התייעצות אם נשאר שעה אחת לישון עדיף לשרוף את הלילה או לישון בה?

מצב
הנושא נעול.

English Tech

משתמש פעיל
שעה אחת כדאי לישון
יותר מזה יכול לדפוק, אבל אם לא תהיה הזדמנות להשלים שעות אז עדיף לישון
מהיכרות עם רופאה מתמחה...

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
השבוע עבדתי כל הלילה (השלמתי שעות)
בשעה 9:30 בבוקר נרדמתי לחצי שעה. קמתי חדשה.

AVITALLL

משתמש רשום
לישון!!
התנסיתי בזה הבוקר
ישנתי שעה והייתי ערנית יותר מכל יום שאני ישנה בדכ 5-6 שעות!!

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
לי עדיף לישון- קשה לקום אבל יש הבדל תהומי בין מה שמרגישים אחרי לילה ער לבין מה שמרגישים אחרי שינה של שעה.

מה אתם הייתם עושים?
הדבר תלוי בכל אדם לפי תכונות הגוף שלו, אין בזה תשובה חד משמעית, האדם צריך לדעת על עצמו.
אם לאחר לילה שלם שלא ישן, והוא ישן עוד שעה- הוא יהיה עייף יותר-התשובה היא שלא ילך לישון.
ובאם השעת שינה תוסיף לו כוחות והוא יהיה פחות עייף- התשובה היא שלא יילך לישון.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני הבנתי את השאלה אחרת
נניח יש שעה לישון אחה''צ אבל אם ישנו בה- לא יצליחו להירדם בלילה
לא זו הכוונה?
ובכן אם לזה התכוונה פותחת האשכול
אני חושבת שעדיף לא לישון

לא לישון!
גם מניסיון וגם שכך כתוב בגמרא
הרמב"ם כותב שנשתנו הטבעיים מזמן הגמרא- דהיינו שטבע הגוף נשתנה, ולכן צריך להסתכל על הגופים בזמננו, ולכן תרופות וכדו' שכתובות בגמרא אם גם כיום לא משתמשים איתם- ואין רופא שאומא כיום להשתמש איתם-זוהי לא הוכחה.
דרך אגב גם מזמן הרמב"ם נשנתו הטבעיים.

יוסף בן שאול

משתמש רשום
הרמב"ם כותב שנשתנו הטבעיים מזמן הגמרא- דהיינו שטבע הגוף נשתנה, ולכן צריך להסתכל על הגופים בזמננו, ולכן תרופות וכדו' שכתובות בגמרא אם גם כיום לא משתמשים איתם- ואין רופא שאומא כיום להשתמש איתם-זוהי לא הוכחה.
דרך אגב גם מזמן הרמב"ם נשנתו הטבעיים.
ולכן כתבתי קודם שכך זה מניסיון ורק אחרי זה כתבתי שזה כי כך כתוב בגמרא

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה