"תן לישון, געציל!" - צרחות אושר נשמעות בכל פינה, כי...

מצב
הנושא נעול.

אסיסא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אח, למה הידיות פה תופסות את הצעיף. הוא כמעט נקרע.
אני צריך צעיף חדש.
וגם עניבה.
עדיף פפיון.
וגם נעלי לק, וגם טוקסידו,
וגם סנדלר פרטי, וחייט פרטי, וכמובן - מקום ליד שולחן הממשלה, הכי קרוב שאפשר לצלחת הבורקסים.
חחחחחח
מחזיק את הבטן כשאני נזכר וזה.......
:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מאיפה צץ פתאום הציגלה הזה?
ולמה הוא דומה דמיון מפליא לנחמננו?
תנחש, בחורי הטוב.
תודה רבה.
כל הקפצה - ברכה.
עניינים שמעל להשגתי:)
אם היה שקל על כל צפייה באשכול של געציל...
..אזיי היינו במצב קשה. עד כה אנחנו גבוהים בהרבה משציפיתי, מאמין שנגיע ליעד עוד קודם ר"ח חשוון.
מקווה בעדכון הקרוב לפרט בדיוק איפה אנחנו עומדים וכולי.
חחחחחח
מחזיק את הבטן כשאני נזכר וזה.......
:p:p:p:p:p:p:p:p:p
תודה תודה על ההקפצה. היעד עדיין קצת, אפעס, רחוק, ודרושים עוד מאות רוכשים. הם קיימים ורוצים לרכוש, אבל הם עוד לא שמעו על הספר, כואב הלב. לטיפולכם, גולשי פרוג!

הספר ממש מציק לי, בינינו. צועק וצועק, מלחשש ובועט: אני רוצה לצאת כבר! תגמור לערוך אותי והדפס אותי!
אני מנסה להסביר לו: סבלנות, יינגעלא, אבל הוא שומע געלא ובורח, אפשר להבין אותו.
מי אוהב גאלע? אף אחד, בדוק.

לפני שנים רבות ראיתי יהודי בר אוריין ממוצא ספרדי שנכנס לחנות סלטים ערב שבת קודש. הבחור התאכזב מאוד לגלות את מבחר הסלטים ה'אשכנזי' כהגדרתו, וחיפש מאוכזב סלט "עם טעם שאפשר גם לאכול אותו וגם להנות"
הוא לא מצא.
רגע לפני שהוא פנה לצאת מהחנות הוא החליט - בצעד חכם! - לעבור שוב על כל תכולת המקרר.
הוא הרים בעדינות סלט אחרי סלט, עיקם את אפו והשיב את התבשיל למדף הזכוכית הקטן.
ואז, ידידיי, הוא שלח יד ארוכה, הרים קופסה שקופה וקטנה המכילה.. ציר דגים רוטט ובתוכו קציצת דג קטנה וחמודה ועליה כתר קטן - עיגול גזר.
הוא הניף את הקופסה עד לגובה העיניים, ונעץ מבט מופתע מאוד בקופסונת.
פתאום הוא הבין מה הוא רואה שם, וההכרה כי מדובר במשהו אכיל מאוד חדרה למוחו - והוא פרץ בצרחות אימים בהולות ונס מהחנות המג'וננת, כהגדרתו.
אח, זה היה מצחיק כל כך. לעולם לא אשכח זאת.

יש משהו מטיל אימה במטבח הפולני (מלבד כמובן הטבחית), אם כי גם המטבח הסיני לא חף מפשע.
אין לכם מושג כמה הצטערתי על הסושי הנוראי ההוא, הטראומה מלווה אותי עד היום והטעם ליווה אותי ימים ארוכים אחר כך.
וכך ארע המעשה:
חבר נכנס למקום עבודתי. על פניו - חיוך. בידיו - צלחת קטנה ונאה.
הוא אמר: אמא שלי הייתה בדינר, חילקו שם סושי, היא נתנה את זה לי, ואני מעביר לך את הצלחת בתור איש אמיץ.
איש אמיץ?
אני?
הייתי חייב להוכיח לו שהמחמאה הייתה מוצדקת, וזו הייתה שגיאה קשה.
הנהנתי לאישור ונטלתי את הצלחת, התחלתי לטפל בה מול עיניו המעריצות.
בתחילה, הסושי היה נהדר. עיגולים קטנים ושחורים, ממולאים באורז דביק ומתקתק. נפלא.
בהמשך ניסיתי לטבל אותם במטבלים הקטנים שהיו מונחים בצד הצלחת, והייתי מרוצה מאוד מהתוצאה. שקלתי אפילו לשלוח פקס ברכה לעם הטיבטי או הסיני, אף פעם לא הבדלתי ביניהם.

לצערי, הייתי חייב לנסות את ערימת האבוקדו במרכז הצלחת. טבלתי גוש סושי רחב ידיים בערימה, טבלתי אותו יותר עמוק - אבוקדו הוא פיסה מגן עדן - ואז זרקתי לפי את כל העיסה.

אוי ואבוי, אאאאאח.
איההההה, אוח אוח אוח.
חריף חריף חריף.
אחחח.
אוי וייזמיר.
געוואלד.
אחח.

רגע אחר כך גיליתי כי הסינים לא מכירים אבוקדו, אבל הסחוג המחריד הסיני דומה מאוד לממרח האבוקדו...
הפה שלי בער, שיהיה לכפרת עונוות, טאטע.

הלוואי שטראמפ יעשה סדר עם הסינים, הסושי שלהם הוא אסון קולוסאלי וקולינארי.
אני רץ לשתות מים, עשה לי רע הכתיבה של הסיפור הזה.
שלום.

...חזרתי רק להגיד לכם שתמשיכו לרפרש את ההדסטארט, הספר חייב לצאת.
אח, חריף, חריף.
אוח אוח,
אוי ויי.
מים, מים, דחוף.

הצלה!

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מה בסוף הוחלט על נתיב?
אני לא מצליחה להעלות את פרטי האשראי שלי, זה קשור לחסימה של נתיב?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בפרטי המשתמש שלי זה לא נותן שום אופציה למלא משהו, מסך ריק, מעלה צילום מסך:
מסך אשראי.JPG

ואם אני נכנסת ישר דרך הקישור שאתה מפנה זה נותן את ההערה הזאת אחרי שאני לוחצת על "אישור":
אין אישור.JPG

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בפרטי המשתמש שלי זה לא נותן שום אופציה למלא משהו, מסך ריק, מעלה צילום מסך:
צפה בקובץ המצורף 389616
ואם אני נכנסת ישר דרך הקישור שאתה מפנה זה נותן את ההערה הזאת אחרי שאני לוחצת על "אישור":
צפה בקובץ המצורף 389614
זה ממש מוזר.
נתיב ואתרוג מערימים קשיים רבים ללא סיבה.
מציע לתמוך דרך מכרה, או דרכי בהודעת פרטית או במייל. מוחק את הפרטים מייד לאחר התמיכה, מפטיח.
ו.. תודה רבה על התמיכה והרכישה המוקדמת, מקווה לעמוד בכל הציפיות בס"ד. (טוב, נו, לפחות ברובם)

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ו.. תודה רבה על התמיכה והרכישה המוקדמת, מקווה לעמוד בכל הציפיות בס"ד. (טוב, נו, לפחות ברובם)

תהיה חייב לעמוד בציפיות! אחרי כל ההצקות בכל דף בפורום, אסור שיעבור חצי עמוד בספר בלי לפחות שני גיחוכים קטנים, בשביל זה אנחנו משתתפים, רוצים להוסיף חיוכים בעולם:D:D:D

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, סוף סוף תפסתי מישהי שתתרום בשבילי (כי אתרוג לא נותן...)
תודה רבה על התמיכה!
נ.ב. זו לא תרומה, זו תמיכה עבור מוצר חי וקיים במחיר זול יותר מכפי שהוא יימכר אם וכאשר בחנויות...

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תודה רבה על התמיכה!
נ.ב. זו לא תרומה, זו תמיכה עבור מוצר חי וקיים במחיר זול יותר מכפי שהוא יימכר אם וכאשר בחנויות...
אתה משאיר אופצייה להמתין לקנות בחנות? כבר פוליטיקאי משנה דעות, סוכם שלא יימכר? חברים המשבצת מספר 2 במפלגה פנוייה עדיין זה נהיה ריאלי ורציני!!!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה משאיר אופצייה להמתין לקנות בחנות? כבר פוליטיקאי משנה דעות, סוכם שלא יימכר? חברים המשבצת מספר 2 במפלגה פנוייה עדיין זה נהיה ריאלי ורציני!!!
מי אני שאסרב לבקשות של חנויות הספרים, אה?
הם עוד יבואו בהמוניהם, ישלחו שליחים, יפריעו לי לישון, אין סיבה שאסרב להם.
אבל כן, לעת עתה הכיוון הוא לשלוח רק לתומכים.

תגובתי

משתמש מקצוען
לפני שנים רבות ראיתי יהודי בר אוריין ממוצא ספרדי שנכנס לחנות סלטים ערב שבת קודש. הבחור התאכזב מאוד לגלות את מבחר הסלטים ה'אשכנזי' כהגדרתו, וחיפש מאוכזב סלט "עם טעם שאפשר גם לאכול אותו וגם להנות"
הוא לא מצא.
אצל הספרדים בשולחן שבת יש ח"י סלטים
אצל האשכנזים בשולחן שבת יש סלט חי

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה