שיתוף - לביקורת אילסר

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש. אבל יש אבל גדול:
1. לא הורשיתי להוציא הודעה להרחבת קבוצת הביקורת, אז אני מניחה שלעדכן דרך פה - יהיה לא הוגן ולא ראוי
2. מדובר בספר המשך, עם מלא פרטים קטנים וגדולים. מצריך הרבה אחיזת ראש.
3. אני לא יכולה לצרף כל אחד, כן? לכן תסלחו לי שאני לא כותבת פה את המייל האישי שלי ובאותה מידה לא מעלה את הפרקים...
ברורר
גם ראיתי את מה שכתבת בהחלה..
אבל לא ידעתי שזה ספר המשך.
חבל

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וירטואז'? בבקשה תגידי שכן!
אההמממ וואי עלית עלי. האמת שיש מישהי שטורחת להוריד אותי ממנו כל הזמן ודווקא מעדיפה את מתן. אבל וירטואז חשוב לי. ולדעתי העלילה שלו תהיה מדהימה אם רק אשפצר אותו עוד קצת ואסיר ממנו כמה חלקים כואבים. משמע עבודת שכתוב קשה...
אז צריכה לעבוד על זה. במקביל חוזרת לעריכה. ובין לבין מאליביה שגם מכניס אותי עכשיו לסחרחרה :)
קיצר - כיף חיים!

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ממממ...

אני אמורה להרגיש נבוכה שאני לא יודעת על מה מדברים?
הייתי אומרת לך לחפש. אבל סתם מיותר. כי אצלי הרבה דברים השתנו, אולי אעלה אותם יום אחד, כשאחליט שיש לי דרך מוצא מנקודה מסוימת בעלילה ואפשר לשוב ולכתוב אותה...

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה את מתכוונת - מה שכתבתי בהתחלה?
גילוי נאות - אני כותבת מלא דברים, כך שאני לפעמים מאבדת קשר 😁
היה איזשהו אשכול שכתבת על קבוצת הביקורת שלך ואיך מצטרפים.
אבל זה היה אחרי שרק חיפשתי דרכים לפנות אליך ולבקש להצטרף...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@7שבע7 עליך אני יודעת שאת מבינה...
בית כנסת הוא זכר, ברור. בית הוא זכר...
(סליחה על העיכוב בתשובה, לא הייתי פה כבר כמה ימים. וסליחה שאני נוחתת לתוך דיון/סיפור בלי לדעת אפילו על מה מדובר...)

תהילה בצלאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רק אני התאכזבתי מההסבר הפשטני של שרה, מחשבה יוצרת מציאות? כלומר, באמת? חשבתי שזה יותר מורכב ומעניין מזה

האמת שהתגובה הזו לא מפתיעה אותי...
אמנם לא חשבתי שמישהו יגיד את זה בקול, אבל האמנתי שיהיו כאלה שהמחשבה תעבור להם בראש (ואפילו שאם היה מדובר בספר - היו טורקים אותו בעצבים)
אז קודם כל - יש עוד. ובגלל שאני לא מתכננת להמשיך כרגע, אני אסביר בקצרה.
נכון, כח המחשבה הוא זה שמפעיל את ה"קסמים" ולא הנפות שרביט בצירוף המילים הוקוס פוקוס או מטאור שצנח לכדור הארץ וזיכה את כל הנוגעים בו בבועות סקאנדר (ייתכן שטעיתי בכתיבת המושג, רק לשם הדוגמא). הוא מועצם באמצעות רגשות - כעס, התלהבות, שמחה וכל שאר הרגשות כשהם יוצאים מעט מגדרם.
זו בדיוק הייתה כוונת הטריגרים שהתייחסו להתפרצויות - בעצם מעין תרגום של מילים לרגשות (כשאדם כועס/שמח וכו' שומעים את זה עליו, התוכנות יודעות לזהות את זה).
הטריגרים של מתן עד כה (אלו שמתוארים):
התפרצות ראשונה (שידועה לנו) - בבית המאמצים, כעס שגרם לשריפה. מתן לא דמיין קצר חשמלי שגרם למקרר וכו', זה פשוט קרה.
שאר ההתפרצויות יותר נובעות מהחששות שלו - הוא חושש שדברים יהרסו בגללו כי יש לו ניסיון איום עם זה (וגם דמיון פורה במיוחד, ראו מיטה שצ-ונחת יחד עם התקרה הישר אל המטבח).
התפרצות שניה - הפיצוץ עם המנורה
התפרצות שלישית - כונתה מעט מכוונת מפי ברוס - שבירת הצלחת
התפרצות רביעית - השריפה מהטלפון.
יש גם כמה התפרצויות נוספות כשהוא בורח מאנשיו של ריימונד - המזרק שהתנפץ. השחרור מההדבקה שבוצעה לו (נושא שלא אכנס אליו עכשיו, רמז קטן: מה קורה כשמישהו מדמיין על מישהו אחר דברים?), כנ"ל ההרדמה שריימונד ניסה לבצע לו.
אם תחזרו אחורה, ניתן לראות שהוא חושש בזמנים האלה ואצלו הטריגרים, כלומר השפעת הרגשות - חזקים במיוחד.
יתכן שזה מאכזב, לי אין כל כך מה לעשות בנושא. הרבה יותר קל תכל'ס לתת פתרון דמיוני ומאולתר, אני רציתי להיצמד מעט יותר לקרקע :)

כמובן - מבחינתי תרגישו חופשי להתנגד או לחילופין להביע הזדהות...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...