אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שירי שיר

משתמש צעיר
שאלה חשובה רק למבינים בתחום, האם כדאי להסביר לילד שיש לו אספרגר או לא, הסיבה ללא פשוטה למה לתת לו דימוי עצמי נמוך הסיבה לכן כי הילד מרגיש שהוא שונה קצת הוא חושב אחרת אין לו קודים חברתיים אצל החילונים שהפתיחות בנושא הזה גדולה אומרים להגיד השאלה אצלנו בציבור החרדי שיותר חוששת מסטיגמה ומימלא זה יכול יותר להשפיע לרעה על הילד
[דרך אגב אוטיזם יש לבנים בשיעור הרבה יותר גבוה מבנות]
חשוב לי מאד להדגיש (אני עובדת בתחום למעלה מעשור)
דווקא זה שהילד יבין את עצמו זה מה שעלה לו את הדימוי העצמי! ולא להפך כמו שנכתב בשאלה
כל העיסוק היום והמודעות לנושא של סינגור עצמי
התפתח בעקבות ההבנה שכשהילד יצליח להבין את עצמו
להכיר בקשיים ובמעלות
זה יסייע לו לבטוח ביכולותיו ולחיות בביטחון ובשלמות פנימים ככל האפשר
לכם מאד מומלץ לעשות את התהליך של חשיפת הילד לאבחנה
אבל בליווי של איש מקצוע
התהליך הוא בשלבים ותלוי גם במצב המנטלי של ההורים מבחינת ההשלמה עם האבחנה
וכמו שנכתב לא בהכרח שחייבים לומר את המילה אוטיזם
כמו שמקובל בציבור הכללי.

לברור על איש מקצוע מתאים
אפשר לכתוב כאן ואנסה לציין כאן.

בהצלחה!

שירי שיר

משתמש צעיר
אני לא מבינה בתחום, רק אמא.

אני הסברתי לילדה על אספרגר, בלי להשתמש במילה אוטיזם (שנשמעת מאד שלילית) ושהמוח שלה עובד באופן שונה שהוא לא פחות טוב, ויש לה את היתרונות המיוחדים שלה.
אבל זה גם תלוי בגיל, אני לא חושבת שיש טעם להסתיר את זה בגיל 10, בגיל קטן יותר (גילאי הגן) אפשר אולי.
אמא זה לא רק...
זה הכל
מאד התחברתי למה שכתבת על השיח של עם הילדה
מרגש

tovat

משתמש מקצוען
לברור על איש מקצוע מתאים

בהצלחה!
אשמח ממש אם יש לך המלצה לאשת מקצוע שיכולה לתת טיפול רגשי והדרכת הורים, אני מחפשת כבר המון זמן וכולן עמוסות ולא יכולות לקבל.
אני חייבת שהיא תהיה פסיכולוגית כדי שאוכל לקבל החזר מקופח.

tovat

משתמש מקצוען
באיזה איזור?
אני ממודיעין עילית, אז כמובן עדיף מהעיר, או מהאיזור, מהישובים מסביב.
קיבלתי שלוש שמות בעיר וכולן לא יכולות לקבל עכשיו...

אם לא, אז ירושלים או בני ברק, הנגישות היא ממש מוקש מבחינתי, כי אני עובדת משרה מלאה, אבל אנסה לראות אם זה כן מסתדר.

ביתו של ה'

משתמש צעיר
מבדיקה באתר היה נראה לי שזה לא יתן לי כל כך, כי נראה לי שהילדה, למרות שהיא גדולה, לא תהיה מסוגלת להיות לבד במקום זר.
חוץ מנופשונים ידוע לך על עוד שירותים שהם נותנים?
אני חושבת שלא
אבל לא יזיק ליצור איתם קשר הם הרי מכונים לילדים על הרצף ויכול להיות שיהיה להם פתרונות בשבילה
חוץ מזה יש לכם כבר ימי הקלה ?

Sped

משתמש פעיל
יש מכון שנקרא מכון סול, הם עושים אבחוני תקשורת, כולל אבחון של קשב, קוגנטיבי ותקשורת. עולה 5500 אבל הם זמינים יחסית מהר, משהו כמו שבועיים שלוש ועושים את האבחון בפגישה אחת. תחפשו בגוגל מכון סול. מומלצים מאד.
מקבלים בכפר בילו ובגבעתיים.
@קלילית
את מכירה את המכון כמומלץ מהכירות ממש? משמועות?
אפשר לסמוך על האבחונים?
אני שואלת בשביל משפחה שרוצה לבא מחו"ל בשביל אבחון לASD לילד.
תודה!

חיים המפיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
שווה לכולן לנסות את המקום המדהים הזה זה רק לנשים

פייק ניוז

משתמש רשום
שלום
לא עברתי על כל האשכול, אבל עברתי על הרבה,
ויש לי הרגשות מעורבות, כי לא ראיתי מישהו שמגיב ל @tovat , גם אני עובר את זה, כנראה זה די נדיר, ולא כמו שאמרו לי.

אז זהו, גם אני עובר את זה, גם הילד החמוד מאד מאד שלי מאובחן עם זה, בצירוף עם קשב וריכוז, ולכן אני כל כך מזדהה עם כל מה שכתבת.

בינתיים גם אני מתמודד עם הקושי למצוא מטפל נכון, הוא היה אצל מטפל אחד, ולצערי הרב הוא הפסיק.

אבל, אני ב"ה יש לי המון רגעים של נחת, המון רגעים של קורת רוח, ואני ביחד עם רעייתי שתחי' מתחזקים באמונה וביטחון, שהוא יגדל לשם ולתפארת.

משפחה מורחבת

משתמש רשום
חשוב לי מאד להדגיש (אני עובדת בתחום למעלה מעשור)
דווקא זה שהילד יבין את עצמו זה מה שעלה לו את הדימוי העצמי! ולא להפך כמו שנכתב בשאלה
כל העיסוק היום והמודעות לנושא של סינגור עצמי
התפתח בעקבות ההבנה שכשהילד יצליח להבין את עצמו
להכיר בקשיים ובמעלות
זה יסייע לו לבטוח ביכולותיו ולחיות בביטחון ובשלמות פנימים ככל האפשר
לכם מאד מומלץ לעשות את התהליך של חשיפת הילד לאבחנה
אבל בליווי של איש מקצוע
התהליך הוא בשלבים ותלוי גם במצב המנטלי של ההורים מבחינת ההשלמה עם האבחנה
וכמו שנכתב לא בהכרח שחייבים לומר את המילה אוטיזם
כמו שמקובל בציבור הכללי.

לברור על איש מקצוע מתאים

בהצלחה!
תוכלי בבקשה לתת לי שם של מטפלת בבית שמש?
איזה ארגונים עוזרים בזה?
תודה רבה!

פלאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני יכולה לעזור לך עם תורים זמינים לפסיכיאטר ונירולוג באופן פרטי לשבועיים הקרובים בעז"ה
וכן בהגשה לביטוח לאומי על הצד הטוב ביותר.
תרשמי לי כאן אם את מעוניינת וכתובת מייל או משהו כזה
בהצלחה!!

משפחה מורחבת

משתמש רשום
אני יכולה לעזור לך עם תורים זמינים לפסיכיאטר ונירולוג באופן פרטי לשבועיים הקרובים בעז"ה
וכן בהגשה לביטוח לאומי על הצד הטוב ביותר.
תרשמי לי כאן אם את מעוניינת וכתובת מייל או משהו כזה
בהצלחה!!
תודה על ההצעה!
את עושה את זה בתשלום?
דיברתי עם המזכירה של ד"ר יברובסקי והתור הראשון שפנוי הוא ביוני...

פלאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני לא לוקחת תשלום על התורים, מכירה כאלו שנותנים תורים מאד מהר, כמובן שהתשלום להם זה תבין ותקילין

בהמשך ההגשה לביטוח לאומי בסכום שווה, טוב יותר מכל אחד... בס"ד

זהבית87

משתמש מקצוען
תודה על ההצעה!
את עושה את זה בתשלום?
דיברתי עם המזכירה של ד"ר יברובסקי והתור הראשון שפנוי הוא ביוני...
אני לא לוקחת תשלום על התורים, מכירה כאלו שנותנים תורים מאד מהר, כמובן שהתשלום להם זה תבין ותקילין

בהמשך ההגשה לביטוח לאומי בסכום שווה, טוב יותר מכל אחד... בס"ד

@פלאן
יש לך תורים זמינים גם אצל ד"ר יברובסקי? אפילו תמורת תשלום?

רק בשמחה0

משתמש חדש
טוב נו, ברור לכולם שאין חכם כבעל הנסיון
אבל קצת רקע כנראה לא יזיק לך

רגע, בעצם למה פעם היה אספרגר ולאן הוא נעלם?
בעבר היתה הפרעת אישיות ב DSM שנקראה אספרגר והיא די שונה במהות מאוטיזם אבל ב DSM 5 היא נשארה בחוץ מסיבה מאד פשוטה - עדיף ללתת אבחון של אוטיזם ולקבל המון סיוע מאשר לתת אבחון של אספרגר ולקבל הרבה פחות סיוע
ומהסיבה הזאת אין יותר אבחוני אספרגר

למה צריך גם פסיכולוג וגם פסיכיאטר או נוירולוג?
הפסיכולוג מאבחן שזה כן אוטיזם והפסיכיאטר / נוירולוג שולל הפרעות אחרות.

עכשיו הייתי מציע לך בתור אחד שעבר ג"כ אבחון בגיל 10+
תשתפי את הבת שלך! אל תסתירי!
אל תחששי מהדימוי העצמי שלה שיפגע, בניווט נכון הוא רק יכול להתעצם עוד ועוד וכל הצלחה שלה תהפוך להרבה יותר גדולה כי תחשבי שהבת שלך מצליחה להופיע בבמה למשל או שילדה רגילה מופיעה בבמה, ברור שכשילדה רגילה מופיעה זה הרבה פחות מרגש

תני לה הרבה תוכן ללמוד על זה ותעצימי אותה

תשבי איתה בשיחה רגועה (מומלץ מול נוף, ים מומלץ. לבד.) תאמרי לה שיש בה משהו הרבה יותר חזק משאר האנשים בעולם, שהיא הרבה יותר חכמה, שה' שלח אנשים מיוחדים יותר לעולם - זה כמו ששר בממשלה עובד יותר קשה מהמוכר בקיוסק כי הוא יותר חשוב, דברי איתה על זה שעם כל נסיון מגיע כח לעמוד בו אז זה אומר שיש לה המוווווווווווווון כוחות, דברי איתה על השליחות המיוחדת שיש לה, תקשיבי לה מכל הלב, תבכי איתה תצחקי איתה והכי חשוב שזה יהיה באמת איתה . לאט לאט תסבירי לה שאפילו יש לזה שם...
הכל כמובן לפי שיקול דעתך
תהיי חזקה ותדעי לך שאם השם שלח לך כזה נסיון גדול אז הוא נתן לך גם המון כוחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה