מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קודם כל, בלעדיות זה אומר הסכם של המתווך והמוכר, שאומר שהמתווך הוא אחראי בלעדי למכירת הדירה.
המוכר חותם וממנה את המתווך להיות אחראי למכירת הדירה כדי להוריד מעצמו עול, ככה שהביקורת על בלעדיות צריכה להיות מופנית כלפי המוכרים שיוצרים את המציאות הזאת כדי להקל על עצמם.

בקשר לשכר -
השכר של המתווכים שעובד לפי אחוזים - יש הרבה עבודות שמקבלים בהן לפי אחוזים,
ויש הרבה עבודות שמקבלים עליהן עשרות אלפי שקלים.
זה לא משנה כמה קשה עובדים או מה מהות העבודה, אלא שככה עובד התמחור של תיווך. (בדיוק כמו שתמחור של כתיבה הוא פר תוצר שהתפרסם, ותמחור של מתכנת הוא מאתיים לשעה לצורך הדוגמא).
והסיבה שבגללה מחיר אחיד לכל הדירות למכירה לא יעבוד הוא בגלל, כמובן רק אחרי שמבינים את חשיבות העבודה של מתווך, למשל בהבאת הדירה לידיעת הקונים, בחיסכון בזמן למוכר, בחיסכון בזמן לקונה, בהתמקדות ברצון הקונה והצעת הדירות המתאימות ביותר עבורו ועוד הרבה דברים - בגלל שהדירות הקטנות רווחיות ונקנות מהר יותר, אם תג המחיר על כל דירה יהיה אחיד, מתווכים לא יתעסקו עם דירות ששוות יותר ממיליון.

מרחבית

משתמש מקצוען
תראי באשכול אחר מה כותב עו"ד רוזנבלט
זה מחיר אחיד!
מלבד במקרים חריגים ומסובכים שגם אז לא משלמים לפי אחוזים.
עו''ד לוקח בדרך כלל חצי אחוז + מע''מ לטפל בחוזה של צד אחד. ואם מייצג את שני הצדדים (דבר שלגמרי לא מומלץ) לוקח בדרך כלל רבע אחוז + מע''מ מכל צד.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עו''ד לוקח בדרך כלל חצי אחוז + מע''מ לטפל בחוזה של צד אחד. ואם מייצג את שני הצדדים (דבר שלגמרי לא מומלץ) לוקח בדרך כלל רבע אחוז + מע''מ מכל צד.
לא מכיר כזה דבר.
לקחתי עו"ד למכירת דירה עם שכר קבוע ומסוכם מראש, בלי שום קשר לעלות הדירה.

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ככה שהביקורת על בלעדיות צריכה להיות מופנית כלפי המוכרים שיוצרים את המציאות הזאת כדי להקל על עצמם.
היתממות או שאתה לא מכיר את השוק...
בלעדיות מגיעה ברוב ככל המקרים מלחץ מאסיבי של המתווך תמורת הבטחות חסרות ביסוס על התועל האינסופית שיצא למוכר אם רק יתן לו בלעדיות...

כולנו עובדים קשה.
וכנראה גם המתווכים.

אני בעד שיקבלו שכר על כל שניה ושניה שהם עבדו קשה.
שיגידו לי מראש מה דרישת התשלום של כל שניה כזו, מחיר ברור ומוסכם,
ואני אשמח לתת להם את מה שמגיע להם

מסכימה לגמרי. לחילופין - מחיר על סגירת עסקה. לא משנה איזו.
קצת מצחיק לבוא לנותן שירות ולהתנות את קבלת השירות שלו תמורת מחיר מסויים.
זה אפשרי לנסות, לומר לנותן השירות, תשמע, יש לי אלף שקל בכיס ואני חייב דחוף בית מינימום 100 מ"ר. יש מצב אתה מארגן לי עסקה?
אבל להציג את זה כדרישה, זה אפילו משעשע...
הי אדוני! מה זה לחם אחיד 7.90! אני מוכן לשלם על זה גג 4 ש"ח!!!
כאילו, תשלם כמה שאתה רוצה, אבל אני את השירותים שלי לא מעוניין להגיש לך...

