מידע שימושי תרומת כליה - זה נהנה וזה לא חסר

צחור

משתמש מקצוען
אז ככה-
הראש הבריא (לדעתי) שלי-
בעצם מה הרעיון של לתרום כליה?-לעשות חסד עצום עם הזולת
ישנם חסדים עצומים שאפשר לעשות גם בלי לתרום כליה!

בואו נהיה רגע שם ולא נתעלם מהסביבה בדברים שנראים לנו "שוליים" אך הם חסדים גדולים לאין שיעור (חיוך למי שצריך, להתייחס יפה ,לעזור בתוך הבית ,הארת פנים...)
וכשנמצה או כשנרגיש לפחות שהגענו בכל השאר לדרגה גבוהה מספיק -אז נתרום כליה "בגופו ממש"...
(יש במשפחתי 2! תורמי כלייה וצר לי ההתאוששות ממש לא קלילה כל כך...)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמחו;2395328:
זה עמדת חב"ד של הדור האחרון, זו לא עמדת ההלכה. ההלכה היא שמחלל שבת בפרהסיא, דינו כגוי לכל דבר.
למשל כאן:
שולחן ערוך חושן משפט סי' רסו סעיף ב -
שולחן ערוך חושן משפט הלכות אבידה ומציאה סימן רסו

חייב להחזיר אבידת ישראל אפי' היה בעל האבידה רשע ואוכל נבילה לתיאבון. אבל אוכל נבילה להכעיס הרי הוא אפיקורוס מישראל, והאפיקורסים והכותים וישראל המחלל שבת בפרהסיא אסור להחזיר להם אבידה, כעובד כוכבים.

נכון, ההלכה הנוהגת בהם בעניין השבת אבידה היא אותו הלכה שנוהגת בגוי, אבל יהודי הוא לעולם יהודי, לעולם יהודי, לעולם יהודי. לעולם יהיה חייב לשמור שבת, לעולם יהיה חלק מהאומה הנבחרת, ובעולם הבא גם ידונו אותו כיהודי.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י צחור;2395583:
אז ככה-
הראש הבריא (לדעתי) שלי-

בואו נהיה רגע שם ולא נתעלם מהסביבה בדברים שנראים לנו "שוליים" אך הם חסדים גדולים לאין שיעור (חיוך למי שצריך, להתייחס יפה ,לעזור בתוך הבית ,הארת פנים...)
וכשנמצה או כשנרגיש לפחות שהגענו בכל השאר לדרגה גבוהה מספיק -אז נתרום כליה "בגופו ממש"...

המחשבה באמת הגיונית
אך אני רואה בכך עצת היצר...
הרי תמיד שבן אדם רוצה להתחזק בדבר מה או לעשות מעשה טוב היצר אומר לנו - אבל קודם תהיה מושלם בדברים הקטנים..קודם תעזרי בתוך הבית וכו וכו
זה נכון לגמרי! תמיד צריך להתחזק בדברים היומיומיים אבל זה לחלוטין לא סותר....

רבקה111

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י צחור;2395583:
אז ככה-
הראש הבריא (לדעתי) שלי-

אבא שלי נסע על אופניים שבוע אחרי הניתוח!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה לא בדיוק ככה.
נכון שכל חיוך למישהו זה חסד,
אבל אי אפשר להשוות את התועלת שיהיה למישהו שנחייך אליו מאשר למישהו שנציל לו את החיים.
לא אמרתי שחייבים, אבל להגיד שקודם זה ואחרי זה ההוא...
לא נשמע לי נכון.

צחור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י DigiTali;2395619:
המחשבה באמת הגיונית
אך אני רואה בכך עצת היצר...
הרי תמיד שבן אדם רוצה להתחזק בדבר מה או לעשות מעשה טוב היצר אומר לנו - אבל קודם תהיה מושלם בדברים הקטנים..קודם תעזרי בתוך הבית וכו וכו
זה נכון לגמרי! תמיד צריך להתחזק בדברים היומיומיים אבל זה לחלוטין לא סותר....
הכל טוב ויפה
לא אמרתי להיות מושלם בכלום
ובכל זאת יש הבדל..
(מאוד בעד לתרום! שלא יובן מדברי -מי שיכול-שיתרום! אין כמו הסיפוק שאחרי-להחזיר אמא בריאה למשפחה של 9 ילדים שמחכים לה...לדוג')

צחור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;2395643:
זה לא בדיוק ככה.
נכון שכל חיוך למישהו זה חסד,
אבל אי אפשר להשוות את התועלת שיהיה למישהו שנחייך אליו מאשר למישהו שנציל לו את החיים.
לא אמרתי שחייבים, אבל להגיד שקודם זה ואחרי זה ההוא...
לא נשמע לי נכון.
זהו בדיוק -החסדים שאדם דש בעקביו....

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכנסתי לאתר מתנת חיים והנה ציטוט מעניין של תורמת כליה :

"נחשפתי במקרה לכל נושא תרומות כליה אלטרואיסטיות ועמותת מתנת חיים בכתבה שקראתי בעיתון.

האמת שנדהמתי, יצא לי לפגוש חולי כליה ולשמוע על הסבל הרב שלהם, אפילו התנדבתי פעם במסגרת ארגון עזר מציון וישבתי ליד אישה חולת כליות בזמן טיפול בדיאליזה, ונוכחתי בזמן הקצר הזה כמה זה נורא וכמה סבל כרוך במצב הזה.

אולם אף פעם לא הייתי חולמת על מצב שבו בן אדם בריא שלא חסר לו כלום בחיים ולא משעמם לו, הולך ומכניס את עצמו לניתוח, נותן איבר מגופו למישהו אחר ועוד שהוא כלל לא מכירו ואינו בן משפחה. זה מצב שאין בו לכאורה שום היגיון ובעצם כל ההיגיון אמור להיות נגד זה.

אבל האמת שהייתה שם, בכתבה, נכנסה ללב ולא הרפתה – שזו מצווה אדירה שבהישג יד, שיש כאן הזדמנות לעשות משהו כל כך ענק, ממש להציל חיים, ובמחיר כל כך קטן בעצם מצד התורם – סיכון קל והגיוני, אי נוחות זמנית וכאבים לא בלתי אפשריים לתקופה קצרה בלבד. כמה פעמים בחיים מזדמנת לבן אדם לעשות משהו כל כך גדול משמעותי ונצחי.

הרבה פעמים שומעים על צרות וקשיים של אחרים וגם משתדלים לעזור – מתפללים תומכים פיזית כלכלית רגשית וכו' אולם האמת היא שאין לנו באמת דרך להוציא אותו מהצרה, אלא מקסימום להקל ולעזור.

ופה יש הזדמנות מדהימה להוציא בן אדם מהסבל הנוראי שלו ולתת לו חיים טובים ובריאים במחיר כל כך קטן וזמני בשבילי.

במשך שנתיים לא עשיתי כלום בעניין אולם מדי פעם הייתי נזכרת ומבטיחה לעצמי לבדוק ולחשוב, עד שיום אחד נתקלתי במקרה שוב בכתבה הזו ששמרתי והחלטתי שהגיע הזמן לפנות לעמותת מתנת חיים."

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
אבל מי שיכול ובריא.......אני באמת לא מבינה למה לא?
ומי שחושש מבחינה בריאותית וכו..
כל המחקרים אומרים שאין כל נזק...
ולהפך - גילו שמי שתרם חי יותר (בגלל בריאותם של התורמים)
אם חלילה הכליות נהיות חולות...הם נהיות ביחד...לא רק אחת...כך ששתיים לא יעזרו פה
הסיכוי היחיד בעולם שכליה אחת מצילה את חברתה - זה בתאונה וכדומה לא עלינו
נכתב ע"י DigiTali;2395398:
אני כמה חודשים אחרי לידה ובעלי בשלב הזה לא תומך בזה...ולי אין רשות לעשות כלום בלי תמיכתו...הלוואי ויכולתי!
יש פה מישהי שמתנדבת לעזור?
בעז"ה בהמשך בזמן המתאים אשמח לעשות את הצעד....הלואי שאהיה בריאה ומתאימה

כמו שלך יש סיבות ואילוצים, כך יש גם לאחרים.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י efrat1;2395678:
כמו שלך יש סיבות ואילוצים, כך יש גם לאחרים.

הלואי שאנשים לא היו תורמים רק בגלל סיבות משתנות כאלה...
ניראה אותם כשהם יגמרו רצים לתרום

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י DigiTali;2395741:
הלואי שאנשים לא היו תורמים רק בגלל סיבות משתנות כאלה...
ניראה אותם כשהם יגמרו רצים לתרום

שאלת למה התקיפו את התגובות שלך.
בגלל הנימה הזו של ה'נראה אותם' וזה.
כאילו זה הדבר הכי הזוי בעולם, שהם לא עומדים בתור לתרום.

אי אפשר לדבר בצורה כזו בלתי-מבינה על דבר שהוא כל כך לא פשוט בשביל אנשים.
ולתרום חלק מהגוף שלהם זה מרגיש להם מאד לא פשוט. בין אם את מסכימה ובין אם לא.
(שמת לב שרק בקושי הרב וואזנר התיר לתרום?)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אני חושבת שהגישה צריכה להיות:
אתה רוצה לתרום? כל הכבוד. אשריך ואשרי חלקך.
הלוואי וגם אנחנו נגיע לזה, מתוך רצון פנימי ולא מתוך לחץ....

לא לצאת נגד מי שלא מוכן לתרום, אפשר להבין אותם גם אם לא מסכימים איתם.
כן להעריך מי שכן מסוגל.
לעודד תרומה בדרכים נעימות, ע"י מיגור הפחד [ש 99.9% ממנו מוטעה]

מה כן?
מי שלא מוכן לתרום כי זה מסוכן, כי זה מפחיד, כי זה קשה, כי זה וכו'. אז אם ח"ו יום יבוא ובמשפחתו מישהו יצטרך כליה ואין תורם מתאים במשפחה- שימשיך עם הדעה שלו עד הסוף ולא יתחנן שיתנו לנצרך אצלו במשפחה כליה. פעמים רבות אין תורם מתאים במשפחה, מכל מיני סיבות.
כי זה כבר קצת.....חוצפה אפילו. חשוב לזכור מה אמרו 3, 4 או 5 שנים קודם.

העיקר- שתהיה בריאות איתנה לכל עמ"י, באשר הם.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י גלבוע;2395762:
שאלת למה התקיפו את התגובות שלך.
בגלל הנימה הזו של ה'נראה אותם' וזה.
כאילו זה הדבר הכי הזוי בעולם, שהם לא עומדים בתור לתרום.

אי אפשר לדבר בצורה כזו בלתי-מבינה על דבר שהוא כל כך לא פשוט בשביל אנשים.
ולתרום חלק מהגוף שלהם זה מרגיש להם מאד לא פשוט. בין אם את מסכימה ובין אם לא.
(שמת לב שרק בקושי הרב וואזנר התיר לתרום?)

ניראה אותם זה כבר נימה שהגיעה אחרי קריאת כל האשכול עם האשמות מכוערות, העלבות ותוכחות...
כאילו הכרחתי פה מישהו או דרשתי פה ממישהו
כאילו פגעתי במי שלא עושה זאת....רק שאלתי למה לא?
כתבתי בסה"כ את תחושותי כלפי קרירות האנשים בנושא
ניראה אותם - כן! אני מרגישה כבר משני צידי המתרס...
ויודעים מה?
קיבלתי את התשובה שלי....
הבנתי למה לא,
כי אנחנו (כן אני מכלילה את עצמי) אנשים אנוכיים! מפונקים! רכושניים! פחדנים!
את הדברים האלו אתם אמרתם...לא אני!

וסליחה שלא התייפייפתי וכתבתי את זה בצורה שתערב לאזנכם...
אני חושבת שמי שמסוגל ויכול לתרום ולא תורם זכותו המלאה כמובן
מי שהחליט לתרום - יפה מאוד מצידו..הוא עשה צעד מתבקש והגיוני...
בסה"כ רציתי להבהיר את הנקודה שזה צעד נגיש, מתבקש בהחלט, הגיוני בהחלט ולא רחוק ושייך לנאצלים בלבד

ארנבת

משתמש רשום
נכתב ע"י DigiTali;2395819:
ניראה אותם זה כבר נימה שהגיעה אחרי קריאת כל האשכול עם האשמות מכוערות, העלבות ותוכחות...
כאילו הכרחתי פה מישהו או דרשתי פה ממישהו
כאילו פגעתי במי שלא עושה זאת....רק שאלתי למה לא?
כתבתי בסה"כ את תחושותי כלפי קרירות האנשים בנושא
ניראה אותם - כן! אני מרגישה כבר משני צידי המתרס...
ויודעים מה?
קיבלתי את התשובה שלי....
הבנתי למה לא,
כי אנחנו (כן אני מכלילה את עצמי) אנשים אנוכיים! מפונקים! רכושניים! פחדנים!
את הדברים האלו אתם אמרתם...לא אני!

אני מפחדת, בהחלט!
ואני לא מתביישת לומר את זה.

האם את מסוגלת להתגבר על כל הפחדים שלך?

שרהה

משתמש פעיל
יש לי רעיון
אולי לרפואת כל חולי עמך ישראל המחכים להשתלה,
להפסיק עם המריבות באשכול

נ.ב. עוד כמה תגובות כאלו והאשכול נמחק

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
שני דברים למדתי מהאשכול.
א. כמה חשוב וקשה [רגשית] לתרום כלייה.
ב. וכמה קשה לומר טעיתי.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hbecker;2395786:
אז אם ח"ו יום יבוא ובמשפחתו מישהו יצטרך כליה ואין תורם מתאים במשפחה- שימשיך עם הדעה שלו עד הסוף ולא יתחנן שיתנו לנצרך אצלו במשפחה כליה. פעמים רבות אין תורם מתאים במשפחה, מכל מיני סיבות.
כי זה כבר קצת.....חוצפה אפילו. חשוב לזכור מה אמרו 3, 4 או 5 שנים קודם.

העיקר- שתהיה בריאות איתנה לכל עמ"י, באשר הם.

יש דברים שהגיוני לעשות עבור בן משפחה ולא הגיוני לזרים. זה מעשה מרומם ונאצל כשזה לזר, אבל זה לא הגיוני. יש "משוגעים" בעולם ובלעדיהם הוא לא מתקיים, אבל הרוב נורמלים וזה בסדר ואין טעם לבוא בטענות ולהטיף.

כמו שאם צריך ניתוח עבור ילד מוכרים את הדירה? האם תדרשי מזרים למכור את הדירה עבור הילד שלך? לתת חלק מהגוף זה יותר מלמכור את הבית.

אז בשביל מישהו מהקרובים הגיוני להכנס לסיכון. הגיוני למכור את הדירה. הגיוני להקדיש את החיים. לא הגיוני לעשות את זה עבור זרים.
(ותמיד יש את הסיפורים על גדולים שמנעו אוכל מילדיהם עבור זרים. אני באמת תוהה אם מי שמטיף לתת כליה מסתפק בלהלביש לילדיו את המינימום ההכרחי ואת שאר הכסף תורם למשפחות שאין להן אפילו את זה. זה יותר בסיסי מלתרום כליה)

אולי מעניין אותך גם...