התייעצות "אפשר טלפון"? מה עושים עם כאלו שכנים?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
באופן כללי -זה תלוי איזה סוג אתם
הדרך הכי טובה לדעתי זה פשוט לא להגיב
להתחמק וכו'
צורה ישירה לפעמים זה פוגע
ולכן הכי טוב
או בהומור
או פשוט לא לענות
או להמציא תירוצים כל פעם מחדש

נניח לומר שאין כרגע אפשרות כי צריך עוד מעט את הטלפון
פעם אחרת לומר שהטלפון לא מוטען (אם זה באמת נכון ,ואם לא אז להגיד שהסוללה צריכה להיטען וזה לא שקר )
וכן הלאה

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מחכה לעוד הברקות, כי עם כל מה שאני אוהבת לעזור כמו שכתבתי כאן זה סוג של מטרד יומיומי ואין לי כח וסבלנות לתת ולחכות ותמיד לתת.
סליחה אם אני נשמעת לא נחמדה אבל אני באמת נחמדה במה שאני יכולה כאן זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.
חוויתי אותו דבר בדיוקקק
למזלי הם עברו דירה.
ואני לפעמים הייתי נחמדה ונתתי ולפעמים לא.

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
אם מ'טובה זה נהיה חובה' כמאמר הפתגם, וזה כבר מטריד, ורוצים כבר להפסיק את שרשרת השיחות, אין מנוס מלומר לשכנים בפה מלא: הדבר מטריד/מפריע לנו.
עדיפה שיחה קצרה אחת 'לא נעימה', מאשר תקופה ארוכה של מרמור (שפעמים רבות משליך על כל ההתנהלות של הבית עצמו, בלי קשר לשכנים..).
וצריך לדעת ששיחה מכובדת שמסבירה את הגבולות הבסיסיים, לא מהווה בכלל סתירה ל'נחמדות'!!
דוקא המרמור - כשיחריף עם הזמן - יוביל להיפך הנחמדות.
כל זמן שמרגישים שהחבל עוד לא נחצה, ואפשר לדבר על זה בנחת עם השכנים - יפה שעה אחת קודם.
אפשר להכין מראש את המשפטים (כגון: אנחנו מאוד מבינים את הצורך וכו' וכו', אבל זה פשוט מפריע לנו), כדי לא להיכנס למריבה, אבל לדעתי צריכים להבהיר את זה כבר עכשיו.
ועדיף לומר זאת להורים בצורה ישירה ומכובדת, מאשר לתת לילדים להעביר את המסר. ילדים הם לא השליחים הטובים במקרים האלה. אי אפשר לדעת מה שמעו, מה חשבו ששמעו, מה הבינו ממה ששמעו, ומה העבירו להורים..

אם המצב ילך ויימשך, עוד חודש עוד עלולים לתבוע אותך על שלא פתחת את הדלת בזמן: 'איזה מין שכנים אלה?'.. ו'מה בסך הכל ביקשנו, שיחת טלפון שלא עולה לכם כלום?'..

lotr

משתמש מקצוען
היה לי פעם מטרד דומה של שכנים שקבוע נפל להם משחקים חשובים לחצר שלנו וגם לשכנים אחרים ואני הייתי צריכה לצאת ולאתר להם את החפץ האבוד... יום אחד אמרתי להם שיכנסו לחצר מבחוץ ויקחו את החפצים שלהם.
מה פתאום, אני כשזה קורה, אם אני יכול, אני פותח את הדלת ואם לא אז לא

lotr

משתמש מקצוען
לא מבין מה הסיפור של האנשים האלה, זה ממש חוסר אחריות להשאיר את הילדים כל הזמן ללא טלפון
ובכל מקרה, הדבר הטוב ביותר הוא תמיד לומר את הדברים דוגרי, אפשר גם בנעימות אבל דוגרי, אחרת כנראה יהיה קשה להם להבין
אני כנראה הייתי פשוט מסרב להביא להם את הטלפון וזה היה נגמר כך

טלוש

משתמש מקצוען
אני חושבת שפשוט להגיד לילדים: חמודים, עכשיו אני מביאה לכם אבל היום אם תצטרכו שוב - תבקשו משכן אחר.
כך כל יום עד שיקלטו שאפשר רק פעם אחת...
כמובן שאם הם מגיעים יותר מפעם אחת לאמר בנעימות "אוי, אבל היום כבר בקשתם... אז אולי תלכו לשכן אחר, טוב?"
והם כבר יקלטו את העניין.

מנהטן

משתמש פעיל
אני ממש לא בטוחה שזה חסד
לגרום להם להשאיר ילדים בבית לבד את נותנת לזה לגיטימציה וזה עלול להיות מסוכן
ככה הם בלי טלפון נייח/ נייד או בייביסיטר/ הורה?
מה יקרה ביום שתצאו לחופשה?
לפעמים החסד הוא לא לתת.

לכל זמן ועת...

משתמש חדש
זה לא נראה משפחה שחסר להם, נראה יותר עיקרון כזה שלילדים לא יהיה פלאפון או שאני לא יודעת מה.
אני לא חושב שאת זאת שאמורה להקריב למען העקרונות שלהם..
סליחה אם אני נשמעת לא נחמדה אבל אני באמת נחמדה במה שאני יכולה כאן זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.
אין שום קשר לנחמדות. אני הייתי אומר להורים שזה לא גמ"ח, אני בטוח שהם יבינו. אם הם אנשים נורמטביים, מסתבר שהם לא מודעים שהילדים שלהם מבקשים כ"כ הרבה ..
פשוט לקנות מכשיר ופעם הבאה כשמבקשים להביא להם ולאמר שאין צןרך להחזיר
אין שום הצדקה לעשות את זה...
אם כן אני גם בא לגור שם, ושולח את הילדים שלי לבקש טלפון...:LOL: (רק תגידו איפה זה.......)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
@saralulu יש לי רעיון
תפגשי את השכנה כאילו במקרה ותגידי לה כזה דרך אגב "אה שומעת, אני בדיוק תכננתי לדבר איתך, החלפנו מסלול בטלפון עכשיו לפי דקות כי זה יוצא לנו יותר משתלם, אז תגידי לילדים שיבואו לבקש רק אם זה ממש דחוף והם נתקעים"
ואז אל תתני לה שניה להגיב ותעברי לנושא הבא בקלילות בלי לעשות עסק

ד. פריד

משתמש מקצוען
זה לא נראה משפחה שחסר להם, נראה יותר עיקרון כזה שלילדים לא יהיה פלאפון או שאני לא יודעת מה.
אז אולי הפתרון לקנות להם טלפון נייח עם חוגה - וללא מסך.

או לחילופין לתת לילדים שלהם להתקשר מסמארטפון או רח"ל משיאומי...

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
יש לנו שכנים מקסימים בקומה, באמת משפחה טובה ונעימה רק שיש משהו שממש מציק...
להורים עצמם יש פלאפון ואין עוד טלפון או פלאפון נוסף בבית.
ההורים לפי מה שאני רואה נעדרים הרבה מהבית והילדים באים אוטומטית לבקש טלפון.
כאילו זה מובן מאליו שאנחנו אמורים לספק להם את השירות הזה בכל עת ובכל שעה.
דופקים באחת בצהריים, אחה״צ ובערב ובעצם בכל שעה שהם לבד וההורים לא בבית.
זה כבר הפך למטרד יומיומי ובמיוחד שהם באים בכזה ביטחון כאילו אני אמורה לתת להם את הטלפון שלי או של בעלי ותמיד תמיד אני אמורה לפתוח את הדלת!
אחד הילדים דפק אחה״צ 3 פעמים ברצף ואולי גם 4...
הההרגשה היא כאילו יש טלפון שלהם אצלינו והם באים לבקש אותו לפי הצורך.
מדובר כמו שאמרתי על שכנים מקסימים ונעימים, איך אני עושה לזה סוף בצורה נעימה?
היה לי פעם מטרד דומה של שכנים שקבוע נפל להם משחקים חשובים לחצר שלנו וגם לשכנים אחרים ואני הייתי צריכה לצאת ולאתר להם את החפץ האבוד... יום אחד אמרתי להם שיכנסו לחצר מבחוץ ויקחו את החפצים שלהם.
כאן אני לא מוצאת פיתרון כי אני רוצה להישאר שכנה נחמדה רק לא יודעת איך להפסיק את זה.
אשמח לעצה טובה ומועילה!
תודה רבה!!!
אני כ"כ מבינה ומזדהה איתך היה לי בול כאלו שכנים כפול 2,
באמת חמודים ומתוקים, הבעל בכולל גם בצהרים והאישה עובדת עד 4, כל פעם שאלתי את עצמי, איך הם לא דואגים? מה הם חושבים שתמיד אני אהיה בבית ואוכל לתת להם פלאפון - האמת לא הצלחתי לתת לעצמי תשובה,
הם עברו לא ממזמן דירה .... והשניים מבקשים פחות , כשאני יכולה - אז בשמחה ושלא אז לא....

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
וואאוו נראה שאנשים הגזימו!!
הכי קל לדבר תגידי ככה וככה .....
אחרי הכל הם שכנים ושכנים טובים זה נכס!!
ויש גם מושג של חסד!!
אלא ש זה יכול לעבור גבול ברוב הפעמים "מחוסר צומת לב...."
לכן לפעמים אנחנו צריכים לעשות את הגבול ובחוכמה שיבינו נכון
או לדבר עם האמא אם יש קשר טוב ברמה שלא יביך
או פשוט לענות או לתת כשמתאפשר וכשלא לא! ולא צריך לנמק פשוט "א"א עכשיו!"

אולי מעניין אותך גם...