אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

CHAYA FFF

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תורידי לחץ מהמילה המפחידה אספרגר ASD לכל אחד יש חסרונות תקיעויות וקשיים באותו מידה יכולים לתקוע מילים מפחידות לכל בעיה אפשר גם לקרא גם לילד שמתמודד עם קנאה שהוא על איזה רצף ולחבר כמה אותיות באנגלית. תעזרי מה שצריך ותוציאי מהראש את השטות הזאת שהילד המקסים שלך והנורמלי שלך הוא על הרצף של האוטיזם בעיני האבחון בצורה הזאת הוא עוול ורשעות.
היא בסה"כ רוצה לעזור לילדה ולכן הלכה לאבחון ע"מ לדעת איך ולמי לגשת לעזרה.
אני חושבת שאם מסתכלים על זה מהזווית של לדעת איך לגשת לילד ולעזור לו
ולא מתייחסים לכותרת המפחידה ,זה רק יכול להועיל ,מניסיון!

secret

משתמש סופר מקצוען
אולי בעתיד ימציאו תסמונות והפרעות נוספות,
נניח אנשים עצבניים מאוד שכל דבר מקפיץ אותם יקבלו את התואר 'הפרעת פיוז קצוצ'
זה יהיה מאוד נחמד שכל אחד מאיתנו ימצא עצמו על סקאלה מסוימת :cool:

שרק לא נריב איפה להיות :p

tovat

משתמש מקצוען
תורידי לחץ מהמילה המפחידה אספרגר ASD לכל אחד יש חסרונות תקיעויות וקשיים באותו מידה יכולים לתקוע מילים מפחידות לכל בעיה אפשר גם לקרא גם לילד שמתמודד עם קנאה שהוא על איזה רצף ולחבר כמה אותיות באנגלית. תעזרי מה שצריך ותוציאי מהראש את השטות הזאת שהילד המקסים שלך והנורמלי שלך הוא על הרצף של האוטיזם בעיני האבחון בצורה הזאת הוא עוול ורשעות.
את צודקת שהלחץ הוא קצת מוגזם... כרגע נרגעתי קצת, ומנסה להיות עם הפנים קדימה.
אבל לא הייתי מגדירה את זה רשעות, אין לי דרך לטפל בלי לקבל אבחון, אחרי הרבה שנים שלא היה לי מושג איך לעזור לה, והייתי די נואשת, ומתוסכלת לראות אותה סובלת, זה דווקא מאפשר לי הרבה יותר דרכים לעזור לה, ומיקוד לגבי איך לעזור.
והיא באמת מקסימה ממש, טובת לב וחכמה, היא נשארה אותה ילדה...

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בעז"ה שתזכי לראות ממנה הרבה הרבה נחת יהודית!

הילדים האלו כנראה חכמים במיוחד.
מהידברות:

רק בת 10 - וכבר הוכרזה כחכמה יותר מאלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג​

ילדה בת 10 ממקסיקו עלתה לאחרונה לכותרות העולמיות עם תואר מכובד ביותר: "הילדה שהחוכמה שלה עולה על זו של אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג"​

אדהרה פרז, ילדה בת עשר בלבד ממקסיקו סיטי - הוכרזה כבעלת IQ גבוה יותר מזה של אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג, ובזה למעשה שברה סטריאוטיפים לגבי אנשים עם 'הפרעות התפתחותיות'.
פרז מחזיקה כיום בשיא של מנת משכל 162, הווי אומר שתי נקודות מעל איינשטיין והוקינג, ששניהם אחזו בציון 160.
אלא שהדרך להראות לכולם את החוכמה שלה, לא עברה בצורה קלה וחלקה. על פי מגזין 'אנשים' הפופולורי, פרז אובחנה כחולה בתסמונת אספרגר כשהייתה בת שלוש - למי שלא יודע נספר כי מבחינה התפתחותית, התסמונת הזו מבשרת שהילד נמצא על הספקטרום האוטיסטי.
בבית הספר לא הפסיקו להציק וללעוג לה. בני גילה תייגו אותה כ'מוזרה', אבל בתוך תוכה - אדהרה ידעה שהיא מיוחדת. שהיא לא כמו כולם. שהיא טובה יותר בתחומים רבים.
מקרה אחד שזכור לאמה במיוחד היה כאשר היא ביקשה לשחק בחצר עם שאר הילדים, אך הם נעלו אותה בתוך בית קטן והתחילו לשיר: "מוזרה, מוזרה"."ואז הם התחילו לבעוט בבית שבו היא הייתה נעולה, וכשראיתי את זה, זה מאוד כאב לי. לא רציתי שהיא תסבול. היא אמרה שהיא לא רוצה יותר ללכת לבית הספר, והבנתי אותה".
גם המורים שלה, מסתבר, לא הבחינו ביכולות יוצאות הדופן שלה. "המורה שלה הצהירה שהיא ישנה בכיתה, ולא מתאמצת ללמוד. אני לעומת זאת הייתי מודעת לכך שלבתי יש הבנה טובה במתמטיקה ובטבלה המחזורית, אז החלטתי לקחת אותה לטיפול אצל פסיכיאטר".
הצעד הזה במבט לאחור, הציל את בתה.
הפסיכיאטר מיד ראה שמדובר בילדה יוצאת דופן, והציע לאמה לרשום אותה ללימודי תואר מקוונים. פרז סיימה בית ספר יסודי בגיל חמש, חטיבת ביניים בגיל שש, ותיכון בגיל שמונה. כעת, בגיל עשר בלבד היא לומדת לשני תארים מקוונים - אחד בהנדסת תעשייה ומתמטיקה והשני בהנדסת מערכות CNC.
כיום, כשהיא כבר מוגדרת כ'ילדת פלא' - היא מרשה לעצמה לחזק גם ילדים אחרים שנמצאים במצבה, ופרסמה ספר עם הכותרת 'אל תוותר'. במגזין 'פורבס' היוקרתי היא מדורגת כיום כאחת ממאה הנשים החזקות ביותר ממקסיקו - למרות שהיא אינה אישה אלא ילדה.

reish

משתמש מקצוען
דיוק:
הפרעת תקשורת = ASD
כפל הדבר במילים שונות.
לא מדויק.
יש גם אבחנה של social pragmatic communication disorder -) SPCD), שזו לקות דומה לאוטיזם רק ללא הקריטריון של דפוסי התנהגות או עניין מצומצמים וחזרתיים.
אגב הכרתי גם ילד עם הפרעת תקשורת משנית בעקבות טראומה. לא אובחן על הרצף אך כן למד בכיתת תקשורת.

מהידברות:

רק בת 10 - וכבר הוכרזה כחכמה יותר מאלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג​

ילדה בת 10 ממקסיקו עלתה לאחרונה לכותרות העולמיות עם תואר מכובד ביותר: "הילדה שהחוכמה שלה עולה על זו של אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג"​

אדהרה פרז, ילדה בת עשר בלבד ממקסיקו סיטי - הוכרזה כבעלת IQ גבוה יותר מזה של אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג, ובזה למעשה שברה סטריאוטיפים לגבי אנשים עם 'הפרעות התפתחותיות'.
פרז מחזיקה כיום בשיא של מנת משכל 162, הווי אומר שתי נקודות מעל איינשטיין והוקינג, ששניהם אחזו בציון 160.
אלא שהדרך להראות לכולם את החוכמה שלה, לא עברה בצורה קלה וחלקה. על פי מגזין 'אנשים' הפופולורי, פרז אובחנה כחולה בתסמונת אספרגר כשהייתה בת שלוש - למי שלא יודע נספר כי מבחינה התפתחותית, התסמונת הזו מבשרת שהילד נמצא על הספקטרום האוטיסטי.
בבית הספר לא הפסיקו להציק וללעוג לה. בני גילה תייגו אותה כ'מוזרה', אבל בתוך תוכה - אדהרה ידעה שהיא מיוחדת. שהיא לא כמו כולם. שהיא טובה יותר בתחומים רבים.
מקרה אחד שזכור לאמה במיוחד היה כאשר היא ביקשה לשחק בחצר עם שאר הילדים, אך הם נעלו אותה בתוך בית קטן והתחילו לשיר: "מוזרה, מוזרה"."ואז הם התחילו לבעוט בבית שבו היא הייתה נעולה, וכשראיתי את זה, זה מאוד כאב לי. לא רציתי שהיא תסבול. היא אמרה שהיא לא רוצה יותר ללכת לבית הספר, והבנתי אותה".
גם המורים שלה, מסתבר, לא הבחינו ביכולות יוצאות הדופן שלה. "המורה שלה הצהירה שהיא ישנה בכיתה, ולא מתאמצת ללמוד. אני לעומת זאת הייתי מודעת לכך שלבתי יש הבנה טובה במתמטיקה ובטבלה המחזורית, אז החלטתי לקחת אותה לטיפול אצל פסיכיאטר".
הצעד הזה במבט לאחור, הציל את בתה.
הפסיכיאטר מיד ראה שמדובר בילדה יוצאת דופן, והציע לאמה לרשום אותה ללימודי תואר מקוונים. פרז סיימה בית ספר יסודי בגיל חמש, חטיבת ביניים בגיל שש, ותיכון בגיל שמונה. כעת, בגיל עשר בלבד היא לומדת לשני תארים מקוונים - אחד בהנדסת תעשייה ומתמטיקה והשני בהנדסת מערכות CNC.
כיום, כשהיא כבר מוגדרת כ'ילדת פלא' - היא מרשה לעצמה לחזק גם ילדים אחרים שנמצאים במצבה, ופרסמה ספר עם הכותרת 'אל תוותר'. במגזין 'פורבס' היוקרתי היא מדורגת כיום כאחת ממאה הנשים החזקות ביותר ממקסיקו - למרות שהיא אינה אישה אלא ילדה.
התמונה חסומה אפשר לעלות בפידיאף?
תודה

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• איינשטיין.pdf
    KB 258.5 · צפיות: 107

tovat

משתמש מקצוען

מהידברות:
אמן!!! תודה רבה רבה על החיזוקים.
@tovat יקרה
כאמא לנער על הרצף בתפקוד גבוה
הייתי לוקחת בערבון מוגבל את רב הנכתב פה באשכול
יש הרבה הודעות לא מדויקות
ודעות קדומות
אם זה אפשרי, אשמח ממש לשמוע ממך מה נשמע לך לא מדויק, מפחדת לטעות.
אם אפשרי לך בהודעה פרטית, או במייל tovatb בג'ימייל.
תודה על ההערה בכל מקרה!

reish

משתמש מקצוען
אשמח מאוד לפירוט בשביל לשלול.
כמדומני שהעלתי כבר את הקובץ. מצ"ב שוב.
חשוב להדגיש - זה לא מסמך אבחנה, אלא עלון מידע שנועד לסייע באיתור מוקדם. במקרה של חשש מומלץ לפנות להתפתחות הילד.
בהצלחה

קבצים מצורפים

• 16 הסימנים המוקדמים לאוטיזם עד גיל 16 חדשים.pdf
    1.4 MB · צפיות: 144

אליבש

משתמש חדש
1. יכול להיות שכשיהיה לך תור לרופא תוכלי מיד לבקש ועדה ולהביא את התוצאות לועדה
2. יש רופא התפתחותי בבית שמש שבד"כ יש לו תורים די זמינים. האם זה יעזור?
בהצלחה
הוא טוב גם לביטוח לאומי? אשמח לקבל פרטים

ט.ש.

משתמש פעיל
בלתק
יש לי שני אחים עם אספרגר, הראשון ב"ה מצא בקלות ונשוי בשמחה כבר מעל חצי שנה לאישה מדהימה. בדיוק שבוע הבא הוא יהיה בן עשרים. ומי היה מדמיין לפני עשר שנים שהוא יהיה נשוי בגיל כזה צעיר...
השני רק בן 13 בתפקוד פחות גבוה אבל כבר מבין ומכיר בזה שהוא חושב ומתנהל אחרת מאחרים ועושה עבודה בעזרת צוות טיפולי כדי להתקדם עוד ועוד וב"ה עם עבודה מתאימה גם אי אס די בתפקוד פחות גבוה מתקדמים מאוד.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפי מה שאני יודעת, כן.
דר צבי קליין 0526241923
בגלגול קצר, לכאורה הוא לא פסיכיאטר אלא רופא התפתחותי.
[קביל בהחלט לביטו"ל]
אבל ממה שמצאתי הוא מקבל דרך התפתחות הילד של כללית.
הוא מקבל גם פרטי?

ט.ש.

משתמש פעיל
אולי צירוף של מספר בעיות תקשורת שאינם קשורות זה בזה בדווקא, בכל מקרה לא הגדרה אחת של אוטיזם, שזאת הגדרה שעושה קונוטוציה למשהו אחר שאנחנו מכירים.

כמו שמישהו יקח אדם פחדן, ויגיד שהוא סובל מבעיות התמודדות, מחוסר רצון להתמודד עם המציאות וכו' וכו', ולומר שהוא אוטיסט.

אם אילון מאסק הוא בעל תסמונת אספרגר, זה מוכיח לי שכל הדבר הזה הוא צחוק.
יש בזה רמות תפקוד. בתור אחת לשני אחים על הרצף הדבר הזה קיים גם אם מבחוץ פחות מורגש.
ואי ואי כמה שקיים!!
זה ממש לא צחוק והם צריכים ללמוד שהם חושבים אחרת מכולם ואיך העולם חושב אחרת זה פשוט תסכול

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
בלתק
יש לי שני אחים עם אספרגר, הראשון ב"ה מצא בקלות ונשוי בשמחה כבר מעל חצי שנה לאישה מדהימה. בדיוק שבוע הבא הוא יהיה בן עשרים. ומי היה מדמיין לפני עשר שנים שהוא יהיה נשוי בגיל כזה צעיר...
השני רק בן 13 בתפקוד פחות גבוה אבל כבר מבין ומכיר בזה שהוא חושב ומתנהל אחרת מאחרים ועושה עבודה בעזרת צוות טיפולי כדי להתקדם עוד ועוד וב"ה עם עבודה מתאימה גם אי אס די בתפקוד פחות גבוה מתקדמים מאוד.
וואו.
איך עליתם על זה?
לאשתו של האח הנשוי יש גם אספרגר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה