התייעצות איך בורחים ממלכודת המס של הקרנות הישראליות?

ה' אוהב אותי

משתמש צעיר
אני מעוניין בקרנות שכשרות בכשרות גלאט הון, מה שמונע ממני להשקיע בקרנות זרות.
מאידך אני חושש מאד מהעלאת דמי הניהול ע"י הקרנות הישראליות.
נפשי בשאלתי:
א. האם ישנם קרנות מומלצות ישראליות שלא מעלות את הדמי ניהול?
ב. האם יש חברות שחשודות על זה באופן מיוחד??
ג. האם קרן שזולה מאד זה סימן לעליה עתידית משמעותית - ולעדיפות להשקיע ביקרות יותר?
ד. האם יתכן שמשתלם לי להפקיד את כל הכסף בקרן השתלמות - ולהעביר ל IRA, מה שיאפשר לי למכור קרנות ולקנות אחרות בלי אירוע מס, האם יתכן ששווה לשלם את פערי הדמי ניהול לעומת החשש מעליית הדמי ניהול בקרנות הישראליות?
ה. האם מישהו מכיר פתרון אחר לבעיה?
@השקעות R הון @ה. שלמה - וכל שאר חברי הפורום - אשמח לעזרתכם.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ד. האם יתכן שמשתלם לי להפקיד את כל הכסף בקרן השתלמות - ולהעביר ל IRA, מה שיאפשר לי למכור קרנות ולקנות אחרות בלי אירוע מס, האם יתכן ששווה לשלם את פערי הדמי ניהול לעומת החשש מעליית הדמי ניהול בקרנות הישראליות?
פתרון יפה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני מעוניין בקרנות שכשרות בכשרות גלאט הון, מה שמונע ממני להשקיע בקרנות זרות.
מאידך אני חושש מאד מהעלאת דמי הניהול ע"י הקרנות הישראליות.
נפשי בשאלתי:
א. האם ישנם קרנות מומלצות ישראליות שלא מעלות את הדמי ניהול?
ב. האם יש חברות שחשודות על זה באופן מיוחד??
ג. האם קרן שזולה מאד זה סימן לעליה עתידית משמעותית - ולעדיפות להשקיע ביקרות יותר?
ה. האם מישהו מכיר פתרון אחר לבעיה?
@השקעות R הון @ה. שלמה - וכל שאר חברי הפורום - אשמח לעזרתכם.
אני ממש מסמיק מהתיוג שלי פה
א. שמתי לב שהקרנות המחקות מחזיקות די הרבה זמן עם ד"נ נמוכים יחסית לIRA.
ד. רעיון טוב, (בהנחה שאתה לא סומך גם על המחקות)
משום מה נראה לי שIRA זה דבר מסורבל, כל המעבר של ההשתלמות לira לוקח זמן, ומסובך., שים לב, שבשונה ממכירת מניה, שבכל מכירה יש גם קרן שאינה ממוסית, ולפעמים יש אפשרות טובה של מכירה בשכבות, בIRA אין את כל זה, מה יוצא ראשון נחשב רווח ממוסה, ולאחמ"כ יוצא רווח לא ממוסה וקרן.
באופן כללי באם תיק ההשקעות שלך קטן יחסית, ויש לך נ.ז. פנויות, שוה לך בכל מקרה ליזום אירועי מס, ואפשר שהם יפתרו לך את הבעיה.
מקווה שעזרתי. (:

ה' אוהב אותי

משתמש צעיר
אני ממש מסמיק מהתיוג שלי פה
א. שמתי לב שהקרנות המחקות מחזיקות די הרבה זמן עם ד"נ נמוכים יחסית לIRA.
ד. רעיון טוב, (בהנחה שאתה לא סומך גם על המחקות)
משום מה נראה לי שIRA זה דבר מסורבל, כל המעבר של ההשתלמות לira לוקח זמן, ומסובך., שים לב, שבשונה ממכירת מניה, שבכל מכירה יש גם קרן שאינה ממוסית, ולפעמים יש אפשרות טובה של מכירה בשכבות, בIRA אין את כל זה, מה יוצא ראשון נחשב רווח ממוסה, ולאחמ"כ יוצא רווח לא ממוסה וקרן.
באופן כללי באם תיק ההשקעות שלך קטן יחסית, ויש לך נ.ז. פנויות, שוה לך בכל מקרה ליזום אירועי מס, ואפשר שהם יפתרו לך את הבעיה.
מקווה שעזרתי. (:

פתרון יפה.
תודה לכל העונים,
אין לי נקודות זיכוי פנויות, והסתחררתי לגמרי מהנושא של המיסוי ב IRA (איך להפקיד, מה נחשב פטור ממס ומה לא, ועוד כמה כאבי ראש).
אשמח אם תתייחסו לשאלות האחרות שלי - באיזה קרנות\ חברות הסיכון להעלאה נמוך יותר?

ה' אוהב אותי

משתמש צעיר
רק שאני אבין,
אם הנייר שבו אני מושקע יעלה ליותר מ0.6 % דמי ניהול, אז כבר היה עדיף לי קופת גמל רגילה?
לא חבל על כל הבלאגן אם ממילא אני לא ארוויח כלום?
לבינתיים רוב הקרנות שבהכשר גלאט הון שבדקתי גובות דמי ניהול יותר גבוהים...
@השקעות R הון @ה. שלמה - אשמח לעזרה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
רק שאני אבין,
אם הנייר שבו אני מושקע יעלה ליותר מ0.6 % דמי ניהול, אז כבר היה עדיף לי קופת גמל רגילה?
מבחינת דמי ניהול, כן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רק שאני אבין,
אכן מי שרוצה דווקא גלאט הון שישקול היטב האם יש רווח כלשהו בהשקעה דרך חשבון מסחר עצמאי ע"פ אופציות אחרות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רק שאני אבין,
מה רע ברעיון שהבאת מקודם (ira)?

שאלה נוספת, האם הרב שאתה מתייעץ איתו אמר לך ללכת רק על גלאט הון?, הוא גם אומר לך לא לקחת משכנתאות עם הית"ע?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ומאיזה בחינה לא?

ה' אוהב אותי

משתמש צעיר
מה רע ברעיון שהבאת מקודם (ira)?

שאלה נוספת, האם הרב שאתה מתייעץ איתו אמר לך ללכת רק על גלאט הון?, הוא גם אומר לך לא לקחת משכנתאות עם הית"ע?
א. עדיין אין לי מספיק כסף בשביל לשכנע את החברות להעביר אותי ל IRA.
ב. בפורום שR הון ציטט הובאו כמה בלגנים שזה גרם (בשאלה איזה כסף חייב במס ואיזה פטור).

הסיבה שאני מחפש הכשר גלאט הון הוא לא בגלל היתר עיסקא (גלאט הון עצמם מסתמכים על היתר עיסקא פרטי בכמה קרנות שלהם - תוך שהם מציינים את זה בהדגשה), וכבר צוטט פה בפורום בשם הרב לנדו שהיתר עיסקא פרטי הוא לכתחילה.
אלא בגלל דעתם שבעלות במניות נחשבת בעלות וממילא כל בעלות במניות פיזית (או בחברות שעלולות להחזיק פיזית, ולא התחייבו שלא לעשות את זה) אסורה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה