אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכנסתי לאתר להגיש בקשה לסייעת וזה מה שכתוב שם :
"בשלב זה לא ניתן להגיש בקשה לאישור מימון סייעת לשילוב ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים במעון יום לשנת תשפ"ג.
מידע בדבר הגשת בקשה לשנת תשפ"ג, יפורסם בהמשך".
שימו לב
מעון או גן
אני התייחסתי לגנים

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לגן עיריה צריך להגיש עד ה 31.05
אני שאלתי על מעון, מסתבר שזה יותר לקראת סוף השנה

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לגן עיריה צריך להגיש עד ה 31.05
אני שאלתי על מעון, מסתבר שזה יותר לקראת סוף השנה
זה מה שמופיע בפורטל ההורים של משרד החינוך
אבל שמעתי שיש עיריות שסוגרות את הגשת הבקשות כמה ימים לפני התאריך הנ"ל
יש לעקוב בכל עירייה מול מחלקת החינוך של העירייה

חברה של אסתי

משתמש צעיר

קבצים מצורפים

• סייעת.png
    סייעת.png
    KB 90.1 · צפיות: 38

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נתקלתי במוצר שכתוב עליו עלול להכיל חלב והוא חלבי!!!
מישהו יודע מה ההיגיון בזה?
יש לדווח ולפרסם
אם הוא חלבי צריך להופיע מכיל חלב

יש לדווח לחברה ולמשרד הבריאות
זה לא משחק
יש אנשים שזה סכנת חיים ממשית עבורם

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו יודע איך מודדים את רמת האלרגיה בטסטים בלי בדיקת דם?
ז"א גודל ה"פצע" שנוצר מהטסט
הבן שלי אלרגי לחלב בוטנים וביצים וכל פצע הופיע בגודל אחר. והמספרים שהרופאה כתבה היו 7,9,5 לאחר מדידה בסרגל כזה
מה זה אומר? רמת האלרגיה?
מה הטווח?

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מישהו יודע איך מודדים את רמת האלרגיה בטסטים בלי בדיקת דם?
ז"א גודל ה"פצע" שנוצר מהטסט
הבן שלי אלרגי לחלב בוטנים וביצים וכל פצע הופיע בגודל אחר. והמספרים שהרופאה כתבה היו 7,9,5 לאחר מדידה בסרגל כזה
מה זה אומר? רמת האלרגיה?
מה הטווח?
הגודל לא אומר שום דבר לגבי עוצמת התגובה, ז"א יכול להיות ילד עם רמה של 7 בטסטים שיגיב יותר חזק מרמה של 20, בכל מקרה בדר"כ הרופאים מבררים האם היה סיפור של תגובה ומה היתה התגובה ובשילוב של רמת התגובה בעור הם מחליטים מהי רמת האלרגיה אבל אין בזה כללים ברורים

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני אישית
מביא לבת שלי מוצרים של עלול להכיל
אבל אסור לה חלבי בשום צורה שהיא
תזהרו מאד
לצערי בעבר כך נהגתי כיון שהבן שלי הוא אלרגי לכ"כ הרבה מוצרים שאם הוא לא יאכל 'עלול להכיל' הוא לא יאכל כמעט כלום, עד שפעם אחת הוא אכל משהו ש'עלול להכיל' חלבי וסיימנו את הערב במחלקת טיפול נמרץ כפסע לפני קריסת מערכות

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תזהרו מאד
לצערי בעבר כך נהגתי כיון שהבן שלי הוא אלרגי לכ"כ הרבה מוצרים שאם הוא לא יאכל 'עלול להכיל' הוא לא יאכל כמעט כלום, עד שפעם אחת הוא אכל משהו ש'עלול להכיל' חלבי וסיימנו את הערב במחלקת טיפול נמרץ כפסע לפני קריסת מערכות
זה בדיוק הבעיה שלי
הבת שלי אלרגית לכמה וכמה חומרים בסיסיים
ואם היא לא תאכל עלול להכיל אז כמעט ולא נותר מה לתת לאכול

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה בדיוק הבעיה שלי
הבת שלי אלרגית לכמה וכמה חומרים בסיסיים
ואם היא לא תאכל עלול להכיל אז כמעט ולא נותר מה לתת לאכול
אכן, ולכן צריך להפעיל שיקול דעת בכל מקרה לגופו, לדוגמא לא להביא לילד אלרגי לחלב מוצר שעלול להכיל חלב אם הוא מיוצר במפעל שמייצר לדוגמא חטיפי שוקולד חלביים וכדו', ולהתפלל לטוב, אחרת באמת אין להם מה לאכול, וזוהי ההמלצה שקיבלתי מרופא אלרגולוג מומחה [כמובן שללא שום אחריות וכל אחד יעשה כפי דעתו]

חברה של אסתי

משתמש צעיר
לגבי טיסות לחו"ל עם ילד אלרגי
מישהו עשה את זה פעם
איך ההתמודדות בטיסות ובחו"ל
אפיפן במטוס, סימון אלרגנים בחו"ל, מידע כללי
אשמח לעצות
תודה רבה

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפיפן במטוס
צריך להביא אישור מרופא על הצורך באפיפן צמוד ואז נותנים להעלות למטוס בלי שום בעיה, בנוסף צריך שהאישור יהיה באנגלית כדי שבחו"ל יאשרו, מנסיון באירופה, לא עושים שום בעיה אם יש אישור.
בנוסף לכך סימון האלרגנים משתנה ממדינה למדינה, ספציפית היכן שאנחנו היינו היה מודגש ברכיבים כל רכיב אלרגני [ולא כמו בארץ שזה כתוב בנפרד] אבל בעיקרון כל מדינה מתוקנת מחייבת לסמן איכשהו את האלרגנים,
בנוסף יש לקחת בחשבון שהביטוח הרפואי יותר יקר בגלל הסיכון.
וכמובן שבמטוס הילד יזהר ממאכלים שאסורים לו, אבל זה גם מאד תלוי למה הוא האלרגי וכמה חמורה האלרגיה.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך להביא אישור מרופא על הצורך באפיפן צמוד ואז נותנים להעלות למטוס בלי שום בעיה, בנוסף צריך שהאישור יהיה באנגלית כדי שבחו"ל יאשרו, מנסיון באירופה, לא עושים שום בעיה אם יש אישור.
בנוסף לכך סימון האלרגנים משתנה ממדינה למדינה, ספציפית היכן שאנחנו היינו היה מודגש ברכיבים כל רכיב אלרגני [ולא כמו בארץ שזה כתוב בנפרד] אבל בעיקרון כל מדינה מתוקנת מחייבת לסמן איכשהו את האלרגנים,
בנוסף יש לקחת בחשבון שהביטוח הרפואי יותר יקר בגלל הסיכון.
וכמובן שבמטוס הילד יזהר ממאכלים שאסורים לו, אבל זה גם מאד תלוי למה הוא האלרגי וכמה חמורה האלרגיה.
ומה אם מישהו במטוס פותח שקית במבה?
איך אוכל לוודא שלא יכניסו את האלרגן למטוס?
תודה

חגג

משתמש חדש
הילדה שלי אחרי שאכולת מאכלים עם גלוטן משלשלת יום שלם. היא גם ירה במשקל אז מעצמי הפסקתי גלוטן
עשינו בדיקת דם לגילוי צליאק ויצא שלילי
מה יכול להיות הסיבה?
כבר לא אוכלת יותר משנה אני מידי פעם מנסה ולא רואה שיפור
לאחותי גילו צליאק רק אחרי שעשו לה גסטרו, (לא ראו צליאק בבדיקת דם) ומאז שהיא נמנעת מגלוטן ב"ה עלתה במשקל עבר לה כאבי הבטן וכל התופעות לוואי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה