תעודת מחלים-סרולוגיה חיובית

חוי עם הכל

משתמש מקצוען
ובמאוחדת מה הקריטריונים?
אני הייתי חיובית לקורונה ויצאתי שלילית בסורולוגית

במאוחדת כמו ברוב קופות החולים יש אינטרס כלכלי להוציא כמה שיותר בדיקות שליליות.
אני עשיתי סרולוגית והלבורנטית אמרה לי שכמעט בטוח שאני אצא שלילית כ י עבר חצי שנה מאז שהיה לי
( ואני לא נבדקתי בקופח,ולא הופעתי שם כחיובית)
היא אף הגדילה לאמר שאנשים שעשו באותו יום בקופה ובבית חולים קבלו בקופה שלילי ובבית חולים חיובי.
מסיבה פשוטה: ככל שלקופת חולים יש יותר שליליים היא מקבלת תיעדוף בחלוקת החיסוניים.
וככל שיש לה יותר חיסונים היא נותנת יותר שירות וכו'.
אחרי שסיימתי להתעצבן על מה ששמעתי וקבלתי גם שלילי שלחה לי חברה כתבה של "בחזית מדיה" שעשו על זה תחקיר ואכן כך הם פני הדברים ומשרד הבריאות חוקר כרגע את הנושא.
לפי הכתבה גם מי שהביא לקופה את התשובה החיובית לנוגדנים שקיבל מבית חולים סרבו להנפיק לו תעודת מחלים.

בקיצור, בלאגן!!!

תמיש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לפנות למנהלת הסניף
לנו בלאומית נתנו לכל המשפחה
(ולכולם לא היה נוגדנים....)
נכון.
גם אני נעזרתי במנהלת הסניף לצורך קבלת ההפניה לבדיקה.
לאר שיצאנו ההורים חיוביים - רופא ילדים הוציא עבור כל ילדינו ללא כל בעיה .

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כרגע הבדיקות הסורולוגיות הם לכל מי שהיה במשפחתו הקרובה חולה, בכפוף לכמה תנאים, קופות החולים מאתרות בעצמם את הזכאים לבדיקה ופונות אליהם.
בנוגע לתעודת מחלים, כמובן שמי שיבדק דרך הקופה יקבל אוטומטית תעודה כזו, מי שנבדק באופן פרטי, אם הבדיקה שלו אכן מוכרת ע"י משרד הבריאות ומעודכנת אצלם, ניתתן לפנות אליהם בבירור הזה.
עכ"פ למיטב הבנתי תעודת המחלים רלוונטית כרגע רק לענין פטור בידוד (ולא מסכה וכדו') כך שכל עוד לא נוצר צורך בדבר, יש לשקול טרחה מול תוצאה.
הבן שלי, חלה בחודש אב, קיבל בקלות רבה הפניה לבדיקה סרולוגית [קיבל אותה אתמול, מאוחדת]
אני חליתי אחרי סוכות, וגם קיבלתי בקלות הפניה לסרולוגיה לפני שלושה שבועות.

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הבן שלי, חלה בחודש אב, קיבל בקלות רבה הפניה לבדיקה סרולוגית [קיבל אותה אתמול, מאוחדת]
את במאוחדת, נכון?
קיבלת תשובה חיובית?

חושבת הלאה

משתמש פעיל
במאוחדת מוציאים תעודת מחלים בלי בעיה!
במכבי ממש לא!

הרופא שלי מסרב להוציא לי למרות שיצאתי חיובית בבדיקה סרולוגית(ללא מספרים)
הוא אומר שהתוצאות של הבדיקת הדם מספיקות...
אנסה לפנות לרופא אחר בקופה

טוהר השלום

משתמש מקצוען
מוזר לי מאוד.
חלינו באלול, ורופא המשפחה חוזר ואומר, כי המחשב של מאוחדת לא נותן לו להוציא הפניה לבדיקה סרולוגית בתוך חצי שנה מההחלמה.
אחד מאתנו עומד לפני טיפול המחליש את המערכת החיסונית, ועדיין אינו יכול להיבדק.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מוזר לי מאוד.
חלינו באלול, ורופא המשפחה חוזר ואומר, כי המחשב של מאוחדת לא נותן לו להוציא הפניה לבדיקה סרולוגית בתוך חצי שנה מההחלמה.
אחד מאתנו עומד לפני טיפול המחליש את המערכת החיסונית, ועדיין אינו יכול להיבדק.
מספרת לך מציאות.

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ראיתי היום שחזרו לתת תו ירוק - למחוסנים - שעושים בדיקה סורולוגית והם יוצאים חיוביים. (יש להם מכשיר מיוחד שיודע לאבחן אם הנוגדנים מהחיסון או שעברו קורונה)
מישהי יודעת להגיד לי אם זה תקף גם למחלימים ? ז"א אם יש לי תו ירוק כי אני מחלימה, ואני אעשה בדיקה סורולוגית ויצא חיובי - אקבל תו ירוק חדש? (התו הקודם פג תוקף ואני נאלצת לקחת חיסון ראשון)

.pres

משתמש מקצוען
זה מיועד רק לכאלו שקיבלו לפחות חיסון אחד ויש להם חשד סביר שגם היו חולים.
בכל מקרה זה לא פותר מחיסון אחד לפחות, שבו חייבים גם מחלימים ודאיים.
(הרעיון הוא שיש אנשים שקיבלו חיסון או שניים, חושבים שהם היו חולים אך לא עשו בזמנו PCR, כעת יש להם הזדמנות לבדוק האם יש להם נוגדנים ממחלה פעילה- בלי קשר לחיסון/ים שעברו. אם יתברר שאכן, הם יוכלו להסתפק כרגע בחיסון/ים שכבר קיבלו ולא יצטרכו להשלים לשלושה חיסונים).

אולי מעניין אותך גם...