כשמתווך אומר מראש מה סכום העסקה וכמה גובה התשלום שידרש, זה לא הוגן ושוד לאור היום, אבל לאלץ אותו לתת שירות במחיר נמוך ממה שהוא מכוניין - זה הכי כשר וישר :)

בלעדיות מגיעה ברוב ככל המקרים מלחץ מאסיבי של המתווך תמורת הבטחות חסרות ביסוס על התועל האינסופית שיצא למוכר אם רק יתן לו בלעדיות...
וכל המוכרים טמבלים שהם מוכנים לחתום על הבלעדיות... נו באמת...
מוכר שחותם בלעדיות רק כי המתווך חפר ולחץ לו, אז באמת אמורה להיות ביקורת כלפיו :LOL:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
קודם כל, בלעדיות זה אומר הסכם של המתווך והמוכר, שאומר שהמתווך הוא אחראי בלעדי למכירת הדירה.
המוכר חותם וממנה את המתווך להיות אחראי למכירת הדירה כדי להוריד מעצמו עול, ככה שהביקורת על בלעדיות צריכה להיות מופנית כלפי המוכרים שיוצרים את המציאות הזאת כדי להקל על עצמם.
אין בעיה, שיגבו תשלום מהמוכר שמעוניין בשקט.
המצב היום שהמוכרים לא משלמים (ברוב המקרים), הקונים רצים סביב מתווכים ונאלצים לשלם, למרות שאין להם בכך שום הקלה.
בנוסף,

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה אפשרי לנסות, לומר לנותן השירות, תשמע, יש לי אלף שקל בכיס ואני חייב דחוף בית מינימום 100 מ"ר. יש מצב אתה מארגן לי עסקה?

כשמתווך אומר מראש מה סכום העסקה וכמה גובה התשלום שידרש, זה לא הוגן ושוד לאור היום, אבל לאלץ אותו לתת שירות במחיר נמוך ממה שהוא מכוניין - זה הכי כשר וישר :)
אף אחד לא מעוניין לקחת ממנו שום שירות. שיעזוב את הדירה ואותנו. נסתדר טוב מאד בלעדיו.

כשהייתי צריך למכור דירה, ופירסמתי ביד 2 - בא אליי מתווך וניסה לשכנע אותי לתת לו בלעדיות. לא הבנתי למה אני צריך את זה, אבל הסכמתי לתת לו לשבועיים בדיוק. בהם הוא לא הצליח למכור, כמובן...

אחר כך שיגעה לי את השכל נציגה של רימקס שהיא חייבת לקבוע איתי פגישה. בסוף, כדי להיפטר מההטרדות שלה, הסכמתי להיפגש. באה, בלבלה את השכל במשך חצי שעה, הציגה טפסים וניירות שונים, ושלחתי אותה כלעומת שבאה.

ברוך ד' לאחר תקופה הצלחתי למכור בלי שום מתווכים.

מרחבית

משתמש מקצוען
לא מכיר כזה דבר.
לקחתי עו"ד למכירת דירה עם שכר קבוע ומסוכם מראש, בלי שום קשר לעלות הדירה.
תעשה קצת חיפוש, תראה מה מקובל, מה לשכת עו''ד ממליצה, ותראה שחצי אחוז זה המינימום. וכך שילמנו בעסקאות שעשינו.
שכר קבוע שלא קשור לאחוזים - הוא היוצא דופן.

(כשמדובר בקבלן שמוכר דירה חדשה, החוק מגביל שהלקוח ישלם לעו''ד של הקבלן עד חצי אחוז או עד קרוב ל 5000 ש''ח, הנמוך מביניהם. אלא שאז, אם לקוח רוצה עו''ד משלו - שייטיב לו את החוזה, שלא פעם הוא בעייתי למדי, הוא צריך לשלם גם וגם).

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

תוכלי לתת לי ציטוט מכל השרשור שדרש את הדוגמא שהבאת (או דומה לה?)
אול מספיק לעוות את מה שנאמר?
ומתווך לא אומר את הסכום שידרש. אם היה אומר - נו נו. הוא אומר 2%+ מע"מ.
ואני לא רוצה את שירות המתווך. אני מעדיפה להסתדר בלעדיו, אם לא יחטוף בלעדיות על דירות

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
זה גם הוגן להקפיץ מחירים, כנראה.
מדי הרבה אנשים טוענים שמשרדי התיווך הקפיצו את מחירי הדירות בעיר...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תעשה קצת חיפוש, תראה מה מקובל, מה לשכת עו''ד ממליצה, ותראה שחצי אחוז זה המינימום. וכך שילמנו בעסקאות שעשינו.
שכר קבוע שלא קשור לאחוזים - הוא היוצא דופן.
אז ברוך ד' שלאף אחד אין בלעדיות על שוק העורכי דין, ואני יכול לקחת איזה עורך דין שאני רוצה, כולל כזה שלוקח מחיר זול.

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
אף אחד לא מעוניין לקחת ממנו שום שירות. שיעזוב את הדירה ואותנו. נסתדר טוב מאד בלעדיו.
הוא מצא את הדירה, הוא מעוניין למכור אותה. למה שיעזוב?
ואכן, כפי שכבר אמרתי קודם, למי שזה מתאים לו נכון יותר לנסות ללא תיווך עם כל ההשקעה הכרוכה בזה. בדיוק כמו שעשית בסופו של דבר:
ברוך ד' לאחר תקופה הצלחתי למכור בלי שום מתווכים.

זה גם הוגן להקפיץ מחירים, כנראה.
מדי הרבה אנשים טוענים שמשרדי התיווך הקפיצו את מחירי הדירות בעיר...
זו כבר סוגיה כלכלית טהורה של שוק חופשי ודמוקרטי - כן או לא ומה כלול בו.
בעיני אגב, באופן אישי, זה בהחלט הוגן וישר - כל עוד יש תחליפים, אבל מבינה את האנשים שסוברים אחרת ממני

מרחבית

משתמש מקצוען
ואני לא רוצה את שירות המתווך. אני מעדיפה להסתדר בלעדיו, אם לא יחטוף בלעדיות על דירות
איך הוא חוטף? אולי הוא לוחץ, וחבל. אך גם חבל שמוכרים לא יודעים לומר לא. זה בידיהם.
או שהם כן מעוניינים - המוכרים - כי זה שווה להם - אז על מי ועל מה הטענה?

מרחבית

משתמש מקצוען
אז ברוך ד' שלאף אחד אין בלעדיות על שוק העורכי דין, ואני יכול לקחת איזה עורך דין שאני רוצה, כולל כזה שלוקח מחיר זול.
לפעמים יש סיבה למחיר הזול, אבל זה לא הנושא.
מתווך אתה יכול לקחת איזה שאתה רוצה, או לא לקחת בכלל.
ושוב, 2 אחוז נראה גם לי מידי יקר.
אך הטענה על שהמוכר החליט לעשות בלעדיות עם מתווך - נראית לי משונה בבסיסה.
אם מתווך לוחץ יותר מידי או משקר, זו בעיה כמו בכל תחום, שמוכר או סוכן או נותן שירות לוחץ או משקר.
אבל זו בעיה שונה מעצם ה'עוול' שמוכר נותן מרצונו החופשי בלעדיות למתווך. זכותם המלאה לגמרי - של המוכר ושל המתווך - ואף אחד לא מכריח אף אחד לקנות את הדירה.

נערך לאחרונה ב:

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
וכל המוכרים טמבלים שהם מוכנים לחתום על הבלעדיות... נו באמת...
מוכר שחותם בלעדיות רק כי המתווך חפר ולחץ לו, אז באמת אמורה להיות ביקורת כלפיו :LOL:
לא טמבלים אבל הרבה מוכרים לא מכירים את שוק הדירות (סוף סוף מכירה/קניה לא עושים כל יום) וכשהמתווך מבטיח להם שאין סיכוי למכור לבד כי יש הצפה וכו' וכו' ורק הוא יצליח למכור (כמובן רק אם יקבל בלעדיות) אנשים (בעיקר מבוגרים) נוטים להאמין...
אז באמת אמורה להיות ביקורת כלפיו
הגיוני סה"כ, לבקר את הרמאי אסור, אבל את מי שנפל ברשתו ברור שצריך לבקר..

תוכלי לתת לי ציטוט מכל השרשור שדרש את הדוגמא שהבאת (או דומה לה?)
אול מספיק לעוות את מה שנאמר?
בכיף. שימי לב שבהודעה המקורית יש את הציטוט שכתבת בו את המחיר שאת רוצה שהמתווך ידרוש, ועל הציטוט הזה הגבתי.

ומתווך לא אומר את הסכום שידרש. אם היה אומר - נו נו. הוא אומר 2%+ מע"מ.
אויש נו... זה בדיוק לדעת לפני העסקה את מחיר התיווך. מאמינה שאם תבקשי ממנו להשתמש בפלאפון שלו כדי לחשב את המחיר המדוייק הוא אפילו יסכים לך...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בכיף. שימי לב שבהודעה המקורית יש את הציטוט שכתבת בו את המחיר שאת רוצה שהמתווך ידרוש, ועל הציטוט הזה הגבתי.
לא ביקשתי כמה הוא ידרוש. ביקשתי הוגנות. כל כך קשה?
אם לדוגמא, אני מוכרת דירה ב-3 מליון, ואני מחפשת דירה אחרת - מי אמר שיש לי 300.000 מיותרים?

לא ביקשתי כמה הוא ידרוש. ביקשתי הוגנות. כל כך קשה?
וזה סגור שאת זאת שמחליטה מה פירוש המילה: הוגנות?
כלומר, אם את חושבת שהפירוש שלה הוא אחד, והמתווך חושב שהפירוש הוא אחר, אז בטוח שאת צודקת והמתווך הוא רמאי נוכל?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה