תינוק בריא

מצב
הנושא נעול.

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש המון סיפורים כאלו,
מכירה מישהי שהלכה בוודאות ללדת ת.ד.(שאלו רופאים בחירים וזה מה שכולם אמרו)
ונולד ב"ה ילד מהמם בריא ושלם!

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לי אמרו שהכל בסדר ונולד ילד עם תסמונת דאון
מה יעזור לכם הסיפורים פה?
ואם יוולד ילד לפי התחזיות של הרופאים?
גם זה קורה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין לשמוע - כל מי שאמרו לה את הדברים האלו, זה אחרי סקירות? או גם באולטרסאונד רגיל?
אצל כל מי שאני מכירה זה היה באולטראסונד רגיל - ובגלל התחזיות עשו סקירות כדי לבדוק האם החשש נכון.
חלק לא ראו בעיה בסקירות וחלק לא היו בטוחים למרות הסקירה מה המצב.
ומכירה גם מישהי שממש לאחרונה אמרו לה שיהיה בעיה כשהיא היתה כבר ממש לפני הלידה.
ב"ה לא היה נכון.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רציתי לדעת, אם היה למישהי כאן חוות דעת לפני הלידה על תינוק לא בריא ח"ו,
ובסוף נולד ילד בריא ושלם למרות תחזיות מפחידות.
כמו ת"ד וכד', איך ראו את זה קודם, ומה היה בסוף.
דחוף מאד.
דבר ראשון על כל סיפור של נס יש 50 סיפורים בלי נס, שאף אחד לא טורח לפרסם.
דבר שני מאוד תלוי מי אמר את החוו''ד ומה המומחיות שלו, הרבה פעמים איזה טכנאית או רופא זוטר זורק משהו ואז לחוצים כל ההריון וגם בסוף זה נכנס לסטטיסטיקת הניסים.
יש היום מומחי על באולטראסאונד שיכולים לבדוק ולהרגיע שזה כלום, ולא לזרוק סתם חששות באויר, ומצד שני אם באמת יש משהו ברור אז אולי כדאי להתכונן לכך טכנית (באיזה בי''ח ללדת למשל) ונפשית.

לעצום עיניים זה הדחקה ולא תמיד הדבר הנכון.

ועדיין גם אם מונחת חרב חדה אל יתייאש וכו'.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מכירה מישהי שבסקירת מערכות תיארו לה פחות או יותר חייזר
נולדה תינוקת רגילה לחלוטין
סביר להניח שאם במקום לחיות בפחד הייתה הולכת מיד למומחה גדול באולטרסאונד היה מרגיע אותה וחסל

''לי אמרו'' מי אמר? על סמך איזה סוג בדיקה? מה ההכשרה שלו? הלכתם לשמוע חוו''ד נוספת ממומחה בתחום ספסציפי?

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
סביר להניח שאם במקום לחיות בפחד הייתה הולכת מיד למומחה גדול באולטרסאונד היה מרגיע אותה וחסל
אולי.
ואולי היא הלכה לרופא כל בשר ומפליא לעשות.
אין לי מושג

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אולי.
ואולי היא הלכה לרופא כל בשר ומפליא לעשות.
אין לי מושג
אני מאמין גדול בניסים, גם לקום בבוקר זה נס, אין ספק

אבל כדי לשבר את האוזן בפרופורציה קחו דוגמא:

לשכן שלי היה גידול בראש והוא נעלם תוך יום לאחר שנתן כסף ל....

מה באמת היה? כאב לו הראש, אמא שלו חששה לגרוע מכל, התייעצה טלפונית עם רופא טבעוני שאמר ש''זה לא נשמע טוב בכלל'', נתנה צדקה, ולמחורת יצא סי-טי נקי.

shirelo141

משתמש פעיל
לפני שאמא שלי ילדה אותי היא הייתה עם סכרת ולקחה כדורים כרגיל (בלי לדעת שהיא בהריון) והיא הייתה בת 43
כל הרופאים התריעו שאמות בלידה\ שהיא תמות\ שאצא פגועה והיום ברוך ה' הכל בסדר.
גם אחותי ילדה את אחיינית שלי יחסית מאוחר (36) והרופא אמר לה שהוא לא מוכן לטפל בה אם לא תפיל ובסוף
גם כן יצאה ילדה בריאה ב''ה . הרבה פעמים הרופאים מפחידים ובסוף לא קורה כלום, יש מעין תופעה של עידוד הפלות
בקרב הרופאים (הייתה כתבה על זה בהידברות) על כל פנים תמיד צריך להתייעץ בכל החלטה.

איי

משתמש רשום
על קרוב משפחה שלי אמרו ת.ד אז האבא אמר לאמא התפקיד שלנו להתפלל וגמרה כל יום ספר תהילים נולד ילד מחונן כל הזמן אני אומרת לאמא רואים שזה ילד של תפילות

ליה עמר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש היום מומחי על באולטראסאונד שיכולים לבדוק ולהרגיע שזה כלום
נכון מאד,
תמיד כדאי לשמוע כמה חוות דעת.
אצל הבת שלי ראו בסקירת מערכות מאוחרת מום מאד נדיר וקשה בלב (וזאת רופאה טובה ומקצועית),
התפללנו מעומק הלב שהכל יהיה בסדר,
שלחו אותנו לשיבא למומחה בתחום והוא לא ראה כלום ב"ה, הוא היה ממש מופתע שהרופאה טעתה בכזאת אבחנה (לא חור קטן בלב, משהו מאד בולט וחריג).
בקיצור- לא מפסידים מלשמוע חוות דעת נוספות, וכמובן- להתפלל...
בשורות טובות והרבה בריאות!

להסכים

משתמש פעיל
לי אמרו ראש גדול באופן חריג, ושלחו לצילום מיוחד, לא עשיתי את הצילום וגם לא דאגתי.
נולד ילד מהמם עם ראש באמת גדול יחסית, היום בן 9, ללא שום בעיה....

cm1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שומעים המון סיפורים כאלו!

מכירה מקרוב:
תינוקת שאמרו שהמח לא תקין (לא יודעת בדיוק מה היה) ונולדה בריאה ושלמה!
ריאות שהתפתחו בצורה לא תקינה, ובמעקב עד הלידה ראו שהולך ומסתדר עם הזמן, עד הלידה. ב"ה נולדה בריאה!

לעומת זאת
תינוקת פגועה שהאמא גילתה את הפגיעה רק אחרי הלידה (גם חיצוני)
לפני זה לא ראו כלום (רק מיעוט מים)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז אין ניסים יותר גדולים?
אני ממש מאוכזבת.
בטח שיש ניסים יותר גדולים
1. הרופאים הזהירו את ההורים שהעובר לא תקין ודחפו אותה לעשות הפלה, וגם הרבנים אמרו לה שהיא יכולה לעשות הפלה, בהתייעצות נוספת עם עוד רופא מומחה הוא הרגיע אותה והיא החליטה לא לעשות הפנה, נולד ילד בריא ושלם וחכם!
ואני אוסיף לך שאפילו אחרי הלידה אמרו לה שהתינוקת לא תחזיק מעמד יותר מכמה שעות, היום לתינוקת הזו יש כבר ילד... ב"ה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה