מידע שימושי תרומת כליה - זה נהנה וזה לא חסר

תמרג

משתמש פעיל
נכתב ע"י במבו;2395014:
מי אמר שראוי לתרום ליהודי מחלל שבת?? לזכות לסיע לו בהמשך חיי עבירה?
בתרומה כללית א"א לבחור עבור מי תגיע התרומה,

ולגבי הבריאות : רק אני מכירה תורמת שהסתבך לה - ובילתה חודשים בבה"ח?? זה כמו כל התערבות רפואית - בריאות זה לא מוסיף

איזה שטויות זה לא לעזור ליהודיי מחלל שבת!!!!!!
צריך לעזור לכל יהודי!
אפי' על הגויים ממוזכר בתורה שצריך לרחם.
אולי לא נשלח אמבולנסים לאזורים חילוניים?
לא משנה התרומה או אמבולנס-משנה הגישה! וזה כאב לי מאוד

תמי תם

משתמש צעיר
3. אין דבר כזה שכליה אחת קורסת. אם יש בעיית כליות - שתיהן נפגעות. יש ככל הידוע לי 2 יוצאים מן הכלל: פציעה באחת הכליות, או גידול באחת מהן, שאז צריך לכרות אותה ולהסתפק בשנייה.
אבל כמו שאני לא חושש מהנ"ל באיברים האחרים, ואני מתפקד מצויין עם לב אחד, עם לבלב אחד, עם צוואר אחד וכו', גם בכליות אני מסתפק באחת...

אז ככה- יש כזה דבר
לאבא שלי קרסה כליה אחת, ובמאמצים מרובים לאחר טיפולים שארכו 3 שנים כמעט הכליה השנייה ניצלה, עד היום הוא חי עם כליה אחת מתפקדת ואחת לא

שמחו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תמרג;2395264:
איזה שטויות זה לא לעזור ליהודיי מחלל שבת!!!!!!
צריך לעזור לכל יהודי!
אפי' על הגויים ממוזכר בתורה שצריך לרחם.
אולי לא נשלח אמבולנסים לאזורים חילוניים?
לא משנה התרומה או אמבולנס-משנה הגישה! וזה כאב לי מאוד

זה לגמרי לא שטויות

על פי ההלכה היהודית, מחלל שבת בפרהסיא דינו כגוי לכל דבר. ואין שום מצוה בתורה לעזור לגוי לחיות, אלא רק לגוי שהתגייר בגרות של גר תושב שאינה נוהגת בזמננו.

אכן מעיקר הדין יש דיון נרחב בפוסקים ויש סוברים שאסור לחלל שבת לצורך הצלת יהודי מחלל שבת בפרהסיא שדינו כגוי, ובכל זאת נקטו שכן מותר, בגלל שאולי בסופו של דבר הוא או אחד מצאצאיו שיבואו בזכות הצלתו ישמרו שבת.

מה לעשות, זו עמדת ההלכה היהודית, בלי כחל ושרק, בלי התייפייפות.

hilav

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אופסס.. רק עכשיו הגעתי, איך לא ראיתי את האשכול הזה?!
אבל טוב שהיו כאן את האנשים הנכונים שידעו להביא את העובדות הנכונות ולהעמיד דברים על דיוקם!

(גילוי נאות: בעלי תרם לפני כשנה וחצי ב"ה, התאושש במהירות ב"ה וחי חיים רגילים לחלוטין ללא שוווום הגבלות, כולל מאמץ פיזי גדול מכל סוג, תודה לה')

yael1

משתמש רשום
תמיד רציתי לתרום, ואף הסתייגות (טיפשית או לא...) שהובעה פה לא תגרום לי לסגת מהרצון הזה.
אני מחכה שאגיע לשלב בחיים שאוכל לעשות זאת. ותודה לכל המדרבנים.

אני מוכנה להתערב שאין פה אחד שחלם ורצה לתרום כליה ובעקבות האשכול הזה חזר בו והתחיל להסתייג....

מאחלת הרבה בריאות לכל מי שרוצה לתרום, שיוכל לממש את השאיפה הזאת,
וגם לכל מי שלא רוצה לתרום, שאף אחד לא יתנסה ולא יגיע למצב שיזדקק לתרומה כזו!!

- Dassi -

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אנשים.
תעצרו רגע.

זה לא השטיבל פה, זה פורום ציבורי!
יכולים להיות מאה דינים צודקים, סברות ורעיונות
אל תכתבו את זה כאן!

אם הייתם משוטטים ומוצאים הודעה שנכתבה על ידי ניר מגבעתיים: לפי המרצה באוניברסיטה לרפואה אין צורך להציל חרדי מטביעה, עדיף חילוני שוודאי ימצא מקצוע ויתפרנס כראוי. איך הייתם מגיבים?

וודאי שיש הלכה, וודאי שיש במה לדון. אבל האינטרנט הפתוח הוא לא המקום בזה.

- - - -
בהזדמנות זו ובנימה יותר מרוככת- אשריכם ישראל, אשכול שלא תמצאו באף מקום אחר בעולם הזה!

תמרג

משתמש פעיל
נכתב ע"י שמחו;2395269:
זה לגמרי לא שטויות

על פי ההלכה היהודית, מחלל שבת בפרהסיא דינו כגוי לכל דבר. ואין שום מצוה בתורה לעזור לגוי לחיות, אלא רק לגוי שהתגייר בגרות של גר תושב שאינה נוהגת בזמננו.

אכן מעיקר הדין יש דיון נרחב בפוסקים ויש סוברים שאסור לחלל שבת לצורך הצלת יהודי מחלל שבת בפרהסיא שדינו כגוי, ובכל זאת נקטו שכן מותר, בגלל שאולי בסופו של דבר הוא או אחד מצאצאיו שיבואו בזכות הצלתו ישמרו שבת.

מה לעשות, זו עמדת ההלכה היהודית, בלי כחל ושרק, בלי התייפייפות.

אז בסופו של דבר-כן צריך להצילו
חווצמזה שהחילונים קרויים היום "תינוקות שנשבו"
הם לא מהמשכילים שבחרו בדרך זו

שמחו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תמרג;2395294:
אז בסופו של דבר-כן צריך להצילו
חווצמזה שהחילונים קרויים היום "תינוקות שנשבו"
הם לא מהמשכילים שבחרו בדרך זו
נכון שבסופו של דבר כן צריך להצילו, אבל לא בגללו כפי שהוא כעת, ולכן זה לא לגמרי שטויות מה שכתבו.

המינוח "תינוקות שנשבו" לא כ"כ רלוונטי לנידון הזה. יהודי הוא יהודי רק כשהוא שומר על מינימום של הכרה בבורא, המסמל בשמירת השבת. זו עמדת ההלכה, שנוטים לשכוח אותה לפעמים.

בתקווה שכולנו אנו וצאצאינו נזכה להיות יהודים כשרים, ולא נצטרך.

בריאות איתנה לכולם.

מתנת חיים

משתמש רשום
מרגש לקרוא את הדיון המרתק שלכם

אחד מתורמי כליה היקרים, חבר פעיל בפורום הזה, היפנה את תשומת ליבי לקיומו של הדיון.
מאד התרגשתי לראות, ואני אסביר מדוע.
אך לפני שנים ספורות, כשהייתי מעלה על דל שפתי את הרעיון לתרום כליה, הסתכלו עלי במבט מתמיה ולא מאמין: כאילו אומר השתגעת??
ברוך השם שזיכנו להגיע עד הלום, למהפכה חשיבתית דרמטית כל כך, שיכולה להביא לדיון כה אינטלגנטי וחם, מתוך נקודות ראיה מרתקות.
ריגשתם אותנו.
אמצא פנאי לקרוא את אריכות הדברים.
פנוי לשאלות.
בשמחה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמחו;2395313:
נכון שבסופו של דבר כן צריך להצילו, אבל לא בגללו כפי שהוא כעת, ולכן זה לא לגמרי שטויות מה שכתבו.

המינוח "תינוקות שנשבו" לא כ"כ רלוונטי לנידון הזה. יהודי הוא יהודי רק כשהוא שומר על מינימום של הכרה בבורא, המסמל בשמירת השבת. זו עמדת ההלכה, שנוטים לשכוח אותה לפעמים.

בתקווה שכולנו אנו וצאצאינו נזכה להיות יהודים כשרים, ולא נצטרך.

בריאות איתנה לכולם.

יהודי הוא יהודי תמיד
זאת עמדת ההלכה

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא הבנתי, יש לך תירוץ טוב שני קטנטנים, אז יש מתנדבים בעמך ישראל ובשביל שתתרום כליה, הם היו עוזרים לך.
ו... מכירה תורם של משהו אחר, ועד היום מפעם לפעם סובל מאד מאד מאד... אז אי אפשר לומר שזה סבל חד פעמי.

תמיש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י שמחו;2395248:
לא עברתי על כל האשכול. רק רציתי להעיר, בעבר שאלתי עבור קרוב שרצה לתרום כליה, את אחד הרבנים המפורסמים בבית ההוראה של הרב וואזנר זצ"ל, והוא אמר שדעת הרב וואזנר זצ"ל היתה חד משמעית, שאין היתר ליהודי לתרום כליה, זה איסור חובל בעצמו. וגם בפיקוח נפש של אחר לא הותר לאדם לחבול בעצמו ולהכניס את עצמו אפילו לסכנה רחוקה.

א. אני לעצמי עשיתי בירור בענין דעת הרב וואזנר ושאלתי על כך את מי ששאלתי.
ב. זו מחלוקת בין גדולי תלמידיו, מה היתה דעתו.
ג.התשובה שהובאה כאן בהמשך מקובץ מוריה, מופיעה בשבט הלוי חלק יא, בסעיף השלישי בסיכום התשובה משתמע כמעט בוודאות שאין איסור לתרום ושזה אפילו מצוה.
ד. היות והפסיקה שקיבלתי היתה פרטית ולא ציבורית, לכן לא אפרט הרבה, רק ארמוז שלא הייתי מתחיל בתהליך לו היה נפסק לי בשם הרב וואזנר שזה אסור.....
ה. אכן דעתו היתה נחרצת נגד מסע תעמולה לעידוד תרומת כליה.

שמחו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;2395320:
יהודי הוא יהודי תמיד
זאת עמדת ההלכה

זה עמדת חב"ד של הדור האחרון, זו לא עמדת ההלכה. ההלכה היא שמחלל שבת בפרהסיא, דינו כגוי לכל דבר.
למשל כאן:
שולחן ערוך חושן משפט סי' רסו סעיף ב -
שולחן ערוך חושן משפט הלכות אבידה ומציאה סימן רסו

חייב להחזיר אבידת ישראל אפי' היה בעל האבידה רשע ואוכל נבילה לתיאבון. אבל אוכל נבילה להכעיס הרי הוא אפיקורוס מישראל, והאפיקורסים והכותים וישראל המחלל שבת בפרהסיא אסור להחזיר להם אבידה, כעובד כוכבים.

תמרג

משתמש פעיל
נכתב ע"י שמחו;2395328:
זה עמדת חב"ד של הדור האחרון, זו לא עמדת ההלכה. ההלכה היא שמחלל שבת בפרהסיא, דינו כגוי לכל דבר.
למשל כאן:
שולחן ערוך חושן משפט סי' רסו סעיף ב -
שולחן ערוך חושן משפט הלכות אבידה ומציאה סימן רסו

חייב להחזיר אבידת ישראל אפי' היה בעל האבידה רשע ואוכל נבילה לתיאבון. אבל אוכל נבילה להכעיס הרי הוא אפיקורוס מישראל, והאפיקורסים והכותים וישראל המחלל שבת בפרהסיא אסור להחזיר להם אבידה, כעובד כוכבים.

טוב נו מה אתה מתעקש?
זה לא הנושא כאן,ויש ראיות לשתי הדעות
אותי למדו לחשוב "לפנים משורת הדין"- השקפה חסידית

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י תמי תם;2395268:
3. אין דבר כזה שכליה אחת קורסת. אם יש בעיית כליות - שתיהן נפגעות. יש ככל הידוע לי 2 יוצאים מן הכלל: פציעה באחת הכליות, או גידול באחת מהן, שאז צריך לכרות אותה ולהסתפק בשנייה.
אבל כמו שאני לא חושש מהנ"ל באיברים האחרים, ואני מתפקד מצויין עם לב אחד, עם לבלב אחד, עם צוואר אחד וכו', גם בכליות אני מסתפק באחת...

אז ככה- יש כזה דבר
לאבא שלי קרסה כליה אחת, ובמאמצים מרובים לאחר טיפולים שארכו 3 שנים כמעט הכליה השנייה ניצלה, עד היום הוא חי עם כליה אחת מתפקדת ואחת לא

את סותרת את עצמך בדברייך.
אם לאבא שלך נפגעה כליה אחת. אז נשארה אחת טובה וזו הטענה של אלו שטוענים לא לתרום כי אם כליה אחת תיפגע לפחות תיאר השני.
אבל מדבריך אחר כך משמע ששתי כליותיו נפגעו, אחרת למה היה צורך בטיפולים במשך 3 שנים בשביל להציל את השניה?
אז שתיהן נפגעו, אחת הצילו אחרי 3 שנות טיפול ושניה לא ניצלה.

אז אין דבר כזה שרק כליה אחת נפגעת אלא יש דבר כזה שמצליחים להציל אחת והסיכוי לזה הוא בדיוק כמו הסיכוי להצליח להציל 2 כליות שנפגעו במחלת כליות. בדוק.
ולכן זו לא טענה.

זה שבתכל'ס הוא נשאר עם אחת, זה נדיר מאוד מאוד מאוד, אלא אם כן היתה לו בעיה מולדת של כליה דיספלסטית למשל, שהוא לא היה מודע לה וזה דבר שמגלים בבדיקות המקדימות לתרומה.

הרבה בריאות.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י אחד פלוס;2395321:
לא הבנתי, יש לך תירוץ טוב שני קטנטנים, אז יש מתנדבים בעמך ישראל ובשביל שתתרום כליה, הם היו עוזרים לך.
ו... מכירה תורם של משהו אחר, ועד היום מפעם לפעם סובל מאד מאד מאד... אז אי אפשר לומר שזה סבל חד פעמי.

אני כמה חודשים אחרי לידה ובעלי בשלב הזה לא תומך בזה...ולי אין רשות לעשות כלום בלי תמיכתו...הלוואי ויכולתי!
יש פה מישהי שמתנדבת לעזור?
בעז"ה בהמשך בזמן המתאים אשמח לעשות את הצעד....הלואי שאהיה בריאה ומתאימה

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י מתנת חיים;2395317:
אחד מתורמי כליה היקרים, חבר פעיל בפורום הזה, היפנה את תשומת ליבי לקיומו של הדיון.
מאד התרגשתי לראות, ואני אסביר מדוע.
אך לפני שנים ספורות, כשהייתי מעלה על דל שפתי את הרעיון לתרום כליה, הסתכלו עלי במבט מתמיה ולא מאמין: כאילו אומר השתגעת??
ברוך השם שזיכנו להגיע עד הלום, למהפכה חשיבתית דרמטית כל כך, שיכולה להביא לדיון כה אינטלגנטי וחם, מתוך נקודות ראיה מרתקות.
ריגשתם אותנו.
אמצא פנאי לקרוא את אריכות הדברים.
פנוי לשאלות.
בשמחה.

אשרכם!
עשיתם מהפכה מדהימה!
אני זוכרת את הפרסומים שלכם מלפני כמה שנים...
הרמתי גבה ועברתי הלאה...
אני צופה בעוד כמה שנים בעז"ה זה יהיה דבר שבשגרה...
והכל בזכותכם!
רק צריך עוד כתבות, עוד סיפורים, עוד שיתופים...זה חודר לאט לאט

געציל

משתמש פעיל
זה עתה סיימתי לקרוא את האשכול הארוך...
למען האמת עד לרגע זה לא החצנתי כלל את המציאות הזאת החוצה, כמעט ולא דיברתי על זה בחוג הקרוב קרוב, וק"ו מחוצה לו..

כאב, בטח שכאב, אבל אני לא מוותר על שניה של כאב, על דקירה קטנה או גדולה, ולא בגלל עולם הבא, אלא בגלל עולם הזה. לא מצליח לתמצת את זה במילים.

ואגב, ביום ראשון עברתי את הניתוח, ביום שני 8 ימים לאחמ"כ חזרתי לעבודה, ב-90% תפוקה אמנם, אבל גם זה לתקופה קצרצרה. ואני עובד פיזית...

ועוד דבר: סטטיסטית, המהפך שהרב הבר עשה יגרום לכך שביום מן הימים יעמדו אנשים בתור לתרום כליה, ולא יקבלו כל אחד...
רוצו מהר לפני שיגמר!!!
(הקטע האחרון נכתב בהומור...)

אולי מעניין אותך גם...