שוק ההון 150 אלף שקל: חושב להשקיע בנאסדק. איך לקדם הלאה?

evyatar19

משתמש רשום
שתי שאלות להמומחים הנמצאים כאן:

1-האם זה באמת רעיון טוב? אני יודע שיש ירידות לפעמים, אבל חשבתי כך-אם יעלה בשנים הקרובות, אוכל למכור ברווח. אם ירד, אחכה עד שתעלה כדי למכור. ממ"נ, אין באמת מה להפסיד. השאלה הוא רק כמה זמן אצטרך לחכות.

2-איזה קרן מומלץ? רוצה משהו כשר, שיש לו בסיס שקלי [כדי שלא אצטרך לשלם מס על הרווח הנומנלי], ושיש לה דמי ניהול זול. יש עוד נתונים לחפש?

נ.ב-רבים ישאלו, למה נאסדק ולא סנופי? התשובה הוא שאני מניח [יודע שאין ודאות בזה] שהתפתחות AI בשנים הקרובות בשנים הקרובות יגרום לעליות בנאסדק יותר מבסנופי. אשמח לשמוע ביקורת על החשבון הזה. אני לא מומחה גדול, ולכן אני פונה אליכם לפני שאני עושה מעשה.

גולש בנט

משתמש מקצוען
שתי שאלות להמומחים הנמצאים כאן:

1-האם זה באמת רעיון טוב? אני יודע שיש ירידות לפעמים, אבל חשבתי כך-אם יעלה בשנים הקרובות, אוכל למכור ברווח. אם ירד, אחכה עד שתעלה כדי למכור. ממ"נ, אין באמת מה להפסיד. השאלה הוא רק כמה זמן אצטרך לחכות.

2-איזה קרן מומלץ? רוצה משהו כשר, שיש לו בסיס שקלי [כדי שלא אצטרך לשלם מס על הרווח הנומנלי], ושיש לה דמי ניהול זול. יש עוד נתונים לחפש?

נ.ב-רבים ישאלו, למה נאסדק ולא סנופי? התשובה הוא שאני מניח [יודע שאין ודאות בזה] שהתפתחות AI בשנים הקרובות בשנים הקרובות יגרום לעליות בנאסדק יותר מבסנופי. אשמח לשמוע ביקורת על החשבון הזה. אני לא מומחה גדול, ולכן אני פונה אליכם לפני שאני עושה מעשה.
נבואה ניתנה ל… אך לטווח ארוך לדעתי זו השקעה חכמה, אם כי שים לב שיש קרנות שמשקיעות רק בחברות הכי ריווחיות וצומחות בנאסדק, כמו גוגל, מייקרוספט וכדו'.

פטל ואוכמניות

משתמש חדש
המשתמש נחסם
נבואה ניתנה ל… אך לטווח ארוך לדעתי זו השקעה חכמה, אם כי שים לב שיש קרנות שמשקיעות רק בחברות הכי ריווחיות וצומחות בנאסדק, כמו גוגל, מייקרוספט וכדו'.
וזה יותר סיכון
כי אין לך פיזור סיכונים

פטל ואוכמניות

משתמש חדש
המשתמש נחסם
נכון.
אבל אני בדעה שמי שממילא משקיע במניות, עדיף שישקיע בטובות ביותר.
מה הקשר
מי שרוצה להמר על כספו ישקיע במניות ספציפיות ומי שרוצה להרוויח הוא מפזר סיכונים
ומההודעה לא נשמע שיש לך חסכונות של 10 מיליון שאתה הולך להשקיע 150 אלף בקרנות הון בסיכון
נשמע שזה ההון שיש לך בבורסה ואם כן זה ממש הימור
ולעצם העניין שכתבת שאם יהיו ירודות תחכה רוב האנשים לא עומדים בזה ופשוט מושכים בהפסדים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
השאלה הוא רק כמה זמן אצטרך לחכות.
שאלת המיליון.
זה בגדול ויש עוד.
תראה את הקרן הזאת למשל
אפשר לקנות אותה בשקלים
מספרה: 1186063
קשה לי לחלוק עליך כי זאת גם הערכה שלי. הבעייה היא שבגלל שכולם ככה חושבים זה כבר מתומחר. באופן כללי מכיוון שאתה לוקח יותר סיכון שמאשר סנופי סביר שתקבל תשואה גבוהה יותר.

evyatar19

משתמש רשום
נשמע שזה ההון שיש לך בבורסה ואם כן זה ממש הימור
נכון. אסתפק אם הסיכון של נאסד"ק מול סנופי. לא יותר מזה.
ולעצם העניין שכתבת שאם יהיו ירודות תחכה רוב האנשים לא עומדים בזה ופשוט מושכים בהפסדים
זה הימור שאני מוכן לקחת

evyatar19

משתמש רשום
זה בגדול ויש עוד.
תראה את הקרן הזאת למשל
יש עניין של הכשר?
אפשר לקנות אותה בשקלים
וממילא אין מס נומינלי?
מספרה: 1186063
אני פונה לבנק שלי, ואומר להם שאני רוצה הקרן 1186063 וזהו?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

evyatar19

משתמש רשום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אין שום מחקה נאסדק אם הכשר?
יש אבל זאת קרן טובה.
אם אתה צריך דווקא גלאט הון
אז זה לא טוב לך
אם כל כשרות טובה לך
אז זאת קרן מצוינת.
באשכול זה?

לא ראיתי התייחסות.
התבלבלתי
כאן

Tzvi@

משתמש פעיל

Tzvi@

משתמש פעיל
אפשר להסביר. מה זה השקעה דרך חוזה, ואיך הוא משפיע הלכתית?
אפשר להרחיב?
ארוך.
אולי הרב @השקעות R הון יוכל לתמצת.
אם אני קונה פעם א' ומוכר פעם א' אחר כמה שנים טובות, עדיין דרך הבנק הרבה יותר יקר?
כן.
נקרא דמי טיפול\משמרת.

evyatar19

משתמש רשום
כן.
נקרא דמי טיפול\משמרת.
ממה שהביא המנהל באשכול אחר, נראה שיש בשניהם.
עמלת המינימום
תהיה 26 או 27 ש"ח.
דמי ניהול: 0.6%.
יש עוד עמלות שעשוית להופיע במקרים מסוימים.

בבתי השקעות
עמלת המינימום כ3 ש"ח
אם תבצעו רכישות מעל כ4,000 ש"ח.
מחיר העמלה יהיה לפי חישוב כ0.07% מהעסקה.
דמי ניהול: אין
דמי טיפול חודשים: כ 15 ש"ח (יתכן שיתקזז מול עמלות) יש בתי השקעות שבשנתיים הראשונות חינם.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה