מקבלת מייד פריחה וכשזה קרה מייד היא קיבלה פניסטיל ככה שאני לא יודע באיזה רמה זה באמת, מה שאני רוצה לדעת, האלרגולוג רשם שהיא ברמה מסכנת חיים ונתן לה אפיפן ורשם שהיא צריכה השגחה צמודה, ביטוח לאומי ביקשו ממני את התוצאות של הבדיקות של האלרגיה, השאלה האם זה תוצאות מספיק חזקות בשביל לקבל קיצבה, או שזה לא תוצאות טובות והם ישללו לי את הקיצבה?
יש לכם את התיעוד של הפינוי
אם לא תתקשרו למד"א ותבקשו את הסיכום של הפינוי
תבדקו אם היה מצוקה נשימתית
אם כן מקבלים כמעט אוטומטית

הרבה פעמים ילדים שסובלים מאלרגיה יש להם תגובות נשימתיות קלות
ויש רופאים שמוסיפים במכתב שיש חשש לאסטמה
ואז הרבה יותר קל לקבל ביטו"ל

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הבת שלי עשתה בקופה ולא שילמתי שקל
כמו כל בדיקת דם רגילה
אדרבה
תפרסם את שם הקופה
אולי כולנו נעבור אליה

בכל מקרה במאוחדת עדיין משלמים
ואם רוצים לעשות בדיקה מלאה
אז צריך להפרד מכמה מאות שקלים

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לכם את התיעוד של הפינוי
אם לא תתקשרו למד"א ותבקשו את הסיכום של הפינוי
תבדקו אם היה מצוקה נשימתית
אם כן מקבלים כמעט אוטומטית

הרבה פעמים ילדים שסובלים מאלרגיה יש להם תגובות נשימתיות קלות
ויש רופאים שמוסיפים במכתב שיש חשש לאסטמה
ואז הרבה יותר קל לקבל ביטו"ל
אין צורך
חבל להלחיץ סתם
ביטו"ל שינו את הנהלים
ומנסיון אישי
וגם של רבים וטובים בפורום
בחצי שנה האחרונה
אין שום צורך בכל הנ"ל
רק אישור רופא שיש סכנת חיים
ושצריך אפיפן צמוד

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אדרבה
תפרסם את שם הקופה
אולי כולנו נעבור אליה

בכל מקרה במאוחדת עדיין משלמים
ואם רוצים לעשות בדיקה מלאה
אז צריך להפרד מכמה מאות שקלים
אני לא כ"כ ממליץ על הקופה הנ"ל בגלל מקרים אחרים
את ההפניה לבדיקת דם קיבלתי מאלרגולוג בשניידר
את זה הבאתי לרופא שיוציא לי הפניה ללוקחת דמים במרפאה

אין צורך
חבל להלחיץ סתם
ביטו"ל שינו את הנהלים
ומנסיון אישי
וגם של רבים וטובים בפורום
בחצי שנה האחרונה
אין שום צורך בכל הנ"ל
רק אישור רופא שיש סכנת חיים
ושצריך אפיפן צמוד
אני הגשתי בקשה להארכה על הבת שלי
אישרו לי אוטומטית ללא וועדה
אני לא מאחל לאף אחד את הכסף הזה בתמורה להתמודדות
אבל מי שכבר מתמודד חבל שלא ינסה את האמצעים העומדים לרשותו בכדי לקבל

מ. י.

משתמש מקצוען
עבור הגשת הבקשה לבט"ל אשמח לדעת:
האם האישור מהרופא צריך להכיל נתונים על בדיקה העורית/ בדיקת דם, או שמספיק שהרופא יכתוב שהילד אלרגי ונדרש מזרק אפיפן צמוד?

תודה מראש!

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
האם האישור מהרופא צריך להכיל נתונים על בדיקה העורית/ בדיקת דם, או שמספיק שהרופא יכתוב שהילד אלרגי ונדרש מזרק אפיפן צמוד?

תודה מראש!
מספיק שהרופא יכתוב שזה מסכן חיים וצריך אפיפן צמוד
אבל צריך לצרף את התוצאות של הבדיקות בנפרד

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה שלצערי נתקלתי בה היום
בחשיפה לאלרגן- הילד אכל כפית של מוצר חלבי
מה עושים מיד?
שטפתי לו את הפה, נתתי פניסטיל, נתתי מים לשתות.
ואז מה? חוץ מלעקוב בחרדה אם משהו מתפתח?
וכמה זמן לעקוב?? אפשר לשחרר אותו לישון אם הוא חיוני ורגיל?
התקשרתי למד"א והיא מבחינתה להזמין אמבולנס. אבל נראה שהילד מתפקד רגיל.. שום דבר לא התפתח מלבד דמעות קלות בעיניים

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שלום לכולם,
ביתי אלרגית לחלב ביצים ואנו בתהליכים של בקשת קצבה מביטוח לאומי, ביקשו מאיתנו תוצאות של בדיקת טסטים, רציתי לדעת האם יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות של טסטים ולהגיד לי באיזה רמה זה נקרא, כי הרופא שהלכנו אליו היה דפוק ולא היה לו עצבים לפרט לנו על התוצאות ובקושי נתן פניסטיל, רופא אחר אמר שהיא צריכה מזרק אפיפן, בקיצור אני מבולבל, יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות ולהגיד לי מה רמת האלרגיה? צירפתי צילומים של התוצאות.צפה בקובץ המצורף 1169637
בנוסף אחרי הרופא הזה הלכנו לייעוץ אצל עוד אלרגולוג ושלח אותנו לבדיקת דם לזיהוי אלרגיה, ושם יצא שהיא גם אלרגית לשומשום, יש כאן מישהו שיודע לקרוא תוצאות של בדיקת דם ולהגיד לי מה רמת האלרגיה? צירפתי גם צילומים של בדיקת דםצפה בקובץ המצורף 1169640צפה בקובץ המצורף 1169644צפה בקובץ המצורף 1169641צפה בקובץ המצורף 1169642צפה בקובץ המצורף 1169643
בטסט העורי, המספר הראשון הוא הWHEAL והשני הוא הFLARE.
המספרים שלה ממש קטנים, לא שליליים לגמרי אבל כנראה גבוליים.

בבדיקת דם, מעל 0.35 נראה חיובי. גם כאן המספרים שלה מאוד נמוכים.

חשוב להבין שבשתי הבדיקות התוצאה לא מראה על חומרת האלרגיה אלא על הסיכויים של הילדה להגיב למזונות האלה. לפעמים עם מספר נמוך מאוד, הילד יכול להגיב בצורה חמורה.

אין דרך לדעת את חומרת האלרגיה חוץ מלראות איך הילדה מגיבה. ולפעמים התגובה הראשונה תהיה קלה ובפעם הבאה היא תהיה חמורה יותר. לכן היום נותנים אפיפן לכל ילד עם אלרגית IGE.

אם הרופא כתב שהיא צריכה אפיפן ויש לכם תיעוד של התגובות שהיא עשתה בעבר, לא נראה לי שיעשו לכם בעיות.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שאלה שלצערי נתקלתי בה היום
בחשיפה לאלרגן- הילד אכל כפית של מוצר חלבי
מה עושים מיד?
שטפתי לו את הפה, נתתי פניסטיל, נתתי מים לשתות.
ואז מה? חוץ מלעקוב בחרדה אם משהו מתפתח?
וכמה זמן לעקוב?? אפשר לשחרר אותו לישון אם הוא חיוני ורגיל?
התקשרתי למד"א והיא מבחינתה להזמין אמבולנס. אבל נראה שהילד מתפקד רגיל.. שום דבר לא התפתח מלבד דמעות קלות בעיניים

רק להשגיח.
אם הוא נראה בסדר, תשכיבי אותו לישון אבל תציצי עליו מדי פעם לראות שהנשימה שלו תקינה ואין פריחה או תגובה אחרת.

בד"כ תגובות מתפתחות מהר מאוד אז כנראה שהוא יהיה בסדר.

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
בטסט העורי, המספר הראשון הוא הWHEAL והשני הוא הFLARE.
המספרים שלה ממש קטנים, לא שליליים לגמרי אבל כנראה גבוליים.

בבדיקת דם, מעל 0.35 נראה חיובי. גם כאן המספרים שלה מאוד נמוכים.

חשוב להבין שבשתי הבדיקות התוצאה לא מראה על חומרת האלרגיה אלא על הסיכויים של הילדה להגיב למזונות האלה. לפעמים עם מספר נמוך מאוד, הילד יכול להגיב בצורה חמורה.

אין דרך לדעת את חומרת האלרגיה חוץ מלראות איך הילדה מגיבה. ולפעמים התגובה הראשונה תהיה קלה ובפעם הבאה היא תהיה חמורה יותר. לכן היום נותנים אפיפן לכל ילד עם אלרגית IGE.

אם הרופא כתב שהיא צריכה אפיפן ויש לכם תיעוד של התגובות שהיא עשתה בעבר, לא נראה לי שיעשו לכם בעיות.
תודה רבה,
רק מעניין אותי לדעת, (באמת, לא בהתנשאות, בשביל לא להפסיד בביטוח לאומי) האם התשובות שקיבלתי כאן זה מידע ב 100% או סתם מדברים ששמעתם?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תודה רבה,
רק מעניין אותי לדעת, (באמת, לא בהתנשאות, בשביל לא להפסיד בביטוח לאומי) האם התשובות שקיבלתי כאן זה מידע ב 100% או סתם מדברים ששמעתם?

אני בעסק הזה כבר יותר מעשרים שנה (יש לי שני ילדים אלרגיים והגדולה בת 20) אז זה לא סתם דברים ששמעתי. שום דבר לא 100% כי לפעמים ביטוח לאומי מחליט החלטה חריגה (למשל הבת שלי קבלה 100% נכות עד גיל 16), אבל מה שכתבתי זה איך שזה עובד בד"כ.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ככהחתודה רבה,
אין דבר כזה 100%
שמעתי מספיק סיפורים הזויים על ביטו"ל לכאן ולכאן
כך שא"א לדעת
אבל מה יש להפסיד בלנסות
אלו התוצאות שקיבלתם על הילדה
ועם זה אתם צריכים להגיש

בכל מקרה מנסיון אישי מהחודשים האחרונים
הבת שלי עם תוצאות די דומות וקיבלנו בלי שום בעיה [אומנם יש לי עוד ילדים אלרגיים אבל לפי הכללים החדשים שלהם זה לא אמור לשנות],
אז לא נראה לי שיש לכם ממה לחשוש
בהצלחה

elis56

משתמש פעיל
תוצאה של 4.3 בחלב בבדיקת ראסט -מה המשמעות שלה מבחינת ביטו"ל?

מחסן שלי

משתמש רשום

תודה מראש!
צריך גם בדיקת דם או טסטים של רופא אלרגיה ולהגיש מהר כי כול יום שעובר זה הרבה כסף
עוד דבר להגיש לבד ללא סיוע של חברות שלוקחות סתם כסף
{מעתי מכמה שחברות ביקשו מהם 11/5 אחוז גם אחרי שינוי התקנות ]

מחסן שלי

משתמש רשום
עם הפניה עולה פחות מבלי הפניה. אזור 200-300 שקל.
אני חייבת בדיקה כזו כי לאחרונה מתחיל לפרוח קשה בלי שום מגע או אכילה של האלרגנים. כאילו משהו באוייר.
למה זה עולה
לי לא עלה שקל
בקופת חולים כללית
קבלתי ישר תוצאות {תוך 4 יום}

מחסן שלי

משתמש רשום
מנסיון
היה לי רמה שחברות מיצוי זכיות אמרו לי לא להגיש כי חבל על הזמן אבל ברגע שקבלתי מזרק אמרו להגיש לבד
{נ.ב. לא שמעתי אחד שהגיש עם המלצה למזרק ולא קיבלו אותו בגלל הבדיקת דם וגם שרופה לא יתן סתם כך מזרק הם יודעים ששינו את הכללים בביטוח לאומי}

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה