אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

tovat

משתמש מקצוען
הבת שלי אובחנה בימים האחרונים על ידי פסיכולוגית כילדה שנמצאת על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה (ASD) מה שהיו קוראים פעם אספרגר.
האם יש כאן מישהו שמכיר את המצב הזה?
אני מרגישה קצת אבודה, זה עולם חדש לחלוטין ודי מפחיד.
בשלב הראשון הבנתי שאני צריכה פסיכיאטר או נוירולוג לאבחון רפואי של המצב, כדי שאוכל להגיש מסמכים למשרד החינוך לצורך קבלת סייעת וטיפולים רגשיים ובשביל ביטוח לאומי.
בגלל שכרגע סוף השנה, וכל הועדות הסתיימו, אני צריכה לגשת בדחיפות לועדת חריגים.
מישהו אולי מכיר פסיכיאטר או נוירולוג (באופן פרטי) שמבצע אבחונים ושיהיו לו תורים זמינים בימים הקרובים?
ויותר חשוב, מישהו מכיר מכון או מקום אחר שנותן טיפולים רגשיים וקבוצות חברתיות באופן יעודי לילדים על הספקטרום, אבל נמצא בעיר חרדית או משרת אוכלוסיה חרדית? כרגע כל מה ששמעתי זה במקומות שהאוכלוסיה לגמרי חילונית ואם אשלח אותה לקבוצה חברתית זה עלול להיות בעייתי ולגרום לה אי נוחות.
כנ"ל טיפול רגשי, צריכה מטפלת שגם מתמחה בילדים על הספקטרום (כי העבודה איתם קצת שונה) אבל גם מכירה רקע דתי.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לעזר מציון יש קו מידע וייעוץ להורים לילדי תקשורת: 0733956740. (הייעוץ בשלוחה 3)

ורק להרגיע - קיימים בינינו המון אנשים שאובחנו כך, והיום הם נשואים, הורים לילדים, ומנהלים חיים עצמאיים.
לא קל לקבל את האבחנה, אבל שווה לעבוד, שווה להשקיע, ובעז''ה שתמיד תראו התקדמות ותוצאות טובות.

קליק!

משתמש פעיל
קודם כל שלחי לביטוח לאומי
מדובר ב3,000 ש"ח עד גיל 18 ולעיתים גם רטרו שנה אחורה.
לגבי וועדות יש הרבה וועדות שעוד לא התבצעו גם רגילות לא חריגים, צריך לשבת להם על הווריד.
סתם מענין, אבחן את זה רופא בקופ"ח או פרטי?

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא נראה לי.
כבר קיבלת את האבחנה. לבטח חתומים עליה פסיכולוג/נוירולוג/פסיכיאטר.
לביטוח לאומי צריך להגיש:
1. אבחון מפסיכולוג קליני.
2. אבחון מפסיכיאטר\נוירולוג\רופא התפתחותי.
אם יש לה כרגע אבחון של פסיכולוג, היא צריכה אבחון של פסיכיאטר\נוירולוג.
ביטוח לאומי משלם עד שנה רטרואקטיבית. וכדאי לבקש מהם בהקדם פרוטוקול שמאשר את סיבת הזכאות, ולפתוח תיק ברווחה. ניתן לקבל מהם גם דברים שעוזרים לכל המשפחה.

פורום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא נראה לי.
לא בטוח שהאבחון שקבלת מספיק עבור הביטוח לאומי. תבררי את זה גם בעזר מציון. יש להם הרבה מידע. אל תשלמי על זה כסף לחברות למיניהן. זה לא כל כך קשה להוציא קצבה רק צריך הדרכה נכונה.
הרבה הצלחה והרבה נחת.

mmbbcc

משתמש פעיל
יש מטפלת דתיה שמתמחה בטיפול משפחתי באספרגר, היא עושה מעיין תיווך בין העולם של האספרגר לעולם של האחרים, היא מלמדת את ההורים להבין מה מרגישה הילדה ומה עומד מאחורי התנהגויות שלה וכן מלמדת את הילדה להבין את העולם שסביבה עד כמה שניתן להתאים את עצמה. מאוד מומלץ במקרה שהילדה חווה דחיה סביבתית, בין בבית ובין בחברה או כשלהורים קשה להבין את העולם שלה , (וחובה בעתיד כליווי לנישואים).
היא אמנם לא חרדית, כן דתיה והיא אמפטית רגישה וערכית, והטיפול הוא אישי או משפחתי , לא קבוצתי.
יעל להמן 050-211-7530
היא מקבלת באזור תלפיות- ירושלם

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
הבת שלי אובחנה בימים האחרונים על ידי פסיכולוגית כילדה שנמצאת על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה (ASD) מה שהיו קוראים פעם אספרגר.
האם יש כאן מישהו שמכיר את המצב הזה?
אני מרגישה קצת אבודה, זה עולם חדש לחלוטין ודי מפחיד.
בשלב הראשון הבנתי שאני צריכה פסיכיאטר או נוירולוג לאבחון רפואי של המצב, כדי שאוכל להגיש מסמכים למשרד החינוך לצורך קבלת סייעת וטיפולים רגשיים ובשביל ביטוח לאומי.
בגלל שכרגע סוף השנה, וכל הועדות הסתיימו, אני צריכה לגשת בדחיפות לועדת חריגים.
מישהו אולי מכיר פסיכיאטר או נוירולוג (באופן פרטי) שמבצע אבחונים ושיהיו לו תורים זמינים בימים הקרובים?
ויותר חשוב, מישהו מכיר מכון או מקום אחר שנותן טיפולים רגשיים וקבוצות חברתיות באופן יעודי לילדים על הספקטרום, אבל נמצא בעיר חרדית או משרת אוכלוסיה חרדית? כרגע כל מה ששמעתי זה במקומות שהאוכלוסיה לגמרי חילונית ואם אשלח אותה לקבוצה חברתית זה עלול להיות בעייתי ולגרום לה אי נוחות.
כנ"ל טיפול רגשי, צריכה מטפלת שגם מתמחה בילדים על הספקטרום (כי העבודה איתם קצת שונה) אבל גם מכירה רקע דתי.
דבר ראשון, אין לי מושג בקשר לפסיכיאטר או רופאים, אבל אני יכולה להרגיע אותך שאני מכירה כמה וכמה ילדים/מבוגרים עם אספרגר והם יכולים להשתלב מצוין בחברה, הם בכיתות רגילות, מתחתנים רגיל(אולי עם עוד מישהו עם אספרגר...) יש כאלו ממש חכמים אפילו גאונים... כן לוקחים אותם לאיזה מטפלת שתלמד אותם איך כדאי להתנהג בחברה, וקודים חברתיים...

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
שווה לקחת פסיכיאטר פרטי גם אם זה עולה 2000 ₪ שיודע בדיוק מה צריך להיות רשום,
מאשר לחכות בתור לפסיכיאטר של הקופה 3 חודשים( 3 חודשי קצבה של ביטוח לאומי זה 9000₪ בערך) ולפעמים המסמך שהוא יוציא לא יהיה חד משמעי.
יש הרבה מידע היום ברשת לגבי זכויות של asd.
במכבי( ואולי בעוד קופות) יש גם עו"ס ספציפית לתחום הזה שתפקידה לעזור במיצוי זכויות ומציאת מטפלים וכו'.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש קבוצת מייל של אמהות לילדים על הספקטרום בכל הרמות. אפשר לקבל שם הרבה תמיכה ומידע. תשאירי כתובת מייל אני אקשר אותם עם אמא משם. אם מענין אותך כמובן..

קידום !

ו אבחון ו טיפול רגשי ו יעוץ והכוונה ו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שלום רב tovat
מעריך מאוד את האומץ לשתף ולבקש עזרה
אני מרגיש ומכיר את מה שאתם חווים עכשיו
אני עובד כל יום עם ילדי תקשורת [ASD]
יש לי מישהי שנראה לי תוכל לעזור לכם למצוא מקום לימוד
או מישהי שתלווה את התלמידה
משנים כיוון - ל. כהן - 052-7139757
מנתחת התנהגות אבל אלפוה בתחום ה - ASD
שמחתי לעזור

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@tovat
קודם כל אני מניחה שאת בסערת רגשות קשה. לא קל לקבל כזו בשורה.
אבל תדעי - שאנחנו, נשות חכמת, איתך במצב הסוער והמבולבל הזה. אוהבות כתמיד...

דבר שני,
אם תצטרכי עזרה שנושא הביטוח הלאומי, תוכלי לפנות אלי בפרטי.
(רק אחרי שיש לך את המסמכים הרלוונטיים)

חיוש חיותה

משתמש פעיל
ראשית תפני לוועדת חריגים ע"מ לקיים ועדה לשנה הבאה שתקבל סיוע במסגרת הלימודית
אם את צריכה הכוונה ועזרה בנושא זה תכתבי לי

tovat

משתמש מקצוען
לא יודעת לעזור, אבל מאחלת לכם הצלחה בכל הטיפולים,
ומרגישה הערכה עצומה לאמא היקרה שעושה הכל כדי לעזור לבת שלה!
אין כמוך!
תודה רבה! את כזו מקסימה, אין לך מושג איך המילים האלה מעודדות ומחזקות.

tovat

משתמש מקצוען
תודה רבה! זה כיוון מעולה, התקשרתי אליהם, מחכה שיחזרו.
ורק להרגיע - קיימים בינינו המון אנשים שאובחנו כך, והיום הם נשואים, הורים לילדים, ומנהלים חיים עצמאיים.
לא קל לקבל את האבחנה, אבל שווה לעבוד, שווה להשקיע, ובעז''ה שתמיד תראו התקדמות ותוצאות טובות.
אמן!

tovat

משתמש מקצוען
לא נראה לי.
תודה! אכן קיבלתי מסמך מפסיכולוגית, אבל כמו שכתבו מעלי, זה לא מספיק, צריך שני אבחונים משני הסוגים (פסיכולוגי ורפואי)

tovat

משתמש מקצוען
לביטוח לאומי צריך להגיש:
1. אבחון מפסיכולוג קליני.
2. אבחון מפסיכיאטר\נוירולוג\רופא התפתחותי.
אם יש לה כרגע אבחון של פסיכולוג, היא צריכה אבחון של פסיכיאטר\נוירולוג.
ביטוח לאומי משלם עד שנה רטרואקטיבית. וכדאי לבקש מהם בהקדם פרוטוקול שמאשר את סיבת הזכאות, ולפתוח תיק ברווחה. ניתן לקבל מהם גם דברים שעוזרים לכל המשפחה.
מה הכוונה לבקש פרוטוקול? מה המשמעות של פרוטוקול? ממי לבקש? אפשר עוד לפני שיש לי מסמכים מלאים?
תיק ברווחה קשור לביטוח לאומי? או שזה ענין בפני עצמו? זה לא גורם נזק להיות מוכרים ברווחה?

תודה רבה על כל המידע!

tovat

משתמש מקצוען
לא בטוח שהאבחון שקבלת מספיק עבור הביטוח לאומי. תבררי את זה גם בעזר מציון. יש להם הרבה מידע. אל תשלמי על זה כסף לחברות למיניהן. זה לא כל כך קשה להוציא קצבה רק צריך הדרכה נכונה.
הרבה הצלחה והרבה נחת.
אמן!
יודעת בוודאות שהאבחון לא מספיק, לכן זה השלב הדחוף להשיג גם אבחון פסיכיאטרי, גם למשרד החינוך וגם לביטוח לאומי. מקווה שנצליח לפעול בדרך הנכונה עבור הקצבה, אבל אנחנו בשלב קודם בעצם...

tovat

משתמש מקצוען
יש מטפלת דתיה שמתמחה בטיפול משפחתי באספרגר, היא עושה מעיין תיווך בין העולם של האספרגר לעולם של האחרים, היא מלמדת את ההורים להבין מה מרגישה הילדה ומה עומד מאחורי התנהגויות שלה וכן מלמדת את הילדה להבין את העולם שסביבה עד כמה שניתן להתאים את עצמה. מאוד מומלץ במקרה שהילדה חווה דחיה סביבתית, בין בבית ובין בחברה או כשלהורים קשה להבין את העולם שלה , (וחובה בעתיד כליווי לנישואים).
היא אמנם לא חרדית, כן דתיה והיא אמפטית רגישה וערכית, והטיפול הוא אישי או משפחתי , לא קבוצתי.
יעל להמן 050-211-7530
היא מקבלת באזור תלפיות- ירושלם
המון המון המון תודה! זה באמת סוג האנשים שאני מחפשת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה