התייעצות "אפשר טלפון"? מה עושים עם כאלו שכנים?

saralulu

משתמש מקצוען
יש לנו שכנים מקסימים בקומה, באמת משפחה טובה ונעימה רק שיש משהו שממש מציק...
להורים עצמם יש פלאפון ואין עוד טלפון או פלאפון נוסף בבית.
ההורים לפי מה שאני רואה נעדרים הרבה מהבית והילדים באים אוטומטית לבקש טלפון.
כאילו זה מובן מאליו שאנחנו אמורים לספק להם את השירות הזה בכל עת ובכל שעה.
דופקים באחת בצהריים, אחה״צ ובערב ובעצם בכל שעה שהם לבד וההורים לא בבית.
זה כבר הפך למטרד יומיומי ובמיוחד שהם באים בכזה ביטחון כאילו אני אמורה לתת להם את הטלפון שלי או של בעלי ותמיד תמיד אני אמורה לפתוח את הדלת!
אחד הילדים דפק אחה״צ 3 פעמים ברצף ואולי גם 4...
הההרגשה היא כאילו יש טלפון שלהם אצלינו והם באים לבקש אותו לפי הצורך.
מדובר כמו שאמרתי על שכנים מקסימים ונעימים, איך אני עושה לזה סוף בצורה נעימה?
היה לי פעם מטרד דומה של שכנים שקבוע נפל להם משחקים חשובים לחצר שלנו וגם לשכנים אחרים ואני הייתי צריכה לצאת ולאתר להם את החפץ האבוד... יום אחד אמרתי להם שיכנסו לחצר מבחוץ ויקחו את החפצים שלהם.
כאן אני לא מוצאת פיתרון כי אני רוצה להישאר שכנה נחמדה רק לא יודעת איך להפסיק את זה.
אשמח לעצה טובה ומועילה!
תודה רבה!!!

נערך לאחרונה ב:

שמעון963852741

משתמש פעיל
תולים פתק על הדלת, נא לא לדפוק/לא לצלצל/לא לדפוק יותר מפעם אחת, בין השעות המפורטות להלן.
כל הכבוד על החסד שאתם עושים בכזו נעימות ותחושה טובה.
תחשבו על זה כארגון חסד, ללא עלויות תפעול וללא צורך להסתובב בכל הארץ.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אומרת לאישה בצורה נעימה, שאת מבינה שהם יוצאים הרבה ואין להם פלאפון לילדים
וכשזה אפשרי לא אכפת לך לתת לילדים להשתמש, אבל שתסביר להם שאם את לא עונה אחרי 3 דפיקות (או מה שבא לך) זה סימן שאת לא יכולה ויבקשו משכנים אחרים, אותו דבר לגבי השעות, אם יש לך שעות שאת לא רוצה שידפקו- תגידי.
אחרי זה תעמדי על זה ואל תעני כשאת לא יכולה.

אם הם ילדים גדולים מספיק (5 ומעלה) את יכולה לומר את זה גם ישירות להם.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
זה לא נראה משפחה שחסר להם, נראה יותר עיקרון כזה שלילדים לא יהיה פלאפון או שאני לא יודעת מה.
לכן זה עוד יותר רעיון כי זה גם לא יעליב אותם...
זה רק קריצה כזו...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
1. אנחנו באמצע עם הטלפון, תחכו. ושיחכו 5 דקות.
2. לפעמים לומר, שעכשיו אנחנו לא יכולים, או לשאול האם זה שיחה ארוכה? כי אם זה ארוך אז לא עכשיו.
3. להביא טלפון שאין קליטה טובה, ככה הם יוותרו על זה.
4. לומר להם לדבר רק על יד הדלת שלכם

saralulu

משתמש מקצוען
אומרת לאישה בצורה נעימה, שאת מבינה שהם יוצאים הרבה ואין להם פלאפון לילדים
וכשזה אפשרי לא אכפת לך לתת לילדים להשתמש, אבל שתסביר להם שאם את לא עונה אחרי 3 דפיקות (או מה שבא לך) זה סימן שאת לא יכולה ויבקשו משכנים אחרים, אותו דבר לגבי השעות, אם יש לך שעות שאת לא רוצה שידפקו- תגידי.
אחרי זה תעמדי על זה ואל תעני כשאת לא יכולה.

אם הם ילדים גדולים מספיק (5 ומעלה) את יכולה לומר את זה גם ישירות להם.
אני יכולה לעזור במה שאני יכולה, כאן זה מרגיש לי יותר מידי גם אם דופקים פעם אחת או בשעה שאני ערה.
טוב, אולי אני אגיד לילדים שיבקשו משכנים אחרים כי זה מפריע לנו שדופקים ומבקשים.
זה עדיין לא נשמע לי הניסוח הטוב אבל משהו בסגנון.
אני אוהבת לעזור אבל כאן מרגיש לי שזה גדול עלי ומעצבן וחופר וזה לא נגמר בלבקש טלפון זה אחר-כך לחכות עד שידפקו שוב ויחזירו, ואולי כי פלאפון זה דבר אישי או שפשוט לא בא לי לתת.

saralulu

משתמש מקצוען
מחכה לעוד הברקות, כי עם כל מה שאני אוהבת לעזור כמו שכתבתי כאן זה סוג של מטרד יומיומי ואין לי כח וסבלנות לתת ולחכות ותמיד לתת.
סליחה אם אני נשמעת לא נחמדה אבל אני באמת נחמדה במה שאני יכולה כאן זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יכולה לעזור במה שאני יכולה, כאן זה מרגיש לי יותר מידי גם אם דופקים פעם אחת או בשעה שאני ערה.
טוב, אולי אני אגיד לילדים שיבקשו משכנים אחרים כי זה מפריע לנו שדופקים ומבקשים.
זה עדיין לא נשמע לי הניסוח הטוב אבל משהו בסגנון.
אני אוהבת לעזור אבל כאן מרגיש לי שזה גדול עלי ומעצבן וחופר וזה לא נגמר בלבקש טלפון זה אחר-כך לחכות עד שידפקו שוב ויחזירו, ואולי כי פלאפון זה דבר אישי או שפשוט לא בא לי לתת.
מבינה אותך, גם הייתי במקום הזה.
אבל קודם כל ברור לילדים שמדברים ליד הדלת שלנו, דבר שני לא מרגישה שפלאפון זה דבר אישי אז לא אכפת לי שמשתמשים.
אז להסביר לאמא ולומר לילדים עזר לי.
בכל מקרה, הצורה הכי טובה להעמיד גבולות זה לדבר ישירות בצורה נעימה ולא למצוא רמזים ותכסיסים ולהתפוצץ.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
-לעשות מיזה קצת צחוק וכשהם דופקים ומבקשים טלפון
אז להגיד להם "זה עולה 5 שקל" (עם חיוך כמובן)
או להגיד שאם הם יביאו לך כלב למשל אז רק אז את תוכלי להביא להם(ושוב בהומור,הם יבינו את המסר מהר מאוד)
לדעתי זה יעשה את העבודה

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
היה לי פעמיים ב-2 דירות שונות את זה וזה היה מעצבן מאד. קשה להגדיר למה. ואני הכי טיפס ששמח לעזור.
לילדים שלי אני ממש מדגישה לא לעשות את זה רק אם אין ברירה וזה מקרה חירום ולא להתקשר לשאול אמא איפה את...
הפתרון שלי הגיע בהסח הדעת פעם אנחנו עברנו דירה ופעם הם עברו דירה... לא פתרון עבורך......
אבל הצבנו כללים: לדבר מאחורי הדלת (הסגורה) וכשמסימים לפתוח את הדלת בשקט ולהניח במקום מסוים. זה עזר קצת להרגשה שהבית פתוח ומתנהלות בו שיחות מעצבנות.
כמו כן כשהיו דופקים בבהילות (בנים אלא מה) ביקשתי שוב ושוב לדפוק יפה, או אאמרתי שנבהלתי שזאת משטרה, וגם אם זה שיחה דחופה לא נעים לנו כך. אחר כך חינכתי אותם במקום ה"אפשר טלפון" הבהול הצועק וכאילו אני חייבת משהו, שלא נעים לי כך ומאד חשוב לי שמוסיפים "בבקשה" ותודה רבה...
המשפחה השניה כבר לא היה לי כח לחנך אבל הילדים שלי לצערי היו עושים להם פרצופים עוד פעם טלפון? תגידו לאמא שתקנה לכם. אז עברתי לחנך את הילדים שלי קודם.... לתת בשמחה ועבדתי על זה גם בתוכי... בסוף הם עברו דירה וניהיה שקט. מידי פעם הילדים מתקשרים אלי משכנים ואני מסימת איתם לא לשכוח להגיד תודה על הטלפון...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
וסתם ככה באחת הדירות היו מתקשרים הרבה לחפש את הטלפון או לבקש מטען...

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לדעתי פשוט להגיד להורים בצורה הכי ישירה...
הבנות שלי לפעמים לא מוצאות את הטלפון של הבית ומבקשות מהשכנים, ואם השכנה היתה אומרת לי שזה קצת בעייתי לה לא הייתי נפגעת או משהו. הכי ברור בעולם

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה התחיל רק בתקופה האחרונה? או שזה כבר תקופה ארוכה (חצי שנה+)
אם זה רק בתקופה האחרונה זה יעבור מתישהו.
לנו היו שכנים שכמעט כל יום בקשו מחבת בשרית ומברשת לביצה , זה אולי נשמע בקטנה, אבל הם לא החזירו אותם הכי נקיים...
כמעט קנינו להם למשלוח מנות מחבת.
בסוף זה הפסיק (כנראה החליטו שהמחבת והמברשת נחוצים ושווים את הכסף של הקניה)

אולי מעניין אותך גם...