אנשים רגישים מאוד.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
יש תופעה מאוד מעניינת שנובעת בספר וצוותי אותה.. אשמח לשמוע אם קרה לכם?
היא טוענת שכשילד אר"ם נולד למשפחה לא ארמית
הוא משנה את עצמו בהתאם למשפחה ולא בולט במיוחד הרגישות יתר
וזה אינסטינקט הישרדות...
ואז לאחר שהוא נהיה ברשות עצמו אז הוא חוזר לזה וכן נותן מקום לעולם הרגשות שלו...
לדעתי אפשר לאמר את זה במילים פשוטות יותר. שכל אדם מתאים את עצמו לסביבה אבל לא בהכרח שיהיה לו נעים.

שרהלה ה.

משתמש צעיר
אצלי זה לא קרה לצערי או אולי דוקא לשמחתי?
המשפחה שלי היא משפחה טובה אבל בהחלט רחוקה מאד ברמת הרגישות שלה ממני
וזה לא עזר לי להיות פחות רגישה
כן זה גרם לי להסתיר הרבה פע' את הרגשות שלי.

פילפלון

משתמש רשום
גם אני פעם התביישתי לשתף ברגשות..
ברוך השם היום אני משתף המון..
וגיליתי שזה ממש מעניין אנשים שלא חווים ככה את העולם..
אנחנו ממש מוסיפים להם צבע .
רק לא לשפוך הכל בבת אחת.. ולא יזיק להאמין לזה שזה לא חולשה.
שורה תחתונה להתחיל לחלוק.. אבל לא הכל בבת אחת, לתרגל את זה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כן .. אבל החידוש הוא שזה יוצא החוצה..
ואז הוא חווה הכל רטרואקטיבית
כמו הרבה טראומות וחסכים...
ואת יודעת מה? לא אוהבת את העצמה והבידול לקשיים שיש לבנאדם.
אז אתה רגיש מאד וקשה לך זה וקשה לך זה. בסדר. צריך ידע וכלים איך להתמודד עם זה אבל בגלל זה כולם צריכים לנהוג בך בכפפות של משי? אל תדאג גם להם יש את הבעיות שלהם.
ואני ארמית , כך שלא דיברתי מתוך ביקורת או משהו... זה לעצמינו ...

הינדי.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אומרים שהאופי שלנו מושפע 50% מהסביבה ו50% האופי שלנו
כך שאנחנו לא 100% האופי שלנו כשהסביבה שונה
זה די נכון

הינדי.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז אתה רגיש מאד וקשה לך זה וקשה לך זה. בסדר. צריך ידע וכלים איך להתמודד עם זה אבל בגלל זה כולם צריכים לנהוג בך בכפפות של משי? אל תדאג גם להם יש את הבעיות שלהם.
אני כן חושבת שצריך להיות רגישים יותר אליהם
זה לא נשמע שאתה רגיש. רגישים מאד מפריע להם שלא מבינים אותם
הם רואים את העולם ממבט אחר. זה קשה שלא מבינים אותם

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני כן חושבת שצריך להיות רגישים יותר אליהם
זה לא נשמע שאתה רגיש. רגישים מאד מפריע להם שלא מבינים אותם
הם רואים את העולם ממבט אחר. זה קשה שלא מבינים אותם
זה לא סותר.
כל אדם רוצה שיהיו רגישים אליו וינהגו בו בעדינות. ורגישים צריכים התייחסות מיוחדת במיוחד לנקודות הקושי. אבל יש הבדל בין התיחסות לקושי לבין האדרה וסוג של התמסכנות והתמרכזות

הינדי.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה לא סותר.
כל אדם רוצה שיהיו רגישים אליו וינהגו בו בעדינות. ורגישים צריכים התייחסות מיוחדת במיוחד לנקודות הקושי. אבל יש הבדל בין התיחסות לקושי לבין האדרה וסוג של התמסכנות והתמרכזות
כל אדם רוצה
אצל רגישים זה יותר נדרש
אם לא זה הרגשה ממש קשה שלא מבינים אותם
כמובן שלכל אדם קשה כשלא מבינים אותו אבל כמו שאצלם הרבה דברים חזקים יותר גם הרגישות הזו גבוהה יותר. ויותר קשה להם מאדם רגיל שלא מבינים אותו
זו דעתי

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כל אדם רוצה
אצל רגישים זה יותר נדרש
כמובן שלכל אדם קשה כשלא מבינים אותו אבל כמו שאצלם הרבה דברים חזקים יותר גם הרגישות הזו גבוהה יותר. ויותר קשה להם מאדם רגיל שלא מבינים אותו
זו דעתי
כל בנאדם רוצה וגם צריך ולגמרי מסכימה עם זה שארגמן צריך עוד יותר רק דיברתי על התפיסה שלו את עצמו. איך הוא מתייחס לזה ומה הוא דורש או מצפה מהחברה.

הינדי.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אוקיי. צודקת

שירה 333

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יואו
כמה שזה מציף לקרוא הכל...
שמשהו פשוט כותב אותך על דף כאילו הוציא את המילים מהפה שלך
זה מרגיש שאתה כתבת את זה....
האם גם לכם קורה שאתם פוגשים אדם בסיטואציה די סתמית ... המפתחים איתו שיחה קלה ואז נפרדים.
וכשאתה הולכים אחרי הפגישה אתם חושבים עליה המון..
כמו, הייתי צריך ללחוץ לו יד כך.. או לחבק?
להגיב לו על מה שאמר או סתם לצחוק?
מוכר למישהו??
וואו אמאלה
כמה נכון...

אגב אני חושבת שאם נתחיל עם ה 'גם אתם'...? יהיה פה רשימה ענקיתתתתתתת

שרהלה ה.

משתמש צעיר
יש הבדל בין לנהוג בכפפות של משי ללהכיל ולהיות קשובים לצרכים
תאמיני לי שאם ינהגו בי בכפפות של משי- זה יציק לי
אבל אני מדברת איתך על שנים של מצב הפוך לחלוטין- של התכחשות לכך שיש לי עומק רגשי הרבה יותר מלכל אחד ולסבל הפרטי שלי
לא הגיע הזמן לשנות את זה ולתת מקום גם לאנשים כמוני בחברה?
לא מתוך רחמים אלא מתוך הכרה בצרכים המיוחדים שלי
ולא, אני ממש לא חינוך מיוחד ולא על הרצף אבל בהחלט- שונה. שונה וזקוקה להכלה ולחיבוק
ולגבי הבעיות שלהם- זה לא סותר, זה לא אומר שאם יש להם גם בעיות הם צריכים להתעלם מכך שלנו יש קושי גדול משלהם (ואני מדברת על הקושי הספצפי בויסות הרגשי שיש לנו כארמים)

שרהלה ה.

משתמש צעיר
כל אדם רוצה
אצל רגישים זה יותר נדרש
זו דעתי
אני לא בטוחה שאנחנו רוצים שכל הזמן יבינו אותנו אלא פשוט שיהיו שם בשבילנו ונוכל לשים את הראש שלנו על הכתף ולקבל כח...
כי אנחנו אנשים בוגרים ומבינים שלא כולם יכולים להבין את העומק הרגשי שלנו גם אם מאד ירצו!

שירה 333

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש הבדל בין לנהוג בכפפות של משי ללהכיל ולהיות קשובים לצרכים
תאמיני לי שאם ינהגו בי בכפפות של משי- זה יציק לי
אבל אני מדברת איתך על שנים של מצב הפוך לחלוטין- של התכחשות לכך שיש לי עומק רגשי הרבה יותר מלכל אחד ולסבל הפרטי שלי
לא הגיע הזמן לשנות את זה ולתת מקום גם לאנשים כמוני בחברה?
לא מתוך רחמים אלא מתוך הכרה בצרכים המיוחדים שלי
ולא, אני ממש לא חינוך מיוחד ולא על הרצף אבל בהחלט- שונה. שונה וזקוקה להכלה ולחיבוק
ולגבי הבעיות שלהם- זה לא סותר, זה לא אומר שאם יש להם גם בעיות הם צריכים להתעלם מכך שלנו יש קושי גדול משלהם (ואני מדברת על הקושי הספצפי בויסות הרגשי שיש לנו כארמים)
מי את @שרהלה המתוקה שגונבת לי תמילים מהפה?:unsure:;)..

נערך לאחרונה ב:

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני לא בטוחה שאנחנו רוצים שכל הזמן יבינו אותנו אלא פשוט שיהיו שם בשבילנו ונוכל לשים את הראש שלנו על הכתף ולקבל כח...
כי אנחנו אנשים בוגרים ומבינים שלא כולם יכולים להבין את העומק הרגשי שלנו גם אם מאד ירצו!
הרבה פעמים הרצון שיכילו, שיבינו, שיתנו מקום, שיתנו כח שיהיו שם בשבילנו היא היא המעכב. אנחנו צריכים להשלים עם זה ולהפנים שלא, לא תמיד יהיה מי שיעשה זאת. ולא בגלל שהוא לא רוצה או לא מסוגל הוא פשוט או לא תופס מה באמת עובר על הארגמן הזה או שהוא נמצא כרגע עם עצמו ולא יכול להתפנות.

ולמה ההבנה הזו חשובה? כי כשקורה לנו משהו מציף מאד אנחנו צריכים לדעת איך לעזור לעצמינו ולא להישאר תקועים בבליל הרגשות ולא תמיד השני פנוי או מסוגל לזה.

אם יושבים ומבכים ומחכים למישהו שיבוא ויוציא אותנו משם אז התסכול שלנו עוד יותר גובר. אבל אם אנחנו נמצאים במקום שמבינים שזה המצב כרגע ואף אחד באמת לא אשם ואנחנו רוצים להרגיש טוב- אז נקום ונעשה משהו לעזור לעצמינו. איך להירגע ואיך להתייצב ולהמשיך הלאה.
זה לא שאף פעם לא יהיה מישהו שיבוא ויבין אותנו וירגיש אותנו ויתן מענה להצפה הזו או שבכלל יבין מה זה וימנע מלהיות פוגע וחסר רגישות. אבל להיות תלוי בסביבה זה מתקיל את עצמינו ופוגע בנו עצמינו. כי מה לעשות לפעמים באמת אנשים לא מבינים מה הבעיה ולפעמים לא יכולים להיות בשביל השני. הם לא יכולים להיות זמינים תמיד תמיד.
מה לעשות זה החיים...

RIvka.F

משתמש פעיל
התלבטתי אם אני שייכת לקטגוריה הזו והיום השתכנעתי לגמרי שכן.
היום הזה א' אלול , שהילדים שלי מתחילים את הלימודים מציף אותי בהתרגשות וממש קשה לי לעבוד.
ברור שיש עוד הרבה דברים שזה מתבטא.
יש מישהו שמזדהה עם זה?

reish

משתמש מקצוען
מסכימה.
מוסיפה גם, שכארמית בעצמי אני מזהה מי ארם בסביבתי, ויש כאלו שכ"כ מרוכזים בצורך שלהם שישמעו אותם ויכילו, שזה גובל בחוסר רגישות וטקט.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
התלבטתי אם אני שייכת לקטגוריה הזו והיום השתכנעתי לגמרי שכן.
היום הזה א' אלול , שהילדים שלי מתחילים את הלימודים מציף אותי בהתרגשות וממש קשה לי לעבוד.
ברור שיש עוד הרבה דברים שזה מתבטא.
יש מישהו שמזדהה עם זה?
התרגשות והצפה זה נחלת הכלל. ההגדרה של ארגמן היא מעבר יש כמה נתונים משמעותיים שמגדיריל את זה וכתותאה מזה התחושות עמוקות מאד יותר מהנורמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה