איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

HP מעצבת

משתמש מקצוען
לצערינו
לא שכחנו את שני הפיגועים הנוראים שהיו בכניסה ליישוב ....

עמנואל היא עיר שנמצאת ממש עמוק בתוך יו"ש, ואם יהיה הסכם עם הפלסטינים סביר מאוד והיא תפונה ...

שיקולים אלו הם ממש לא עושים חשק לקנות שם דירה.

דבר נוסף: בתקופה בה עמואל היתה במצב קשה [לפני כ20 שנה], התרכזה בה אוכלוסייה מאוד בעייתית.

מי יודע מה יהיה בעתיד ?
נקווה בעזר"ה לטוב.

דרך אגב: בתקופה בהם המחירים שעמנואל היו בשפל, הם היו יותר זולים מעלות הבניה.
והיו שם הרבה בנינים ריקים/חצי גמורים.
הסבירות שהיא תפונה עומדת על אפס.
לא יפנו אותה.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מי שקונה במרכז כגון מודיעין עילית דירת 3 חדרים ב 1,700,000 ש"ח ומעלה זה רק בגלל שהוא חושב שזה עסקה טובה, [כי הרי אין לו אפי' חצי מהסכום] וברגע שהוא יבין שזה עסקה גרועה הוא פשוט לא יעשה אותה.
אין שום אדם שישים כזה סכום על משהו שהוא חושב שזה עסקה גרועה!
היום כל רוכשי הדירות גם למגורים הם חושבים ומתנהלים כמו משקיעים.

ולא חייב להיות שהמחירים ירדו תוך חודש ב50% כדי שזה יהיה מצוין לכולם, [כולל אלו שרכשו את הדירות דקה לפני הירידות, כמובן חוץ מאלו שיש ברשותם כמה דירות] אלא גם אם כל שנה יהיו ירידות רק של 5% זה יהיה מצוין.
מנסה להבין-
לא מדברת על מודיעין עילית כי אני לא מכירה את הסכומים שם.
אבל אם בירושלים המחירים מטורפים, ואני חייבת (!) לקנות דירה בירושלים,
מה אעשה? למה יש לי להמתין?
אפילו שהמחירים לא הגיוניים בעליל, אני חייבת לקנות.
האם זה נקרא שעשיתי עסקה גרועה? הרי זה מה שקיים בשוק. איזה עוד ברירה יש לי?
זה או לקנות דירת 3 חדרים ב 2,200,000! או לא לקנות דירה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מי שקונה במרכז כגון מודיעין עילית דירת 3 חדרים ב 1,700,000 ש"ח ומעלה זה רק בגלל שהוא חושב שזה עסקה טובה, [כי הרי אין לו אפי' חצי מהסכום] וברגע שהוא יבין שזה עסקה גרועה הוא פשוט לא יעשה אותה.
אין שום אדם שישים כזה סכום על משהו שהוא חושב שזה עסקה גרועה!
היום כל רוכשי הדירות גם למגורים הם חושבים ומתנהלים כמו משקיעים.

ולא חייב להיות שהמחירים ירדו תוך חודש ב50% כדי שזה יהיה מצוין לכולם, [כולל אלו שרכשו את הדירות דקה לפני הירידות, כמובן חוץ מאלו שיש ברשותם כמה דירות] אלא גם אם כל שנה יהיו ירידות רק של 5% זה יהיה מצוין.
נקודת המוצא היא אדם [בדרך-כלל] שלא יודע מה העתיד האם זאת עיסקה גרועה או טובה.
מבחינתו זה 50% עיסקה טובה ו50% עיסקה גרועה.
אם הוא צריך דירה למגורים, הוא יקנה.
אם הוא קונה להשקעה הוא לא יקנה.
==
במיוחד זוג צעיר לפני החתונה.
הוא [ההורים] מאוד רוצה לקנות דירה לפני החתונה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מנסה להבין-
כל אחד ע"פ הבנתו, אם את לא חושבת שזה עסקה גרועה, אז את תקני את הדירה במחיר הזה.
אבל אם תחשבי שבעוד שנה תוכלי לקנות את אותה דירה ב 100,000 - 200,000 ש"ח פחות, אז את פשוט תעדיפי לשכור דירה לשנה ואז לקנות.
וזה בעצם התרגום של עסקה גרועה.

אאלי קליין

משתמש רשום
הנדסת תוכנה
כל אחד ע"פ הבנתו, אם את לא חושבת שזה עסקה גרועה, אז את תקני את הדירה במחיר הזה.
אבל אם תחשבי שבעוד שנה תוכלי לקנות את אותה דירה ב 100,000 - 200,000 ש"ח פחות, אז את פשוט תעדיפי לשכור דירה לשנה ואז לקנות.
וזה בעצם התרגום של עסקה גרועה.
אני לא חושב שאם אולי ירד המחיר ב 100,000 זה סיבה לא לקנות
א. כי אולי המחיר יעלה
ב. השכירות יכולה להיות 50,000 לשנה אז זה יוצא הפסד אולי של 50,000!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא חושב שאם אולי ירד המחיר ב 100,000 זה סיבה לא לקנות
א. כי אולי המחיר יעלה
ב. השכירות יכולה להיות 50,000 לשנה אז זה יוצא הפסד אולי של 50,000!
כנראה לא קראת נכון.
לא כתבתי שהמחשבה היא ש"אולי".
אלא שמי שחושב שהמחיר ירד קצת אחרי שהוא יקנה, אז הוא פשוט יחכה עם הקניה.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
מנסה להבין-
בשביל לרכוש דירה ב2.200,000 צריך לפחות 550,000 הון עצמי.
פלוס משכנתא של כ8,000, ולפי התחזיות המשכנתא תזנק למעל 10,000 (!) בחודש.
גם בשביל לקבל משכנתא של 8,000 ש"ח צריך להציג הכנסות של כ 24,000 ש"ח נטו, נכון שאפשר לשחק עם ההכנסות אבל בסכומים גבוהים זה הופך להיות יותר מסובך.
מעניין כמה אחוזים מהציבור יכול לעמוד בזה?

נראה לי שהוא התכווין 100% סיכוי שהמחירים ימשיכו לעלות.
מול 0% סיכון שהמחירים ירדו אי פעם.

נערך לאחרונה ב:

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
וכל מי שבונה על תוכניות ממשלתיות - ספק אם הממשלה הזאת תחזיק מעמד.
והנה הבוקר הממשלה הנפלאה לפני קריסה... כל אלו שישבו על הגדר לאיזה תוכנית ממשלתית זה יתנפץ להם בפנים, וכנראה המחירים ימשיכו לעלות

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
המציאות חזקה מהכל.
המציאות מראה שאין כמעט דירות למכירה בירושלים. וכל דירה נחטפת. אז כנראה אנשים עומדים בזה.
הם עדיין לא עמדו מול מצב שהמדד והריבית מזנקים.
שאלנו אנשים שלקחו משכנתא האם הם לקחו בחשבון לכמה יכול לקפוץ ההחזר החודשי ולא היה להם מושג.

והנה הבוקר הממשלה הנפלאה לפני קריסה... כל אלו שישבו על הגדר לאיזה תוכנית ממשלתית זה יתנפץ להם בפנים, וכנראה המחירים ימשיכו לעלות
מחיר למשתכן והשיווקים ממשיך גם אם הממשלה נופלת, כמו שניתן להמשיך להנפיק תעודת זהות.
השינוי הוא לגבי תוכניות חדשות.
ומה שבטוח ישתנה זה ההחזר החודשי במשכנתא.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כנראה לא קראת נכון.

עיקר ההבדל הוא
במרכז אדם קונה כי הוא צריך.
הוא לא יקנה, רק אם יחשוב שזאת עיסקה גרועה.

בפריפריה
אדם קונה כי הוא חושב שזה עיסקה טובה
אם הוא לא בטוח שזאת עיסקה טובה הוא לא יקנה

די

משתמש סופר מקצוען
עיקר ההבדל הוא
במרכז אדם קונה כי הוא צריך.
הוא לא יקנה, רק אם יחשוב שזאת עיסקה גרועה.

בפריפריה
אדם קונה כי הוא חושב שזה עיסקה טובה
אם הוא לא בטוח שזאת עיסקה טובה הוא לא יקנה
יש הרבה שקונים במרכז להשקעה (כמובן לא בערים החרדיות שהשכירות אפסית אלא במקומות כמו ראשל"צ וכו')
ויש הרבה שקונים בפריפריה למגורים.
בכלל לא ברור שהרוב במרכז זה למגורים והרוב בפריפריה זה להשקעה.

אניס

משתמש פעיל
כשמסתכלים סביבנו בתוך המגזר, זה נראה באמת שיותר קונים בפריפריה להשקעה מאשר במרכז. במיוחד אם מחשיבים כהשקעה את אלו ששוכרים במרכז ומשכירים בפריפריה.
אבל צריך לזכור שאנחנו עדיין מיעוט במדינה (למרבה הצער...) ואי אפשר להסיק מסקנות מהסתכלות ימינה ושמאלה בתוך הכוילל או בשטיבלאך.
ההשפעה שלנו על כלל השוק היא מאוד מוגבלת, ולא בטוח בכלל שבשאר השוק נתוני המשקיעים זהים לאלו שלנו.
נקודה למחשבה..

להרגיע

משתמש צעיר
במיוחד אם מחשיבים כהשקעה את אלו ששוכרים במרכז ומשכירים בפריפריה.
לעניות דעתי זה מצב זמני בהחלט
בעתיד הלא רחוק, הפריפריות יהפכו יותר ויותר למרכזי תורה, ואז הרבה מאוד מאלו שיש להם שם דירה ינצלו אותה למגוריהם או מגורי ילדיהם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה