דרוש מידע תינוק בן חצי שנה שלא עולה במשקל

נועה ב

משתמש מקצוען
כבר חודשיים:(
לא מוכן תחליפי חלב בשום אופן
וקצת טעימות

מה לעשות???

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לא מוכן תחליף או לא מוכן בקבוק?

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הוא יונק?
אם כן, קחי צינורית הזנה של פגים (אני קניתי אצל גיתית שפרלינג) ושימי קצה אחד בתוך בקבוק עם תל"מ וקצה שני תגניסי לו לפה תוך כדי שהוא יונק. הצינוקית כל כך דקה שהם לא שמים לב, ובפועל - תוך כדי יניקה הם מוצצים ומקבלים גם מהתל"מ.
העצה הנ"ל מתאימה בתנאי שכל הבעיה היא שאת רוצה להוסיף לו תל"מ אבל הוא לא מוכן מבקבוק.

נועה ב

משתמש מקצוען
לא מוכן תחליף או לא מוכן בקבוק?
תחליף, בקבוק עם חלב לוקח יופי
הוא יונק?
אם כן, קחי צינורית הזנה של פגים (אני קניתי אצל גיתית שפרלינג) ושימי קצה אחד בתוך בקבוק עם תל"מ וקצה שני תגניסי לו לפה תוך כדי שהוא יונק. הצינוקית כל כך דקה שהם לא שמים לב, ובפועל - תוך כדי יניקה הם מוצצים ומקבלים גם מהתל"מ.
העצה הנ"ל מתאימה בתנאי שכל הבעיה היא שאת רוצה להוסיף לו תל"מ אבל הוא לא מוכן מבקבוק.
כנל
לא תקין
ניסית דיאטנית?
בדיקת אלרגיה? לפעמים הגוף מנסה לדחות משהו אלרגני וכתוצאה מהמשאבים הילד לא עולה
דיאטנית? לגיל הזה?
בטטות לוקח יפה, וכן גרבר
אבל זה מספיק בשביל להעלות במשקל?

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הוא יונק?
אם כן, תנסי להוריד מהתפריט שלך מאכלים שעשויים להיות אלרגניים.
לפעמים זה הגורם לעצירה או ירידה במשקל.

דברים כמו: חלב, סויה, שומשום, אגוזים ועוד - כמובן לנסות מאכל אחד בכל פעם.

rand

משתמש פעיל
דיאטנית? לגיל הזה?
בטטות לוקח יפה, וכן גרבר
אבל זה מספיק בשביל להעלות במשקל?
[/QUOTE]

בטח
יש גם דרך טיפת חלב וגם דרך הקופה עם הפניה
אבל צריך גם לבדוק עם רופא ילדים- אולי ספירת דם וכו

פניני הלטובסקי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם הוא אוכל קצת מוצקים תנסי להוסיף לו לזה דברים שומניים
כמו שקדיה (כמו טחינה אבל משקדים), אבוקדו, טחינה גולמית, שמן קוקוס,
רק לבדוק שהוא לא אלרגי לדברים הנ"ל,

שאלה גם למה לא עולה במשקל, אם הוא עלה עד עכשיו,
אם זה בגלל שמגבילים לו את שעות הארוחות, וכדו',
(מכירה משהי שכשהתינוק שלה בן חצי שנה היה בוכה ולא יכלה לגשת אליו מיד היא הייתה נותנת לו מים,
זה היה משתיק אותו להרבה זמן, ולאחר חודש התברר שהתינוק פשוט ירד במשקל)
כשתינוק לא עולה מספיק במשקל דבר ראשון לבדוק דפוסי הנקה, הנקה לפי דרישה ולא לקבוע שעות,
הנקה גם בלילה וכו,
כדאי להתיעץ עם יועצת הנקה

דבורה לוינסון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הילד שלי היה כך.
שקדיה ושאר שומנים - עזרו לתקופה קצרה.
אלרגיות - לא היו.
צליאק - יצא שלילי.
בסופו של דבר, בגיל 3 כן גילינו צליאק.
ואז קראתי הרבה על הנושא, ומסתבר שגלוטן ולקטוז - כן עוברים בחלב אם. אז אולי שווה לנסות להתנזר מהם ולראות מה קורה.

rk 1234

משתמש פעיל
כבר חודשיים:(
לא מוכן תחליפי חלב בשום אופן
וקצת טעימות

מה לעשות???
אצלי זה גם קורה רק בגיל גדול יותר (שנה+) לא יודעת אם אצלך זה הסיפור.
זה פשוט טעם חדש לתינוק ומותר לו לא לאהוב.
כדי לטשטש, אני מוסיפה בהתחלה אבקת שוקו בנדיבות לתחליף.
לאט, לאט מורידה את כמות השוקו ותוך יומיים הילד עם התחליף לבד.

דבר נוסף,
המון בעיות אכילה קשורות קשר ישיר בחוסר ברזל -כדאי לבדוק בכל הגילאים (אצלי היה סיפור עם ילד בן 7 שהפסיק לאכול)

נועה ב

משתמש מקצוען
אם הוא אוכל קצת מוצקים תנסי להוסיף לו לזה דברים שומניים
כמו שקדיה (כמו טחינה אבל משקדים), אבוקדו, טחינה גולמית, שמן קוקוס,
רק לבדוק שהוא לא אלרגי לדברים הנ"ל,
אנסה
שאלה גם למה לא עולה במשקל, אם הוא עלה עד עכשיו,
אם זה בגלל שמגבילים לו את שעות הארוחות, וכדו',
(מכירה משהי שכשהתינוק שלה בן חצי שנה היה בוכה ולא יכלה לגשת אליו מיד היא הייתה נותנת לו מים,
זה היה משתיק אותו להרבה זמן, ולאחר חודש התברר שהתינוק פשוט ירד במשקל)
כשתינוק לא עולה מספיק במשקל דבר ראשון לבדוק דפוסי הנקה, הנקה לפי דרישה ולא לקבוע שעות,
הנקה גם בלילה וכו,
כדאי להתיעץ עם יועצת הנקה
אוכל לפי דרישה מגיל 0 אבל הנקות קצרות, אני מנסה עכשיו בחדר שקט, זה קצת יותר ארוך
בסופו של דבר, בגיל 3 כן גילינו צליאק.
ואז קראתי הרבה על הנושא, ומסתבר שגלוטן ולקטוז - כן עוברים בחלב אם. אז אולי שווה לנסות להתנזר מהם ולראות מה קורה.
כלומר חלבי וגלוטן?
אני יכולה לנסות, תוך כמה זמן אפשר לראות שיפור? שבועיים? יותר?
דבר נוסף,
המון בעיות אכילה קשורות קשר ישיר בחוסר ברזל -כדאי לבדוק בכל הגילאים (אצלי היה סיפור עם ילד בן 7 שהפסיק לאכול)
תודה, בדקתי
הוא בסדר ומקבל טיפות על בסיס קבוע

אנסה את כל העצות, מקוה שיעזור
אני חסרת אונים....:(

אין לי שם

משתמש רשום
אני שמעתי על מישהי עם סיפור דומה- ומסתבר כשעשתה בעצמה בדיקת צליאק (האם המיניקה) גילה שהיא עם צליאק !
שינתה תזונה מתאימה והילד החל לעלות פלאים במשקל!!!

נועה ב

משתמש מקצוען
אני שמעתי על מישהי עם סיפור דומה- ומסתבר כשעשתה בעצמה בדיקת צליאק (האם המיניקה) גילה שהיא עם צליאק !
שינתה תזונה מתאימה והילד החל לעלות פלאים במשקל!!!
נשמע לי הזיה אולי לגלות ששנים הייתי עם ציליאק, איך בודקים את זה?

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ילדה שלי בגיל 9 חודשים לא עלתה במשקל. (וטיפת חלב הלחיצו אותי שהם לא מחסנים במצב הזה, וזה לא נורמלי.....)

הרופא אמר שברור לו שהילדה צריכה לעבור ניתוח כי ש לה שקד שלישי (אדנואידים) וזה פוגע ברצף השינה, ולכן היא לא עולה במשקל.
בינתיים הוא נתן לי תוסף של איזו אבקה (הייתי שואבת ומוסיפה את זה בבקבוק) ועד שהיא עברה את הניתוח - לפחות עלתה במשקל.

(אני ממש לא זוכרת איזו אבקה, מדובר על לפני 6 שנים בערך, אבל אם אתם בכללית - יש את ד''ר שטייר בבני ברק שהוא עובד גם באשפוז יום של שניידר, ושם הוא מומחה לבעיות גדילה ומשקל, עוסק הרבה עם פגים שלא עולים במשקל..... שווה לנסות להגיע אליו.)

.pres

משתמש מקצוען
כמה הוא שוקל?
יש FTT? (=חוסר שגשוג. הכוונה היא חוסר התפתחות כללי ולא רק חוסר התפתחות לגבי עלייה במשקל: הוא מתפתח מבחינת תקשורתית? מוטורית? פיזית? מלבד העצירה במשקל, את רואה עוד מדדים שנעצרו?)

אשתף מניסיוני:
הילדים שלי לא עולים במשקל מגיל חצי שנה ועד שנתיים, בערך. הם מכפילים וקצת יותר, משקל לידה בגיל חצי שנה ואז נעצרים.
אצל הבכור דאגתי מאוד, הוא גם לא אכל. עשינו את כל הבדיקות האפשריות (חוסר ספיגה- לקטוז, צליאק; חוסר ברזל;), עד שבגיל שנה, רופא הילדים (המצוין!) אמר לי: זהו, סיימנו!. אין FTT, הוא ילד בוגר ומפותח, תכיני לו אוכל וכשירצה- הוא יאכל. עד היום הוא רזה מאד, פחות אוכל ויותר נאשר (מנשנש) ושוקל מעט מאד.
אצל השניה, כבר הייתי קרבית- הבאתי משקל הביתה ושקלתי אותה כל יום. בגיל חצי שנה, כשהפסיקה לעלות במשקל- הוספתי תמ"ל, היא דווקא הסכימה אבל בזה שמה קץ להנקה (לא רצתה לינוק יותר :(), היא התנפחה יופי, אבל המשקל נשאר כל הזמן אותו דבר... לפחות לא קיבלתי הערות על כמה שהיא רזה... אח"כ היא היתה תינוקת שמנמנה וזה עבר לה- גם היא רזה מדי, ודווקא אוכלת לא רע.
קיצור, חבל על הטרחה, כולם ככה. היום אני לא מוסיפה תמ"ל, לא רוצה להרוס לי ולהם את ההנקה. חלקם תינוקות שמנמנים וחלקם תינוקות רזים. אבל כולם בינתיים ילדים רזים, מתחת לאחוזון. מקווה שזה יחזיק להם מעמד ;). (לי זה לא החזיק...).

בקיצור, לכי לרופא ילדים טוב, עדיף רופא בית חולים (כלומר, שעובד גם בבית חולים)- הם יודעים להיות קשובים לאמא ולראות את התינוק מעבר למשקל שלו... לא תמיד המשקל הוא חזות הכל.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה