אבוקדו קומיוניקיישן בע"מ

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
כשעליתי לאוטובוס הייתי עדיין אדם פשוט. זה היה לפני תהליך ההתעשרות המהיר והתלול שלי, עוד לפני עלייתי כמטאור עולמי בשוק התקשורת הבינלאומי.

התיישבתי על מקומי באוטובוס הבינעירוני, פתחתי את התיק שלי והוצאתי את סנדביץ' האבוקדו העטוף בניילון נצמד. שלפתי מהכיס את הנגן כדי לשמוע משהו במהלך הנסיעה הארוכה, אך אבוי, שוד ושבר, הסוללה של הנגן נגמרה והנגן היה חסר תועלת. בדיעבד, מתברר שזה היה הרגע המכונן בחיי. הרגע שבו החלה עלייתי לגדולה.

אכלתי את סנדביץ' האבוקדו, בוהה מחלון האוטובוס בשעמום, ואז המחשבות החלו להתרוצץ.
נזכרתי בפטנט הידוע למניעת השחרת האבוקדו.
באופן עקרוני, אבוקדו פתוח אמור להשחיר בתוך כמה דקות. אלא שיש פטנט שאומר שאם תוציא את גלעין האבוקדו ותשקע אותו בתוך כוס מים - באורח פלא האבוקדו לא ישחיר.
פלאי פלאים. האבוקדו יכול להיות במטבח וכוס המים עם הגלעין - במרפסת. לא משנה. כל עוד הגלעין נמצא בתוך מים - האבוקדו לא משחיר. איך זה עובד? איש אינו יודע. דבר אחד ברור - זה עובד. ניסיון של אלפי עקרות בית יוכיח.
אבל יש תנאי אחד. האפקט חל רק כל-עוד הגלעין נמצא בתוך המים. ברגע שהגלעין יצא מהמים - הקסם יפוג ובתוך דקות ספורות האבוקדו יחזור לטבעו וישחיר תארו.

מכאן עלה בדעתי רעיון נפלא. כשיולדת נוסעת בשבת לבית החולים ורוצה לבשר לבני משפחתה האם נולד בן זכר או שמא נולדה בת נקבה, כך יעשו: יקחו אבוקדו, יחצוהו לשניים, את הגלעין ישימו בתוך שקית עם מים שאותה תיקח היולדת עימה לבית החולים והאבוקדו עצמו יישאר עם בני המשפחה המתוחים. ויסכמו מראש, אם נולד בן - משאירים את הגלעין במים, ואם נולדה בת - יוציאו את הגלעין מן המים. וסימנך: כל הבן היילוד היאורה תשליכוהו.
בני המשפחה יעמדו סביב האבוקדו ויחכו לראות, אם האבוקדו משחיר - סימן שנולדה בת כפי ששפרה חזתה, ואם האבוקדו נשאר ירוק כמו לולב טרי - סימן שנולד בן כמו שסבתא הייתה בטוחה. [קרדיט: אל"ף סתיו. המודיע]

אך פה מתגלעת בעיה. בשלמא אם האבוקדו משחיר, הרי הסימן סימן. אך אם האבוקדו נותר ירוק, מהיכי תיתי שנולד בן. שמא עדיין לא נולד, לא בן ולא בת, ולכן היולדת לא הוציאה את הגלעין?
לכן צריך לקחת שני אבוקדואים. אחד לסימן האם הייתה לידה, והשני לסימן אם צריך להיערך לקידוש או לברית.

כאן האוטובוס הגיע לחצי הדרך, ואני הייתי מאושר מאוד מן ההמצאה שהמצאתי. בירכתי ברכת המזון בכוונה על סנדביץ' האבוקדו הטעים שלי.

אך כאשר האוטובוס המשיך בדרכו הרעיון המשיך להתפתח עוד ועוד כמו עץ אבוקדו.
למה להצטמצם רק ליולדות בשבת? בצורה הזו אפשר להעביר כל מסר שרוצים מכל מקום בעולם לכל מקום אחר.
חישבתי ומצאתי שבאמצעות חמישה אבוקדואים בלבד ניתן לשדר באמצעות קוד בינארי את כל אותיות הא"ב.
(לקריאה נוספת על קוד בינארי - ראה כאן.)
(לא באמת שמתי קישור. אף אחד לא בודק את זה)

כדי לשדר מקצה העולם ועד קצהו את המילה: שלום - נדרשים 20 אבוקדואים (5 לכל אות). זה נשמע הרבה, אבל זה כלום ביחס לעלות של מערכות התקשורת הקיימות. אתם יודעים כמה עולה להעלות לחלל ולתחזק לווייני תקשורת?
כאן התחלתי להתעשר באמת. נושיב צוות שלם של אגרונומים שיהנדסו זן חדש של אבוקדו. הפרי צריך להיות כמה שיותר קטן, עם גלעין זעיר. לא חשוב הטעם, חשוב רק דבר אחד - שהוא ישמור על התכונה הפלאית של הקשר בין הגלעין לבין הפרי. כל עץ אבוקדו מהזן החדש יוציא אלפי פירות זעירים בעונה.
הגלעינים יופרדו מהפירות ויישלחו לכל קצוות תבל וכך נוכל לשדר מסרים מכל מקום לכל מקום באמצעים טבעיים בלבד. בלי קרינה, בלי להזדקק לאנרגיה, לחשמל, או לכבלים תת ימיים.

בהמשך נקים מערך שלם של תקשורת מבוססת אבוקדו. זה יהיה הדור הבא של התקשורת. טלפונים, סלולרי, רדיו, אינטרנט, הכל מבוסס על טכנולוגיית האבוקדו. זה ישנה את פניה של התקשורת העולמית ויזרים לכיסיי מליארדים על גבי מיליארדים. אני אהפוך לביל גייטס הבא.

עכשיו אני יורד מהאוטובוס, בדרכי אל העושר.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
שֵד משחת - - -
(אני לא יודע מה טוב יותר. הרעיונות הפרועים, ההגשה הפראית והאמיצה, או הכתיבה המעלפת... )

אגב, מישהו באמת ניסה את התרגיל עם הגלעין? זה עובד גם אם הגלעין והאבוקדו הריק נמצאים בשני ערים שונות?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מכאן עלה בדעתי רעיון נפלא. כשיולדת נוסעת בשבת לבית החולים ורוצה לבשר לבני משפחתה האם נולד בן זכר או שמא נולדה בת נקבה, כך יעשו: יקחו אבוקדו, יחצוהו לשניים, את הגלעין ישימו בתוך שקית עם מים שאותה תיקח היולדת עימה לבית החולים והאבוקדו עצמו יישאר עם בני המשפחה המתוחים. ויסכמו מראש, אם נולד בן - משאירים את הגלעין במים, ואם נולדה בת - יוציאו את הגלעין מן המים. וסימנך: כל הבן היילוד היאורה תשליכוהו.
אני אישית הייתי מציע לשאול את טכנאית האולטרא-סאונד.
ואם לא רוצים לגלות לפני הלידה - משאירים מעטפה סגורה במגירה, לפתוח בשעת הצורך.
ובעצם הרעיון, יש לחשוש בשבת משום דררא דצובע, תולש ובונה בחדא מחתא.
חשוב כמובן לזכור שיש לסמן את פירות האבוקדו וגרעיניהם בכדי לזכור לאיזה פרי שייך כל גלעין, וזה כבר מצריך צוות שלם.
באופן אישי אני סבור שהלוגיסטיקה של כל זה היא קשה מדי, מה גם שמסתבר שלאחר כמה ימים פירות האבוקדו נוטים להשחיר גם אם גלעיניהם ש ו ח י ם בבריכת מים, והרבה יותר קל להעסיק צוות של מדיומים, קוראי מחשבות, מתקשרים ואמני טלפתיה וטלקינזיס, קוראים בקפה ובכרטיסי ברכה.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תמיד יכולות להיות טעויות.
וכבר היו מקרים מעולם של בנות שחגגו להם "שלום זכר" :eek:
שמעתי על זוג שנורא נורא רצו... ילד.
ויהי אחרי שלוש בנות, שוב נפקדה האישה.
ישבו שניהם והתפללו שיזכו סוף סוף לבן זכר, אך כמה רב צערם כששוב ילדה האשה בת. על כן נקרא שמה בישראל: אַכְזַבַה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא הבנתם.
גם האולטרא סאונד יהיה מבוסס על טכנולוגיית אבוקדו (מספרים בינארים כאמור)
הבנתי בדיוק.
טכנולוגיית האבוקדו הוצעה רק לבסוף, והרעיון ההתחלתי הוא להשתמש ברעיון האבוקדו והגלעין בשביל לבשר אם נולד/ה בן או בת, ועל זה כתבתי שהרעיון מיותר, הטכנולוגיה לגלות אם זה בן או בת לפני הלידה, כבר קיימת עשרות בשנים.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
אף אחד לא יקח סיכון להשאיר מידע כזה מראש...
רק לי נראה שיש קצת היסחפות בשמירה הקנאית על הסוד הצבאי הזה?
יש לי שאלה (לא צינית. ברצינות.):
יש איזו בעיה הלכתית לגלות לפני הלידה עם זה בן או בת?
למה רק בציבור שלנו (בכוונה כתבתי 'שלנו', כי לפעמים אחרי השאלות שלי אומרים עלי: נו, היא לא מ'שלנו'...) מקפידים על זה כל כך?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
למה רק בציבור שלנו (בכוונה כתבתי 'שלנו', כי לפעמים אחרי השאלות שלי אומרים עלי: נו, היא לא מ'שלנו'...) מקפידים על זה כל כך?
אצלי ספציפית אכפת לי כמו כל מיני פרטים שאני שומרת בקנאות.
אבל לכי תדעי, אולי יש עניין של צניעות או משהו...
בקשר לציטוט שלי, מי שאכפת לו, אז אכפת לו והוא לא היה רוצה שידעו...

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אין הברכה שרוייה אלא בדבר הסמוי מן העין.
וזה אינו דבר של מה בכך,
תינוק עד שלושים יום נקרא חולה מסוכן,
ועדיף להיזהר.

בא בחשבון

משתמש מקצוען
מסכימה איתך לגמרי.
רק התעניינתי למה כל כך אכפת באמת לאנשים, ולמה לאנשים מהציבור שלנו אכפת יותר מאחרים.
עריכה: עניתי כאן ל@RACHELIZ

בא בחשבון

משתמש מקצוען
אין הברכה שרוייה אלא בדבר הסמוי מן העין.
וזה אינו דבר של מה בכך,
תינוק עד שלושים יום נקרא חולה מסוכן,
ועדיף להיזהר.
אם יודעים אם זה בן או בת זה כבר גלוי לעין?
או ש'סמוי מן העין' הכוונה לדבר שלא ידוע ומפורסם? (לא בציניות, שוב)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא. אין שום בעיה הלכתית לגלות לפני הלידה. ולא יכולה להיות כזו, כי רק לפני כמה עשרות שנים הומצאה הטכנולוגיה הזו.
הסיבה שמקפידים על כך, היא בגלל החשיבות הרבה שמייחסים הסובבים לסוגיא הזו. ממילא, זה הופך לקלף מיקוח. למה שאני אגלה לך אם זה בן או בת, כשאת לא מסכימה אפילו לגלות אם את בהריון, או באיזה חודש את?

אולי מעניין אותך גם...