עזרה אימפולסיבי- נא עזרתכם

שולי איטח

משתמש מקצוען
אשמח לפרטים

עכשיו ידוע לי שזה באמצע סדנא בערב, יש גם בוקר נראה לי גם נפתח אבל אולי זה ממש בהתחלה
הסדנה עכשיו זה 16 מפגשים ב 400 שח שזה ממש מחיר מצחיק, המנחה לאה פרידרויצר
תתקשרי לעזר מציון יש להם מחלקה לקשב וריכוז ותשאלי פרטים אולי נפתחות עוד קבוצות

שמעתי גם שעיריית ירושלים פותחת אחרי החגים וגם היא תהיה שם מנחה אבל אין לי מושג איפה מבררים, אם אוכל אנסה לבדוק

שולי איטח

משתמש מקצוען
זה העניין
אני לא יודעת אם כדאי להחליף או שאם זה בסדר יחסית ואין תלונות תכופות אז להמשיך עם האטנט

מבינה אותך מאוד

לילד אחד זה בערך כך שמה שלוקח עכשיו זה בסדר יחסית אז כרגע אני לא מחליפה במיוחד שאין לו כ"כ תופעות לואי עם התרופה

אצל זה שלוקח ויואנס עשינו המון נסיונות כי היו בלי סוף תלונות לא רק בת"ת אלא גם בבית מאחים ואחיות והיו גם תופעות לואי לא קלות, הויאונס הכי השפיע לטובה (חוץ מהתיאבון שאין בכלל)

לצערי מניסיון אצל הגדולים לא תמיד מה שעוזר יחסית או מלא עוזר לטווח ארוך , כך שצריך להיות עם יד על הדופק כשתרופה מסוימת או מינון מסוים כבר לא יעיל כשהיה.

gila zohar

משתמש מקצוען
לילד אחד זה בערך כך שמה שלוקח עכשיו זה בסדר יחסית אז כרגע אני לא מחליפה במיוחד שאין לו כ"כ תופעות לואי עם התרופה
ממש ככה... אני קוראת למצב כזה "זה לא קסם"...
חוץ מהתיאבון שאין בכלל
מה יהיה עם זה??? מתסכל כל כך... והמרדף אחרי האוכל, רק גורם לו ליותר אנטי גם בזמנים שאמור להיות לו תיאבון כבר.. (וזה ילד עקשן ומרובע, כמו הרבה ילדי קש"ר כך שהיצע האוכל מלכתחילה לא כזה רחב....

כי היו בלי סוף תלונות לא רק בת"ת אלא גם בבית מאחים ואחיות והיו גם תופעות לואי לא קלות
הבן שלי, אין תלונות כרגע, אבל זה אולי כי הרב'ה עדיין חדש יחסית, סהכ התחילו לפני שבועיים כמה הוא כבר מכיר.... במיוחד שזה לא היפר אלא אימפולסיביות והתנהגויות חריגות (יכולות להראות כמו חוסר טאקט או חוצפה קלה, או איזשהי מוזרות תקשורתית...)
כל הזמן אני תוהה אם זה בסדר שאני מאוכזבת שהכדור לא הופך אותו לילד 'רגיל' או שאני לא בסדר כי אני אמורה לקבל אותו כמו שהוא, עם כל הפדיחות, והמבטים מסביב לפעמים...

חח קבוצת תמיכה דחוף...

שולי איטח

משתמש מקצוען

מה יהיה עם זה??? מתסכל כל כך... והמרדף אחרי האוכל, רק גורם לו ליותר אנטי גם בזמנים שאמור להיות לו תיאבון כבר.. (וזה ילד עקשן ומרובע, כמו הרבה ילדי קש"ר כך שהיצע האוכל מלכתחילה לא כזה רחב....

הבן שלי, אין תלונות כרגע, אבל זה אולי כי הרב'ה עדיין חדש יחסית, סהכ התחילו לפני שבועיים כמה הוא כבר מכיר.... במיוחד שזה לא היפר אלא אימפולסיביות והתנהגויות חריגות (יכולות להראות כמו חוסר טאקט או חוצפה קלה, או איזשהי מוזרות תקשורתית...)
כל הזמן אני תוהה אם זה בסדר שאני מאוכזבת שהכדור לא הופך אותו לילד 'רגיל' או שאני לא בסדר כי אני אמורה לקבל אותו כמו שהוא, עם כל הפדיחות, והמבטים מסביב לפעמים...

חח קבוצת תמיכה דחוף...

את מתארת את הגדול שלי בדיוק בן 19(כלומר הגדול מבין ילדי הקש"ר לא בבית)
לקח זמן עד שאבחנו אותו כי זה היה נראה תקשורת או חוסר טקט והבנה קצת חוצפות , אבל היה גם שילוב של היפר
באמת אצלו פחות ראו שהכדור עוזר מאחרים אבל כן עזר חלקית והיה חייב לקחת לפחות שיהיה לטו אפשרות לחשוב ולא להתפרץ

ב"ה היום נשאר רק מעט מעט בחור חמוד מקסים אהוב ולומד מצוין

רק במצב כזה ובכלל צריך שילוב של טיפול שילמד אותו הבנה/טקט וכו
ולשלב הבא שבטח תשאלי אין לי המלצות!!! קודם כל עבר זמן ושנית עוד לא מצאתי עד היום משהוא מוצלח

לקטנים יותר הקש"ר הרבה יותר בולט כולל היפר ממש לכן הכדור הרבה יותר משמעותי

ובקשר לתיאבון בזמן האחרון קצת הרמתי ידיים, החלטתי שעדיף כל המסביב
(יש לי אחד גדול שלא טופל לא זה שרשמתי פה כי לא אובחן פעם היה נדיר יותר והיום הוא.... אז למדתי לאכול את החוסר תיאבון)

והאמת שאנחנו קצת מפרטות בפורם פתוח אז צריך קבוצה סגורה
מי מרים את הכפפה???

מטעמים

משתמש מקצוען
יש את הרב ארי שונפלד מירושלים.
הוא מאוד מקצועי ויש לו גישה מאוד ייחודית עם לב ענק.

הוא מומחה בבעיות קשב, אימפולסיביות, חרדות ועוד.
יש לנו שכנים עם 2 ילדים שעברו טיפול עם הייעוץ שלו, והם מברכים אותו בלי סוף.

gila zohar

משתמש מקצוען
לקח זמן עד שאבחנו אותו כי זה היה נראה תקשורת
זה!!! אבל זה לא תקשורת...
רק במצב כזה ובכלל צריך שילוב של טיפול שילמד אותו הבנה/טקט וכו
מטפלים... מקווה שנראה תוצאות בקרוב.

והאמת שאנחנו קצת מפרטות בפורם פתוח אז צריך קבוצה סגורה
ממש
אולי כמו חכמת נשים... והדרך להתקבל זה העלאה של ההפניה מהרופא... חחח

וואו את זה כיף לשמוע. מעודד!
ב"ה היום נשאר רק מעט מעט בחור חמוד מקסים אהוב ולומד מצוין
אני לא דואגת מהלימוד, הוא גאוןןןןןןןןןן. רק מהחריגות בחברה

שולי איטח

משתמש מקצוען

ממש

לכן הקדמתי את המילים מקסים אהוב לפני לומד
כי אנחנו גם חששנו מאוד מאוד מהחוסר הבנה והחריגות (הוא גם מוכשר מאוד)
ובגלל שכמעט לא נשאר כלום(יש לפעמים חוסר הבנה קל אבל לא ברמה של לצחוק עליו כמו שהיה ילד כי הוא גם למד עם השנים לדעת לעצור תגובות שמראות על חוסר טקט) ויש לו מידות זהב החברה אוהבים אותו באמת גם השכנים המשפחה וכו ולא ח"ו מתוך רחמים כמו שאולי נשמע

שולי איטח

משתמש מקצוען
יש את הרב ארי שונפלד מירושלים.
הוא מאוד מקצועי ויש לו גישה מאוד ייחודית עם לב ענק.

הוא מומחה בבעיות קשב, אימפולסיביות, חרדות ועוד.
יש לנו שכנים עם 2 ילדים שעברו טיפול עם הייעוץ שלו, והם מברכים אותו בלי סוף.

אפשר קצת פרטים על המטפל? מי הוא באיזה שיטה וכו?
יש מצב שהשכנים מוכנים שיבררו אצלם אישית?

ככר השוק

משתמש מקצוען
מה בין הפנידין לפוקלין?
שתיהן ממשפחת הריטלין.
פנידין זה התחליף הגנרי והזול של קונצרטה. לאחר נסיון לא טוב של כמה ימים אני מסרבת לקבל את זה בבית המרקחת והולכת רק לבית מרקחת שאני בודקת מראש שיש קונצרטה במלאי.

elibeli

משתמש מקצוען
פנידין זה התחליף הגנרי והזול של קונצרטה. לאחר נסיון לא טוב של כמה ימים אני מסרבת לקבל את זה בבית המרקחת והולכת רק לבית מרקחת שאני בודקת מראש שיש קונצרטה במלאי.
ואצלי הפוך...
ילד שהקונצרטה לא עבדה הפנידין כן.
כל ילד לגופו

סוכריה על מקל

משתמש רשום
אצל זה שלוקח ויואנס עשינו המון נסיונות כי היו בלי סוף תלונות לא רק בת"ת אלא גם בבית מאחים ואחיות והיו גם תופעות לואי לא קלות, הויאונס הכי השפיע לטובה (חוץ מהתיאבון שאין בכלל)

גם אצלינו כך. ממש ירד במשקל
אבל נוסף לזה דריכות מסוימת

זה המחשבות שכל הזמן רצות בראש.
למה הכדור לא הופך אותו לנורמלי " ורגיל.
וככב זה יהיה כל החיים ....

הבן שלי מדי פעם לא רוצה לקחת כדור כי "שאני אהיה אבא גם אצטרף לקחת כל יום?"
הוא רוצה משהו שלוקחים פעם אחת ודי.
כזו מין זריקה שנכנסת לראש ומשנה את האדם.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים

ממש

איך את יודעת שהוא לא תקשורת?
פסיכיאטר אבחן?
במקרים רבים ילדי תקשןרת בתפרוד גבוה מאובחנים בתחילה כקש"ר וכשגדלים מבינים שהאבחון היה מוטעה. ואז שום ריטלין לא יעזור רק טיפול נקודתי בתקשורת.
והוא יכול להיות גאון זה לא סותר תקשורת. הפוך זה דווקא מאפיין תקשורת.
בעיות חברה הם משמעותיות וקריטיות לגבי המשך החיים התנהלות עם חברים בידיבה שלא יתייגו אותו כחריג. ואחכ התנהלות מול אישה/חמות וכו'.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
גם אצלינו כך. ממש ירד במשקל
אבל נוסף לזה דריכות מסוימת

זה המחשבות שכל הזמן רצות בראש.
למה הכדור לא הופך אותו לנורמלי " ורגיל.
וככב זה יהיה כל החיים ....

הבן שלי מדי פעם לא רוצה לקחת כדור כי "שאני אהיה אבא גם אצטרף לקחת כל יום?"
הוא רוצה משהו שלוקחים פעם אחת ודי.
כזו מין זריקה שנכנסת לראש ומשנה את האדם.
הורים יקרים!
ריטלין ודומיו לא פותר בעיית קש"ר. בטח לא כשהילד נמצא בחינוך רגיל ולא מקבל שום סיוע נפשי.
ריטלין זה פלסטר והרגעה בזמנים שהילד חייב להכנס למסלול ומסגרת מחייבת.

ילד קש"ר חייב טיפול רגשי ופסיכולוגי תומך!
והוריו חייבים הדרכת הורים קבועה מפסיכולוג!
והצוות בחיידר חייב לקבל הדרכה מאותו פסיכולוג!

זאת הדרך היחידה להתמודד ולחשל את הילד ולא לחכות שיגדל ואדתו תצטרך להתמודד אח"כ.
בתקווה שיתחתן ולא יתויג כחריג ומוזר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה