אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אינני רוצה להכעיס אף אחד, אבל לא הייתי מגדיר התופעה הזאת כתסמונת או משהו על הספקטרום האוטיסטי [לכל הפחות את רוב מקרי האספרגר שאני מכיר], לא כ"כ מאמין בכל הגילוי הזה של תסמונת אספרגר.

הרבה הצלחה.

secret

משתמש סופר מקצוען
אינני רוצה להכעיס אף אחד, אבל לא הייתי מגדיר התופעה הזאת כתסמונת או משהו על הספקטרום האוטיסטי [לכל הפחות את רוב מקרי האספרגר שאני מכיר], לא כ"כ מאמין בכל הגילוי הזה של תסמונת אספרגר.

הרבה הצלחה.
לא מגדיר כבעיית תקשורת? לזאת הכוונה?

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לא מגדיר כבעיית תקשורת? לזאת הכוונה?
אולי צירוף של מספר בעיות תקשורת שאינם קשורות זה בזה בדווקא, בכל מקרה לא הגדרה אחת של אוטיזם, שזאת הגדרה שעושה קונוטוציה למשהו אחר שאנחנו מכירים.

כמו שמישהו יקח אדם פחדן, ויגיד שהוא סובל מבעיות התמודדות, מחוסר רצון להתמודד עם המציאות וכו' וכו', ולומר שהוא אוטיסט.

אם אילון מאסק הוא בעל תסמונת אספרגר, זה מוכיח לי שכל הדבר הזה הוא צחוק.

secret

משתמש סופר מקצוען
לא ממש הצלחתי להבין לאן אתה חותר אבל או.קיי.

ביתו של ה'

משתמש צעיר
אולי צירוף של מספר בעיות תקשורת שאינם קשורות זה בזה בדווקא, בכל מקרה לא הגדרה אחת של אוטיזם, שזאת הגדרה שעושה קונוטוציה למשהו אחר שאנחנו מכירים.

כמו שמישהו יקח אדם פחדן, ויגיד שהוא סובל מבעיות התמודדות, מחוסר רצון להתמודד עם המציאות וכו' וכו', ולומר שהוא אוטיסט.

נראה לי כדאי שכל אחד יחווה דעה בנושאים שיש לו קצת הבנה בהם
אני בטוחה שאם משהו מכם היה מכיר מקרוב ילדים asd בתפקוד גבוה
ההיתם מדברים אחרת !!

מירי סורסקי

משתמש צעיר
מציאות!
אם זה באמת היה משהו לא כ"כ בולט, לא היו מאבחנים אנשים כאלו כאנשים עם אוטיזם.
כמו שבאמת לא לוקחים מישהו קצת פחדן ואומרים שהוא סובל מבעיית התמודדות.
אגב- אין תסמונת אספרגר- יש ASD בתפקוד גבוה

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נראה לי כדאי שכל אחד יחווה דעה בנושאים שיש לו קצת הבנה בהם
אני בטוחה שאם משהו מכם היה מכיר מקרוב ילדים asd בתפקוד גבוה
ההיתם מדברים אחרת !!
אני אנסה להסביר.

אני רואה את עצמי כאחד האדם שווה בין שוים ללא שום הבדל פסיכולוגי ברמה כ"כ בולטת של הגדרת אוטיזם.

לא אובחנתי, אבל כמה וכמה פעמים נחשדתי ע"י אנשים בתסמונת הזאת, ואז הבנתי.

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מציאות!
אם זה באמת היה משהו לא כ"כ בולט, לא היו מאבחנים אנשים כאלו כאנשים עם אוטיזם.
כמו שבאמת לא לוקחים מישהו קצת פחדן ואומרים שהוא סובל מבעיית התמודדות.
אגב- אין תסמונת אספרגר- יש ASD בתפקוד גבוה
ציטוט מויקי

אוטיזם בתפקוד גבוה הוא ביטוי סובייקטיבי, המתאר, על פי רוב, את מצבם של אנשים המאובחנים כאוטיסטים, המסוגלים לתפקד בחברה באופן כמעט נורמלי. ביטוי זה אינו מוגדר בספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי (DSM), אך שגור בקרב הקהילה המטפלת באוטיזם[1].

בפסיכולוגיה יש הרבה שרלטנות, או הרבה רצון לחדש דברים והגדרות ותורות.

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
הבת שלי אובחנה בימים האחרונים על ידי פסיכולוגית כילדה שנמצאת על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה (ASD) מה שהיו קוראים פעם אספרגר.
האם יש כאן מישהו שמכיר את המצב הזה?
אני מרגישה קצת אבודה, זה עולם חדש לחלוטין ודי מפחיד.
בשלב הראשון הבנתי שאני צריכה פסיכיאטר או נוירולוג לאבחון רפואי של המצב, כדי שאוכל להגיש מסמכים למשרד החינוך לצורך קבלת סייעת וטיפולים רגשיים ובשביל ביטוח לאומי.
בגלל שכרגע סוף השנה, וכל הועדות הסתיימו, אני צריכה לגשת בדחיפות לועדת חריגים.
מישהו אולי מכיר פסיכיאטר או נוירולוג (באופן פרטי) שמבצע אבחונים ושיהיו לו תורים זמינים בימים הקרובים?
ויותר חשוב, מישהו מכיר מכון או מקום אחר שנותן טיפולים רגשיים וקבוצות חברתיות באופן יעודי לילדים על הספקטרום, אבל נמצא בעיר חרדית או משרת אוכלוסיה חרדית? כרגע כל מה ששמעתי זה במקומות שהאוכלוסיה לגמרי חילונית ואם אשלח אותה לקבוצה חברתית זה עלול להיות בעייתי ולגרום לה אי נוחות.
כנ"ל טיפול רגשי, צריכה מטפלת שגם מתמחה בילדים על הספקטרום (כי העבודה איתם קצת שונה) אבל גם מכירה רקע דתי.
לא בטוח שנפלתי על המקרה הנכון.

אבל אולי אפשר לאחל מזל טוב על הבשורה שכנראה יש לכם ילד/ה מאוד מוכשר/ת, רק צריך לדעת לנווט את זה כמו שצריך.

מירי סורסקי

משתמש צעיר
כמעט נורמלי
נוווו. יש המון ילדים ואנשים שהם כמעט נורמליים, ואין להם שום אבחון- כי אין להם כלום.
אבל ASD בתפקוד גבוה זה משהו קצת שונה ביומיום. (כאחת שנפגשת המון עם ילדים עם אוטיזם בכל הרמות.)
אולי יש כאלו שזה ממש לא בולט אצלם ברמה שהם לא צריכים אבחון.
לא מכירה, אבל יכול להיות.

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נוווו. יש המון ילדים ואנשים שהם כמעט נורמליים.
אבל ASD בתפקוד גבוה זה משהו קצת שונה ביומיום. (כאחת שנפגשת המון עם ילדים עם אוטיזם בכל הרמות.)
אולי יש כאלו שזה ממש לא בולט אצלם ברמה שהם לא צריכים אבחון.
לא מכירה, אבל יכול להיות.
מה שרציתי לומר שספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי לא רואה את זה כהפרעה פסיכיאטרית, [לפחות עד זמן אותה עריכה בויקיפדיה שהועתקה למכלול].

ביתו של ה'

משתמש צעיר
ציטוט מויקי

אוטיזם בתפקוד גבוה הוא ביטוי סובייקטיבי, המתאר, על פי רוב, את מצבם של אנשים המאובחנים כאוטיסטים, המסוגלים לתפקד בחברה באופן כמעט נורמלי. ביטוי זה אינו מוגדר בספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי (DSM), אך שגור בקרב הקהילה המטפלת באוטיזם[1].

בפסיכולוגיה יש הרבה שרלטנות, או הרבה רצון לחדש דברים והגדרות ותורות.
נכון בDSM יש הגדרה של שלוש רמות לכל מאפין
וגם שם המנעד גדול מאד.
אני אסביר קצת יש לי חברה מאד חכמה כיפית נעימת שיחה שמאובחנת על הרצף
יש לה קשיים קלים כמו חוסר הבנה של מטאפורות וניבי, הומור ציני מהמתאים לעשות בכל סיטואציה
ולי זה ממש לא מפריעה הלוואי על כולם חברה כזאת ...

ביתו של ה'

משתמש צעיר
מה שרציתי לומר שספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי לא רואה את זה כהפרעה פסיכיאטרית, [לפחות עד זמן אותה עריכה בויקיפדיה שהועתקה למכלול].
זה ממש לא הפרעה פסיכארית היא מוגדרת נוירוביולוגית
אהה ודרך אגב באותה מידה יש כאלה שמגדירים הפרעת קשב פסיכאטרית ,אז מה ??
אני גאה להיות קש"רית מצליחנית !!!

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
זה ממש לא הפרעה פסיכארית היא מוגדרת נוירוביולוגית
אהה ודרך אגב באותה ידה יש כאלה שמגדירים הפרעת קשב פסיכאטרית ,אז מה ??
אני גאה להיות קש"רית מצליחנית !!!
ההודעה הזאת טוענת שאותו ערך בויקיפדיה בכלל לקוי מיסודו ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה