עזרה אימפולסיבי- נא עזרתכם

elibeli

משתמש מקצוען
דיברתי אתה וכך היא אמרה לי- אימפולסיביות זה חלק מבעית הקשב חשיבה וביצוע של דברים למשל היא אמרה בקריאה אימפולסיבית ולא מדויקת. לריטלין קוראים פנידין, בהצלחה
פנידין זה ה'קונצרטה החדש'.
הבן שלי לוקח את זה וזה מוצלח אחרי הרבה נסיונות כושלים ומינונים שונים של ריטלין, אטנט, קונצרטה המקורי ועוד
לעומת זאת הבן השני שלא התאים לו.
חזרנו לנקודה שלכל אחד מתאים משהו אחר...

elibeli

משתמש מקצוען
בדר"כ כדור מתאים אמור לאזן גם את האימפולסיביות
אצלי עזר לילדים גם בקטע הזה
יתכן ויש ילדים שלא
אבל קודם כל תנסו מינון /סוג אחר
יכול להיות שניסיתם מאותה משפחה
ריטלין/קונצרטה/פוקולין-משפחה אחת
ויואנס /אטנט משפחה שניה

כמובן יש עוד סוגים
משפחה שלישית שזה יותר הרגעה זה כמו הרספנדל אבל יש היום דברים חדשים ועדינים יותר- סוגים כאילו רק באבחון פסיכיאטרי
בכל מקרה מומלץ אבחון פסיכיאטרי

בקשר לתיאבון אנחנו כבר שנים לא מוצאים פתרון

עוד נקודה -כדור אחרי ארוחת בוקר עוזר הרבה יותר (נכון זה לפעמים בלתי אפשרי ומאבק יומיומי אבל להערכתי שווה לתת ארוחה לא בריאה שילד אוהב ואחר כך לוקח את הכדור כי זה השפעה אחרת)
בהצלחה רבה
@שולי איטח עזרת לי מאד.
תמיד רבתי עם הילדים על ארוחה נורמלית מאז שראיתי את מה שכתבת (ז"א 3 ימים)ששווה לתת משהו לא בריא העיקר לא על קיבה ריקה כל העסק נהיה יותר רגוע ומוצלח.
תודה

סוכריה על מקל

משתמש רשום
@שולי איטח, @elibeli

מה זה ארוחה לא בריאה על הבוקר?
מה אתן נותנות?
אצלי בקושי את כוס חלב עם קורנפלקס הוא מספיק לשתות...
עד שהוא מתארגן.

(לפעמים אני חושבת שהיה צריך לתת את הכדור תוך כדי שינה, לפנות בוקר.
בטוחה שכל הבוקר על שלל משימותיו היה נראה אחרת...)

elibeli

משתמש מקצוען
לא בריא-
זה יכול להיות
פיתה עם שוקולד.
קורנפלקס עם חלב, לא שזה לא בריא אבל ילד שלא מכניס כלום לפה אח"כ עד לא יודעת מתי זה לא מזין אותו.
ועוד
בריא- לחם/ פיתה עם חביתה לדוג'
לאחרונה התחלתי להכין מאפינס מקמח מלא אז זה עוד איכשהו נורמלי מבחינה תזונתית.

לגבי ההתארגנות, מזדהה מאד.
זה תלוי בילד.
אחד אצלי מתארגן מאד מהר(אין לו ברירה, הוא מרטיב בלילה...)
אחד כ"כ תזזיתי שחייבים להחליף בגדים אחרי האוכל אז אוכלים מוקדם, כדור ואז מתארגנים.
והגדול, השנה יש לו רבה מפחיד כנראה שהוא מפחד לאחר אז אין לו ברירה...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא בריא-
זה יכול להיות
פיתה עם שוקולד.
קורנפלקס עם חלב, לא שזה לא בריא אבל ילד שלא מכניס כלום לפה אח"כ עד לא יודעת מתי זה לא מזין אותו.
ועוד
בריא- לחם/ פיתה עם חביתה לדוג'
לאחרונה התחלתי להכין מאפינס מקמח מלא אז זה עוד איכשהו נורמלי מבחינה תזונתית.

לגבי ההתארגנות, מזדהה מאד.
זה תלוי בילד.
אחד אצלי מתארגן מאד מהר(אין לו ברירה, הוא מרטיב בלילה...)
אחד כ"כ תזזיתי שחייבים להחליף בגדים אחרי האוכל אז אוכלים מוקדם, כדור ואז מתארגנים.
והגדול, השנה יש לו רבה מפחיד כנראה שהוא מפחד לאחר אז אין לו ברירה...

כדאי לשים לב רק ששוקולד וסוכר מגבירים את בעית הקשב והריכוז. לא כדאי לתת אותם על הבוקר, לפני הלימודים, על בטן ריקה.

שולי איטח

משתמש מקצוען
לא כ"כ יודעת איך מגיבים לכמה אז מגיבה ללא תיוג

אצלינו(ולא רק ילד אחד אלא יותר) הנושא של לקיחת הכדור על קיבה ריקה או מלאה הוא הבדל ענק!!
אם הילד לוקח אחרי ארוחה ההשפעה לא רק על כאבי בטן וכד אלא ממש השפעה על הכל כולל ריכוז קשב עצבנות
אפילו ההבדל שעם ארוחת בוקר הוא פחות מכובה/מדוכא , גם התיאבון במהלך היום קצת יותר טוב

שוב מדגישה זה אצלי לא בהכרח אצל כל אחד
ולכן אנחנו עושים מאמצים לפעמים קצת חורגים מגדר הנורמה בשביל זה כמו פרסים מבצעים
אל תשאלו את השאלה המתבקשת מה מרגישים שאר ילדי הבית כאשר אחים שלהם מקבלים פרסים ונקודות על לאכול בורקס טרי שנאפה עכשיו:)

מבחינתי לא בריא יכול להיות גם בורקס/פיצה/פיתה עם נקניק
ויכול להיות גם עוגיות מלאות שוקולד או כריות נוגט עם חלב
מה שהילד בוחר והולך לו בטוב (גם זה לפעמים קשה וצריך שכנוע)

יש בקרים שאנחנו מצליחים לאפות עוגיות /לחמניות בריאות ואז הריח והטריות לפעמים עוזרים לאכול

אם הולך קצת יותר בריא מצוין אבל אם לא הולך שווה לבחון אחרת ולראות במשך שבוע את ההשפעה אם היא משמעותית

ולמי שרשמה על הבוקר-הרבה יועצות ממליצות לתת כבר במיטה רבע שעה לפני הקימה בכדי שהבוקר יראה נורמלי
לא ניסיתי כי חשוב לי מאוד האוכל ואם יקחו קודם כבר לא יהיה להם תיאבון
יש כאילו שמספרים שזה הצלה

בהצלחה לכולנו

gila zohar

משתמש מקצוען
הבן שלי לוקח את זה וזה מוצלח אחרי הרבה נסיונות כושלים ומינונים שונים של ריטלין, אטנט, קונצרטה המקורי ועוד
@elibeli במה ראית הבדל בין זה לאטנט?
אם אטנט הולך יחסית טוב, (ריטלין היה זוועה- טיקים נוראיים) כדאי לנסות את החדש הזה?

elibeli

משתמש מקצוען
@elibeli במה ראית הבדל בין זה לאטנט?
אם אטנט הולך יחסית טוב, (ריטלין היה זוועה- טיקים נוראיים) כדאי לנסות את החדש הזה?
האטנט גרם לו ממש לדיכאון.
הפנידין סביר פחות או יותר (ברור שאם לא היה עוזר מבחינת הלימוד והתפקוד זה לא שווה את זה...)
הייתי מתייעצת עם רופא מה אומר, אם כדאי להחליף.

שולי איטח

משתמש מקצוען
נראה לי שאנחנו צריכות לפתוח איזה פורום תמיכה לאמהות לילדים עם הפרעת קשב... (יש לי 4 צדיקים ומאתגרים כאלו...)

מצטרפת לבקשה
גם לי יש 5 צדיקים/ות

ודר"א יש בירושלים ובבני ברק סדנא לאמהות לילדי קש"ר- המנחה מדהימה(בירושלים) הקבוצה מאוד תומכת

gila zohar

משתמש מקצוען
האטנט גרם לו ממש לדיכאון.
הפנידין סביר פחות או יותר (ברור שאם לא היה עוזר מבחינת הלימוד והתפקוד זה לא שווה את זה...)
הייתי מתייעצת עם רופא מה אומר, אם כדאי להחליף.
האטנט אצלי לא גורם לדכאון. אולי הוא קצת יותר מכונס אבל לא ברמה של דכאון
רק שאני לא כזה רואה שינוי דרסטי. בחיידר טוענים שכן אז אני ממשיכה, אבל אני אישית לא רואה

elibeli

משתמש מקצוען
האטנט אצלי לא גורם לדכאון. אולי הוא קצת יותר מכונס אבל לא ברמה של דכאון
רק שאני לא כזה רואה שינוי דרסטי. בחיידר טוענים שכן אז אני ממשיכה, אבל אני אישית לא רואה
אצלי היה דיכאון!!! יותר טוב מכל סוג של ריטלין אבל מזעזע.
אולי את לא רואה שינוי כי הוא לומד יום ארוך וכשחוזר כבר אין השפעה?

gila zohar

משתמש מקצוען
אולי את לא רואה שינוי כי הוא לומד יום ארוך וכשחוזר כבר אין השפעה?
גם כשאני מביאה בשבתות אני לא רואה שינוי.
אולי בלימוד עם בעלי הוא יותר מרוכז
אבל מבחינת ההתנהגות (הוא לא היפר אגב) והעקשנות זה אותו דבר בדיוק
ולא רואה חוסר מוסחות. אולי הפחתה אבל לא קסם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה