"תן לישון, געציל!" - צרחות אושר נשמעות בכל פינה, כי...

מצב
הנושא נעול.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
@איציק ש תודה על התמיכה הנלבבת.

אגב, עוד 139 שקלים ואנחנו חוצים את סף עשרת אלפים השקלים לתמיכה בקמפיין...
מעניין מי יטול את הזכות הקדושה הזו, סגולה בדוקה ומנוסה ל - נתקעתי, אין לי מושג. עזרו לי, אנשים טובים.
לְמה באמת?
הפסדת, ידידי.
ראיתי את ההודעה הבוקר והחלטתי לשים את הסכום כדי להשלים (בנוסף למה שכבר שמתי), ואז ראיתי שהקדימו אותי.
דבר איתי בפעם הבאה שתגיע לסכום מעניין.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הפסדת, ידידי.
ראיתי את ההודעה הבוקר והחלטתי לשים את הסכום כדי להשלים (בנוסף למה שכבר שמתי), ואז ראיתי שהקדימו אותי.
דבר איתי בפעם הבאה שתגיע לסכום מעניין.
בשורה משמחת! האתר סוף סוף נפתח בנתיב ללא כיבוי אורות!
מישהו מוכן לאשר לגבי נתיב??

באבא, עלה בי רעיון מדהים, (בעוונותיי, במהלך חזרת הש״ץ...) נראה אם תשתף פעולה.
האם תרצה להתראיין ללא הזדהות וחשיפה שלך, לגליון הראשון של רשימת התפוצה שלי במייל?

ובנוסף, אל תהסס לתמוך. תבחר 139 ובמקום לתת ספר אחד לאיש עצוב, תן שניים כאלו. אינני ציני, זה יהיה מעשה צדקה נפלא.
אישית אתרום בכל מקרה כמה עותקים (במידה ובסד הקמפיין יצליח והספר יופק ויופץ) לאנשים במצבים לא קלים, כולל עותק חינם ל.. (צונזר) שמתמודד בגבורה עם האלכוהוליזם שלו, איש טוב ומסכן שכמוהו.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
באבא, עלה בי רעיון מדהים, (בעוונותיי, במהלך חזרת הש״ץ...) נראה אם תשתף פעולה.
האם תרצה להתראיין ללא הזדהות וחשיפה שלך, לגליון הראשון של רשימת התפוצה שלי במייל?
אתה רוצה להפוך אותו למשעמם ונלעג כבר בהתחלה???

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

מרים שוורץ

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
למה אף אחד לא בוחר ב'שותפות פוליטית' ב77,542 ש"ח בלבד!!! מחיר מוזל לכל הדעות!

(קיבלתי עכשיו באוזנייה שנתן הולך להיות מועמד לראשות עיריית ירושלים ולעשות מהפך בקו 3 לכותל)

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
אתה רוצה להפוך אותו למשעמם ונלעג כבר בהתחלה???
אם באבא מוכן להתראיין...
אני מצטרף לרשימת התפוצה !
אחד הניקים הכי מעניינים שיש כאן.
:):):):):):):):):):)
מקווה שהשאלות יהיו טובות.
גמר חתימה טובה.

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אסתר שלום רב,

ערב שבת קודש פרשת וילך, עדכון שלישי לתומכים היקרים.

לפני דקות ספורות הגענו יחד ליעד נפלא של 36%, רציתי רק להגיד תודה רבה לכולכם, לאט לאט היעד הולך ומתקרב אלינו.

לא, לא לא לא.
אני קורא את הטקסט הנ"ל, והוא נראה שיווקי מידי, קיטשי, מסוג הטקסטים שכולנו רואים ונכנסים מייד למצב נמנום. פלסטיקי כזה, אם אתם מבינים למה אני מתכוון. טקטס מעוררפ יהוק.

אני שונא פיהוקים.
מנסה לכתוב שנית, ברשותכם.

**

ערב שבת קודש, החלות כבר מוכנות, המרק מבעבע, הרצפה מבהיקה וריחנית, נכנס למחשב לרגע אחד קצרצר רק כדי להתעדכן בקמפיין, ו.. וואו.

36%!!!!

אין עליכם, תומכים יקרים. תודה רבה לכל אחד (ואחת! הטקטס נכתב בזכר מטעמי נוחות בלבד...). תודה תודה תודה לכולכם, כפולה ומכופלת, וזה למה:
מעבר לתמיכה הכספית, שהיא טובה ונחמדה, אני לא מפסיק לקבל פניות לגבי הספר, מתי, כמה, וכל מיני רעיונות נוספים איך להגיע ליעד.
מחמם את הלב, באמת באמת. (הייתי מספר לכם שזה מרגש, אבל כזכור מהעדכון הקודם - אסרו עליי להשתמש יותר בפועל ר.ג.ש. מצטער, חבריה!)

הנה בקצרה רשימת התשורות החדשות שנוספו בשבוע האחרון:
חמישה משקלים מעולים של הפונט 'בזוקה', מתנת יהודי נחמד שמוכר בכינוי 'נקודת מחשבה' באתר פרוג.
ו... עיצוב לוגו מלא-מלא עבור התומך הראשון שישתתף בספר בסכום של 1500 ש"ח, על ידי המעצב המוכשר מר יונתן ליפשיץ שחתום בין השאר על עטיפת הספר...
נכון שהוא מוכשר פחד?

הרבה ביקשו לקבל טקסט קצר ונקי שאותו יוכלו להעביר הלאה בצירוף הלינק לקמפיין. אז... הכנתי כזה.
כי חבריה, שתהיו מעודכנים: בלעדיכם - לא נגיע ליעד שלנו...
אתם מוזמנים בחום להצטרף למבצע ההפצה, שלחו למכריכם במייל / בהודעה / בפקס את המידע על הקמפיין, נסו לפרוץ למעגלים חדשים.

שלכם, בתודה עמוקה מאוד על הכל -

נתן גלנט.

זה הטקסט:

משתף בפרוייקט הדסטארט שונה ומיוחד, ספר הומוריסטי ועליז בשם 'תן לישון, געציל!' מאת נתן גלנט, חרדי שהוא גם חסיד ברסלב וגם אדריכל.
בספר מתאר 'געציל' את קורותיו במסעו לבלגיה, בליוויו הנאמן של 'נחמן מרכוס', צלם אמן וקשקשן מבריק ומקורי.
הספר שונה מאוד בנוף הספרותי הנוכחי, והוא מעניק זווית חייכנית, חדשה ורעננה על.. טוב, תקראו לבד.

הנה קטע מתוכו.
--
"הוצאתי את היומן, כתבתי בו תובנה חדשה: הצרפתים תמיד הפסידו בכל קרב, והם לא יודעים לנצֵח בשום מצב. זה נכון, אבל.
במשהו אחד הם הצליחו, הלוזרים האלו. יש להם נשק סודי ומיוחד. לאחר מאות שנות ניסוי ותהיה הם הצליחו לפתח את הנשק המושלם: חיוך משובב נפש, זוהר ומסנוור, ההפך המושלם מהחיוך הבריטי השנוא.
החיוך הצרפתי ממיס כל לב, מיידית, בלי קרב. אי אפשר לסרב לאדם המיטיב לחייך חיוך צרפתי חלקלק. אין בעולם אדם המסוגל לעמוד איתן מול חיוך צרפתי, אולי רק היטלר, ימח שמו וזכרו.

ניסיתי להתאמן על העניין ולחייך לעצמי חיוך צרפתי. כנראה שלא ממש הייתי בכיוון, כי נחמן צילם אותי בקליק רועם ומלמל בקול ענוג: איזו תמונה אומנותית. הפְרֵיים המושלם של חסיד עָצֵב הסובל מצרבות..."

הספר כמעט מוכן, לדברי היוצר, ועכשיו כל מה שצריך הוא לתת את התמיכה הכספית שלנו כדי שזה יקרה. בואו להציץ ולתמוך,
וגם להוריד כמה פרקים ראשונים, לטעום :)
https://headstart.co.il/project/45291

וסתם כך, שתדעו, רבי ישראל קיש ממשיך לעבוד על הספר, הוא שלח לי איורים ראשוניים שלו על מנת לאפיין את דמותו הרכה והנעימה של יוסי צייגלר, חברי הטוב, משרתי הנאמן, וגם נווטי המוכשר... פרטים בספר המלא, חברים.

ועוד משהו.

בימים האחרונים התחלתי להשתעשע ברעיון לשלוח חומרים כתובים במייל, חבילה קטנה ונחמדה פעם בשבוע. (לא קשור לקמפיין של תן לישון, געציל!) אז קודם כל אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה, כאן: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

ועכשיו, הנה תורכם.
האם תרצו שאראיין שם את רבי ישראל קיש, המאייר המוכשר?

הוא כמובן יהסס, ינסה להתחמק, הוא לא איש של זרקורים.
אם גם אתם חושבים שמגיע לו להתראיין ולספר על עצמו קצת - אנא כתבו לי למייל, או שתפנו אליו ישירות כאן:

<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

שימו לב, ככל שיהיו יותר ויותר פניות, כך יהיה קל יותר לשכנע את בחורינו הטוב להסכים לחשיפה...

שבת שלום!
גמר חתימה טובה לכל עם ישראל, ושבת שקטה ושמחה, מלאת קדושה והתעלות לכולנו - - -

לחץ כאן לצפיה בעדכון בעמוד הפרויקט

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אסתר שלום רב,

ערב שבת קודש פרשת וילך, עדכון שלישי לתומכים היקרים.

לפני דקות ספורות הגענו יחד ליעד נפלא של 36%, רציתי רק להגיד תודה רבה לכולכם, לאט לאט היעד הולך ומתקרב אלינו.

לא, לא לא לא.
אני קורא את הטקסט הנ"ל, והוא נראה שיווקי מידי, קיטשי, מסוג הטקסטים שכולנו רואים ונכנסים מייד למצב נמנום. פלסטיקי כזה, אם אתם מבינים למה אני מתכוון. טקטס מעוררפ יהוק.

אני שונא פיהוקים.
מנסה לכתוב שנית, ברשותכם.

**

ערב שבת קודש, החלות כבר מוכנות, המרק מבעבע, הרצפה מבהיקה וריחנית, נכנס למחשב לרגע אחד קצרצר רק כדי להתעדכן בקמפיין, ו.. וואו.

36%!!!!

אין עליכם, תומכים יקרים. תודה רבה לכל אחד (ואחת! הטקטס נכתב בזכר מטעמי נוחות בלבד...). תודה תודה תודה לכולכם, כפולה ומכופלת, וזה למה:
מעבר לתמיכה הכספית, שהיא טובה ונחמדה, אני לא מפסיק לקבל פניות לגבי הספר, מתי, כמה, וכל מיני רעיונות נוספים איך להגיע ליעד.
מחמם את הלב, באמת באמת. (הייתי מספר לכם שזה מרגש, אבל כזכור מהעדכון הקודם - אסרו עליי להשתמש יותר בפועל ר.ג.ש. מצטער, חבריה!)

הנה בקצרה רשימת התשורות החדשות שנוספו בשבוע האחרון:
חמישה משקלים מעולים של הפונט 'בזוקה', מתנת יהודי נחמד שמוכר בכינוי 'נקודת מחשבה' באתר פרוג.
ו... עיצוב לוגו מלא-מלא עבור התומך הראשון שישתתף בספר בסכום של 1500 ש"ח, על ידי המעצב המוכשר מר יונתן ליפשיץ שחתום בין השאר על עטיפת הספר...
נכון שהוא מוכשר פחד?

הרבה ביקשו לקבל טקסט קצר ונקי שאותו יוכלו להעביר הלאה בצירוף הלינק לקמפיין. אז... הכנתי כזה.
כי חבריה, שתהיו מעודכנים: בלעדיכם - לא נגיע ליעד שלנו...
אתם מוזמנים בחום להצטרף למבצע ההפצה, שלחו למכריכם במייל / בהודעה / בפקס את המידע על הקמפיין, נסו לפרוץ למעגלים חדשים.

שלכם, בתודה עמוקה מאוד על הכל -

נתן גלנט.

זה הטקסט:

משתף בפרוייקט הדסטארט שונה ומיוחד, ספר הומוריסטי ועליז בשם 'תן לישון, געציל!' מאת נתן גלנט, חרדי שהוא גם חסיד ברסלב וגם אדריכל.
בספר מתאר 'געציל' את קורותיו במסעו לבלגיה, בליוויו הנאמן של 'נחמן מרכוס', צלם אמן וקשקשן מבריק ומקורי.
הספר שונה מאוד בנוף הספרותי הנוכחי, והוא מעניק זווית חייכנית, חדשה ורעננה על.. טוב, תקראו לבד.

הנה קטע מתוכו.
--
"הוצאתי את היומן, כתבתי בו תובנה חדשה: הצרפתים תמיד הפסידו בכל קרב, והם לא יודעים לנצֵח בשום מצב. זה נכון, אבל.
במשהו אחד הם הצליחו, הלוזרים האלו. יש להם נשק סודי ומיוחד. לאחר מאות שנות ניסוי ותהיה הם הצליחו לפתח את הנשק המושלם: חיוך משובב נפש, זוהר ומסנוור, ההפך המושלם מהחיוך הבריטי השנוא.
החיוך הצרפתי ממיס כל לב, מיידית, בלי קרב. אי אפשר לסרב לאדם המיטיב לחייך חיוך צרפתי חלקלק. אין בעולם אדם המסוגל לעמוד איתן מול חיוך צרפתי, אולי רק היטלר, ימח שמו וזכרו.

ניסיתי להתאמן על העניין ולחייך לעצמי חיוך צרפתי. כנראה שלא ממש הייתי בכיוון, כי נחמן צילם אותי בקליק רועם ומלמל בקול ענוג: איזו תמונה אומנותית. הפְרֵיים המושלם של חסיד עָצֵב הסובל מצרבות..."

הספר כמעט מוכן, לדברי היוצר, ועכשיו כל מה שצריך הוא לתת את התמיכה הכספית שלנו כדי שזה יקרה. בואו להציץ ולתמוך,
וגם להוריד כמה פרקים ראשונים, לטעום :)
https://headstart.co.il/project/45291

וסתם כך, שתדעו, רבי ישראל קיש ממשיך לעבוד על הספר, הוא שלח לי איורים ראשוניים שלו על מנת לאפיין את דמותו הרכה והנעימה של יוסי צייגלר, חברי הטוב, משרתי הנאמן, וגם נווטי המוכשר... פרטים בספר המלא, חברים.

ועוד משהו.

בימים האחרונים התחלתי להשתעשע ברעיון לשלוח חומרים כתובים במייל, חבילה קטנה ונחמדה פעם בשבוע. (לא קשור לקמפיין של תן לישון, געציל!) אז קודם כל אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה, כאן: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

ועכשיו, הנה תורכם.
האם תרצו שאראיין שם את רבי ישראל קיש, המאייר המוכשר?

הוא כמובן יהסס, ינסה להתחמק, הוא לא איש של זרקורים.
אם גם אתם חושבים שמגיע לו להתראיין ולספר על עצמו קצת - אנא כתבו לי למייל, או שתפנו אליו ישירות כאן:

<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

שימו לב, ככל שיהיו יותר ויותר פניות, כך יהיה קל יותר לשכנע את בחורינו הטוב להסכים לחשיפה...

שבת שלום!
גמר חתימה טובה לכל עם ישראל, ושבת שקטה ושמחה, מלאת קדושה והתעלות לכולנו - - -

חיוך צרפתי נסיון
( חנוכת האינטוס פרו )

געציל סד 2א.jpg

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אסתר שלום רב,

המאייר, רבי ישראל קיש, מאוד מאוד מאמין בגעציל, וכנראה לא אוהב לישון.
כי במקום לישון - זה מה שהוא עשה:
1- אפיון ראשוני ליוסי צייגלר
2- געציל מחייך חיוך צרפתי...

מצרף לכם, תהנו!

gBFBzxe_1BSnX2eU5uWDQnAaH-_6dBJXNVOSMWPTG12AtDjr6uU7SWZ86Mc1myr25TlzJ9HWUwYHo1-OJ1FUDxrVgIIH_to5t58kmAlnnD9dMZrRaUwr1SOYCOE=s0-d-e1-ft

Qt21iHBOHOWA0HGScGyfBeXd1w-wEBetplG8x29cOYlzWwZc6VLKF4225426TMAVqL_9n-8K99NOWqLqfoS1IXlMLIOqr5cWmJf1=s0-d-e1-ft

נפגש בעזרת השם אחרי יום כיפור, בעדכון הבא.
אני בטוח שעד אז נוכל לבשר בס"ד על התקדמות משמעותית נוספת - בזכותכם, חבר'ה, בזכות המאמצים שלכם לגייס תומכים נוספים לקמפיין שלנו.
••• לא להוריד את הרגל מדוושת הגז, למעוך ולמעוך אותה עד שתשמעו אותה נסדקת, קראאק •••

שלכם
נתן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה