איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

ייד

משתמש מקצוען
לפני שבונים על כל המקומות אלו (שאולי זה שטח פרטי / חקלאי ואי אפשר)
עדיף שנחיה בשלום נוכל להגדיל את ה-יצע
כמה תוכניות של פינוי בינוי / תמ"א 38 נתקע בגלל ש..
אני צריך לקבל יותר כי ... (ככה אני רוצה )
או אני מעדיף לא לקבל כלום העיקר שה פלוני אלמוני לא יקבל (ויתפוצץ)

היום העיריות הרבה יותר מאפשרות בינוי בינו / תמ"א 38
נכון צריך הרבה סבלנות
גם בניה רגילה על שטח ריק לוקח הרבה זמן (כמובן תלוי כל ישוב בפני עצמו)
חצי ב"ב בית שמש הישנה י-ם ביתר ועוד
למה לא הורסים את כל הבניניים הקטנים 2-3 קומות (כמו ברוממה בי-ם)
כי השכן הזה אמר כך השכן שני סתם לא רוצה (לכן כל סיפור כזה זה סיוט)*
* לפעמים יש כן טענות צודקות שעליהם אני כמובן לא מדבר (זקנים וכו")
אני לא מבין את ההיגיון בלהרוס בניין נחמד של 6/8 דיירים
ולבנות במקומו מפלצת ענקית של 50 דיירים עם מרפסונת קטנה וועד בית יקר
בלי לדבר על שכנים ואוכלוסיה
ובלי לחשב עלויות בניה והריסה מטורפות

יש מלא מלא מלא שטח ואפשר לבנות ערים ושכונות בלי סוף

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני לא מבין את ההיגיון בלהרוס בניין נחמד של 6/8 דיירים
ולבנות במקומו מפלצת ענקית של 50 דיירים עם מרפסונת קטנה וועד בית יקר
בלי לדבר על שכנים ואוכלוסיה
ובלי לחשב עלויות בניה והריסה מטורפות

יש מלא מלא מלא שטח ואפשר לבנות ערים ושכונות בלי סוף

כי הבנין הקטן הזה מאד ישן
והדירות קטנות ולא תמיד יש אופציה או כסף להרחיב. (הועד בית היקר יוצא יותר זול מאשר משכנתא של דירה גדולה)
וגם שלא תמיד יש בכלל מרפסות (ע"ע קרית יובל ונוה יעקב)

והבנין הגדול פותר את הבעיות

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני רק שם את זה כאן
אם זו לא בועה אז אין מושג של בועה

קבצים מצורפים

• דירת גן - רמות.PNG
    דירת גן - רמות.PNG
    KB 315.2 · צפיות: 64
  • דירה  רגילה 3 מודיעין עילית.PNG
    דירה רגילה 3 מודיעין עילית.PNG
    KB 37.7 · צפיות: 67
  • דירה חדשה רמות א.PNG
    דירה חדשה רמות א.PNG
    KB 42.3 · צפיות: 63

אני456

משתמש מקצוען
בת שנולדה במודיעין עילית, אינה מעוניינת ברמות אלא רק במודיעין עילית
הטענה הזו עולה שוב ושוב ובאופן טבעי לא היא ההסבר למחירים במודיעין עילית,
בת סטנדרטית שנולדה במודיעין עילית אין להורים שלה כסף לממן לה דירה בעיר, גם לא חצי, נחמד לגור ליד ההורים - לא מעשי.
(ולא, זה שהיא מתכנתת דגולה - זה לא התשובה, בשביל לקחת משכנתא באזור ה1M , יש צורך בהכנסות נטו של 15 אל"ש עוד לפני כל חישובי הריביות, אלו לא הכנסות נטו של מפתחת או רואת חשבון מתחילה)

אז מה כן?

ההיצע של הדירות נמוך מאד מאד.
להיצע נמוך מאד תמיד ימצא ביקוש כלשהוא גם במחירים גבוהים, אחד קיבל ירושה מהסבתא, שני פדה תכנית חיסכון והוא בכלל משפר דיור ככה שאת סכום הארי יש לו, שלישית היא בת שנולדה במודיעין עילית אבל היא ג"כ בת יחידה.

לכן, אם יצאו לשוק אפילו עוד שלושים דירות, לא שלוש מאות ייתכן ויראו שינוי מגמה.

מני דגני

משתמש מקצוען
לכן, אם יצאו לשוק אפילו עוד שלושים דירות, לא שלוש מאות ייתכן ויראו שינוי מגמה.
לפני כחודש חברת קרית ספר הוציאה למכירה יותר משלושים דירות חדשות ועוד לפני שהציבור ידע מזה הדירות נחטפו ובמחיר יקר ביותר שאיש לא חלם, כנראה צריך שיצאו שלוש מאות דירות לא שלושים.

אני456

משתמש מקצוען
כנראה צריך שיצאו שלוש מאות דירות לא שלושים
כוונתי הייתה שאם בפרסומים היה יותר היצע, והמוכרים לא היו מרגישים שכל 'חלל' הוא בעל פוטנציאל להיות בניין מרובה דיירים ועל כן הגיוני לשלם עליו 3M, ייתכן שהיו מרגישים כבר התאווררות בשוק.
בסופו של דבר הקונים רוצים לקנות אבל גם המוכרים רוצים למכור איש איש מסיבותיו (רובם לפחות).

לא חושבת ששלושים דירות יספקו את הביקוש הקיים.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הטענה הזו עולה שוב ושוב ובאופן טבעי לא היא ההסבר למחירים במודיעין עילית,
בת סטנדרטית שנולדה במודיעין עילית אין להורים שלה כסף לממן לה דירה בעיר, גם לא חצי, נחמד לגור ליד ההורים - לא מעשי.
(ולא, זה שהיא מתכנתת דגולה - זה לא התשובה, בשביל לקחת משכנתא באזור ה1M , יש צורך בהכנסות נטו של 15 אל"ש עוד לפני כל חישובי הריביות, אלו לא הכנסות נטו של מפתחת או רואת חשבון מתחילה)
מחיר הדירה נובע מהיצע וביקוש של הדירות.
לא מיכולת ההשתכרות ....

אני456

משתמש מקצוען
מחיר הדירה נובע מהיצע וביקוש של הדירות.
לא מיכולת ההשתכרות
הוא נובע משתי הפקטורים, או אולי לא מיכולת ההשתכרות כמו מהיכולת: ל ש ל ם.
היצע וביקוש זה נפלא, בסוף מישהו צריך להוציא את הארנק.

אם יש 5 דירות, תמיד ימצאו יוצאי הדופן שיש להם מעבר לסטנדרט (גם לסטנדרט המכובד).
אם יש 50, לא תמיד ימצאו בעלי הממון לקנות אותן.

אתם טוענים שאברכי ק"ס הם קהל היעד של הדירות, בעבור בנותיהן, ואני סוברת שהביקוש לא נובע מהם אלא מקהל יעד מצומצם אחר שיש לו אפשרות לקנות במחירים הללו + יש לו עניין דווקא בק"ס, וקהל יעד הזה הוא לא בלתי נדלה.

בל נשכח שגם לקרית ספר אנשים הגיעו בדלית ברירה, ולא בגלל שנמאס להם מירושלים וב"ב.
ז"א גם בערים הנ"ל היה ביקוש רב, אבל מה לעשות - אי אפשר היה לעמוד במחיר.

מברר

משתמש פעיל
אני רק שם את זה כאן
אם זו לא בועה אז אין מושג של בועה
זה שהיתה עליית מחירים מטורפת בחודשים האחרונים, זה נכון
אין כל קשר בין זה לבין המושג "בועה"
כבר האריכו בזה למעלה ואין טעם לחזור על הכל שוב

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
פרסום וקופי
האם מישהו הציף את ההקשר בין היעדר אכיפה נגד חריגות בנייה למחירי הדיור המאמירים בערים החרדיות?

מתמונת המצב בביתר עילית נראה שדווקא חריגות הבנייה ויחידות הדיור הם אלה שגורמים לכל דירת 3 חדרים יקרה, להיתפס כהגיונית לרכישה.

מה הבעיה - אומרים לעצמם הרוכשים - נסגור מרפסת ונפצל 40 מ"ר ליחידת דיור שתושכר ב-2,500 ש"ח
(לא כולל המחסן שיוסב למשרד ויושכר ב-1,000).

ההיגיון הכלכלי אומר: למה לי לשלם 4,000 ש"ח לשכירות (ולהרגיש דלפון שמבזבז את כספו לריק), בזמן שיש לי אפשרות לעמוד בתשלומי משכנתא של 7,500 ש"ח בחודש (ולהיות בעל נכס ששווה כ-2.5 מיליון).

המצב הזה בערים החרדיות - ויתכן שזה יהיה המצב בבית שמש כשהחרדים יחזרו לשלטון - כנראה יימשך הלאה, בגלל הסיבה הפשוטה שאין לאף אחד אינטרס לאכוף את החוקים.
בעלי הדירות מרוויחים דירות ופנסיה עתידית. העירייה מרוויחה ארנונה ותושבים נוספים. התושבים מרוויחים מקום מגורים לזוצי"ם הטריים.
כולם שמחים, כולם בונים, כולם מצטרפים לחגיגה - ורק המחירים ממשיכים לנסוק...

המצוקה היחידה היא של הזוגות הצעירים, שיותר קשה להם להיכנס למעגל החוגג, בגלל דמי ההון העצמי ההולכים ונעשים יותר ויותר קשים להשגה.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הוא נובע משתי הפקטורים, או אולי לא מיכולת ההשתכרות כמו מהיכולת: ל ש ל ם.
היצע וביקוש זה נפלא, בסוף מישהו צריך להוציא את הארנק.

אם יש 5 דירות, תמיד ימצאו יוצאי הדופן שיש להם מעבר לסטנדרט (גם לסטנדרט המכובד).
אם יש 50, לא תמיד ימצאו בעלי הממון לקנות אותן.

אתם טוענים שאברכי ק"ס הם קהל היעד של הדירות, בעבור בנותיהן, ואני סוברת שהביקוש לא נובע מהם אלא מקהל יעד מצומצם אחר שיש לו אפשרות לקנות במחירים הללו + יש לו עניין דווקא בק"ס, וקהל יעד הזה הוא לא בלתי נדלה.

בל נשכח שגם לקרית ספר אנשים הגיעו בדלית ברירה, ולא בגלל שנמאס להם מירושלים וב"ב.
ז"א גם בערים הנ"ל היה ביקוש רב, אבל מה לעשות - אי אפשר היה לעמוד במחיר.
זהו בדיוק ההבדל בין פעם להיום.
בעבר כל מי שהגיע למודיעין-עילית/ביתר/בית-שמש וכו' העדיף את ירושלים או ב"ב, רק הלך לערים החדשות [אז] בגלל המחיר הזול.
לכן היה פער מחירים גדול בין ירושלים וב"ב לערים החדשות.
כיום
ישנו דור שני שנולד במודיעין-עילית/ביתר וכו'.
דור שני זה רוצה לכתחילה בעיר הולדתו.
כך שאין סיבה לירושלים וב"ב להיות הרבה יותר יקרות.
=====
המצב כיום בפריפריה שגם הדור השני [בדרך-כלל] כלל אינו מעדיף את עיר הולדתו.
בגלל שהמקום אינו מפותח דיו.
האם בת שנולדה באופקים מעדיפה את אופקים מאשר מודיעין עילית ? לא ולא !
לכן הביקוש שבפריפריה רחוק בצורה מהותית מהמרכז.
ביום שהדור השני יעדיף את הפריפריה, יחול שינוי מהותי בפריפריה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
האם מישהו הציף את ההקשר בין היעדר אכיפה נגד חריגות בנייה למחירי הדיור המאמירים בערים החרדיות?

מתמונת המצב בביתר עילית נראה שדווקא חריגות הבנייה ויחידות הדיור הם אלה שגורמים לכל דירת 3 חדרים יקרה, להיתפס כהגיונית לרכישה.

מה הבעיה - אומרים לעצמם הרוכשים - נסגור מרפסת ונפצל 40 מ"ר ליחידת דיור שתושכר ב-2,500 ש"ח
(לא כולל המחסן שיוסב למשרד ויושכר ב-1,000).

ההיגיון הכלכלי אומר: למה לי לשלם 4,000 ש"ח לשכירות (ולהרגיש דלפון שמבזבז את כספו לריק), בזמן שיש לי אפשרות לעמוד בתשלומי משכנתא של 7,500 ש"ח בחודש (ולהיות בעל נכס ששווה כ-2.5 מיליון).

המצב הזה בערים החרדיות - ויתכן שזה יהיה המצב בבית שמש כשהחרדים יחזרו לשלטון - כנראה יימשך הלאה, בגלל הסיבה הפשוטה שאין לאף אחד אינטרס לאכוף את החוקים.
בעלי הדירות מרוויחים דירות ופנסיה עתידית. העירייה מרוויחה ארנונה ותושבים נוספים. התושבים מרוויחים מקום מגורים לזוצי"ם הטריים.
כולם שמחים, כולם בונים, כולם מצטרפים לחגיגה - ורק המחירים ממשיכים לנסוק...

המצוקה היחידה היא של הזוגות הצעירים, שיותר קשה להם להיכנס למעגל החוגג, בגלל דמי ההון העצמי ההולכים ונעשים יותר ויותר קשים להשגה.
זה אכן אחד הדברים שגורמים לדירות בערים החרדיות להיות הרבה יותר יקרות.
דירה במודיעין-עילית/ביתר יכולה 'לגדול' בקלי-קלות.
דירה בחיפה מאוד מתקשה לגדול.
דירת 3 חדרים בעיר חרדית, היא בעצם דירת 5 חדרים בעיר אחרת ...
==========
פיצולי הדירות גורמים לפער הגדול בין מחירי השכירות למחירי הקניה.

אני456

משתמש מקצוען
בעבר כל מי שהגיע למודיעין-עילית/ביתר/בית-שמש וכו' העדיף את ירושלים או ב"ב, רק הלך לערים החדשות [אז] בגלל המחיר הזול.
לכן היה פער מחירים גדול בין ירושלים וב"ב לערים החדשות.
כיום
ישנו דור שני שנולד במודיעין-עילית/ביתר וכו'.
דור שני זה רוצה לכתחילה בעיר הולדתו.
כך שאין סיבה לירושלים וב"ב להיות הרבה יותר יקרות
סטית לנושא אחר לחלוטין, למה דירה במודיעין עילית שווה לא פחות מדירה בירושלים.
מההיבט הזה אני לא סוברת שיש כאן בועה, מה סיבה הפשוטה שכל עוד יש קונים שמוכנים לשלם יש ערך לדירות.

ההבדל לדעתי בין כל "ביקוש והיצע" סטנדרטי למצב במודיעין עילית (כמשל) הוא הגודל הפוטנציאלי של מאגר הביקוש.

ניקח לדוגמא ערים חילוניות במרכז בהם שווי הדירות הוא 2.2M, יש שם מאגר בלתי מתכלה כמעט של קונים פוטנציאלים שיכולים לעמוד במחיר כזה או במשכנתא על מחיר כזה לאורך זמן, אבל גם שם אם פתאום יבנו 3000 יח"ד המאזן ישתנה.

אני אומרת שהחבל במודיעין עילית הרבה יותר קצר, ומה שמחזיק את מתח המחירים הוא העובדה שאין דירות - בכלל.
כי מאגר הקונים הפוטנציאלים שמעוניינים דווקא במודיעין עילית ויכולים לעמוד בתשלום של 2.2M, קטן לעין ערוך מהמאגר הפוטנציאלי הזהה שמעוניין ויכול לרכוש דירה בהוד השרון או באר יעקב לצורך העניין.

והמאגר הזה הוא לא האברכים שקונים לבנותיהם - שזה מאגר גדול שיש לו אינטרס ברור לקנייה ומגורים בעיר, אבל לרוב אין לו את היכולת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה