אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

יהודיה מהצפון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני אלרגית לעקיצות, האזור נהיה כמו כוויה ענקית משהו מפחיד פנסטיל המשחה היחידה שעוזרת, לפעמים אני לוקחת בטיפות יותר מגיב מהר.
אותו תגובה יש לי לפרחים
בעקיצות של דבורה כבר לא עוזר זה ישר בית חולים, סיוט
לבני יש אותו דבר, מה עושים, מישהו מכיר?

לאנגער

משתמש מקצוען
אשמח למידע-
ילד בן שנתיים וחצי לפני שנה עבר בדיקה בעור והרופא כתב אלרגיה לבוטנים מסכנת חיים.
השבוע עשינו בדיקת דם (עבור קבלת סייעת) והתוצאה היתה 2.8 (רמה נמוכה).
זה אומר שהאלרגיה בדרך להעלם? יש כזה דבר?
לא יכול לומר נקודתית על מקרה זה, אבל בהחלט יש דבר כזה שאלרגיה לפעוטות נעלמת אחר כך, מעל גיל 6 - 7 היא כבר בדרך כלל ע"מ להישאר.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח למידע-
ילד בן שנתיים וחצי לפני שנה עבר בדיקה בעור והרופא כתב אלרגיה לבוטנים מסכנת חיים.
ייתכן מאד
אבל הדרך היחידה לבדוק זאת זה ע"י מבחן תגר

מחסן שלי

משתמש רשום
בד"כ צריך לשלם התעריף משתנה
אפ יש לכם ביטוח משלים של הקופה ע"פ רוב זה מכסה פינוי
בכל אופן חכה למכתב ממד"א

יש לשמור את כל המסמכים
תבקש ממד"א את הדו"ח הרפואי של המטפל בנט"ן

יש לכם זכויות
שווה בדיקה
בשביל מה לשמור
איזה דבר אני יכול לקבל מזה
[הקופה שילמה חלק וחלק אני אמור לשלם]

מחסן שלי

משתמש רשום
למישהו יש מידע לגבי הנחה בהרנונה למקבלי קצבת ילד נחה [במיוחד אלרגיה]
וכן לגבי חשמל ומים

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשמח למידע-
בוודאי שיתכן שהאלרגיה תיעלם במיוחד בגיל כזה צעיר
אבל זה שיש לו רמה נמוכה בבדיקות RAST לא מחייב שהאלרגיה לא מסכנת חיים

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בוקר טוב
שאלה חשובה
האם בתיק הרפואי של הילד האלרגי רשום איפשהו שהוא אלרגי?
אני שואלת בעקבות מעשה שהיה:
התינוק שלי מלבד שלל האלרגיות שלו הוא גם אטופי, וביקשתי מרופאת הילדים המלצה עם מה לטפל כי בקיץ העור שלו במצב איום ונורא
היא כמובן רשמה את המשחות הרגילות- קרם לחות ואלוקום, והוסיפה מרשם לשמן רחצה בלנאום.
אני בתמימות הולכת לקנות ולהפתעתי בנס ממש מגלה שמדובר בשמן רחצה העשוי מבוטנים!
הבן שלי אלרגי ברמה מסכנת חיים לבוטנים. ואם חלילה לא היתי קוראת את הכתוב על הקופסא ומשתמשת אז יש מצב שהיתי היום במיון איתו.
ועכשיו לשאלה הגדולה- למה ואיך אין הערת אזהרה גדולה בתיק הרפואי של הילד?? מין הודעה אדומה שקופצת כי הילד שלי אלרגי לחלב, בוטנים וביצים??
ואם חלילה איזו אחות תיתן לו חיסון עם הרכיב האלרגי ואני אשכח לברר אם זה בסדר לו??
איפה אפשר לנער מישהו במאוחדת כדי שלא יקרו מקרים כאלו יותר??
תודה
גם לי היה כזה מקרה,
בשביל זה יש גם אמול,
באמת אין להם דרך לאכוף! וזה נורא!
רק מלמד אותנו ההורים כמה צריך להיות ערניים.
(ד"א יש גם סבון רחצה רגיל שמכיל יוגורט- חלבי)

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וכן לגבי חשמל ומים
צריך לבדוק בטבלה של מקבלי ההנחה בעירייה שלך כמה מקבל ילד נכה ומה כושר ההשתכרות שלך
בית שמש - הורה לילד נכה מקבל 33% הנחה
וכושר השתכרות יכולה להגיע גם ל80%
ברוב העיריות זה הכיוון

מבטל את ההנחה ע"פ כושר השתכרות.
לא תמיד משתלם
להזכירכם אין כפל הנחות

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

לאנגער

משתמש מקצוען
וכן לגבי חשמל ומים
מים: עוד 3.5 מ"ק במחיר הנמוך
חשמל: רק בחלק מהנכויות (לא אלרגיה) 50% עד 400 קוט"ש
ארנונה: 33% הנחה, באם יש הנחה בגלל ההכנסות, היא עדיפה.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

think about it

משתמש מקצוען
שלום מישהו שמע על נורמה שגננת פרטית לוקחת שכ"ל גבוה יותר עבור ילד עם אלרגיה מסכנת חיים?
המצב היום הוא שיש פרטיות שלא רוצות לקבל ילדים עם אלרגיות ברמה מסכנת חיים.
לפי דעתי שווה לשלם ולהיות רגועים שהגננת תשגיח עליו בשבע עיניים.
לא יודעת לגבי פרטית אבל זה מעצבן שמתייחסים לילדים האלו כנכים!! כולה מגבלה בזמן האוכל!
אם כך באיזו עילה את מגישה תביעה לקבלת קצבה?
א”א להגיד שזו סה”כ מגבלה בזמן האוכל, מדובר בקטנטנים שמכניסים כל דבר מאכל שהם רואים לפה. דורש השגחה בכל רגע נתון.
וכן, עם כל הצער שבדבר, אלרגיה מוגדרת נכות וזו בדיוק הסיבה שמקבלים גם קיצבה.

מחסן שלי

משתמש רשום
המצב היום הוא שיש פרטיות שלא רוצות לקבל ילדים עם אלרגיות ברמה מסכנת חיים.

אם כך באיזו עילה את מגישה תביעה לקבלת קצבה?
א”א להגיד שזו סה”כ מגבלה בזמן האוכל, מדובר בקטנטנים שמכניסים כל דבר מאכל שהם רואים לפה. דורש השגחה בכל רגע נתון.
וכן, עם כל הצער שבדבר, אלרגיה מוגדרת נכות וזו בדיוק הסיבה שמקבלים גם קיצבה.
100 אחוז שווה כול שקל
לא יודעת לגבי פרטית אבל זה מעצבן שמתייחסים לילדים האלו כנכים!! כולה מגבלה בזמן האוכל!
רק מה הילד
נכה זה לא רק מגבלות פיזית

מחסן שלי

משתמש רשום
שלום מישהו שמע על נורמה שגננת פרטית לוקחת שכ"ל גבוה יותר עבור ילד עם אלרגיה מסכנת חיים?
הבעיה שיש גם מעונות שעושות בעיות
ואפשר גם לתת בלי שהגננת תבקש זאת 1572 ש"ח זה לא בשביל ההורים

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק
ילדה שסבלה בעבר מאלרגיה לחלב ברמה מסכנת חיים ולא קיבלה קיצבה כי לא היה ארוע מתועד, האם כיום כשכן מאשרים גם ללא אירוע היא יכולה לקבל רטרו על שנה?(כבר לא אלרגית במשך כחצי שנה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה